Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość peknięte naczynko
mam ! peknięe naczynko ta policzku , co mi bardzo przeszkadza > Jak mozna je usunąć? i jakie są tego koszty? :);p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia fr_ania
karolek04.. mysle, ze przesadzasz. jak dla mnie Twoje cialo prezentuje sie naprawde dobrze ;P Po Twoim opisie spodziewalam sie czegos duzo duzo gorszego, z czego wnosze, ze masz kompleksy i do tego, co pokazaly zdjecia, nie do konca uzasadnione. glowa do gory. bedzie dobrze. Przypuszczam, ze wszystkich nas na tym forum laczy jednak to samo.. Tez mam ten problem i mozliwe, ze zbyt emocjonalnie do tego podchodze, jednak zamierzam w najblizszej przyszlosci zajac sie znamionami i oddac sie do dyspozycji chirurga. Mam okolo 10 pieprzykow do usuniecia z dekoltu i boje sie, ze po zabiegu bedzie to wygladac jeszcze mniej estetycznie. Bylam kiedys u dermatologa i on odradzal mi usuwanie wielu znamion (mowiac, ze bede cala w bliznach), wskazal jedynie na kilka podejrzanych, ktore powinny byc usuniete ze wzgledow medycznych. Stanowczo odradzal metode laserowa jako tą ryzykowną, ktorą usuwa sie znamiona bez ich zbadania. Tak czy inaczej, zalezy mi na tym, zeby blizny byly jak najmniejsze i szukam specjalisty, ktory by sie mna zajal.. najlepiej w Warszawie. No i nie wiem czy sie w koncu zdecyduje. Jestem cholernie lekliwa, mdleje na widok igly, no ale wydaje mi sie, ze przez te wszystkie lata zebralo sie wystarczajaco duzo determinacji, zeby uporac sie z tym problemem raz na zawsze(?). Takze tylko jeden problem: gdzie najlepiej to zrobic? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika Volek
Ja zaniedługo mam zamiar tez usunąc znamię. Musze gdyż ono jest pod pachą i narazone jest na liczne podraznienia. Dostałam skierowanie. Wiem tylko ze trzeba czekac na wykonanie tego zabiegu. Nie wiem jak ono się odbędzie. Czy ktos juz miał wycinane takie znamię pod pachą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaNI16
Witam! Mam 2 pieprzyki na twarzy ktore chcialabym usunac ze wzgledow estetycznych. Jestem niepelnoletnia (16 lat) i chyba potrzebuje pisemna zgode rodzicow zeby usunac pieprzyki? Zabieg bym chciala zrobic za darmo zeby kasa chorych fundowala (nzf) (mieszkam na ślasku koło Katowic) gdzie i do kogo mam sie udać? onkolog,chirurg, dermatolog? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem poniewaz rok temu mialam wycinane 2 pieprzyki (skalpelem) na dekoldzie , teraz pozostaly bardzo brzydkie blizny ;(( ta jedna mniejsza jeszcze jakos przezyje ale 2 jest duza i blizna zrobila bardzo wypukla i tak brzydko wyglada ,dodam, ze smaruje i smarowalam masciami na blizny itd. i ostatnio tak wpadlam na pomysl czy byla by mozliwosc zmniejszenia , jakos poprawienia tej blizny metoda laserowa czy ktos w ogole slyszal o takim czyms? z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmd d
MAM PARE PYTAN ODNOSNIE USUWANIA; czy jesli zostana usuniete pieprzyki laserem to trzeba nosic plaster>? ile dni ? czy mozna robic make up? jestem za granica i codziennie pracuje :O jak mialabym chodzic z TYM na twarzy? nie mialabym odwagi pokazac sie z plastrem na twarzy:( moja twarz jest pelna piprzykow roznej wielkosci i koloru blehhh :O ochyda a najgorsze jest to jak ktos obcy sie do mnie zwraca to nie patrzy mi w oczy tylko na duzego piprzyka na policzku!! :O czuje ze sie zapadne pod ziemie!!!!!!!!!!!!!! czuje sie inna nienormalna !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli sa 2 metody( nie wiem czy dobrze sie doczytałem): wyciecie chirurgiczne oraz laser tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mariola_K
Mam pieprzyk na nosie...!!!!!!Usuwać czy nie usuwać...?????Mam jeszcze pare innych które mnie wkurzają...ale ten jest najgorszy!!!POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mariola_K
Ma ok 4mm na 5mm i wygląda niegrożnie...Jest wypukły i ciemnobrązowy...jaka metoda byłaby dla mnie najlepsza...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Mariola_K
Czytałam że są trzy metody usuwania: skalpel, laser albo zamrożenie...Która metoda daje najlepsze efekty....Chcę się w końcu pozbyć tej zmory..!!! Jest ktoś....????HALO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinka77
