Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość aneczkaaaaaaa
hej tak zrobilam literowke zamiast golebiowska napisalam dolebiowska(zreszta przeczytaj moje wczesniejsze wypowiedzi).A usuwalan na obojczyku na plecach i pod pachami.Blizna jest wielkosci znamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś z Krakowa
do agatas27 czytałam że ktoś w Scanmedzie na Armii Krajowej usuwał na NFZ a ty jak tam się dostałaś ja nie wiem od czego zacząć jak znajdziesz laserowe to proszę napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam skierowanie od dermatologa na konsultacje i usunięcie pieprza ,bo to było miejsce gdzie sobie podrażniałam.Jeśli nie jest to usunięcie z powodów estetycznych to dostaniesz skierowanie od dermatologa lub internisty.Umawiasz się tam na wizytę i na drugim spotkaniu masz zabieg.Reszta moich pieprzyków jest estetyczna to już niestety na NFZ się nie załapię.Jak znajdę laserowe to dam znać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskich :) W zeszłym tygodniu usunęłam sobie dwa pieprzyki jeden na szyi ,drugi na plecach , ktory haczył o stanik... Oczywiscie wczesniej dostałam skierowanie od dermatologa do chirurga. poszłam od razu. Cały zabieg przebieg bez komplikacji i tak mam na plecach 5 szwow, bo oczywiscie był duzy pieprzyk i na szyi dwa (nie przeszkadza mi to ze , bedzie blizna)...Mam pytanie do Was Moi Drodzy... czy miejsce po usunięciu pieprzyku moze miec jakies skutki uboczne ,czyli czy moze sie to miejsce babrac? Tego sie najbardziej boje:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja usuwalam znamoiona z twarzy ale cieklym azotem. 2 male i 1 wieksze. Male szybciutko s zagoily, to wieksze troszke sie babralo..ale tylko troszke, bo kilka razy odpadal mi strupek (pieprzyk byl bardzo gleboki) ale smarowalam wtedy takim fioletowym mazidlem ;) i zasychalo zaraz. Pozniej przestalam smarowac i sie zagoilo ladnie. Po 2 mniejszych nie mam sladu, po tym wiekszym mam rozowa mala plamke i delikatne zaglebienie ale mysle, ze zejdzie bo dopiero co mi trupek odpadl i ciagle sie zmienia "blizna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na poczatku wiadomo , ze musi sie jakos tam zagoic, ale ja pytam o to czy jak juz sie zagoi po wielu latach czy w tym miejcu moze cos sie dziac, gdzie było szycie. Koleżanka opowiadała ze jakas tam znajoma miala ze po 6 latach cos w tym miejscu zaczęło sie źle dziac... mało tego rozne są opinie na temat czy mozna te miejsca opalac... jedni mowia ze nie bo moze cos sie tam dziac a drudzy mowia ze mozna spokojnie ... Ciekawe czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krążący od lat mit o tragicznych skutkach usuwania znamion odstrasza od wizyty u lekarza, nawet wówczas, gdy objawy są już niepokojące. Tymczasem to nie wycięcie zmiany skórnej może być przyczyną problemów, ale zbyt późne zgłoszenie się do specjalisty. Na wszelki wypadek nie usuwać – to stereotyp, z którym trzeba walczyć, twierdzą zgodnie dermatolodzy i chirurdzy. Jeśli znamię jest zaczerwienione i swędzi, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, nie zwlekając z podjęciem takiej decyzji. Jeśli na skórze znajduje się coś, co może w przyszłości okazać się niebezpieczne, trzeba usunąć to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telimena21
hej moj pierzyk ktory jest dosyc spory na zgieciu pod brzuchem zrobil sie taki jakby poszarpany i kiedy odchylilam kawalek naderwanej czesci zauwazylam ze nabral czarnej barwy od spodu jestem zalamana bo juz podejrzewam ze to najgorsze!!!!!!! jestem zagranica i nie wiem czy mam czekac do powrotu do polski z badanie czyli do czerwca !!!!!! prosze czy mieliscie podobna sytuacje blagam o pomoc!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Telimena, lepiej nie czekac z czyms takim tylko usunac i wyslac na badanie jak najszybciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
Witam wszystkich, przeczytałam wszystkie wypowiedzi, jednak nadal nurtuje mnie jedna sprawa. wczoraj miałam usuwane dwa pieprzyki (płaskie )z twarz w Warszawie, najpierw dostałam znieczulenie, potem lekarz je wyciął, a następnie przypalił miejsca po wycięciu (zamknął naczynka)-straszny zapach.Nie mam szwów. Jednak gdy dziś zmieniałam opatrunek, okropnie sie przestraszyłam, bo mam na twarzy dwa dość głębokie wgłębienie, większe niż pieprzyki i boję się że zostaną mi na twarzy takie dołki (wręcz kratery). Czy ktoś z osób które usuwały pieprzyki miał tak wyglądające miejsca po wycięciu, czy ktoś wie jak będą one wyglądały później, czy jest szansa że nie zostaną mi dołki. Będę wdzięczna za odpowiedz, bo zaczynam żałować swojej decyzji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
marza, ja niestety Ci nie pomoge bo usuwalam u chirurga plastycznego, ale ten Twoj lekarz chyba wiedzial co robi, wiec sie nie martw na zapas. Poczekaj az sie zagoi i strupek odpadnie to zobaczysz czy nadal sa wglebienia. Potem i tak bedziesz miala przez 2-3 miesiace rozowa plamke tam gdzie odpadnie strupek wiec tak czy siak bedzie to widoczne, ale z czasem powinno zniknac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
