Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

to moze jeszcze tiu zapytam (pytałam juz w wątku:usunięcie pieprzyka prosze o porade\") w duzym skrócie: mam pieprzyk który sie styka z brwia, czy jak mi go usuną laserem to mi wypadną włoski z brwi? w klinice powiedzieli ze nie, ale dermatolog mnie ostrzega ze tak moze być. czy lepiej wyciąc? jak duza bedzie blizna po wycięciu pieprzyka wielkosci ziarenka pieprzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don c4
Od urodzenia mam znamie na policzku, obecnie wielkosci ok. 2cm na 1cm owalny ksztalt. Znamie jest delikatnie wypukle, moze nawet troche chropowate (nieznacznie) i jest owlosione. Zastanawiam sie czy da sie je usnac i czy nie jest za pozno poniewaz mam 32 lata. Zastanawia mnie rowniez jaka blizna zostaje po takim wycieciu, ile sie to goi, jaka sa przeciwwskazania, gdzie to mozna zrobic, w jaki sposob znamie zostaje usuwane, ile to kosztuje, czy warto? Troche pytan ale moza znajdzie sie osoba/osoby, ktore zrobily cos takiego i beda chcialy podzielic sie swoimi doswiadczeniami. To moze zmienic moje zycie (w jakis sposob) takze bede wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że wiek nie ma znaczenia. najlepiej idź do dermatologa a on wypisze ci skierowanie do specjalisty na konsultację. jezeli twoj stan finansowy ci na to pozwala, to umów się prywatnie na konsultację. najlepiej wybrać jakiś dobry szpital chirurgii plastycznej i lekarza który się w tym specjalizuje. słyszałam ze czasem takie znamię wycina zwykły chirurg ale to chyba nie jest najlepszy pomysł. znamię bedzie usunięte laserem lub wycięte- to chyba uż zależy od decyzji lekarza lub twoich preferencji. nie miałam nigdy takiego zabiegu więc nie wiem ile się goi, pewnie kilka tygodni. no i najważniejsze- oczywiście, że warto się uwolnić od tego. znamię jest pewnie bardzo widoczne więc poczujesz ulgę kiedy się go pozbędziesz, musisz jednak sam rozważyc wszelkie za i przeciw (ewentualną bliznę ipt) zyczę powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don c4
Dzieki big eyes - pocieszyla mnie twoja odpowiedz. Zastanawiam sie czy bedzie bardzo widac ze bylo znamie. Ma ktos moze jakies zdjecia albo adres strony ze zdjeciami przed usnieciem i po? Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlenek
Czy zna ktoś dobrego chirurga w trójmieście? W celu oczywiście usunięcia znamion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o doktora Mazana z Katowic... Byłam na usunięciu znamion i doktor jest w porządku. Wycina to co odstaje od skóry, a potem koaguluje. Żadnych cięć chirurgicznych skóry, ani szwów. Przynajmniej u mnie tak było. Potem 5 dni nosi się plastry i w międzyczasie robią się strupki, które potem odpadają. Po jednym została mi głębsza dziura na twarzy, bo głęboko siedział. Ale mam nadzieję, że z czasem aż taka glęboka nie będzie. Lekarz usuwa 6 na jedno skierowanie. Aa, i w ogóle nie boli, bo daje miejscowe znieczulenie. Bałam się trochę, bo ktoś \"mądry\" napisał, gdzieś na necie, żeby go omijać szerokim łukiem. Ale bez uzasadnienia. Jak się komuś robi złą opinię to trzeba to wyjaśnić, bo przecież ludzie biorą sobie to do serca. W każdym razie moim zdaniem tamta osoba ściemniała i chciała zrobić antyreklamę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp
hej mam do usunięcia trzy male znamiona na plecach ile to będzie kosztowalo w warszawie? Bedę to usuwać w klinice ALFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wczoraj usuwałam 3 pieprzyki na brzuchu w katowicach w SAD MED.Usuwane były chirurgicznie za 3 sztuki zapłaciłam 525zł z badaniem histopatologicznym,za 2 tygodnie ide na sciągniecie szwów,ale jeszcze mam ich sporo na plecach i bede usuwac ale juz na kase chorych po jednym miesiecznie.Termin na kase chorych mam na lipca.Skierowanie miałam od dermatologa a usuwał chirurg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no
ja mam brzydka "myszke" na dekoldzie i czesciowo na piersi...cale zycie sie tego wstydze ie nosze bluzek z dekoldem... mam takze duzy pieprzyk w okolicy bikini uciazliwy i tak jakby grudkowaty..jest straszny...jak myslicie czy ciekly azot pomoze???ile by to kosztowalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ermik
Hej...ja zgłosiłam się do dermatologa bo mam sporo znamion na ciele...Kilka z nich są podejrzane....i muszę je wyciąć...do badania histopatologicznego....jeden z nich sobie zadrapałam....i krwawił...dziś mam wizyte u chirurga....będę go wycinać;/na znieczuleniu...tylko obawiam się czy to będzie boleć... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chcialbym sie dowiedziec czy trzeba sie zapisywac na zabieg z wyprzedzeniem??? Jaka jest najlepsza klinika w w-wie (wiem ze sa namiary na 1 stronie)... co do moich znamion to planuje je usunac z twarzy ( 2 wielkosci glowki od szpilki)...moj problem tkwi w tym ze one sa blisko siebie wiec jezeli bym sobie usunal poprzez wycinanie to pewnie by to brzydko wygladalo... jaka jest NAJLEPSZA metoda zeby usunac znamiona?? wchodzi w gre wycinanie lub laserowe usuwanie albo odmrazanie!! prosze o posty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ermik
Ja już po zabiegu....strasznie się bałam ale nic nie bolało:D tylko znieczulenie zaszczypało.... Pozdrawiam... i nie bać się!!!zabiegu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ermik
coo jak co ale boli mnie strasznie ta ranka po zabiegu;/;/ co na to poradzić??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel310786
Witam!Mam pytanie, od urodzenia mam na ramieniu znamię wielkości 5 cm X 5 cm, wygląda ono jak popękane naczynka krwionośne, jakaś kobieta zaczepiła mnie kiedyś na ulicy i powiedziała że na takie znamię w aptece jest maść, miałam zapisaną nazwę ale niestety zgubiłam, czy ktoś z Was może wie czym mogę to usunąć, chodzi mi bardziej o jakieś maści dostępe w aptece. Proszę o szybką odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ermik
Droga angel310786 :P Najlepiej będzie jak pójdziesz do dermatologa ii tam...lekarz Ci powie co z tym zrobić....przepisze maść albo zaleći ....żeby wyciąc :D pozdrawiaam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ mam pytanie. Mam 13 lat i posiadam duzo pieprzykow na twarzy. Niektore sa duze i wypukle, nietore male i plaskie. Pytanie : czy moge w moim wieku je usunac? Z gory dzieki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia546wp.pl
dziewczyny a czy po całym zabiegu usunięcia laserowo pieprzyka jest opuchnięta twarz(bo mam koło ust na twarzy) czy tylko strup w tym miejscu??chce to zrobić ale jak powiediząłm matce to była haja a ja i tak to zrobie tylko chce wiedziec juz wcześniej jak wróce to co ona zoabczy!!:D boje sie ale skoro juz miałyście to mam nadizeje ze i mi sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ermik
Co do usunięcia laserowego to nie wiem jak to wygląda bo ja miałąm skalpelem heh ...pozdroo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranekk
Witam! ja potrezbujęinformacji natemat usuwania blizn po szczepionkach.Mam dwie na ramieniu i amało estetyczne, czyda się cos z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh, ale wy sie znacie.... chocby wcale. po pierwsze w zaleznosci jakie sa to znamiona taka tez metode sie stosuje, po 2 zaden lekarz zazwyczaj od reki nie wykona zabiegu tylko sie umowi na jakis termin, w zaleznosci od metody zalezy tez cena zabiegu. np naczyniaki sa wypukle/jamiste i plaskie. np. plaskie sie leczy krioterapia-czyli wymrazaniem (ale ten zabieg jest stosowany zazwyczaj juz u dzieci poki znamie jest male a dziecko mozna przytrzymac do to bardzo boli) mozna laserowo. zabieg laserowy jest kosztowny, bo kosztuje 300 zl za jeden zabieg, srednio zabiegi sa potrzebne (w zaleznosci od wielkosci i widocznosci znamienia) ok.4-10 razy. i napewno nie sa one wykonywane w szpitalach ale w prywatnych klinikach, np w czyjims domu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilikk
Przeczytałam topik i nadal nie wiem jak lepiej-czy laserowo czy operacjnie>? Kiedy jest lepszy efekt i po którym zabiegu jest mniejsza blizna? chodzi mi o twarz wiec to wazne... Czy ktoś usuwał w Łodzi znamię? Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia546wp.pl
do sabine *: dziwi mnie to co piszesz o zabiegu laserowym, bo nikt wcześniej nie wspominał o tym że chodził po kilka razy na taki zabieg, słyszłam o 2 ewentualnie ale 4-10 to juz chyab przesadzasz!! podobnie z tym z caną takieog zabiegu! w katowicach robia to za 50 zł i to od reki jezeli lekarz uzna ze mozna to usuwać dlatego specjalistką za wielką to nie jesteś! ja tez dlatego zadaje tutaj pytania osobom które juz to przeszły a ty tylko mieszasz w głowach tym które chciały by sie zdecydować! sory ale tak to wyglada!! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba raczej nie.... ja mowie o prywatnym usuwaniu, ktore jest robione srednio co miesiac, robia to w zabrzu (przynajmniej tam jezdze ja), jak chcesz to Ci nawet adres lekarki dam. ja zabieg laserowy mialam robiony juz 3 razy (coraz to kolejny zabieg przynosi lepsze rezultaty) i we wrzesniu bede miala kolejny, bo skora w lato jest opalona i musi byc zastosowane mniejsze fale a co za tym idzie to takze i mniejsze efekty. Napewno sa zabiegi wykonywane po 50 zl, ale podejrzewam ze sa to \"lasery trzeciej klasy\", wkoncu jest wiele rodzaji laserow. Laser o ktorym pisalam nie pozostawia zadnych blizn, te tansze niosa ze soba mozliwosc zastawienia blizn. ok tydzien po zabiegu sa pecherze (jak po oparzeniu) ale BORASOL bardzo dobrze je leczy. a co do ilosci zabiegow robi sie je tyle razy ile uzna pacjent sobie zazyczy, dla niektorych 2 zabiegi sa wystarczajace, ale ja mam pare bardzo widocznych naczyniakow na twarzy wiec bede potrzebowac jeszcze paru :) Wierzyc nie musisz, Twoja sprawa. ja pisze tylko dlatego ze to moze byc komus przydatne, bo wiem jak ja sie ucieszylam ze jednak jest cos co moze pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty mialas jakies zabiegi tego typu? Ja mam i raczej wiem co mowie :) Chodze do Zabrza na ul.Korfantego 14/1, lakarka jest bardzo fajna i w miare delikatna ;) jesli dalej masz watpliwosci moge Ci nawet opisac dzialanie lasera, jesli chcesz. Polega to na zamknieciu peknietego naczynka czerwonym swiatlem lasera, a nastepnie krew, ktora sie w nim znajduje jest gotowana (dlatego u osob z cera wrazliwa i delikatna moga wystapic malenkie pecherzyki) a nastepnie wchlonieta przes skore. w zaleznosci od widocznosci naczyniaka dobiera sie ilosc wykonywanych zabiegow (im bardziej czerwono sine, tym wiecej zabiegow sie robi, oczywiscie jak efekt zadowala pacjeta to sie przestaje). Na zabieg naklada sie okulary przeciwko tym falom, ale jak sie ma znamiono na powiece lub tak jak ja bardzo blisko oka, to spokojnie mozna to takze zalatwic. Jak juz pisalam jest to cholernie bolesne :( najbardziej czulymi miejscami na bol zwiazany z dzialaniem lasera sa okolice dziorek u nosa, usta oraz okolice oczu. na polixczkach, brodzie i czole da sie jakos wytrzymac :) pozdrawiam i polecam ten zabieg, naprawde warto troche pocierpiec bo efekty sa zadziwiajace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia546wp.pl