Witajcie ponownie! Wczoraj miałam usuwany pieprzyk w okolicy ust. Teraz mam duży plaster i nie wiem jak wygląda blizna, ale cieszę się, że wreszcie się go pozbyłam:) Lekarz wycinał pieprzyk skalpelem, trwało to z szyciem może jakieś pół godziny. Nic nie czułam, jedynie zastrzyk pod pieprzyk przed zabiegiem. Dostałam tydzień chorobowego, ale tylko dlatego, że w pracy budziłabym sensację z tym plastrem na pół twarzy:) Zdecydowałam się na usunięcie chirurgiczne (skalpel) a nie laser ani zamrażanie, bo ten sposób jest najskuteczniejszy - rzadziej pieprzyki odrastają. Moja kolezanka miała usuwany pieprzyk laserem i po kilku miesiącach zaczął jej odrastać. Na razie nic nie mogę powiedzieć o efekcie, ale po zdjeciu szwów (za tydzień) - odezwę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaNI16 tak, potrzebujesz zgody rodziców, najlepiej udaj się tam poprostu z nimi. Aby robić przez nfz musisz mieć skierowanie, także najpierw i tak musisz się chyba udac do lekarza pierwszego kontaktu. _Mariola_K nie ma idealnego rozwiązania, każdy rodzaj zabiegu inaczej się sprawdzi w różnych przypadkach, już raczej lekarz powinien stwierdzić co z 'tym' dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLC
MLC Niemiecka Klinika filia w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie, najnowsze lasery, lipoliza . Lekarze Dr. Hanna Stasiek i Dr. Artur Stegeman 606 914 405 www.mlc-polska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam
A powiedzcie mi tak szybko ile to gdsiześ tak kosztuje i czy zostają po tym blizny jakieś...?? ja mam na policzku taki duży pieprzyk ichce go usunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinka77
Zapłaciłam 200 zł za usunięcie skalpelem. Tak, pozostaje blizna, jej wielkość zależy zarówno od wielkości pieprzyka, jak i od sposobu usunięcia. Mojej znajomej po laserowym usuwaniu została blizna, jak po przypaleniu papierosem, a moja (po skalpelu) jest cieniutką kreseczką. Ale i tak lepsza blizna od wystającego pieprza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonek78
SZUKAM DOBREGO SPECJALIZSTY KTÓRY USUNIE MI ZNAMIĘ NA TWARZY NAJLEPIEJ Z KATOWIC JEŚLI KTOŚ MOŻE KOGOŚ POLECIĆ BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka24
ja sie wybieram niedługo po skierowanie do chirurga bo chce tez z twarzy usunac jednego i z szyji, a na szyji to sie boje;/ mial ktos Z SZYJI USOWANE ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylinka....
Filemonek 78 udaj sie na Ligote go Gornoslaskiego Centrum Zdrowia, tam jest onkologia gdzie przyjmuje Dr Madziara (albo jakos tak) i jest b fajny, a wogle wszyscy sa tam fajni i na dodatek na kase. moja corka miala tam usuwane znamie z twarzy. zapytaj sie na dole gdzie jest rejestracja na onkologie, zapisuja o godz 9.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonek78
To zowu ja dzisiaj wybieram się do Katowic do Przychodni KRIOMED na ul .Sokolskiej i w zależności od ceny i wrażeń być może dzisiaj tam usunę znamię z twarzy a dokładnie pod nosem tylko strasznie się boję i nie wiem czy się zdecyduję. A do ewka24 ja osobieście miałam usuwane znamię z szyji i powiem że nie ma nic strasznego przeżyłam-to w sumie zależy też od tego jakie wielkie to znamię masz itp. ja miałam takie ani nie małe ani nie duże nawet mniej niż średnie także trudno mi określić (około 0,5 cm) gorzej to się boję usuwania tego z twarzy -jaka blizna mi zostanie jak się zdecyduję usunąć pocieszam się że byly tu pozytywne opinię na temat tej Kliniki :)Potem napiszę co dalej jak kogoś będzie to interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aalinkaa
witam wszystkich! jak wiekszosc piszacych tu na forum mam problem z tzw "pieprzykiem" nie wiem dokladnie jak to określić, znamię jest średnicy ok.8mm. jest koloru jaśniutko brązowego i porastają go włoski. Znamię mam na twarzy, co pod wzgledem estetycznym mnie denerwuje dlatego też planuję usunięcie. Przeczytalam wiekszosc postów jednak nie znalalam jednoznaczej odpowiedzi co robic w przypadku znamion/brodawek ktore mają włoski, czy bezpieczne jest ich usuwanie? co powinnam zrobic na poczatku? udac sie do dermatologa? onkologa? do chirurga plastycznego?? jestem z Lublina. proszę o pomoc......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filemonek78