No, chyba niestety musze Cie zmartwic :(. Mialam usuwane dwa znamiona tez plaskie, a naczynka zamykane pradem( wiec tez mialam strupki). Na drugi dzien podczas zmiany opatrunku zauwazylam ze w miejscu po wycieciu pierwszego znamienia strupek jest rowno z powierzchnia skory, natomiast po drugim zostalo wglebienie, pomyslalam, ze moze po dopadnieciu strupka blizna zrowna sie z powierzchnia skory. Dzis jestem 1.5 miesiaca po zabiegu i niestety wglebienie zostalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Chyba niestety musze Cie zmartwic :( . Usuwalam dwa znamiona, naczynka mialam zamykane pradem( wiec rowniez mialam strupki). Na drugi dzien podczas zmiany opatrunku zauwazylam, ze w miejscu po usunieciu pierwszego znamienia strupek byl rowno z powierzchnia skory, natomiast w miejscu drugiego bylo wglebienie, mialam nadzieje, ze po odpadnieciu strupka blizna zrowna sie z powierzchnia skory. Obecnie jestem 1.5 miesiaca po zabiegu i niestety wglebienie pozostalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Dlatego ja uważam, że lepiej wycinać u chirurga plastycznego... Po laserze czy azocie mogę zostać właśnie takie nieładne wglebienia jak ślady po ospie a po wycinaniu zostaje kreseczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Ja mialam usuwane, tylko nie u chirurga plastycznego, a u chrurga onkologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda989
Znaczy mialam wycinane (kurcze jestem dzisiaj troche zakrecona :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
Dziękuję za odpowiedzi, nie tracę nadziei,że wgłębienia znikną, ale nadzieja jest nikła po tym co przeczytałam, najdziwniejsze jest to że napisałyście że robiły sie wam strupki, ja natomiast mam 2x dziennie zmieniać opatrunek , przemywać woda utlenioną i smarować maścią, wiec cały czas te miejsca są nawilżone, wiec nie wiem jak w takich warunkach miałyby zrobić sie strupki. W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
marza, a jaka mascia masz smarowac? Dziwne w sumie, ze lekarz Ci kazal czymkolwiek smarowac. Ja tez przemywalam spirytusem, ale dopiero po kilku dniach zaczelam a mascia smaruje teraz juz prawie po miesiacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
Smaruje maścią- Detreomycyna 2%, lekarz powiedział że lepiej ja sie zagoi pod maścią, a nie jak odpadnie strupek, bo może zostać ślad, ale jakoś mam wątpliwości, czy dobrze że te ranki są takie rozmiękczone przez maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
ta maść to antybiotyk stosowany na różne problemy skórne - tradzik itp. Nie wiem w sumie dlaczego lekarz Ci to przepisał... też myslę, że lepiej zagoiłoby się bez tego, no ale ja nie jestem lekarzem ;) a kto Ci to usuwał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
lekarz dermatolog, nie skierował mnie do chirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
no nic, zostaje mi tylko czekać na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
a duze mialas te znamiona? pamietaj, ze na ostateczny efekt trzeba czekac pare miesiecy... zycze Ci, zeby wszystko bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza123
dziękuję:) jedno 4mm i płytkie a drugie 6-7mm głębsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaatharsis
Dziewczyny, ja idę we środe usuwać do chirurga onkologa właśnie, mam 3 pieprze takie wielkości 5mm na szyi, 2 takie małe po 2mm i jeden wstrętny tuż pod włosami u podstawy czaszki. Ten ostatni mnie najbardziej przeraża, bo ma ok.7mm i jest porosnięty normalnie włosami, jest taki brązowy z domieszką jasniejszego brązu i w dotyku taki chropowaty. Mam nadzieję, że da się go normalnie usunąć. I mam nadzieję, żę wszystko będzie w porządku. Mam także takiego z włoskami na brodzie, ale on nie jest mocno wypukły, tylko te włoski powodują, że jest widoczny i jego też chcę się pozbyć...przez te pieprze centralnie nabawiłam się kompleksów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmoniaa
A usuwasz prywatnie czy na NFZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arraska
Witam! Mam wystające znamię na wzgórku łonowym. Mam je od urodzenia, Nie powiększa się, nic się nie dzieje. Nigdy żaden lekarz ginekolog nie zwrócił mi na nie uwagi. Niedawno ginekolog położnik stwierdził, że mi to usunie. Niestety dwa razy odkładałam zabieg, po prostu boję się. Mam dylemat, wyciąć czy zostawić, skoro kilkadziesiąt lat jest i nic się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaatharsis
usuwam prywatnie. Ponad 4lata temu też usuwałam z pleców, 6znamion i koszt całego zabiegu wyniósł 120zł...teraz pojawiło się inne pytanie...chyba dostanę wcześniej okres, i zastanawiam się czy to nie jest przeciwskazanie do takiego zabiegu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
lepiej chyba nie wykonywac nawet takich drobnych zabiegow jak sie ma okres. Ale najlepiej zapytaj lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslawab
witam! trzy tygodnie temu mialam usowane duze znamie na twarzy (znamie od powieki az do brwi).balam sie ze wzgledu na oko i ewentualne powiklania.mialam robiony przeszczep skory .rana bardzo ladnie sie goi .narazie przeszczep jest jasniejszy od skory twarzy ale przez 6 miesiecy kolor ma dochodzic do siebie.znamie usowalam w polanicy zdroju u rewelacyjnego chirurga plastyka.dzis tylko zaluje ze tak pozno sie zdecydowalam na ten zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×