Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

|No same żółte lampki to dziwne cos musi się dziać w twoim organizmie może rzeczywiście tak reaguje na wysiłek fizyczny. Ale jak nawet to powinien się niedługo przyzwyczaić i wszystko juz będzie normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stawiam że taki cykl po prostu wypadł i już następny będzie pewnie już normalny. A żółte właśnie jest wtedy jak takie cuda się dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaika
Nie biorę żadnych wspomagaczy do fitness. Z leków brałam tylko przez 1 tydzień flunarizinum (lek neurologiczny), ale po serii żółtych odstawiłam i od ok. tygodnia nie biorę. Poza tym ostatnio często boli mnie gardło, ale nigdy nie gorączkowałam. Śpię całą noc. Moje ostatnie pomiary: 23 dzień cyklu 36,50 żółte 22 d.c. 36,24 żółte 21 d.c. 36,36 żółte 20 d.c. 35,98 żółte 19 d.c.36,46 żółte 18 d.c. 36,54 żółte 17 d.c. 36,08 żółte 16 d.c. 36,24 żółte 15 d.c. 36,31 czerwone 14 d.c. 36,42 czerwone 13 d.c. 35,02 czerwone owualcja 12 d.c. 36,28 czerwone 11 d.c. 36,06 czerwone 10 d.c. 36,00 czerwone 9 d.c. 36,24 czerwone 8 d.c 36,06 czerwone 7 d.c. 35,87 czerwone 6 d.c. 36,03 żółte 5 d.c. 36,16 zielone okres 4 d.c. 36,00 zieolne okres 3 d.c. 36,19 zielone okres 2 d.c. 36,24 zielone okres 1 d.c. 36,16 zielone okres W poprzednim cyklu dostała zielone od 17 d.c., w jeszcze poprzednim 18 d.c. Moje cykle to 26, ostatni był 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale się nie dziwię, że urządzenie tak reaguje. musisz robić jakieś błędy przy pomiarach... mierzysz o tej samej temperaturze, zawsze zaraz po przebudzeniu? zejścia 2 drugiej fazie o stopień nie są normalne. właściwie skąd się biorą te 35? zwróciłaś na to uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaika
Nigdy wcześniej go nie brałam. Tylko przez ok. tydzień. Mierzę temperaturę cały czas tak samo, zaraz po przebudzeniu, nie zawsze o tej samej godzinie, bo mam małe dziecko, którę różnie wstaje rano. Ale zazwyczaj jest ok. 1-2 h różnicy w stosunku do poprzedniego dnia. Niw wiem, czemu są takie temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
być może właśnie przez ten lek. on zdecydowanie może wpłynąć na gospodarkę hormonalną. urządzenie w każdym razie zachowuje się w sposób prawidłowy, to z Twoją temperaturą jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu owu nie widzę migająca lampka pewnie już nie miga bo cykl byl bez owu raczej. Z resztą to czerwone światło na to wskazywałoby. Być może to ten lek. Neurologiczny to nie jakiś tam apap wiec i mógł owulacje zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszatniczka20
Czesc! Po jakim czasie Wasz Comp zaczal wskazywac dni zielone? I jakie dane wprowadzilyscie przed mierzeniem temperatury? Za sprawa tego forum kupilam Pearly. Mam go od dwoch tygodni i nigdzie mi nie spieszno, bo wiem, ze maszynka musi sie wiele nauczyc, ale chcialabym jednak sie nastawic czy mam czekac miesiac, dwa... Z gory sory, ze nie przetrzepalam calego watku, w poszukiwaniu odpowiedzi, ale przeczytalam jednak wystarczajaco duzo, zeby kupic moja maszynke... : D Za co serdecznie dziekuje wypowiadajacym sie na tym forum. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy jak wprowadzisz ostatnią miesiączkę i pearly pokaże ci zielone już w pierwszym cyklu jeśli tylko będzie owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wprowadzałam żadnych danych bo byłam po odstawieniu tabletek więc zaczełam mierzyć w 2 dniu cyklu i wprowadziłam tylko datę tej aktualnej M. A zielone pokazuje już w pierwszym cyklu i jest ono pewne z czasem poprostu jest ich więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LC działa na banalnie prostej zasadzie już od pierwszego cyklu. miesiączka i faza folikulotropowa związana jest z niskimi temperaturami. faza lutealna zaczyna się skokiem temperatury o min. 0,2st. aby mieć pewność LC zgodnie z zasadami NPRu zakłada że płodne są jeszcze 2 wyższe temperatury, a potem wchodzi się w fazę niepłodności bezwzględnej. tak jest z każdym cyklem u każdej zdrowej kobiety. i wtedy już w pierwszym cyklu LC daje zielone światełka. jeżeli tak się nie dzieje to: a) owulacji jeszcze nie było b) pomiary są błędne (w dalszym ciągu skłaniam się ku pomiarom mniej więcej o tej samej godzinie) c) coś jest nie tak z organizmem. swoją drogą patrząc na waszą wiedzę, to chyba dobrze że LC zabezpiecza się i nie daje zielonych światełek ;) natomiast w pierwszej fazie cyklu nie ma czegoś takiego jak pewna niepłodność, ponieważ wynika tylko z obliczeń. nazywa się to niepłodnością względną. Zakładając, że kobieta ma cykle 35 dniowe a nagle trafi się cykl 28 dniowy LC da zielone światełko, chociaż dzień może być już płodny. następnego dnia zorientuje się, że coś jest nie tak i da żółte. ale wtedy to może być po ptakach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast Autorka pisze również