Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

basssik A jak wyglądało miejsce bezpośrednio po użyciu lasera? Miałaś jakieś wgłębienia, czy tylko plamkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basikkkkkk
miałam uszkodzony naskórek , nistety do tej pory a minely juz 2 miesiace dalej widac slad...w sumie zaczerwienienie jest mniejsze ale to nie jest ten efekt którego oczekiwalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Rozumiem. Ja wczoraj poprosiłam mamy, że przejrzała mi skórę głowy i znalazła tam z 5 jakiś znamion :/ Są to takie brązowe plamki, tzn 2 chyba są bardziej czerwone niż brązowe :/ Boję się, że to coś złego. Nie wiem od kiedy je mam. Dzisiaj mam wrażenie, że mnie swędzi miejscami. Nie wiem, może to ze stresu, bo ciągle o tym myślę.. Dzisiaj zarejestrowałam się do dermatologa, żeby obejrzała dermatoskopem, ale najbliższy termin wizyty to dopiero 15 maj :/ Kurczę jest ktoś kto też ma znamiona na skórze głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio byłam u dermatologa, w sprawie alergii, i zauważyła u mnie "myszkę". Od razu powiedziała mi, że powinnam ją usunąć. Wymiary:2,5x1cm, kolor ciemniejszy brąz, z rosnącymi włoskami, troszke odstająca. Ogólnie nigdy mi nie przeszkadzała, bo znajduje się na podbródku. Żadnych problemów z nią nie miałam. Ale po tej wizycie zastanawiam się nad usunięciem. Mam jednak wątpliwości. Czy to jest 100% bezpieczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita juz po
Dziewczyny z Krakowa. Do usunięcia znamion polecam dr Grzegorza mocnego. Świetny specjalista. Usunęlam u niego kilka znamion które mialam. oczywiście wczesniej zrobilam badania dermatoskopowe u dermatologa, ktory mnie do niego odeslał. Bardzo jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita juz po
oczywiście Mocny to nazwisko :))) Dr Grzegorz Mocny :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usuwałam 5 pieprzyków 3 miesiące temu laserem. To nie były moje pierwsze próby, jednak wcześniejsze były porażką. Teraz dopiero trafiłam, wydeje mi się na właściwą osobę. A przynajmniej mam taką nadzieję. Usunęłam trzy pieprzyki na dekoldzie i tu mam jeszcze małe blizny, wydaje się coraz bledsze. A także dwa na twarzy- jeden mały na brodzie, po którym do teraz mam czerwoną (bliznę, albo ranę- sama nie wiem) i strasznie mnie ona stresuje. Wg pani doktor wszystko ma się zagoić, ale sama nie wiem. Czy nie wie ktoś ile czasu potrzeba na ocenienie efektu? 5 pieprzyka usuwałam na czole i ten niestety odrasta. Chciałam zaznaczyć, że to raczej początek mojej walki z tym okropieństwem, które zatruwa mi życie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fxx
Ze znamionami to zawsze jest ryzyko. Ja mam tego sporo. Ale byłem nawet u onkologa ( polecam jeżeli ktoś szuka bo znalazłem dobrego na tej stronie http://www.znanylekarz.pl/onkologia) to powiedział że nie są groźne. Czasami lepiej je zostawić aby nie pogorszyć sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drut
zalezy gdzie ja mialem usuwane na glowie i troche bolalo a na plechach nie czulem nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaL
Pamiętajcie, żeby przebadać te wasze znamiona, to chyba powinno być najważniejsze. Ja ostatnio byłam na wideodermatoskopii w Melitusie i polecam. Zbadać znamię i tak musiałam, a to było błyskawiczne. Przyłożyli mi do niego kamerę, skan zaraz zostal wysłany do komputera i szybkie badanie. Teraz już jestem spokojna, że to nie było nic groźnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzisiaj miałam usuwane znamię na piersi i miało śr. 5 mm i odstawał 5mm. cholerny ból , czułam się jak mięso na ubojni . ale musiałam ... usuwają znamiona z marginesem więc ok. 2 cm miałam śr..... lała się krew a to znieczulenie to masakra. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka1
gdzie usuwałaś to znamię? brr aż mnie ciarki przeszły po tym opisie... Ja też planuję usuwanie znamienia, ale najpierw chcę je zbadać. Ostatnio czytałam o tej wideodermatoskopii, o której pisze MartaL i chyba to wybiorę. Wygląda to na całkiem szybką i pewną metodę:) Nie wiedziałam, że mają to w Melitusie, a codziennie mijam ten gabinet w drodze do pracy, więc skoro jest taka możliwość to pewnie tam wyląduję. I dopiero później będę kombinować, jak ewentualnie usuwać to znamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaMalina
Ewka1 - idź śmiało na to badanie, ja też byłam na tej wideodermatoskopii i serio wszystko trwa bardzo krótko i jest wiarygodne. Takie badania są bardzo ważne! A jak tego melitusa masz pod nosem to nawet nie ma co szukać wymówek, trzeba się jak najszybciej zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba2004
Hej.Ja byłam w czwartek na konsultacji prywatnie i gdyby nie miesiączka to już bym miała usunięty pieprzyk .Tylko się wacham czy usunąć w lato czy po wakacjach. Jestem z Poznania, był ktoś lub słyszał o Qka Medycyna estetyczna ,lekarz onkolog chirurg plastyczny Michał Kukulski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba2004
Hej.Ja byłam w czwartek na konsultacji prywatnie i gdyby nie miesiączka to już bym miała usunięty pieprzyk na twarzy. .Tylko się wacham czy usunąć w lato czy po wakacjach. Jestem z Poznania, był ktoś lub słyszał o Qka Medycyna estetyczna ,lekarz onkolog chirurg plastyczny Michał Kukulski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba2004
