Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość k.a.s.i.u.l.a.
cześć dziewczyny :) ja też sie zastanawiam nad usunieciem znamion. byłam już u dermatologa i to tylko zmiany skórne wiec moge to usunąc z powodów estetycznych miałam dostać od tego dermatolga numer do jakiegos horurga i już dostaje go od miesiaca i nie moge sie do niego dodzwonić.a nei mam pojecia jak znalesć kogos kto sie na tym zna. jestem z okolic rzeszowa. chciała bym jak najszybciej pozbyć sie tych znamion. BArdzo prosze o jakies informacje. pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelaaa
ostatnio zastanawiam sie nad wycieciem pieprzyka...bardzo go nei lubie, nei podoba mi sie a nawet nie chce zeby kto kolwiek go widzial...krepuje mnie trochce, a niestety jest w bardzo widocznym miejscu bo na czole;/;/;/ ..zawsze zaslaniam go grzywka ale jednak i tak nie zawsze da sie go ukryc! ...co mam zrobic ? ...wydaje mi sie ze blizna po takim pieprzyku nei powinna byc widoczna a przynajmniej nie tak bardzo jak on sam;/ ...czy wyciecie takiego pieprzyka jest niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika22mm
Dziewczyny czytam wasze problemy i jeste przerażona!!!Priorytetową sprawa więkrzości jesz fakt jakie będą blizny...moje małe dziecko ma duże znamie i tez czekamy niecierpliwie na termin zabiegu,jednak nie jest istotne jaka będzie blizna ale aby nie było powikłan...to jest najważniejsze!!!jest taki mały,nie wyobrazam sobie życia bez niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika22mm
Zabieg mamy miec w Polanicy nie wiem nic o specjalistach tej kliniki,gdzies tylko słyszałam opinie kobiet,które porawiały sobie urodę ,że to bardzo dobra klinika.Zaproponowano mi tez klinikę Grunwaldzką w Poznaniu..miałam nadzieje że tu znajdę jakies opinie,ale niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika28mm
Sylinka...a jak Twoje dziecko???czy już macie wyznaczony jakiś termin.Z moich rozmów z lekarzami wynika że jeżeli takie znamie sę powiękrza to nie należy zwlekać z usunięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek1
Witam. Mam 24 lata i mam znamie na poliku mniej wiecej na wysokości miedzy ustamia a brodą, jest to znamie o srednicy okolo 1cm, wypukłe, o jednolitej ciemno brązowej barwie i okrągłym kształcie. Niewiem jak wasze znamiona ale moje jest z tych mocno owlosionych czyt. rosną mi na nim włochy wieksze niż mój zarost :) i pewnym mankamentem jest golenie się bo nieraz ale naszczęscie nie za często zdarzyło mi się zachaczyc o nie co powodowało ból i czulem jakby mi caly polik pulsował. Nic strasznego mi się z nim narazie niedziało ale zastanawiam się nad usunięciem go "za wczasu" i niewiem jak to jest z usuwaniem znamion z włosami bo takie nieowłosione pewnie jest łatwiej usunąc. Oczywiście zdaje sobie sprawe że w niektórych przypadkach lepiej jest zostawić w spokoju ale chyba przejde się do tej klinika DAMIANA i umówię się na konsultacje dopóki mam to bezpłatnie w pakiecie pracowniczym, niama na co czekać ;) . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO wszystkich zainteresowanych
