Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość Mrtusia
Cześć Tens! Bardzo dobra decyzja z tym lekarzem :)Jedenego z tych moich pieprzyków miałam dokładnie takiego jak Ty, tyle że bez włosów. Wydaje mi sie że tak jak u mnie to nie bedzie nic groźnego, tylko pieprzyk jak kazdy inny :) Może lekarz zaleci Ci usunięcie i będzie po sprawie. Trzymama kciuki zeby wszystko było dobrze. Czekam na wiadomość od Ciebie. Pozdrawiam! Ps. Ja juz wczoraj ściągnęłam szwy i widać niewielka blizne i pare strupków. Podobno blizna ma być minimalna bo pani dokotor wykonała dobrą robote. Podziękowania dla pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! pisze, zeby poradzic sie w sprawie malego znamienia o wilekosci 2x2 mm na piersi. jest plaskie zabarwione na brazowo w srodku z mala plamka zabarwiana na mocno brazowy kolor. i problem w tym, ze na tej ciemnej plamce w srodku pieprzyka co jakis czas pojawia sie strupek i po jakims czasie odpada. za pierwszym razem bylam u dermatologa, ktory powiedzial, ze to pewnie podraznienie i zeby to obserwowac. tylko, ze po miesiacu z tej ciemnej plamki znowu zluszczyl sie jakby strupek. inny dermatolog tez powiedzial, ze nie widzi w tym nic niepokojacego. tylko, ze ja sie w internecie naczytalam, ze to bardzo niepokojacy objaw, w sumie objaw najgorszego. wiec poszlam do 3 lekarza i ten mowi, zeby wyciac i tyle. no i chyba sie zdecyduje, bo mi to sen z powiek spedza, no i boje sie o najgorsze. czy ktoras z was miala moze pieprzyk na ktorym robil sie strupek i nie bylo to nic powaznego? no i martwie sie, ze przez tych pierwszych lekarzy zwlekalam z usunieciem pare miesiecy i teraz juz jest troche pozno... myslicie, ze ci 2 dermatolodzy mogli sie na tym nie poznac? prosze napiszcie, czy ktos z was sie z takim czyms spotkal, bo bardzo sie niepokoje... pozdrawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witammmmmmmmmmmmmmmm
no i nie moge sie doszukac odpowiedzi na nurtujace mnie pytania zwracam sie do osob ktore mialy usuwane pieprzyki laserem. mam pieprzyk pod brwia nad wewn. kacikiem oka. chcialabym wiedziec czy znieczulenie jest bardzo mocne? boje sie ze opadnie mi powieka a tego dnia mam bardzo, bardzo wazny wyjazd a zabiegu nie moge przelozyc. czy bede mogla poprosic o lzejsze znieczulenie, ewentualnie tylko jakies zamrozenie, czy cos..? jaki jest stan tego miejsca po usunieciu laserem- zwykla rana czy gleboka dziura? czy konieczne jest uzycie plastra pozniej? znamie jest niewielkie i wypukle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonya03
Witam! ;) Mam dylemat... w piątek jade na obóz :) wracam 24.08. Musiałabym sie wybrac do lekarza ale to juz chyba po powrocie... Miałam w zeszłym roku usuwane 2 znamiona chirurgicznie. A teraz chodzi o to ze mam jeszcze kilka do usuniecia. A nie wiem czy zdaze to zrobic przed rokiem szkolnym, bo bede chodzic na basen wiec bedzie to narazone na wodeee ;/ ehh... Czy sposobem elektrokoagulacji mozna usunac za friko? I w ogole jakby ktos mial jakies propozycje to bede baaardzo wdzieczna ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi23
miałas usuwane 2 tygpodnie temu metodą elektrokoagulacji 3 pieprzyki z twarzy ( 1 malutki - taka wystająca kropeczka 2-gi wielkośc około 3mm, i ostatni 6 mm. Tereaz po pierwszym nie mam prawie śladu. Po drugim jest lekko czerwona kropka, po ostanim pozostał jeszcze niewieliki strupek. Jestem teraz przeszczęliwa ,mże ich sie pozbyłam , bo był to mój duzy kompleks.Oczywiście przed wypalaniem miałem badane te znamiona przez lekarza dermatologa. Jeśli chodzi o znieczulenie to oczywście troszku bolała ale da się wytrzymać wszystko aby sie pozbyc z twarzy tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