do sabine*: no mozliwe że jest kilka rodzai laserów ale tutaj wcześniej dziewczyny chwaliły własnia Kriomed - Prywatna Przychodnia Lekarska! i tam podobno usuwa sie za 50 zł tzn to jest wlicozne w wizyte jeśli sie tos zdecyduje! do zabrza za daleko! ale skoro byłaś to powiedz mi czy bardzo twarz jest opuchnięta po tym? czy wogóle jest spuchnieta twarz cyz tylko miejsce gdzie w którym sie to robi! ja sie wybieram w sierpniu bo chce miec na października juz zagojone jak co wszytsko bo studia znowu sie zacyznają!!mam koło ust i jestem juz zdecydowana ale chce wiedziec jak potem bede wygladać! na zabrze to troche zadaleko! takzę dzieki za dobre chęci ale nie! a ty miałąs go dużego??? bo niew iem dlaczego tak duzo razy tam chodiz?? jaki duży był?? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania131
ja mam duże znamie na pod szyja mam dopiero 16 lat ale bardzo mi to przeszkadza długość to 8 cm a szeroklsc 4cm w najszeszym miejscu bo jest nie rownomierny ludzie patrza na to dziwnie poprostu brzydko to wyglada czy takie znamiona tez mozna usunać?? pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania131
dodam jeszcze zejest to znamie barwnikowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do isia546wp.pl no ja do zabrza jezdze bo tam mam blizej :) w lato sie nie powinno robic lasera bo sa mniejsze efekty... Twarz opuchnieta cala nie jest, jedynie okolice naczyniakow. Szcerze mowiac to nie radze na ten zabieg jechac samemu, lepiej kogos trzymac za reke, wtedy miej boli i jest razniej :) ja mam pare nacz. posluzny przy oku (praktycznie wchodzi na nos), na policzku pare o sr. ok.2 cm. i miedzy nosem a lewa strona gornej wargi. wlasnie przy ustach strasznie boli wiec przygotuj sobie chusteczke :) chodzi sie tam tyle razy aby efekt byl coraz lepszy. jak juz pisalam wyzej, krew z naczynka jest gotowana i wchlonieta, ale jeden zabioeg zazwyczaj nie wystarcza aby cala krew zostala wchlonieta. ilosc zabieho zalezy glownie od widocznosci, ja na ustach mam (mialam :D) baaardzo czerwonego, tak bardzo ze makijaz ledwo go troche zakrywal. teraz juz jest duzo lepiej i mysle ze jeszcze 2 albo 3 zabiegi i bede mogla wyrzucic wszystkie fluidy, pudry i korektory :D jakby co, to piszcie na maila :) do kania131 najlepiej idz do dermatologa i zapytaj sie czy to mozna usunac, a wiesz co to jest? naczyniak? roza? myszka? jak nie to chociaz opisz jak to wyglada to troche o tym w necie poszukam i leczeniem sie zainteresuje :) i nie przejmuj sie tym, wiem ze to nie takie proste, ale nie kazdemu to przeszkadza. naprawde, uwierz ze sa ludzie dla ktoprych to nie ma znaczenia. ja jestem z mojim mezczyzna od 2 lat i Jemu to nie przeszkadza :) ja tez ciagle mialam kompleksy z tego powodu i do dzisiaj sie dziwnie czuje jak ktos patrzy na mie... nie daj sie tym hienom :) 3 majcie sie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania131
to znamie jest takie jak jest opisane w necie jest to znamie barwnikowe na ktore trzeba szczegolnie uwazac mozesz poczytac wiecej na http://www.resmedica.pl/zdart5993.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×