Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość biala liilia
do lain coubert, czy jak ty tam się nazywasz. Bzdury , bzdury i jeszcze raz bzdury tu wypisujesz. Jesteś a gentem dla TU i z etyką jakoś u ciebie kiepsko. Tak OVB to sekta działająca od 15 lat w Polsce, mającaw samym Wrocławiu 18 biur :))) No zatanówcie się trochę. Trochę logiki w tym wszystkim proponuję. Każdy zdrowy , dorosły człowiek potrafi podjąć decyzję. przyjdzie na rozmowę albo nie , będzie przacowniikiem albo nie. Podoba mi się zostaje nie podoba mi Się szukam innej firmy. Ale nie wypisujcie to bzdur typu sekta!!! Pracuję 6 lat w firmie , 8 w branży. Zorientujcie się sięgając do fachowej prasy typu GUubezpieczeniowa, GPrwna, zarzad Spółki, pras zagraniczna a nie opierajcie się cudach które tu są i na innych forach wypisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacza
Sekta?? No to sie usmialam Ludzie zastanowcie sie o czym wy tu mowicie~!!! Pani w kiosku byla niemila wiec tez wyciagniecie problem na forum?? OVB jest, tak jak powiedzialam ciut wyzej, S Z A N S Ą dla niektorych z was, jeszcze tego nie pojmujecie?? Mam zamiar byc Pania swojego czasu i portfela i OVB mi w tym pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papadance
słuchajcie mam pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!! pracuje w OVB od miesiąca,i mam zamiar już podpisać umowy ale będą one na około 2 tysiące,ale jest problem,nie pisałam egzaminu na licencje,jest on dopiero przedemną.... dostaje rentę po tacie,i boję się że jak mi wypłacą kase to że moę mieć problemy z zusem... aha i jeszcze jedno,ile trzeba mieć punk na kierownika odziału??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala liilia
Dlaczego nie zapytasz przłozonego, najlepiej osoby prowadzącej biuro w którym pracujesz. Forum to nie najlepsze żrodło informacji. Z chwilą kiedy zdasz egzamin licencyjny wraz z kolejnym miesiacem otrzymasz wynagrodzenie. Musisz sie zorientować w ZUSie jaki jest obecnie próg dochodów jaki mozesz osiagnąć pobierając rentę. Jesli przekroczysz ten próg ZUS zabierze ci rentę, jeśli nie od razu to cofnie ją p paru miesiacach i będziesz musiala zwrócić pobrane kwoty. sprawdż te inf. w Zusie- przepisy ię zmieniają. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Papadance Zastanow sie dobrze,co dla Ciebie lepsze. Zus po przekroczeniu progu dochodowego zabierze Ci rente na 100%. Ja proponowałabym jednak spisanie umowy na kogos innego,transakcja wymienna, on dostanie punkty,a ty kase. Proponuje na jakiegos kierownika, bo kasa bedzie wieksza, ewentualnie, na kogos z rodziny, jesli masz mozliwosc zatrudnic. Tym sposobem zachowasz rente, ale- tu minus dla Ciebie- punkty nie beda Ci sie liczyły do awansu, ale osobie, ktorej je przepiszesz. Tyle w ten sposob mozesz zachowac rente. A proponuje ja zachowac, bo zarobki w OVb nie sa stałe. Raz dostaniesz sporo, a raz mało, badz nic. Dobrze przemysl decyzje. Pacza Ty sie ucz, i słucha, i czytaj dobre rady na forum zamiast sie wymadrzasz. Bo bedac na az 2 spotkaniach nic nie widziałas, nic nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedziony -
Tak fajnie się tu tłukli i ... "zdechło" :-) A tyle emocji było we wpisach, tyle ego- i firmocentryzmu .... tyle ... zabawy dla postronnych czytelników :-) Ofałbowcy i nieofałbowcy - SZABLE W DŁOŃ! :-) Nie odbierajcie "uśmiechu do rozpuku" postronnej gawiedzi :-) Rzucam tematy do "rozpisania": 1) OVB najlepszą firmą pośrednictwa ubezpieczeniowego 2) OVB jako przykład ubierania nieprofesjonaliztów w garnitur profesjonalisty 3) OVB a FMG, AWD, Allfinanz, Profit, Efect... 4) OVB jako przykład "trudnego" partnera dla zakładów ubezpieczeń ..... ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacza
Sonja22 dzieciaczku, wiem duzo i jak najbardziej praca mi sie podoba, Dziewczynko zgnebiona przeaz los... Nie wiesz jak zarabiac prawdziwe pieniazki to nie uzielaj sie malutka na forum dla powaznych i doroslych ludzi. Sprawiasz wrazenie osoby ktorej nic w zyciu nie wyszlo, coz, wspolczuje, ale pozwol robic innym cos dobrego... Pozdro. Olsztynianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacza
Ja jak wspomniałam będę panią swojego czasu i portfela, i dlatego zrobię wszystko, aby on był pełny. Nawet największe autorytety mnie od tego nie powstrzymają. Nawet jak trzeba będzie dać du py dyrektorowi krajowemu , albo zrobić loda panu prezesowi, to ja to zrobię OVB jest the best.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Paczy, ty za madra to chyba nie jestes:) Widac duzo sie doczytałas o mnie prymitywie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papadence
do SONJI22 Sonju ale ja już podpisałam umowe,ale jeżeli na miesiąc nie przekroczę 1500 zł bo tyle mogę dorobić do renty to zus nie zabierze mi renty prawda?? ja narazie nie zdawałam egzaminu na licencje i tą kase co teraz uzbieram z umów,dostanę po 4 miesiącach, myśle że nie będziedzie to więcej niż 2.000 po 4 miesiącach,bo ja się obawiam że ten zarobek co uzbiera mi się przez te 4 miesiące wpłynie nagle na moje konto... i nie wiem jak to potraktuje zus... proszę o dopowiedź pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja 22
Słuchaj, tak, kasa wpłynie na Twoje konto na raz. Na pewno nie w ratach. Musisz zapytac dokładnie w Zusie jaki jest prog dochodowy, ile mozesz dorobic, zeby Ci renty nie zabrano. Ja osobiscie radze Ci zrobic jak pisałam wyzej. Jest poczatek, a zarobiłas niewiele, potem moze byc ciezej, albo lezej, ale to niepewny chleb. Napisz umowy najlepiej na kogos. Jak pisałam wyzej 1. Moze masz kogos w rodzinie- kto moze bez obaw pracowac- tzn nie ponoszac zadnych kosztow- np działalnosci gospodarczej. Szukaj osoby, ktora pracuje i pracodawca opłaca skladki Zus. Byle nie konkurencji. 2. Jesli nie masz mozliwosci zatrudnic kogos ad 1. to popros kierownika o taka przysługe. Ale nie wiadomo, czy sie zgodzi 9poniewaz osoba zawierajaca umowe moze sie w jakims momencie rozmyslec i to co zostaje wypłacone, musi wrocic do firmy w postaci rezerwy storno) Moim zdaniem zaszkodzisz sobie, jesli stracisz rente. A stracisz na pewno, kiedy otrzymasz dodatkowy dochod powyzej ustalonego progu. Moze masz kogos w Zusie znajomego, najlepiej tam zapytaj, jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robo84
witam wszystkich... miałem podobny problem jak większość z was na temat pracy w OVB. też czytalem wczesniej wiele for z tym związanych. Oczywiście spróbowalem bo co mialem do stracenia i poki co nie żałuję. Wprawdzie w firmie jestem nie dlugo ale juz zaczynam odnosic pewne sukcesy. jestem po pierwszych szkoleniach, po exam i sam już zaczynam działać. Oczywiście nie potrafiłbym \"sprzedawac\" czegos jesli temu bym nie ufał, jesli mozna sprzedawaniem to nazwac. Tak naprawde wszystko zalezy od tego jak tana osoba zrozumie to z czym przychodzi do klienta, jak jemu to wytłumaczy i z jakim nastawieniem bedzie to robic. Ja idac do klienta ide po to by jemu w pewnym sensie pomóc, pomóc zbudowac kapital na przyszłość niewielkim wkladem miesiecznym a nie wyciągnąć prowizję. Jesli