Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość izunia87
a takie zwykle pieprze tez mam na twarzy w dodatku..ale ni epamjietam o nich.. dwa sa na policzku calkiem blisko siebie... jeden na podbródku... tak prawie ze centralnie.. i jest taki odstajacy.. jeju zdrapalam do juz przynajmniej 3razy w zyciu i jakos nic mi nie jest... :P aa.. i pojawil sie w tym samym miejscu.. wredny.. nie dal sie wydrapac... z tym ze pieprze tak naprawde nie sa moja zmora.. pomimo ze sa na twarzy.... tak sobie mysle ze tak naprawde nikt z Was nie chcialby sie ze mna zamienic... do twarzy ktora sie oglada caly czas mozna sie przyzwyczaic... ale nie do tych plam... kiedy tak naprawde do momoentu nie zdjecia ciuchow zapomina sie o ich istnieniu.... :( ale one sa... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mamusia
Moja córka ma 13 lat i już kilkanaście znamion w tym kilka dużym w miejscach, ktore będą narażone na podrażnienie (stanik i pas spodni). Byłam juz u kilku lekarzy, jedna kazała robic zdjecia i obesrwowac inna usunąc. Potrzebuje namiary na dobra klinike na ślasku lub małopolsce ( do Poznania jest kawałek;-) Chciałabym wiedziec czy można usuwać i jak lepiej u takiego dziecka. Myśle, że lepiej teraz niż jak będzie dorosła?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nell885
Witam wszystkich !!J miałam dzisiaj wycinane 3 znamiona z szyi jedno z nich poszło do badania bo tamte dwa nie budziły żadnych obaw. Wycinął je chirurg onkolog w Poznaniu. To nie moje pierwsze wycięte pieprzyki miałm już wcześniej wycinana na głowie pod biustem i na plecach . Pierwszy raz mi sie zdażyło ze doktor nie dał tych dwóch do badania histopatologicznego ale mówił ze to są jakieś odczyny skórne brodawczakowate :-) bDziewczyny jeśli macie znamiona które budzą jakąś wątpliwość usuwajcie, zabieg jest bezbolesny a lepiej zapobiegać niż leczyć !! Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
ja mialam w sumie z 8 znamion usunietych. na razie mam czerwone blizny, ale mysle, ze za pare miesiecy zrobia sie blade i prawie nie bedzie ich widac. czesc znamion wyslalam do badania, na szczescie nic zlego nie wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nell885
Czyli też wszystkich usuniętych znamiona nie miałaś wysłanych na badanie , lekarze chyba wiedza co robią nie my pierwsze mamy takie znamiona usuwane hehehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
nie wszytskie, niektore byly zupelnie niegrozne, inne troche ciemniejsze zostaly wyslane, ale na szczescie tez wszystko bylo z nimi ok. wszystki moje pieprzyki byly plaskie, mam jeszcze troche na ciele ale malutkie wiec ich nie bede ruszac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolipop1
Ile czasu goi się rana?Mam pieprzyk w centralnym miejscu na twarzy więc to dla mnie ważne, muszę przecież chodzić do pracy :)Czy usuwanie boli? Jak duża blizna może zostać po pieprzyku 5mm*5mm, mam go na nosie, jest ohydny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
po takim pieprzyku blizna bedzie na ok. 1cm, moze troszke mniej. tydzien chodzi sie z plasterkiem, potem jest czerwona kreska jeszcze przez kilka tygodni, ale mozna ja maskowac korektorem. zabieg nic nie boli, tylko znieczulenie troszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunia87
no i zapisalam sie do takiej pani w Lublinie.. zobaczymy.. na razie sama wizyta... poza tym dopiero na 8 maja mnie zapisla bo wczesniej nie miala wolnych terminow... wrr... ale nic to... najwazneiejsze ze kogos namierzylam kto sie podobno na tym zna.. wkurza mnie tylko ze sama wizyta... na sucho ze tak powiem bez robienia czegokolwiek.. bedzie kosztowala 80zl.. ale oj tam.. jesli ta pani naprawde sie na tym zna... to juz jest dobrze... do tysiaczka jestem gotowa dac za pozbycie sie tych plamek... a jak nic z tego.. trudno.... najwzneijjsze to uczyc sie TO jakos akceptowac prawda? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolipop0
Dzięki za odpowiedź :) Izunia ja będę miała zabieg za darmo, na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunia87
mialo byc do lilipop0 ale wszystko mi sie skasowalo... :( tak wiec napisze tylko ze ciesze sie ze uda Ci sie zalatwic cokolwoek na NFZ... ja tez bym chciala.. cokolwiek przynajmniej.... i to tyle tymczasowo... czekam niecierpliwie na moja wizyte 8.05.... heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej była mowa o dr Potockim, czy ktoś byłby w stanie dać mi namiary na tego lekarza, najlepiej numer telefonu, byłaby bardzo wdzięczna. Co do samego usuwania znamion zastanawiam się, kiedy występują ewentualne niebezpieczeństwa przy tego typu zabiegach, bo jednak wygląd wyglądem a kompleksy kompleksami, ale nie chciałabym zrobić tym sobie krzywdy. Pisały tu rózne osoby, a to o zagrożeniu nowotworem, a to że po usunięciu znamion pojawiały sie one w innym miejscu, trochę mnie to niepokoi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
