Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość ereseb
Na Reymonta to Chir-plast co nie? jak wrażenia? szkoda że na ich stronie nie ma przykładowych cen za zabiegi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ereseb
a co do Beskidzkiego Centrum Onkologi to pewnie było na NFZ?, ja mieszkam na Śląsku ale zameldowana jestem na drugim końcu kraju więc pewnie jakbym to chciała zrobić na NFZ to więcej byłoby z tym bałbaganu i bieganiny jak całej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Tak, na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mialem usunietego pieprzyka z twarzy, srednia wielkosc, chirurgicznie, jaka bedzie ta blizna? chodzi mi o kolor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ereseb
w takim razie będę musiała przysiąść do neta i poszukać do tej pory znalazłam takie gabinety w Katowicach i okol: * Chir-Plast * Medina * Traf-Med * Nicer * Beautywoman * Klinika 2000 W tych dwóch ostatnich jest stanowczo za drogo w porównaniu do innych, więc pewnie wybiorę spośród tych pierwszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolby, blizna pewnie najpierw będzie czerwona a potem zblaknie i kolorystycznie powinna dopasować się do koloru skóry. Jak będzie jeszcze taka czerwonawa czy różowa to może maskuj ją sobie fluidem. A jakiej wielkości pieprzyka usuwałas i z której częsci twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje,o miła wiadomość:) a miałam usuwanego z policzka , srednica to jakies 4mm, myslisz ze fluid nie zaszkodzi temu? a są jakies maści ktore pozwalaja na lepsze zagojenie blizny? i myslisz ze po jakim czasie ranka zaczynia blednąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Mysle, ze fluid nie zaszkodzi pod warunkiem, ze ranka jest juz zagojona. Po zagojeniu mozna stosowac masci na blizny. Mi chirurg powiedzial, ze blizna moze zrownac sie z kolorem skory nawet po 9 miesiacach. Ja jestem 3 tygodnie po usunieciu, a od tygodnia stosuje masc na blizny jak na razie miejsca po usunieciu sa koloru rozowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes na tym samym etapie co ja czyli 3 tyg po zabiegu:), wlasnie tak podejzewalam ze ten odczyn koloru bedzie dlugo sie zmienial na wlasciwy, no ale mamy to juz za soba, to jest najistotniejsze:] dziekuje Ci za te cenne informacje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuno21
Dolby, a gdzie usuwałaś? bo ja też mam na policzku, taka sama wielkość i się troszkę obawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiia
Witam! Również mam pieprzyka, który nie jest zbyt duzy ale za to bardzo ciemny i wypukły. Do tej pory mi nie przeszkadzał, ale ostatnio zahaczyłam go podczas ubierania, nic się z nim nie dzieje jak na razie ale boje sie ze innym razem moze mi sie cos zaczac z nim dziac jiedobrego ...uff az strach pomyslec co. Myśle o usunieciu ale się waham. Boje sie strasznie, mam takie głupie myslenie- obawiam sie ze jak zaczna mi przy tym cos ruszac to dopiero moze sie w nim cos uaktywnic:( W zwiazku z tym mam pytanie czy znacie jakiegos dobrego specjaliste z Bydgoszczy lub okolic? Bardzo mi zależy na tym żeby to była jakas sprawdzona osoba, ktora zna sie na rzeczy... Z góry dzieki i pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -jjja-
Witam :) jak wieszkosc osob, ktora trafily na to forum mam problem z nieciekawymi "rzeczami" na skorze. Chodzi właściwie o kwestie estetyczne. Kilka pieprzykow, wiekszch i mniejszych mam na rekach, sporo na plecach. Podejrzewam, ze po udaniu sie do lekarza, ten doradzi mi usuwanie (przynajmniej tych najwiekszych) w "tradycyjny sposob" tj. skalpelem normalnie mi je wytnie. Moje pytanie brzmi, jaki sa kryteria (mniej wiecej) twgo, jaki sposob usuniecia jest wskazany... ? Czy chodzi głownie o wielkosc (z wczesniejszych wypowiedzi wnioskuje, ze nie tylko) ? jak duze zmiany na skorza sa usuwane laserowo? czy np. lekko wypukle plamki (powiedzmy 4 mm na 3 mm) moga byc usuwane w ten sposob? czytalem rowniez na poprzednich stronach watku, ze co poniektorzy usuwali pieprzyki itp. pradem. metoda o wiele drozsza o np. lasera? z gory dziekuje, za odpowiedzi na pytania :) ja wlasciwie jestem zdecydowany na usuwanie. juz mam umuwiana wizyte (na razie dermatolog) i jak tylko bede sam cos wiecej wiedzial, to napisze :) aha: czy istnieje mozliwosc (juz nie wierze, ze w 100% o to raczej nierealne), ale czesciowej refundacji NFZ, szczegolnie, jezeli niektore zmiany sa, nazwijmy to, ewidente do usuniecia ? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaaaaaa
Witaj Nie usuwa sie pieprzykow pradem.Jest to tak zwana metoda elektrokoagulacji czyli wycina sie znamie skalpelem a nastepnie przypala sie naczynka krwionosne aby nie krwawilo.Bez szycia.Potem robi sie strupek ktory po jakims czsie odpada i robi sie normalna blizna.Polecam ci ta metode na pewno wycinanie jest bezpieczniejsze od laseru poniewaz mozesz oddac wycinek do histopatologii.Wowczas wiesz co to za zmiana.Jezeli chodzi o refundacje to owszem jest to mozliwe.Wystarczy ze udasz sie do hirurga ktoru zakwalifikuje cie na taki zabieg.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatas.27
Ja jestem już po wycięciu ;-) ,ale myślałam ,że to mniej bolesne będzie.Sam zabieg spoko ,bo nic nie czułam jak mi wycinał i zszywał pan doktor ,ale kilka godzin po to już zaczyna boleć.Mimo wszystjko jestem happy ,bo 1 pieprzyk mniej :-). Usuwałam w Scanmedzie w Krakowie (na Armii Krajowej) na NFZ . Dam znać jak mi zdejmą opatrunek jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -jjja-
aneczkaaaaaaa dzieki za wyjasnienie :) nareszcie wiem, o co chodzi z tym pradem :) za dwa tygodnie mam wizyte u dermatologa, a nie chcialbym byc "lysy" ;) jak koles bedzie cos do mnie mowił, a ja połowy nie zrozumie. jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kratulka
hej ja chirurgicznie wyciełam 4 odtsające ale mam blizny niestety,i to dosc duze bo pieprzyki były duze dzis byłam prywatnie u dermatologa i powiedziala mi ze lepiej usunac laserem bo mam jescce takie dwa,ale jak usunie laserem to nie wysle do badania pytalam o solarium powiedzial ze moge raz w tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evikovy
słuchajcie wczoraj byłam u dermatologa, wizyta całkiem przypadkowa, poprostu weszłam aby zapytać co zrobić z pieprzykiem który mam na twarzy jest on lekko wystający dlatego czsem miałam podraznioną skórę na brodzie. Na co lekarz że to wlókniak i lepiej go usunąć. Od razu pyta to co usuwamy ? Mowi do mnie ze ma tu taki specjalny płyn i że bez wycinania mi może to usunąć. No to ja przerażona mowi wporządku jeśli ma pomoc to czemu nie. posmarował mi to, po czym pieprzk zrobił się biały. poinformował mnie ze zabieg trzeba będzie powtórzyc, i że pieprzyk zorbi sie ciemniejszego koloru, ale po kolejnej aplikacji tego płynu po pieprzyku zrobi się strupek i odpadnie. Wiecie pomyślałam że ten super magiczny płyn (który był w zwykłej nie przykrytej menzurce) to nic innego jak płyn na odciski. Dotego koleś skasował mnie 200zł. Co myślicie jest sens żebym sie pojawiła jutro u tego Szarlatana?? proszę powiedzcie co myslicie? pozdrawiam serdecznie Rybka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska-poznan
heyy:D mam na twarzy znamie barwnikowe plaskie niby nie grozne;p jednak moj dermatolog odradza mi ususniecie;p postanawiam sie wybrac jednak do innego:DD i wykonac zabieg:) powiedzcie mi czy duze zostaly wam blizny po ususnieciu tego znamienia? czy ciagle je macie, a jak nie ile trwalo gojenie:) pozdrawiam:* a jak wiecie to moze doradzcie mi gdzie w ponzniu monza sie wybrac do takiego lekarza gdzie jest bespiecznie i gdzie lekarz sie tego podejjmie:D i jak znacie koszt :* prosze o odp*:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska-poznan
