Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oliwiaaa

Jaką pralkę wybrać?

Polecane posty

no chociaż ktoś mnie popiera:Pte pralki na prawdę chodzą o wiele ciszej, szczerze mówiąc, bardziej słyszę pralkę sąsiadów niż własną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
Boże tylko nie Whirpool. Duże zużycie wody i w ciągu roku 2 razy serwis był. Poprzednio miałam pralkosuszarkę Ardo. Nie zepsuła się wcale przez kilka lat !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam u siebie jeden z pierwszych Slimów LG DD. mogę z czystym sumieniem polecić, bo faktycznie - cicho, bez skakania, banalna obsługa, fajne programy. mnie więcej do szczęścia nie potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam na własne oczy i uszy. Prawdziwą piorącą LG z tym cichym silnikiem. To nie jest tak, że jej nie słychać - w końcu to silnik, ruchome części. Ale musiałam wejść do łazienki, żeby się zorientować, że pierze. No i przy odwirowaniu wody faktycznie nie skacze. Mnie tam to całkowicie przekonuje do tego systemu Direct Drive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaara, dokładnie tak jest, dopóki nie jestem w łazience to nie słyszę pralki, mi to bardzo odpowiada, bo często pranie nastawiam na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że tak. Ale tam jest dodatkowy system "inteligentnego prania", który dostosowuje zużycie energii i wody "indywidualnie" do każdego prania (w zależności od np. wsadu). Bardzo przydatna funkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELEKTROLX INSPIRE
mam tę pralkę jest mega niezawodna i nowoczesna, mnóstwo programów, chociaż i tak korzystam tylko z 1 :P Bardzo cicha, wiruje bezszelestnie. Funkcja żelazko pozwala na odwirowanie bez zagniecenia, suchutkie i nie trzeba prasować. ekonomiczne pojemniczki, na prosze i płun do płukania tkanin, dodatkowo na wybielacz ( ale i tak nie stosuję). Ja jestem mega zadowolona. Mam pralkę pierwsza klasa bardzo ją zachwalam bo naprawde warto. Wcześniej prałam w pralce z lat 80 tych od mojej mamy. Jak wirowała to cały budynek pękał w fasadach. Ta jest bez porównania :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELEKTROLX INSPIRE
aha zapomniałam dodać,pełna elektronika ustawień. Po skończonej pracy włącza się przrywany sygnał i wiem że skończyła. Jakby nie to nie wiedziała bym nawet kiedy kończy prać jest naprawdę cichuteńka. Do tego bardzo dobrej klasy energetycznej, zuzywa mało wody, a pierze idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELEKTROLX INSPIRE
aha zapomniałam dodać,pełna elektronika ustawień. Po skończonej pracy włącza się przrywany sygnał i wiem że skończyła. Jakby nie to nie wiedziała bym nawet kiedy kończy prać jest naprawdę cichuteńka. Do tego bardzo dobrej klasy energetycznej, zuzywa mało wody, a pierze idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać, że dokonałaś dobrego wyboru :D to chyba najważniejsze... mnie sam fakt, że te pralki z napędem DD są taki ciche jest wielkim ich atutem... no i te 10 lat gwarancji chyba o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Wam się wydaje jakie funkcje powinna mieć dobra i ta wymarzona najlepsza pralka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinna sama sobie segregować pranie wg kolorów i rodzajów materiałów :)a tak poważnie to podoba mi się cicha praca, opóźniony start i inteligentny dobór wody i energii, duża ładowność przy małych wymiarach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cicha praca pralki to chyba dla wielu osób priorytet. Myślę że te pralki z napędem DD będą miały coraz więcej zwolenników. ja do tej Twojej listy dodałabym jeszcze wysoką klasę energooszczędną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak zapomniałam.... prąd coraz droższy, więc przyda się klasa co najmniej A++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele pralek LG właśnie z napędem DD ma klasę A++ co nie powiem, dość mocno mnie zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarzan boy