No to usunęłam trzy. Lekarz kazał po 3 dniach zdjąć plasterki, i już nic nie przyklejać, ale co dalej z tym? Smarować jakimś spirytusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Tens jednak się odważyłaś usunąć :) Gdzie miałaś te pieprzyki? Ja niczym nie smarowałam i sie ładnie zagoiło. Od początku nie miałam zadnych opatrunków żeby sie dobrze suszyło. Za tydzień usuwam kolejne trzy na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Dwa na szyi i jeden na plecach. Tego drugiego na szyi to usunął mi jakby przy okazji, był niewielki ale stwierdził, że mogę drażnić łańcuszkiem. Stracha miał okropnego, jeszcze przed gabinetem chciałam zwiać;) Bolało tylko znieczulenie, samo usuwanie nie. Dziś jestem czwarty dzień od zabiegu i są takie czerwone zakrwawione ranki. W czwartek mam ściągać szwy. Gratuluję odwagi i tak szybkiej decyzji o ponownym wycinaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Zapomniałam dodać, że oczywiście naokoło mam żólto zielone sińce i jedno jakby lekko opuchnięte, mam nadzieję, że to tak ma wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Ja tez miałam na jednym żółto zielone sińce więc wszystko jest w normie. Nic Ci się z tego nie sączy? Generalnie właśnie chodziło mi o wycięcie tych na plecach ale że najpierw "załatwili mnie" z przodu to nie bardzo mam teraz wyjście. Ja mam dwa dosyć duże na plecach a ten jeden to właśnie bedzie tak przy okazji bo jest niewielki a jednak na linii biustonosza. Jeszcze zastanawiam sie nad usunięciem jednego pieprzyka na szyji, ale to już w przyszłości. A jak ze spaniem po tym usunięciu na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
No właśnie problem jest ze spaniem, bo mam wycięte z lewej strony szyi a z prawej na plecach, więc na boku trochę trudno. Ale jakoś tam się układam z pomocą dwóch poduszek;) Nic się nie sączy i mam nadzieję, że tak zostanie. Zaschnięty pasek krwi. Ta lekka opuchlizna mnie trochę niepokoi ale ja mam wrażliwe cialo, stuknę się lekko i już siniak. Duże to ja miałam to na plecach, tam mam 4 szwy. Na szyi 3 i jeden. Teraz jak już wiesz jak to wygląda, to pewnie łatwiej podjąć decyzję, tym bardziej , że ładnie Ci się goi, no i strach dużo mniejszy ... Ale warto to załatwić jak najszybciej i mieć z głowy. Najgorsze to chodzić z tym i rozmyslać ...i czytać w sieci różne opinie;) Problem urasta w naszej głowie, że o Matko!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Myślę że będę mogła spac na boku bo na brzuchu nie potrafie ;) Nie masz się czym martwić bo z tego co piszesz wynika że dobrze się goi a jeśli mówisz że masz wrażliwe ciało to opuchlizna jest mozliwa. Ja największy miałam pod piersią (9mm na 6mm). Rana miała 2,5 cm i miałam szwy śródskórne. Samego zabiegu sie nie boje tylko męczy mnie ten stan "po", problemy ze spaniem, kąpielą... Oj racja, racja jak sie tak naczyta to później różne myśli w głowie. Ja na szczęście mam same pozytwne wrażenia i jeśli ktoś ma taki problem to namawiam do usunięcia ;) Jestem bardzo zadowolona z efektów i najważniejsze że już nie mam tych brzydkich, odstających pieprzyków. Mam dużo takich płaskich znamion ale za nic w swiecie bym ich nie usunęła bo mi sie podobaja :) A teraz czytam opinie na temat maści na blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Moja