Happy!!! Dawno mnie tu nie bylo, a to dlatego, ze dzieki Bogu, zabieg mam juz daaaaaawno za soba, i prawie zapomnialam, ze mial on w ogole miejsce. Chcialam wszystkim zainteresowanym napisac, ze jest to jedna z najlepszych decyzji jakie podjelam. Bardzo dlugo sie wahalam, i bardzo dlugo owy pieprzyk na twarzy byl moja zmora:/ oczywiscie od bliskich slyszalam, ze jest mi do twarzy i tysiace innych argumentow przeciwko usuwaniu... Mogac wreszcie decydowac sama o sobie i majac swoje pieniadze zdecydowalam sie na ten krok. I wiecie co?? jestem przeszczesliwa (jesli takowe slowo istnieje...). Po prostu nie moge zrozumiec, jak funkcjonowalam przez tyle czasu, przed zabiegiem. Ten kompleks dzialal na mnie destrukcyjnie... Mysle, ze nie ma sie czego obawiac, teraz sa bezpieczne metody zabiegowe, ale oczywiscie trzeba sie do tego odpowiednio przygotowac. Ja planowalam na powaznie zabieg przez kilka miesiecy. Szukalam odpowiedniej kliniki, czytalam duzo na ten temat, jakie ryzyko istnieje, jakie metody, ktora najlepsza itp. Radze wam nie oszczedzac pieniedzy, i najlepiej udac sie do prywatnej klinki. Bezpieczniejsza metoda to chirurgiczna. brzmi przerazajaco, ale blizny po cieciu chirurgicznym sa takie same, jesli nie mniejsze niz po laserowym zabiegu, a wycinek trafia do badania i ma sie pewnosc, ze znamie nie bylo niebezpieczne, ze nie bedzie powiklac, a przy laserowym zabiegu nie mozna tego sprawdzic. Jesli chodzi o bol, nie ma co wierzyc w mity. Nie ma zdnego bolu, znieczulenie miejscowe wystarczy by nie czuc kompletnie nic! Blizna zalezy oczywscie od pracy chirurga (dlatego najlepiej udac sie do chirurga plastycznego, ktory zajmuje sie estetycznymi zabiegami) i od dbania po zabiegu. Sa specjalne masci, ktore pomagaja w gojeniu sie rany, i zmniejszaja blizne. Moje znamie bylo nieduze, plaskie, blizny juz prawie nie ma, chyab tylko ja potrafie ja jeszcze zlokalizowac, i to przy bliskim kontakcie z lusterkiem, poza tym zakladalam przed zabiegiem, ze wole miec blizne znizeli to ciemne okropne znamie!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Centrum Onkologii
hej, mam pytanie, czy ktos z was usuwal kiedys znamie w Centrum Onkologii w Warszawie? Bylam tam wczoraj na pierwszej wizycie i jestem bardzo rozczarowana, zeby nie powiedziec przerazona. Lekarz nawet dobrze nie obejrzal mojego znamienia. O nic nie spytal, tylko stwierdzil, ze kwalifikuje sie ono do wyciecia. Ja osobiscie wolalabym, zeby najpierw je zbadano, a dopiero pozniej wycinano. Cala wizyta trwala moze kilka minut. Mysle nad prywatna klinika. Bede wdzieczna za kazda relacje. Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ... gdzie usuwalas znamiona?? podaj swoj e-mail bo mam pare pytan do ciebie odnosnie usuwania znamion... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj spytać u chirurga, blizny/tatuaże można trochę zcinać lub zetrzeć, można parę w jedną zmienić itd. Efekt - mniej widoczna blizna/tatuaż.Technich jest pare,lekarz sam dobiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka...
Monika.. jak chcesz porozmawiac to moje gg 8527095... wrocilam do polski 2 tyg temu i rozpoczelam bieg po lekarzach. wszyscy dermatolodzy odradzali..absolutnie nie ruszac! (przypominam-znamie na brodzie u 4 dziecka), chirurdzy plastycz chcieli ciac, mysle, ze dla pieniedzy i w koncu podsunieto mi bardzo dobry pomysl i zadzwonilam na onkologie do Katowic (Ligota) do Gornoslaskiego centrum zdrowia matki i dziecka. zadzwonilam o 9 rano a pani.."prosze byc o 10". zostalam odrazu przyjeta, onkolog poogladal znamie, przeprowadzil wywiad i ustalil termin wyciecia na 3 wrz. tylko dlatego za miesiac, ze w sierpniu ma wakacje. wszystko nieodplatnie. jestem bardzo ucieszona, ze tak to zostalo rozwiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka...