bedziesz mówic tylko o samych superlatywac danych produktów to tez bedzie zbyt piekne a zarazem i podejrzane dla klienta. Ja cenie szczerosc a to mi sie odplaca zaufaniem klientów do swej osoby. Poniewaz zbudawac zaufanie wsród klientów jest duuuuzo trudniej nizeli je stracic. Nalezy to zapamiętać!!! oczywiscie odwołując sie do osob ktore po dwóch latach inwestycji chcieli miec kokosy to widac ze nie zrozumieli wogóle istoty rozwiązania ... ale objechac na forum pozniej kogos to klasa no nie??? osobiscie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robo84
witam wszystkich... miałem podobny problem jak większość z was na temat pracy w OVB. też czytalem wczesniej wiele for z tym związanych. Oczywiście spróbowalem bo co mialem do stracenia i poki co nie żałuję. Wprawdzie w firmie jestem nie dlugo ale juz zaczynam odnosic pewne sukcesy. jestem po pierwszych szkoleniach, po exam i sam już zaczynam działać. Oczywiście nie potrafiłbym \"sprzedawac\" czegos jesli temu bym nie ufał, jesli mozna sprzedawaniem to nazwac. Tak naprawde wszystko zalezy od tego jak tana osoba zrozumie to z czym przychodzi do klienta, jak jemu to wytłumaczy i z jakim nastawieniem bedzie to robic. Ja idac do klienta ide po to by jemu w pewnym sensie pomóc, pomóc zbudowac kapital na przyszłość niewielkim wkladem miesiecznym a nie wyciągnąć prowizję. Jesli bedziesz mówic tylko o samych superlatywac danych produktów to tez bedzie zbyt piekne a zarazem i podejrzane dla klienta. Ja cenie szczerosc a to mi sie odplaca zaufaniem klientów do swej osoby. Poniewaz zbudawac zaufanie wsród klientów jest duuuuzo trudniej nizeli je stracic. Nalezy to zapamiętać!!! oczywiscie odwołując sie do osob ktore po dwóch latach inwestycji chcieli miec kokosy to widac ze nie zrozumieli wogóle istoty rozwiązania ... ale objechac na forum pozniej kogos to klasa no nie??? osobiscie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisia
Mam prośbe. Mogłby ktoś podac mi adres strony internetowej na której mam się zalogowac żeby np. zdac ten egzamin lub zobaczyc jakiś film z nagraniem jak rozmawiac z klientem. Byłam na szkoleniu podali mi jakieś hasło ale nie wiem na jakiej stronie, Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
witam, chciałbym napisac kilka zdań na temat firmy OVB, trochę już tu pracuję więc chyba mogę napisac;] 1. przeczytałem dużo wypowiedzi nt. tego, że tutaj się pracuje na "górę", zwykły pracownik robi na tego szamana na górze piramidy...ok, to prawda, zgadza się. Ale w jakiej k***a firmie jest inaczej??????!!!!!!! tutaj przynajmniej wiem ile z danej umowy zarabiam ja, ile moj kierownik, ile jego kierownik, a ile nasz szaman (czy tam wódz tej sekty), niech mi ktoś pokaże firmę, w ktorej nie pracuje się na kierownika, na dyretrora, na prezesa i na zarząd..... a jak ktoś ma rozterki moralne z powodu, że ma jasny plan kariery i o awansie nie decyduje to, kiedy kiero prz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
generalnie jest tak, że po tej firmie jadą osoby, które nie dały tu sobie rady, bo nawet na spód piramidki się nie nadają. Skoro ktoś widzi problem w tym, że musi tu pracowac z ludźmi niech się zatrudni w fabryce. pozdrawiam normalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k0
Mam pytanie. Pracuję w OVB od ponad pół roku.Podpisałam w tym czasie kilkanaście polis ale teraz dowiedziałam się zę część klientów ich nie opłaca.Dowiedziałam sie też ze w takiej sytuacji muszę zwrócić otrzymana prowizję.Chcę zrezygnować z OVB bo znalazłam inną pracę.I teraz moje pytanie:czy po rozwiązaniu umowy nadal będę musiała zwrócić otrzymane pieniądze?czy będą one pobrane ze stornorezerwy bo chyba temu ona służy? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