że ma cykl 22-25 dniowy - widocznie to po prostu za krótki cykl, by comp wcisnął w nim zielone światło. I o ile się nie mylę, my używać compa, cykl nie może przekraczać chyba 40 dni i być krótszy niż 22 dni ale nie jestem pewna. Trzeba sprawdzić. A czy PISAŁAŚ JUŻ DO DYSTRYBUTORA? Wątpię by ktoś na forum tutaj rozwiązał Twój problem. Napisz do dystrybutora, szybko odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pearly używam od kwietnia i już w pierwszym cyklu miałam zielone.Cykle mam co 22-24 dni i urządzonko sprawuje się super. Pierwsze dni zaczynając od @ mam 4 zielone,a po owulacji 8-9 zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm 22 dniowe cykle do końca normalne nie są i ja byłabym juz u doktora do 25 dni to zdaje sie jest norma odnośnie długości cyklu to ladycomp chyba nie ma ograniczeń na stronie piszą że każda kobieta może używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisałam temperatury z ostatniego cyklu; od 3 dni zaczął sie kolejny. Zerknijcie please na to fachowym okiem; są jakieś odchyły? bo martwi mnie ten brak zieleni; to już trzeci cykl z LC. Z góry dzięki 6.10 miesiączka 36,48 7.10 miesiączka 36,36 8.10 miesiączka 35,86 9.10 miesiączka 36,10 10.10 miesiączka 35,99 11.10 miesiączka 36,24 12.10 miesiączka 35,87 13.10 czerw 36,21 14.10 czerw 35,96 15.10 czerw 35,93 16.10 czerw 35,75 17.10 czerw 36,05 18.10 czerw 36,10 19.10 czerw 36,16 20.10 czerw 36,18 21.10 czerw 35,68 22.10 czerw 35,93 23.10 czerw 35,94 24.10 czerw 36,10 25.10 czerw 36,05 26.10 czerw 36,45 27.10 czerw 36,39 28.10 miesiączka 36,53 29.10 miesiączka 36,10 30.10 miesiączka 35,87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owulacja naprawdopodobniej była 17dc. nie wyglądają te pomiary poprawnie... nie można określić fazy niższych i wyższych temperatur bo są pomieszane. przed skokiem musi być 5 niższych temperatur, u Ciebie są tylko 3. dlatego nie ma zielonych światełek. możliwe że 13 i 11 dc coś zakłóciło pomiary? albo brałaś wtedy jakieś leki, dłużej spałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ograniczeń to nie ma w Lady comp żadnych dotyczących długości cyklu wiem bo jak zaczynałam używać miałam nawet 47 dniowe cykle więc się dowiadywałam . Takie ograniczenia mają inne urządzenia takie jak np persona. A te temperatury nie wyglądają dobrze tzn nie da się wychwycić owulacji więc chyba coś z twoim organizmie jest nie tak może warto to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Napisałam do dystrybutora, zobaczymy co napiszę. szczerze to owulację niby mi LC wykrył w 2 poprzednich cyklach, bo dioda migała, więc nie wiem co o tym myśleć. Dziewczyny napiszcie jakie powinny być temperatury, niższe, wyższe w fazach cyklu, bo mam lekki mętlik w głowie. Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia u każdego tempki są nieco inne. ale ty od 3 cykli masz takie cyrki czy dopiero teraz bo już sie chyba pogubiłam. Migająca dioda w czasie cyklu to tylko prognoza owulacji na 100% LC pokazuje ją po zamknięciu cyklu dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexia właśnie zobacz czy teraz jak patrzysz poprzednie cykle to czy miga ta dioda moim zdaniem nie. Bo owulacji ni widu ni słychu więc... kurka 3 cykle pod rząd bez owulacji to nic dobrego nie wróży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sprawa wygląda tak, ze w 2 pierwszych cyklach migała wcześniej w czasie pomiarów i teraz jak przeglądałam również w dwóch cyklach dioda miga. W trzecim czyli tym ostatnim nie miga więc widać owu nie było, chociaż co miesiąc mam objawy charakterystyczne dla owu, czyli kłucia w okolicach podbrzusza i śluz - przyznam, ze w 2 pierwszych cyklach z LC było znacznie więcej śluzu i dni tzw mokrych natomiast w tym ostatnim znacznie mniej zaobserwowałam, o ile coś tam było. Dziewczyny powiedzcie mi bo u mnie okres zwykle trwa 6 dni, wiadomo im dalej tym bardziej skąpo -- czy to ma duży wpływ na działanie LC, tzw wyznaczanie płodnych i niepłodnych? Okres skończył mi się po 6 dniach w sobotę i LC prognozuje owulację na środę i sypie czerwienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia a więc owulacji w ostatnim cyklu nie było i może dlatego już sypie czerwienią i prognozuje szybciej w tym cyklu. Ja wprowadzam cały okres a wiec jak mam 5 dni to wprowadzam 5 no chyba że to już jakieś tam szczątkowe plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżusta - z długościom krwawienia miałam na myśli to jak mam cykle krótkie tzn 22-24 dniowe to dni bezpłodnych będzie podejrzewam o wiele mniej; może Wy znacie dziewczyny z krótkimi cyklami i ile one miały tek przeciętnie zielonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyujik
Kk nakazuje metody naturaln e bo sa baardzo wpadkowe -vide rodziny wielodzietne-a sa baby co maja 20 dzieci - i tka rosna kolejne roczniki tepych katolickich owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×