Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość mil_malo
no właśnie to jest jakaś nieścisłość z tą owulacją w pearly. :) czy ktoś kupił na eBay'u pearly lub ladycomp'a? widziałam tam dosyć sporo ogłoszeń. czy jeżeli ktoś pisze, że urządzenie jest nowe to jak można być pewnym w 100%, że tak jest rzeczywiście? moze cos na opakowaniu o tym wskazuje(hologramy), albo cos w urządzonku? chociaz mysle, ze bezpieczniej kupic u producenta i pewnie taka bedzie moja koncowa decyzja, jak juz pogodzę się z tą ceną, ale kto pyta nie błądzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie ryzykowała nigdy nic nie wiadomo a naciąć się można... ja kupowałam przez polską stronę lc i o rabacik jak poprosiłam to dostałam :)) zawsze to takie pewniejsze źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolinowa
A ja zamierzam kupić w aptece. Chyba pewne źródło? I jednak bardziej skłaniam się ku L-C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no na pewno :)) nie wiem czy w aptece dostaniesz rabat ale zawsze można spróbować. jak kupisz to daj znać jak wrażenia z używania tego compa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę Was o pomoc! Używam Pearly już półtora roku, mimo to ilość dni zielonych jest stosunkowo mała, czasem zdarzają się żółte, a mierzę temp. regularnie :( Czy któraś z Was zna to urządzenie na tyle dobrze, żeby móc odpowiedzieć mi na parę pytań? To dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna luniasta
a czy babycomp mozna stosowac jako antykoncepcje, a dopiero jak sie zdrcyduje na dziecko to zaczac stosowac jako pomoc? czy to jest raczej nie mozliwe? albo zawodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można stosować jako anty i w odpowiednim czasie przejść na stosowania na ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuje Pearly i mam nastepujace pytania i bede bardzo wdzieczna za odpowiedz: 1. Ile macie srednio dni plodnych? Czy po kilku miesiacach stosowania zxdarzaja wam si etez zolte? 2. Jaka macie srednio najnizsza i najwyzsza temp? 3. Czy was tez pearly pyta o miesiaczke tylko do 3 dni od pierwszego dnia cyklu, czy dluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. ja mam ok 8-9 dni czerwonych, żółtych brak, ew gdy brakuje nie zrobię paru pomiarów 2. hmmm nie sprawdzałam 3. tak ale daję info o miesiączce tak długo jak on jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ledwo co usłyszałam o tej metodzie i wydała mi sie bardzo dobra,. ale jest ALE... mianowicie ja mam bardzo nieregularne cykle od 32 do 48 dni!!! czy w takim wypadku mogę też stosować to urządzenie? bo nigdy nie mogę określić owulacji a czasem zdarzają się dwie podczas cyklu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
ja mam zwykle 10-11 dni czerwonych zółte zdarzaja sie rzadko tempka najniższa to zwykle ok 36.05, najwyższa to ok 36.8, zwykle powyżej 36.4 mam owulacje mnie pyta czy mam M cały czas od momentu pierwszego dnia cyklu, przestaje pytac dopiero gdy odrzuce M bo skończył sie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
do ewelina 86- wiesz po prostu jak masz nieregularne cykle to bedziesz miała duzo dni czerwonych,ale jeżeli zalezy Ci na tym by wiedziec keidy masz owulacje to napewno Ci w tym pomoże. Ja okresy mam w miare regularne i niestety mam ciagle duzo dni czerwonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
hymmmmmmmmm ale nie wiem jak to jest z dwiema owulacjami podczas cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolinowa
Jeszcze nie używałam tych komputerków, ale czytałam, że ani nieregularne cykle, ani dwie owulacje nie stanowią przeszkody do ich stosowania. Tyle tylko, że komputer będzie wskazywał mniejszą ilość dni bezpiecznych. Poza tym zawsze lepiej zasięgnąć rady ekspertów i lekarza. Bo z tego co pamiętam w przypadku nieregularnych cykli trzeba najpierw poznać ich przyczynę, a raczej wykluczyć pewne schorzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
Juz prawie miesiac minal od kiedy zaczelam uzywac pearly, na poczatku wprowadzilam daty ostatnich 3 miesiaczek, do tej pory ominelam mierzenie temp dwa razy z powodu wyjazdow. Przapraszam ze wam tak truje.. ale patrzac na moje temperaturki z tego pierwszego miesiaca to sama nie wiem czy wszystko jest ok.. szczegolnie na poczatku strasznie one skacza.. zobaczcie.. 36,25 36,58 36,09 36,28 36,00 36,11 35,96 36,14 36,28 35,86 36,44 36,31 36,60 36,50 36,42 36,59 36,37 36,51 36,65 36,61 36,63 36,51 czy u was tez sa takie roznice w pomiarach jak u mnie? Czy moze robie cos nie tak (zle trzymam termometr czy cos)? No i teraz zblizam sie do miesiaczki.. i urzadzonko od paru dni pokazuje zielone swiatelko, czy moge mu zaufac pomimo, tego ze to moj pierwszy cykl w ktorym mierzylam temp? Dzieki z gory za wyrozumialosc i odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie możesz zaufać wskazaniom komputerka a różnice w tempce to też norma ważne aby po owu były na wyższym poziomie niż przed owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