Monika... a czemu maja byc powiklania? nie mozesz tak myslec. o polanicy slyszalam dobre rzeczy, dziecko sasiada tam mialo wykonywany przeszczep skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam dobrego lekarza z Poznania jak znacie to prosze napiszcie musze usunac pieprzyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! prosze podac jakies dobre kliniki w warszawie, ktore usuwaja znamiona, i nr tel do klinik!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIGER
Cześ wszystkim . Ja usunęłam w środe 2 pieprzyki jeden na szyi i jeden na piersi. Wszystko trwało ok 30 min.Znieczulenie troche bolało ale da się wytrzymac i wszystko odbyło sie za darmo u chirurga .Dodam tylko ,że jeden z pieprzyków (ten na szyi) był ciemnobrązowy , czasem swędział i dosyc duzy ok 7 mm, ten na piersi był jasnobrazowy i był mniejszy. Na szyi miałam zwykłe szycie poniewaz pod włosami nie widac tak więc po 7 dniach od usuniecia ide wyjąc szwy , na piersi miałam szycie nicmi rozpuszczalnymi .Blizna narazie to cienka kreseczka ok 1,5 cm i nawet nie bardzo czerwona.Od znieczulenia mam niewielki siniec , który juz zaczyna znikac(ale pierś jest miejscem delikatnym to dlatego)Co jeszcze? Wszystko poszło na badanie histopatologiczne i mam nadzieję na dobry wynik.Pozdrawiam wszystkich, życzę powodzenia i trafnych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Cześć! Ja również w środę miałam zabieg. Usunęli mi trzy pieprzyki: na brzuchu, pod piersią i na ramieniu. Nic nie bolało. Ale...(zawsze musi coś być nie tak) No więc założyli mi normalne szwy a na to nakleili takie plasterki ściągające- podobno żeby lepiej sie goiło i były mniejsze blizny. Dla mnie blizny to niewielki problem teraz musze się męczyć żeby pozbyć się tych plasteków a w związku z tym że panikara ze mnie straszna na samą myśl robi mi sie gorąco. ANIGER jak to u Ciebie teraz wygląda? Jak myślisz kiedy to się zagoi bo jakoś niekomfortowo się z tym czuje? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na szyji nie boli ?? to sa takie glupie miejsca :/ rozumiem na rece czy nodze ale szyja brzuch, czy piersi ? ja mam ide za jakies 2 miechy ok usuwac z szyji 3 musze i na twarzy 2 :/ masakra panika jest naprawde masakryczna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Szczesciara86 naprawde nie masz się czego bać! Czego dokładnie obawiasz się po usunięciu z szyji i twarzy? Blizny? Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało, już mam trochę doświadczenie he he więc mogę Ci powiedzieć jak to u mnie wygląda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIGER
czesc . Dzisiaj mogę powiedziec ,ze jutro wyciągam szwy z szyi ,na piersi mam tylkojeden strupeczek miniaturkowy i myślę ,że po nim nawet śladu nie bedzie jest po prostu piekne . Podziękowania dla mojego chirurga !!! (ale ja go o to żeby śladu na piersi nie było bardzo prosiłam i się postarał naprawdę).Na szyi swędzi a to oznaka że się goi i już widzę że bedzie niewielka kreseczka . Jedna rzecz która musze wszystkim zdradzic to to że ja po pierwsze to bardzo wytrzymała na ból jestem a po drugie to na mnie przysycha jak na przysłowiowym psie .Pozdrawiam wszystkich i życze aby wam tez sie tak poszczesciło jak mi .Wiem że wszystko zależy od tego kto wykonuje zabieg więc pytajcie o efekt końcowy i proscie wręcz domagajcie sie profesjonalizmu. A jeszcze jedno może to ma jakies znaczenie mój chirurg wyznaczył mi termin na pierwszy, drugi dzien miesiączki (ma to znaczenie odnośnie blizn i może gojenia) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Suuuper że świetnie się goi ale ja też nie narzekam. Od zabiegu nic mi się z tego nie sączyło, nie leciała krew a teraz mam już strupki. Dzięki Bogu nic się nie porozłaziło bo tego sie obawiałam. Tak jak Ty na piersi, mam na ramieniu maluteńki strupek i tez jeden szew, pod piersią i na brzuszku trochę większe ale myślę że blizna będzie minimalna :-) Ja szwy ściągam dopiero w sobote. Czytałam że podczas miesiączki nie powinno sie wykonywac zabiegu, no ale wiesz pewnie na ten temat są rózne teorie i najlepiej zapytać lekarza. Mam prośbe: napisz jak poszło ściąganie szwów no i jak to wygląda po. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Właśnie zauważyłam że na piersi mam siniaka, taki zółty ale niewielki. Mam pytanie: jak ubierałaś biustonosz nic Cię tam nie drażniło? I czy normalnie to moczyłaś? Z góry dziękuje za odpoiwedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do NEO i wszystkich zaintereso
Zabieg mial miejsce w prywatnej klinice we Wroclawiu. Podaje namiary: GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ Wroclaw, ul. Wronia 21 a, tel. (071) 328-91-41 konsultacje: czwartki, godz. 16:00 - 17:00 lek. med. Danuta Okulewicz - Gojlik - specjalista chirurgii plastycznej tel. domowy: (071) 352-25-41 kom. 0604-814-780 Najpierw zadzwonilam do Pani dr na domowy i wypytalam ja o wszystko co mnie interesowalo w tym temacie. Potem umowilam sie na wizyte i od razu na miejscu wykonany zostal zabieg. Kosztowal 250 zlotych. Trwal okolo 20 minut. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do NEO
adres mailowy : bobbywhite@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIGER
Do Martusi. Cześc .Niestety szwy będę miec sciągniete dopiero w sobote więc nic nie powiem na ten temat (miałam nadzieje że wcześniej). Siniaka też mam na piersi ale tak ma być pytałam lekarza. Nic mnie nie drażniło przy ubieraniu biustonosza, ale ja cały czas mam gazik dla ochrony i jeszcze tego nie moczyłam. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Cześć Aniger! Ja tez właśnie miałam nadzieje że wcześniej ściągną mi szwy, po takich większych zabiegach ściągaja po tygodniu ale myślę że to tylko dla naszego dobra, żeby się wszystko ładnie zagoiło i blizna była mniejsza :) Ja w domu nie noszę gazików żeby lepiej się suszyło i już mam piękne strupki które lada dzień powinny odpaść. Lekarz mówił że po 3 dniach można moczyć ale ja tam wolę się z tym wstrzymać. W takim razie czekamy do soboty... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Witacie! Ja mam dwa znamiona, które spędzają mi sen z powiek, dosłownie paraliżujący strach, również przed pójściem do lekarza. Wiem, że to głupie ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Zatrułam już życie całej rodzinie. Napiszcie jak wyglądały wasze znamiona. Ja mam jedno, wystające, wielkości średnicy ołówka, owłosione, a wokół skóra jest jaśniejsza od pieprzyka ale ciemniejsza od skóry. Jestem tak przerażona, że wciąż mam mdłości. Tysiąc razy sięgałam po telefon aby umówić się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Cześć Tens! Rozumie Cię ale nie potrzebnie martwisz się na zapas :) Najlepiej jeśli w końcu umówisz się z lekarzem i on już Ci wszystko wyjaśni. Nie bój się! Ja usunęłąm narazie trzy znamiona ale wybieram sie na kolejny zabieg. Jedno miałam takie jak Ty tylko nie było owłosione. Jeszcze nie miałam wyników histopatoligii ale chirurg mówił że to zwykłe pieprzyki i nie ma się czym martwić a usuwałam ze względów kosmetycznych no i dlatego że są w miejscach narazonych na naderwanie. Jeśli masz jakieś pytania to napisz, chętnie pomogę! Nie martw się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Dzięki bardzo. Właśnie się umówiłam na czwartek i tak się boję, że mnie na mdłości zbiera. Paraliż normalnie. Rozumiem, że też miałaś, takie ciemne, wypukłe a wokół jaśniejszą skórę od znamienia a ciemniejszą od skóry? Im więcej czytam w sieci tym bardziej się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×