to oczywiscie zalezy ile masz na Storno, sama rezygnacja z pracy niewiele tu daje niestety. p.s. dzial windykacji dziala tu bardzo dobrze, żeby ktos nie wymyslil takiego szlonego pomyslu żeby pozakladac umowy z żulami, pobrac prowizje i się zwinąc z firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legionare
OVB Obiektywni Doradcy Finansowi, ten spokojny ton głosu, wręcz hipnotyzuje, szykowne garnitury, piękne złote spinki w mankietach, tak naprawdę trzeba złożyć hołd całej tej otoczce pod nazwą PR. Wrażenia wizualne, przekazy podprogowe, sygestie przechodzącę w manipulacje.Zasada,że ty słuchasz kiedy ja mówię o tym czym naprawdę jest OVB, jest silne, ma tradycje i nie musi się reklamować. Jeśli macie możliwość to przeanalizujcie dokładnie umowy. To jest tak: pierwsza rozmowa i już wiesz gdzie spędzisz resztę życia, magia, jak mogłeś żyć dotąd w szarym świecie i pracować na etacie za 2 ooo pln.Przecież jest OVB, gdzie 10 000 pln jest standardem, jedynie 2 h dziennie, codziennie a Twoje marzenia staną się rzeczywistością..... A teraz kilka faktów: - umowa jest tak skonstruowana,że ogranicza Ci wiele swobód zagwarantowanych przez prawo w tym państwie, ale przecież dla takiej kasy.... - prawda, którą głoszą OVB-owcy jest tylko ich prawdą, i sprowadza się jedynie do pewnej manipulacji, tzn: powiedz klientowi, że jest źle w naszym kraju, niech sam w to uwierzy, zagroź jego emeryturą, podważ to co robił przez całe życie, po czym objaw się jako jedyny, któremu może zaufać, który trzyma klucz do wyjścia z tej sytuacji, - nawet jeśli już wypracowałeś zyski to i tak OVB ma jokera, a nazwa jego to ...efekt Storna,więc nie licz na profity, -ostatnie co mnie niepokoji to jakże profesjonalna i zaawansowana baza klientów, tworzona metodą "pantoflową", ciociu daj na fundusz...aha i daj jeszcze wszystkie numery tel i adresy do swoich znajomych, bo muszę szukać klientów, żeby mój GTS był dumny - szkolenia darmowe tak jasne tylko dlaczego pierwsze są dopiero po okolo 6 tygodniach?przecież wystarczy mieć technika elektryki zaocznej żeby założyć ten wspaniały garnitur, który jakże podnosi nasz poziom prestiżu i profesjonalizmu, postulatów "na korzyść" OVB jest więcej ale po co o nich mówić skoro i tak nie musimy się reklamować, bo przecież zanim kupi pan buty to najpierw je pan chce przymierzyć, żeby pasowały do tej S klasy kupinej w salonie Audi, poleconej przez specjalistów z BMW, z jakże zaawansowanym systemem ADS. A żeby nie kończyć tak optymistycznie, naprawdę nasz kraj zmienia się na lepsze, baaardzo wolno ale jednak, tylko zmiana ta nie powinna polegać na chęci zdobycia wszystkich pieniędzy życia w ciągu tygodnia, limity zawsze istnieją, więc zamiast wzrostów wirtualnych zer na kontach niech wzrasta nasza świadomość narodowa, bo niestety w obecnym pędzie( który na marginesie sami sobie nakręcamy) żaden specjalista, doradca czy konsultant zaślepiony wizją pieniądza nie bedzie miał skrupułów żeby wspomóc nas w "obracaniu" naszymi pieniędzmi. Wszystko to co napisałem jest wyssane z palca i nigdy nie miało miejsca...a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Dawno mnie tu nie było... może poudzielam sie trochę... "OVB Obiektywni Doradcy Finansowi, ten spokojny ton głosu, wręcz hipnotyzuje, szykowne garnitury, piękne złote spinki w mankietach, tak naprawdę