Hej.Ja byłam w czwartek na konsultacji prywatnie i gdyby nie miesiączka to już bym miała usunięty pieprzyk na twarzy. .Tylko się wacham czy usunąć w lato czy po wakacjach. Jestem z Poznania, był ktoś lub słyszał o Qka Medycyna estetyczna ,lekarz onkolog chirurg plastyczny Michał Kukulski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba2004
Hej.Jestem po konsultacji i gdyby nie miesiączka to już bym miała usunięty pieprzyk z twarzy. Tylko nie wiem czy usunąć w lato czy po wakacjach. Słyszał ktoś lub był w Medycynie estetycznej Qka w Poznaniu , lekarz onkolog chirurg plastyczny Michał Kukulski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruda232
Ewka1 - ja mogę Ci polecić tego Melitusa, co prawda ja akurat byłam tam na innym zabiegu, ale znajoma robiła tę wideodermatoskopię i nie narzekała:) trwało to bardzo krótko, a podobno jest to bardzo profesjonalne badanie, więc jeżeli jeszcze się nie zdecydowałaś to obie polecamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamie okropne
witajcie . mam znamie na nodze w okolicy kolana 10 cm jest przebarwienie skóry takie ciemniejsze o kilka tonów od skóry . poleccie jakiegoś dobrego chirurga z poznania . dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie mam takie pytanie czy usunięcie znamienia czy wlokniaka nosi ryzyko zachorowania ?? znacie przypadki gdzie ktoś usonol i znamię się przemienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usuwanie nie jest niebezpieczne a wprost przeciwnie chroni przed zezłośliwieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiromaszka
zgadza się, jeśli zauważasz, ze znamię się zmienia jeśli chodzi o kolor czy wielkość, kontur, cokolwiek to poważny sygnał do wizyty u chirurga onkologa. usuwanie nie szkodzi a pozostawienie może być niebezpieczne. Najlepiej idz na konsultacje, ja miałam na szyi pieprzyka, naderwanego i jakoś tak "chropowaciał", była w Poznańskim Certusie, usunęli mi to praktycznie z miejsca a samego wyciętego pieprzyka zbadali, jest ok, nie ma zagrożenia a i moja szyja wygląda lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dawno usowalas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolciawiolcia
Hej, mi też pojawiło się znmaie na twarzy dokładniej to koło ust:( chciałabym usunąć tylko boje się jak to będzie wyglądało po zabiegu?? i jaką metodą najlepiej jets usunąć?? mój lekarz zabarzo mi nie doradza:/ zna ktoś może jakiegoś dobrego lekarza z łodzi?? proszę o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiromaszka
ja rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka0
Ja również mam takie znamię jak Brown Mouse, tyle że na udzie. Byłam u dermatologa, obejrzał to i powiedział, że można to usunąć, bo nie jest to nic złośliwego. Od chirurga usłyszałam dokładnie to samo, że nie jest to złośliwe i nawet ze względów zdrowotnych lepiej to usunąć. Myślę, że lekarze nie kłamaliby pacjentów. Zabieg jest jak najbardziej refundowany, przeraża mnie jedynie fakt, że będzie to znieczulenie miejscowe i że będzie mnie bolała noga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaa16
Hej.Ja mialam dosyc duzy pieprzyk na szyi, ktory z czasem powiekszal sie. Balam sie usunac chirurgicznie bo tak miala usuwane moja siostra i zostaly jej straszne blizny po zabiegu .Postanowilam poszukac innej metody usuwania takich pieprzykow i znalazlam metode laserowa. 2 tygodnie temu przeszlam zabieg w klinice Beautymed w Warszawie.Ranka sie wygoila i nie mam praktycznie zadnego sladu po pieprzyku:):)sam zabieg byl szybki i nic nie bolal, a tego balam sie najbardziej:)polecam www.beautymed.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże znamiona, sczególnie te płaskie lepiej usuwac chirurgicznie, bo po laserze zostają slady większe niż było znamię. Wiem, bo miałam usuwane 10 znamion i po kazdym został slad około 1mm większy niż było znamię. Fakt po laserze goją się na pewno szybciej i usuwanie jest bezkrwawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaa16
napewno sa pieprzyki ktore powinno sie usunac chirurgicznie, ja akurat mialam taki wypukly, ktory bardzo przeszkadzal... mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze, jak do tej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Zdecydowałam się na usunięcie znamienia na ręku dokładniej jakieś 15 cm nad nadgarstkiem, znamie nie jest groźne, lekarz zadecydował by usunąć ją dopiero po 20 września. Mam bardzo duże kompleksy przez tzw ''myszke'' :( Byłam na wizycie u pani lekarz by sprawdzić znamie i dowiedziałam się, że mogę to usunąć jedynie poprzez wycięcie. Gdy poczytałam tu trochę wpisów nabrałam odwagi i poszłam do lekarza Pana Dmitruka w Białymstoku gdzie dowiedziałam się, że można to usunąć laserem co mnie ucieszyło. Dziewczyny pomóżcie i powiedzcie mi coś na ten temat.. Czytałam tu opinie o tych mniejszych znamionach mających jakieś 1cm, moje jest niestety większe, powiedzcie mi jaką mogę mieć po tym bliznę? Jak wygląda skóra po zagojeniu i co z włoskami, które są na znamieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×