heyy:D mam na twarzy znamie barwnikowe plaskie niby nie grozne;p jednak moj dermatolog odradza mi ususniecie;p postanawiam sie wybrac jednak do innego:DD i wykonac zabieg:) powiedzcie mi czy duze zostaly wam blizny po ususnieciu tego znamienia? czy ciagle je macie, a jak nie ile trwalo gojenie:) pozdrawiam:* a jak wiecie to moze doradzcie mi gdzie w ponzniu monza sie wybrac do takiego lekarza gdzie jest bespiecznie i gdzie lekarz sie tego podejjmie:D i jak znacie koszt :* prosze o odp*:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marc
Witam wszystkich. Mam pytanie do wszystkich , czy usuwał ktoś znamie u dr Gołębiowskiej w \"Centrum Damiana\" w Warszawie? Jeśli tak to czy jesteście zadowoleni i czy to faktycznie dobry fachowca? Jle usunięcie kosztuje? Dziękuje z góry za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marc
Witam wszystkich. Mam pytanie do wszystkich , czy usuwał ktoś znamie u dr Gołębiowskiej w "Centrum Damiana" w Warszawie? Jeśli tak to czy jesteście zadowoleni i czy to faktycznie dobry fachowca? Jle usunięcie kosztuje? Dziękuje z góry za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaaaaaaa
do marc Tak ja usuwalam u dr.gołębiowskiej potwierdzam dobry fachowiec jestem naprawde zadowolona ladnie sie zagoilo.Zabieg calkowicie bezbolesny.Naprawde polecam tąpanią doktor.A jeżeli chodzi o koszt to naprawde bardzo roznie.Zalezy od wielkosci znamienia.Ale min. 150 zł.Ale to minimum.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Mam pytanie do osób, które usuneły pieprzyk, najlepiej z twarzy. Kiedy moge zacząc stosowac masc na blizne (dermatix - żel silikonowy) i kiedy kreska dopasuje sie do koloru skóry? Bo na razie jest czerwona i troche mnie to martwi :o jestem niecale 2 tyg. po wycieciu. I jeszcze jedno, czy moge uzywac fluidu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marc
Do aneczkaaaaaa Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie czy jak masz więcej niż jedno to licza mniej za następne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Jak pisalam wczesniej: "Mysle, ze fluid nie zaszkodzi pod warunkiem, ze ranka jest juz zagojona (a z tego co piszesz to jest :)). Mi chirurg powiedzial, ze blizna moze zrownac sie z kolorem skory nawet po 9 miesiacach" Ja zaczelam stosowac masc na blizny zaraz po odpadnieciu strupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
A jaka masc stosujesz? Ja mam w sumie jeszcze resztki strupka, wiec i tak musze pare dni poczekac. Mi z kolei chirurg mowil, zebym przez miesiac nic z blizna nie robila, ale czytalam wlasnie, ze dziewczyny zaczynaja stosowac masci juz po 2 tygodniach, jak tylko strupek odpadnie... tez chcialabym zaczac jak najszybciej. Nie wiem czemu mam czekac az miesiac... :( a ile szwow mialas, jak dluga i szeroka jest Twoja kreska po cieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
A jaka masc stosujesz? Ja mam w sumie jeszcze resztki strupka, wiec i tak musze pare dni poczekac. Mi z kolei chirurg mowil, zebym przez miesiac nic z blizna nie robila, ale czytalam wlasnie, ze dziewczyny zaczynaja stosowac masci juz po 2 tygodniach, jak tylko strupek odpadnie... tez chcialabym zaczac jak najszybciej. Nie wiem czemu mam czekac az miesiac... :( a ile szwow mialas, jak dluga i szeroka jest Twoja kreska po cieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BW27
Ja idę usunąć 3 pieprze do chirurga plastyka.Kosmetyczka i dermatolog poradziła mi chirurga plastyka.Chirurg plastyk robi to ładnie i estetycznie,a zwykły chirurg usuwa żeby usunąć.Dermatolog mówiła mi ,że albo usunę albo trzeba co 3 miesiące robić kontrolę.Zdecydowałam się już na usunięcie-najgorsze jest czekanie potem na wyniki histop. Pocieszam się tym ,ze stwierdziła ,że narazie nie widzi niepokojacych się zmian. Jestem z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Stosuje Contractubex. Nie mialam szwow, poniewaz usuwalam metoda elektrokoagulacji (chirurg powiedzial, ze jestem mloda i ze nie bedzie szyl, bo blizny po szyciu nie wygladaja ladnie :)), no ale jak na razie wygladaja nieciekawie, bo sa dosc duze 0.7 x 0.7 cm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×