trzeba złożyć hołd całej tej otoczce pod nazwą PR. Wrażenia wizualne, przekazy podprogowe, sygestie przechodzącę w manipulacje.Zasada,że ty słuchasz kiedy ja mówię o tym czym naprawdę jest OVB, jest silne, ma tradycje i nie musi się reklamować. Jeśli macie możliwość to przeanalizujcie dokładnie umowy. To jest tak: pierwsza rozmowa i już wiesz gdzie spędzisz resztę życia, magia, jak mogłeś żyć dotąd w szarym świecie i pracować na etacie za 2 ooo pln.Przecież jest OVB, gdzie 10 000 pln jest standardem, jedynie 2 h dziennie, codziennie a Twoje marzenia staną się rzeczywistością....." Niestety prawda jest taka, ze jak chcesz zarobić, to musisz wyglądać. Sugestie i manipulacje? Powtórzę (bo oczywiście czytałeś kilkanaście stron wstecz) w dzisiejszych czasach na nich oparty jest praktycznie cały marketing- od reklam w TV, po promocje w supermarkecie, wszystkie gratisy i konkursy. 90% firm na rynku ze wszystkich branż je stosuje, ale oczywiście OVB jest najgorsze... Nikt nic nikomu nie obiecuje. Nikt nikomu nie mówi: "będziesz zarabiał 10 000zł miesięcznie". Co najwyżej mogę pokazać, ze ja zarabiam tyle i tyle, a tu ktos zarabia 3 razy tyle. "Jeśli zrobisz tak, tak i tak, i będziesz się słuchał przełożonych to najprawdopodobniej tez bedziesz tyle zarabiał". 2h w tygodniu? ja Cie proszę... Fakty: "- umowa jest tak skonstruowana,że ogranicza Ci wiele swobód zagwarantowanych przez prawo w tym państwie, ale przecież dla takiej kasy...." A te swobody to...? Umowa jest skonstruowana w taki sposób, że ma ograniczyć dostęp konkurencji do naszego pracownika. Ma też zniechęcić naszego pracownika do odejścia do konkurencji. Powód? Przez pierwsze pół roku, ale później także fundujemy mu szkolenia, uczymy zawodu, poświęcamy cenny czas (czyli pakujemy w niego duża kasę). Chciałbyś kogoś wyszkolić, nauczyć zawodu po to by za chwilę poszedł do konkurencji, a konkurencja ma gotowego pracownika zerowym kosztem? Poza tym, w dokładnie ten sam sposób jest skonstruowana umowa w kazdej innej firmie z branży finansowo- ubezpieczeniowej... ale dalej OVB jest tą najgorszą... "- prawda, którą głoszą OVB-owcy jest tylko ich prawdą, i sprowadza się jedynie do pewnej manipulacji, tzn: powiedz klientowi, że jest źle w naszym kraju, niech sam w to uwierzy, zagroź jego emeryturą, podważ to co robił przez całe życie, po czym objaw się jako jedyny, któremu może zaufać, który trzyma klucz do wyjścia z tej sytuacji," Widac, ze nie byłeś na zadnym szkoleniu u nas (albo byłeś i nie słuchałeś). Kto mówi, ze w Polsce źle jest? Jedne przykład mi podaj... Co do emerytury- poczekaj jeszcze chwilę, niech nowe emerytury wypłacą... Nie jestem jedynym, któremu można zaufać, ale jaki jest powód, dla którego klient nie miałby mi ufać i miałby zaufać przedstawicielowi innej formy, która jest nieobiektywna lub na skraju bankructwa (nie bedę z nazwy wymieniał... z "cynamon" sie rymuje :P ) "- nawet jeśli już wypracowałeś zyski to i tak OVB ma jokera, a nazwa jego to ...efekt Storna,więc nie licz na profity," A miałeś Ty kiedy jakikolwiek kontakt z ksiegowością, rachunkowością itp.? Jak chcesz to możesz wysłać pisemko do danego TU i poprosić by Ci wypłacali prowizje co miesiąc po wpłacie składki klienta... będziesz dostawać np. 50zł miesięcznie z jednej umowy i storna nie bedzie... Poza tym jak wiesz z kim podpisujesz umowę to sam możesz określić ryzyko storna... Jak naciągasz wielodzietną rodzinkę co ma 2000zł miesięcznie na wyżycie to sam sobie jesteś winien... "-ostatnie co mnie niepokoji to jakże