to wszystko jakies zabobony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i tak, ale zastanawiam mnie że lekarz po samym obejrzeniu zmian skórnych jest w stanie stwierdzić czy można wykonać zabieg, hmm, bo z tego co tu wyczytałam badanie histologiczne wykonywane jest PO zabiegu, zresztą chyba nie ma innej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
tak, wlasnie po to wycina sie znamie, zeby wyslac je na badanie. jesli to czerniak, to chyba lepiej, zeby go wyciac, zbadac i rozpoczac leczenie, prawda? nie kazde znamie da sie rozpoznac na skorze, dlatego wszystkie podejrzane trzeba wycinac i badac. te zabobony, ze ktos umarl bo mu wycieli pieprzyk są smieszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoyoyoyo111
czy ktos wie cos na temat dr czerniawskiego przyjmuje w klinice sankowskiego /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunia87
co do pojawiania sie znamion... pewnie ze moga.. ale co najwyzej w tym samym miejscu.. wiem, bo dawniej praktykowalam wydrapywanie pieprza z podbródka... i juz trzeci raz sie pojawil :P a do 8go coraz blizej... chcialabym odliczac dni do zabiegu ktory usunie to cholerstwo..heh..ale z czasem.. moze po 8mym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaaasssiiiaaa
mru mru tez mam taki metlik w glowie jesli chodzi o usuwanie znamion, pamietacie jak byla naglosniona sprawa pewnej kobiety ktora usunela pieprzyk za uchem i zachorowala na raka( byla wtedy w ciąży i nie poddala sie chemioterapii aby nie zaszkodzic dziecku) no i w efekcie zmarla. nie dlugo bede szla do zaprzyjaznionego dermatologa i wszamystkiego sie wypytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam zamiar wypytać lekarza jak już umowie sie na wizytę, kiedy może wystąpić zagorzenie powikłań. Mam nadzieje ze w moim przypadku będzie nie będzie żadnych przeciwwskazań, dojrzewałam do tej decyzji kilka ładnych lat i delikatnie mówiąc zdenerwowałabym sie, gdyby okazało sie ze coś jest nie tam ;) Dziwi mnie ze rodzice nie załatwili tej sprawy dawno temu, kiedy byłam dzieckiem, zaoszczędziliby mi góry kompleksów i stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 lat temu usunęłam pieprzyk z twarzy bo wyglądał brzydko śladu po nim nie ma ze względu na to iż całe moje ciało jest bogato upieprzykowane :O jestem pod kontrolą dermatologa który przez specjalne urządzenie bada kazde znamię w połowie maja będę miała usuwane coś co było małą plamką ale rośnie i swędzi :P boję się jak cholera wyniku bo dermatologowi się to nie podobało :( trzymajcie kciuki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia...oby nic złego, a u kogo się leczysz i gdzie usuwałaś pieprzyk, jesli to nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rennoir
do zmartwionej mamusi - ja byłam z córką u chirurga onkologa z takimi znamionami, jedno zakwalifikował do usunieci, najlepiej przed okresem pokwitania, więc nie masz na co czekac, pozdrawiam - sama szukam jakiejś dobrej kliniki we Wrocławiu, zeby usunąć znamię mojej córce, pewnie w koncu zdecyduję się na Onkomed na ślężnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Lusesity
po jakim czasie blizna stała się niewidoczna? I czy długa jest kreska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mru mru w Warszawskiej klinice Lasermed przy Hożej u dr Prandeckiej do Lusesity miałam dużego pieprzyka przy nosie ale tak mi go wycięli że pojechali wzdłuż bruzdy nosowej po zabiegu była to czerwona kreska długości 2 cm po dwóch tygodniach stała się właściwie niewidoczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunia87
no i buu.. cieplo.. krótkie bluzeczki i dekolty sie powoli zaczynaja.a ja co? :( -> 8.05.. heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lusesity lus
ale dr Prandecka to dermatolog nie chirurg to jak Ci te znamie wycinala? pozatym zabiegi tam wykonywane są laserowo to jak została Ci kreseczka? jeszcze jedno nie mozliwe jest aby blizna po 2 tygodniach zrobila sie nie widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr Prandecka jest moim dermatologiem dr Osuch to chirurg który wykonał zabieg ciął skalpelem, powiedział ze nie będzie blizny bo skóra na twarzy jest elastyczna i szybko się goi a poza tym ciął po bruździe jak już wcześniej pisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marc
do aniaaa123 Chciałem Cię zapytać czy juz może jesteś po zabiegu u dr Potockiego? Jeśli tak to napisz prosze jak poszło, czy jesteś zadowolona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renek
znacie dobrego chirurga plastycznego z Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×