dzusta dzieki za informacje, juz myslalam ze moze byc cos nie w porzadku. z tymi moimi pomiarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
gdybym ja miała takie pomiary to bym juz załozyła ,ze 10 dni temu była owulacja- tzn te ostatnie 10 pomiarów, wiec jaśli masz normlanej długosci fazę 2 to okres powinien byc za jakies 4- 6 dni. Sama zobacz czy to sie potwierdzi.U mnie w pierwszych miesiacach pomiarów tez tampka skakała, tak było chyab ze 2 miechy nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tam skacze ciągle ale wsio normalnie mam ;)) nie patrzę już na tempki ale na światełka co mi komp pokaże i hej jak zielone :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mil_malo
Mam pytanie do użytkowniczek LC lub BC. Czy da się wykasować w nich wszystkie dane? A także czy w nowym urządzeniu da się wpisać poprzednie miesiączki np. daty sprzed 3 miesięcy w tył. Czy wogóle robiłyście to jak kupiłyście LC, czy uznałyście to za zbędne? I jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa nowa użytkowniczka
Właśnie, to dobre pytanie, jak wpisać dane poprzednich miesiączek, bo nie mogę tego zlokalizowac w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się wpisać daty poprzednich miesiączek powinnaś mieć takie wydrukowane 3 kartki i tam wsio jest ja wpisałam chyba 3 czy 4 miesiączki i faktycznie szybko się nauczył aha i jest tez napisane jak kasować, pod koniec instrukcji ale ponoc to dość trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa nowa użytkowniczka
Tylko ze moja instrukcja jest po niemiecku. :( Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś mogła mi napisać, jak wprowadzić poprzednie miesiączki, bo w tak ważnej kwestii nie chce popelnic bledu. :) Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
cytuję instrukcję obsługi :) Jeśli posiadasz dane o przeszłych miesiączkach możesz te dane wprowadzić do pamięci pearly. Możliwe jest wprowadzenie danych z 99dni wstecz. Tylko pierwszy dzień "M" cyklu musi być wprowadzony, urządzenie samo wprowadza kolejne dwa dni jako "M". Wsteczne wprowadzenie dni "M" jest możliwe tylko przed rozpoczęciem użycia pearly. Wprowadzanie przeszłych danych o miesiączkach "M" Jeśli posiadasz dane o przeszłych miesiączkach "M" możesz te dane wprowadzić do pamięci urządzenia przed pierwszym pomiarem temperatury. W tym celu należy spisać daty przeszłych miesiączek a następnie wprowadzić je do Pearly zaczynając od tej najodleglejszej w czasie. Zaczynając od pozycji czasu: - Naciśnij raz okrągły przycisk - przeszłaś do poziomu płodności. Na wyświetlaczu pokazuje się przykładowa wartość temperatury na zmianę z kolejnym dniem cyklu oraz świeci się kolorowa dioda. - Teraz za pomocą ciągłego naciskania przycisku minus przejdź do daty miesiączki najodleglejszej w czasie. - Gdy na wyświetlaczu pokaże się pożądana data (będzie wyświetlana w prawym dolnym rogu) naciśnij i przytrzymaj okrągły przycisk aż zacznie migać ikonka "M". - Gdy miga "M" potwierdź to naciśnięciem przycisku plus. Usłyszysz sygnał dźwiękowy. - Aby wprowadzić następne daty miesiączek przyciskiem plus przejdź do pożądanej daty i powtórz czynności od punktu trzeciego. Usuwanie przechowywanych danych Dane użytkowniczki mogą być wykasowane a urządzenie przywrócone do stanu pierwotnego. - Naciśnij przycisk plus przez 5 sekund, zacznie sie wtedy test. - Podczas testu naciśnij wszystkie trzy przyciski jednocześnie przez 5 sekund. - Pojawi się L-:09. - Musisz odliczyć poprzez naciskanie przycisku minus tak długo, aż na wyświetlaczu pojawi się L-:00. Teraz Twoje dane są całkowicie wykasowane. Usłyszysz sygnał akustyczny. Przykładowe wyniki pojawią się ponownie na wyświetlaczy tak, jak to było na początku użytkowania urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa nowa użytkowniczka
Elzu DZIEKUJE CI BARDZO, BARDZO!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
nie ma za co :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa nowa użytkowniczka
pytanie teoretyczne a do lady compa wpisuje tak samo jak do pearly? Spróbuję, ale jeżeli się mylę to powiedzcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy wy tez macie bardzo duzo czerwonych dni i czesto temp. ponizej 36 stopni? Uzywam Pearly juz prawie 2 lata, cykle mam regularne co 28 dni, a mimo to zielonych jest bardzo malo. Czasem zdarzy mi sie opuscic pomiar, ale 2 lata to chyba juz wystarczajaco duzo zeby komp. sie nauczyl mojego cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×