koleżanka smarowała cepanem i teraz prawie nic nie widać. Szczerze powiem, blizny to dla mnie nie problem byle się zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Dla mnie blizny to tez nie kłopot ale ta na piersi mi sie troche rozeszła i jeśli można coś z tym zrobić to dlaczego nie skorzystać :) Słyszałam o tym cepanie ale niektórzy mówią że działa inni że nie... Cepan jest stosunkowo tani a te moje blizny niewielkie więc chyba go wypróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam na policzku takie przebarwienie brązowe, wystająca kropeczkę z zarostem wielkość około 6 mm , mam to od urodzenia, raczej mam to dziedzicznie. Pewnie jestem tu pewnie pierwszym facetem:), ale nie powiem przedszkadza mi nawet przy goleniu. Bardzo chciałbym sie tego pozbyć. mógłby ktos polecic jakąś klinike, gabinet na terenie Warszawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usuwałam wystające pieprzyki (1cm średnicy) za darmo =] w przychodni. Bolało samo znieczulenie no i jak potem przestało działać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika77
Ja mam 30 lat i od tych 30 chodzę ze znamieniem na policzku, które stało sie przyczyna moich kompleksów w wieku dorastania, wciąż go zresztą nie lubie i nie akceptuje. Co raz bliższa jestem decyzji o usunięciu. Znamie jest srednicy ok 1 cm, ciemnobrązowe, wypukłe i owłosone, więc niezbędny będzie pewnie zabieg chirurgiczny. Powiedzcie mi, ile trwa taki zabieg, jak długo gojenie. Czy znacie chirurgów plastycznych w Łodzi, których można polecić. A może zrobić w szpitalu? Wiecie, jakie mogą być koszty. Dużo dylematów i obaw. Ale chęć pozbycia sie go w końcu silniejsza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Zabieg trwa dosłownie kilka minut. Mnie trzy usuwano chyba w pół godziny. W prywatnym gabinecie zapłaciłam 150 złotych. Jestem 2 tyg po usunięciu i został różowy ślad. Na jednym strupek po nitce, która się dość mocno wbiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Nie było mnie tutaj od października. Wszystkie znamiona usuwane laserem zagoiły się ładnie. Pozostały po nich białe plamki jak po ospie lub ugryzieniu komara. Robią sie coraz mniejsze i w zasadzie nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W sumie jak dla mnie to te białe ślady wyglądają o wiele lepiej niż czarne znamiona widoczne już z daleka. Miałam znamionami usiany cały tułów i gdy zakładałam bikini czułam się jak biedronka. Teraz zostały mi do usunięcia jakieś 30 sztuk z szyi i dekoldu. Jutro mam wizytę u mojego "cudotwórcy". Acha, kilka znamion niestety trzeba było przypiec laserkiem jeszcze 2 razy bo były dośc grube i "głęboko" połozone w skórze. I właśnie te, które trzeba było kilkakrotnie przypalac zamieniły się w lekko przerosłe blizenki, ale nie jest źle. Generalnie czuję się jak nowa osoba, bo całe życie wstydziłam sie tego plamiastego ciała a teraz gdy usunę resztę będzie idealnie. Już bez zażenowania będę mogła nosic bluzki z wycięciami....adieu swetry pod szyję i golfy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolek04