do aalinki przede wszystkim uważam że nie powinnaś się kierować jednoznacznie opiniamii napisanymi na kafeterii tylko udać się do lekarza i najlepiej nie jednego ale kilku żebyś miała obiektywną opinię na temat znamienia tzn.co to jest i czy nadaje się do usunięcia. Ja też miałam znamię na twarzy z włoskami i je usunęłam niedawno przez wypalnie laserem o efektach nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo jestem na etapie gojenia ranki na razie mam strupek i za tydzień idę do kontroli. Osobiście najpierw odwiedziłam dermatologa żeby się zapytać co to w ogóle jest bo każdy mówi znamię znamię a nie zawsze tak jest i uzyskałam opinię od dermatologa potem poszłam do jednego chirurga co na ten temat powie i do drugiego chirurga co na ten temat powie-opinie były identyczne tzn że nadaje się to do usunięcia bo z biegiem czasu może się to nawet powiększać dlatego zdecydowałam się na usunięcie -wybrałam laser bo chirurg przekonał mnie do tego że będzie o wiele mniejsza blizna niż w przypadku wycięcia skalpelem-wiadomo to twarz dlatego jest to ważne dla mnie-dodam że jestem z okolic katowic skorzystałam z poradnii KRIOMED na ul Sokolskiej a o końcowych efektach napiszę trochę później jak się to wygoi. Tak więc zachęcam cie do wizyty u lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darusia=
LUDZIE! Ja pieprzyk mam na policzku już długo... w sumie myślę że to jednak jakoś genetycznie uwarunkowane bo moja mama też ma podobny i w podobnym miejscu. Chciałam tylko zapytać czy jest ktoś kto usuwał takie rzeczy z twarzy, ale ktoś z województwa Pomorskiego...bo jak tu czytam to jest mnóstwo osób z południa...ale nikt chyba jeszcze nie pisał nic np o Gdańsku albo Starogardzie... byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek namiary albo info o możliwości usuwania i konsultacji Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chetnie podziele sie z Wami doswiadczeniem zwiazanym z usuwaniem znamion na twarzy. Otöz, ja mialam kilka brodawek, jedna jasna,sredniej wielkosci w okolicy brwi, dwie ciemne i dosyc duze na szyi, jedna pod broda, w kazdym razie nic pieknego... Postanowilam to usunac, mimo blednego przekonania, ze nie powinno sie tego ruszac, bo rak itd... Wybralam sie do dermatologa, ktöry zajmuje sie takimi sprawami i do razu lekarz usunäl mi te brodawki. Najpierw zakwalikfikowal je do takiego zabiegu, poniewaz, nalezy pamietac, ze nie kazde znamie rzeczywiscie nadaje sie do usuniecia. Usuwal to w znieczuleniu miejscowym, 2% xylokainä, metoda laserowa.Wynik jest rewalacyjny, po brodawkach nie ma najmniejszego sladu, nie ma blizn ani niczego innego co mialoby swiadczyc o tym, ze ich usuniecie bylo bledem! Takze do boju, moi drodzy ,nie ma sie czego obawiac i nie ma na co czekac! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darusia=
Ja chyba jednak wolałabym metodą tradycyjna... bo nie dość że jest najbezpieczniejsza to jeszcze jest trwalsza. A najgorsze jest to że mam 17 lat i musiałabym do tego przekonać moją matkę a wiadomo jak starsze pokolenie reaguje na niepotrzebne operacje... masakra! jeżeli nie da rady to będę chyba musiała poczekać jeszcze prawie rok... nadal jednak liczę na info o usuwaniu w okolicach Gdańska albo jeszcze lepiej Starogardu Gdańskiego lub Chojnic. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darusia=
Ja chyba jednak wolałabym metodą tradycyjna... bo nie dość że jest najbezpieczniejsza to jeszcze jest trwalsza. A najgorsze jest to że mam 17 lat i musiałabym do tego przekonać moją matkę a wiadomo jak starsze pokolenie reaguje na niepotrzebne operacje... masakra! jeżeli nie da rady to będę chyba musiała poczekać jeszcze prawie rok... nadal jednak liczę na info o usuwaniu w okolicach Gdańska albo jeszcze lepiej Starogardu Gdańskiego lub Chojnic. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darusia=
ups...sorki za klona ale net mi nawala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zablok
Mam pytanie czy ktos z Was usuwał znamiona laserem w prywatnej przychodni Fragma-Med w łodzi przy ul. Matejki 7.jesli tak to bardzo bym prosil o opinie. Pozdrawiam Zablok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyk na policzku
Witam wszystkich! Mam pytanie do filemonek78. Jak wyglądał usuwany przez Ciebie pieprzyk, był wypukły czy płaski? Jakiej był wielkości? Podczas dzisiejszej wizyty w katowickim Kriomedzie, lekarz odmówił wykonania zabiegu. Podobno płaskie nie kwalifikują się do usuwania laserowego. Już sama nie wiem, co o tym myśleć. Znajduję sprzeczne informacje. Jeśli chodzi o usuwanie skalpelem, jestem nastawiona sceptycznie i nieco bojaźliwie, wiadomo - lęk przed bliznami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyk na policzku
To samo pytanie kieruję do katalina74. Czy usuwane przez Ciebie pieprzyki były płaskie czy też wypukłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×