candy teraz najlepsze są, dobra marka, bo przecież u nas od jakiś 20-30 lat chyba, solidne praleczki robią, głębokość np 40 cm i pojemność 7kg, mają też jakies systemy dopasowania ilości wody, a to dobra forma oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się upieram przy Amice. Rodzime produkcje, a naprawde nie odstają od zagranicznej konkurencji. Poza tym ich design jest coraz bardziej atrakcyjny. Osttanio z ciekawości przeglądałam nowe modele na electro.pl Pralka przestaje byc kanciastym urządzeniem do prania skarpetek. Zaczyna byc ciekawym wykończeniem pomieszczenia. jest prawie jak mebel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek jest tyle, że rzeczywiście może się w głowie poprzewracać chcąc coś wybrać :/ A amica już nie jest tak całkiem polska :/ wyprzedaje się naszym zachodnim sąsiadom powoli :/ Ale to nadal dobra marka, choć nie wszyscy są z niej zadowoleni. Candy - też podobno dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_mała_mi
Ja używam candy, pralka jest długowieczna bo mam ją już 7 lat. Jeżeli chcesz w dobrej cenie spoko jakość to wybierz coś z candy, podobno jeszcze miele są dobre ale nie miałam więc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepiej wybrać dobra markę, bo jednak jeżeli marka jest renomowana, to można mieć pewność, że na pewno długo posłuży. Ja bym stawiała na boscha - chyba większość osób zgodzi się, ze jednak jest to naprawdę dobra marka, a co najważniejsze jeszcze nie taka droga, jak niektóre zachodnie nowości, które zaczynają się w sklepach pojawiać. Na magicznej planecie pralka bosch WAE 2047 kosztuje jedynie niecałe 1300 zł - mi się wydaje, że to okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienula
ciężki wybór czeka tych co wybierają pralki. Bo często wybiera się te bardzo drogie lub droższe po to by mieć pewność że nic się nie stanie, a tu proszę to nie prawda. Np bosche mają bardzo drogi serwis, i w ogóle są drogimi pralkami, i parametrami często są o wiele gorsze od innych pralek. Amica już sprzedana do siemensa więc też nie bardzo. Ja akurat mam candy ale widziałam ze się reklamowali z nowymi seriami pralek, warto popatrzeć bo to solidna bardzo marka i wcale nie takie drogie te pralki. MOżna też ewentualnie zobaczyć miele, ale drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lsk ei
Kupiłam Mastercooka eco..ładowana od góry. Miała b yć hiper-super. Polska marka, serwis dostępny..zachwalana przez moja ciocię:) Historia pralki: 1.12.2008r.- zakup. 09.06.2009r.- pierwsze zgłoszenie: pralka głosno chodzi. Przyjazd serwisanta- wymiana przeciwagi 14.06.2009r. drugi przyjazd- wymiana łozyska. 2.09.2009r. -zgłoszenie, pralka głosno chodzi (znów) i wyje przy wirowaniu oraz Rdza(!!!) na obudowie bocznej. Naprawiono i wymieniono. 5.07.2010r,- pralka strasznie "łupie" przy wirowniu i jakies części plastiku znalazłam w pralce po praniu. Rdza na pokrywie górnej. Przyjechał Pan i stwierdził, że pieniążek wpadł do pralki i uszkodził filter, czyli go połamał. Tylko własnie ten model pralki jest wyposażony w "wyłapywacz" drobnych przedmiotów...chciał mnie obciązyć za przyjazd, ale wymiana tez dotyczyła pokrywy- wymienił ten filter "gratis". Nic nie dały moje argumenty, że w opisie pralki jest funkcja tego wyłapywania...on wie swoje. Teraz na dobra sprawe wyminy wymaga: Czujnik doboru proszku (nie świeci się przy wymianie baterii), zaczepy na bębnie (plastiki!!!) sa juz odłupanie i to było juz podczas ostatniej wizyty Pana . Nie chciał czy nie widział? Mysmy zobaczyli po jego wyjeździe:( Miałam BIO, miałam Indesit- ale tego szajsu NIGDY juz nie kupie, bo 6 miesięcy po zakupie już była rdza!!!! teraz cały czas cos wychodzi..mam juz dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Kto jakie ma doświadczenia:) Wydaje mi się,że przy zakupie pralki najważniejsze jest to czy dana marka jest popularna czy też nie. Chodzi o to,ze w razie jakiejkolwiek usterki będzie można bez problemu dokupić części i nie będą one drogie. Wydaje mi się,że pralka ariston spełnia te kryteria( na moderni.pl można ją kupić w przystępnej cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dobrych cenach pralki są na magicznaplaneta.pl. Pralki firmy Amica są bardzo dobre. Ja sama mam właśnie pralkę Amiki i spisuje się bardzo dobrze już od dwóch lat. Nie zepsuła się ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faniamania
To jakaś podróbka saturna? Nie wiem A jeżeli chodzi o pralki to amica niestety zawodziła mnie bardzo często pozbyłem się jej na rzecz candy, nic się nie psuje i dobrze pierze, może nowsze technologie poprostu używają i tyle nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×