Siema. Temat długi i nie będę ukrywał, ze nie chce mi się go całego przeglądać. Jednak po paru wpisach na temat usuwania znamion mam mieszane uczucia. Podobnie jak wielu z was borykam się z tym problemem. Mam 19 lat i każde lato jest dla mnie katastrofą. O ile zrozumiem jeszcze znamiona na brzuchu, plecach o tyle na ręce w moim przypadku lewej, czy też na jedne, które mam na szyi ciężko jest mi przeboleć. Są po prostu straszne… Od pewnego czasu dowiedziałem się, że można usuwać znamiona, jednak, gdy chce nawiązać temat z moją mamą to ta mi odradza, ciągle powtarzając, że od usunięcia można mieć raka i nie powiem, że mam stracha. Mam pytanie ile kosztuje taki zabieg, bo chciałbym ich usunąć ok. 8. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć i może ktoś z was na wstępie napisać czy da się je usunąć… http://img402.imageshack.us/my.php?image=untitled8lx0.jpg http://img120.imageshack.us/my.php?image=untitled6gd3.jpg http://img209.imageshack.us/my.php?image=untitled5nc0.jpg Na pierwszym zdjęciu dwa są małe i wypukłe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunia84
ja właśnie usunęłam pieprzyka i cos midoktor mowi lojakiejs masci inie moge sobie przypomniec co to bylo moze ktos mi powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrtusia
Martunia chodzi Ci o maść na blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunia 84
sama nie wiem bo to sa świeże rany jedno dniowe wiec wydaje mi sie ze nie na blizny ale nie wiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka24
ja tez na usuniecie pojde z szyji i dekoltu a na szyji to nie boli ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka...
moja 4 letnia córka 5 dni temu miala usuwane znamie z brody (zajmowało pół brody) w Katowicach w Górnośląskim Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (Ligota). Zabieg pod narkozą. Wszystko za darmo i w 1 dzień. Jeśli ktoś ma podobny problem, chętnie pomogę...gg 8527095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilona
Hej, Nie ukrywam, że po tym, co tu przeczytałam... boję się troszkę... Mam pieprzyk pod pachą.. Jest to taka wystająca, brązowa kulka... która bardzo często zostaje zahaczona przy depilacji.. przez co czasami lekko się nadrywa... ;/ Poszukuję lekarza, który mi to usunie... Miałam zamiar iść do poradni dermatologicznej Szpitala Klinicznego Dziecka Jezus przy ul. Koszykowej w Warszawie... ale 10 lat temu miałam tam usuwaną brodawkę-narośl nad brwią metodą ciekłego azotu.. i do tej pory mam wklęsłą bliznę :/ Gdzie mogę tego pieprzyka usunąć..? czy można go zbadać przed wycięciem?? czy badanie się wykonuje dopiero po??? a może pobiera próbkę?? Będę wdzięczna za każdą poradę, dane teleadresowe, www... cokolwiek.. Chodzi mi głównie o Wawe lub jej okolice pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunia84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunia84
cześć wszystkim zainteresowanym Na szyi boli tak samo jak wszędzie indziej, czuć tylko ukłucie igły ze znieczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinka77
Witajcie! Przeczytałam z uwagą cały wątek, bo od roku noszę się z zamiarem usuniecia pieprzyka z twarzy. Jestem umówiona z chirurgiem na 25.09. Będzie usuwał pieprzyk skalpelem i powiedział, że zostanie mała blizna. Jestem zdecydowana i mimo wielu wątpliwosci (np. dotyczących blizn) nie mogę się już doczekać. Będę miała usunięte znamię w Rybniku, w prywatnej przychodni (koszt 200 zł). Mój pieprzyk został nazwany przez panią dermatolog znamieniem brodawkującym, jest mocno wypukły, średnicy ok. 0,7 cm. Jeśli ktoś będzie zainteresowany efektami to odezwę się po zabiegu. Pozdrawiam wszystkich \"oznaczonych\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tens
Karolek, każde znamię da się usunąć, tyle, że tych całkiem małych chyba nie ma sensu, bo każdy z nas wyglądałby jak zombi;). Twoje nie są takie znowu straszne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×