profesjonalna i zaawansowana baza klientów, tworzona metodą "pantoflową", ciociu daj na fundusz...aha i daj jeszcze wszystkie numery tel i adresy do swoich znajomych, bo muszę szukać klientów, żeby mój GTS był dumny " powiem tak... nikt Ci nie każe za klientów brac rodzinę. Aczkolwiek jest to najprostszy sposób by zacząć- choćby dla treningu. A, że działaby na poleceniach. Jest to po prostu inna forma reklamy- sprawdza się. "- szkolenia darmowe tak jasne tylko dlaczego pierwsze są dopiero po okolo 6 tygodniach?" Dlatego, że np. tydzień wcześniej ciąg szkoleń się rozpoczął? To już losowość jest. Ja miałem szkolenia po dwóch tygodniach. Ale równie dobrze można je mieć po tygodniu. Praca w OVB jest praca na lata. Nie jest to praca dorywcza na 2 tygodnie. Zarobki stopniowo rosną, od śmiesznych aż po naprawdę poważne pieniądze. Nie chcesz rozmawiać z doradcami finansowymi, nie ufasz im- Twój wybór. Taki sam mają nasi potencjalni klienci. Ci sami co wierza w 10% lokaty Fronczewskiego, największe OFE, "tysiaka" na emeryturze Kondrata , czy wolego od prowizji OC od telefonu z czwórką w godle... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzaa się
nic dodać, nic ująć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legionare
opanowanie jest lekarstwem na nasze czasy, niestety szkoda ze nawet tak elokwentna osoba przyznaje racje osobie, która przecież nie ma pojęcia o finansach, rachunkowości i całym wielkim świecie finansjery. mówiąc, że na tym opierają się reklamy i współczesny marketing? jasne, masz racje macie nawet jak sam przyznałeś wiele wspólnego z produktami jak np:proszki do prania, pasty do zębów tylko zastanów się czy naprawdę tanim populizmem zachęcisz ludzi do korzystania z własnych usług,stawiając się w jednym rzedzie z manipulatorami reklamowymi nie jest tutaj stosowne, ale przecież i tak prawda leży po Waszej stronie, więc proszę udzielaj się jeszcze, powiedz nam jeszcze coś wspaniałego o her Helmucie K. i jego cudownych dzieciach: Otto, Vierze i Brunhildzie ... a co do moich wczśniejszych wypowiedzi, skoro wszystko jest tak jak mowisz to nie pogrążaj się wraz ze swoimi wywodami, to niesłuży Twoim interesom, ...co do obietnic i ich prawdziwości, wiesz biorąc przykład z góry zapomniałem wyłaczyć dyktafonu w trakcie rozmowy, jakie to nie kulturalne nie sądzisz? Oczywiście prawda jest po waszej stronie, a wszystko tutaj napisane jest jej zaprzeczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quattro formaggi
legionare, to co piszesz w ogóle nie trzyma się ładu i nie ma ciągłości wypowiedzi. Nie wiem czy ktoś coś rozumie z twojego bełkotu przeplatanego z pożal-się-Boże moralizatorskimi wywodami, które w dodatku nazywasz faktami. Weź sobie przeczytaj raz jeszcze np. te oto słowa: "A teraz kilka faktów: - umowa jest tak skonstruowana,że ogranicza Ci wiele swobód zagwarantowanych przez prawo w tym państwie, ale przecież dla takiej kasy.... - prawda, którą głoszą OVB-owcy jest tylko ich prawdą, i sprowadza się jedynie do pewnej manipulacji, tzn: powiedz klientowi, że jest źle w naszym kraju, niech sam w to uwierzy, zagroź jego emeryturą, podważ to co robił przez całe życie, po czym objaw się jako jedyny, któremu może zaufać, który trzyma klucz do wyjścia z tej sytuacji," Nazwij te ograniczane swobody, i powiedz mi jak niby stoją one w sprzeczności z prawem pracy w Polsce. Wiesz w ogóle cokolwiek na temat zwalczania nieuczciwej konkurencji i przepisów nt. zakazu działalności konkurencyjnej ? Drugi odnośnik ("-") - pochwal się znajomością faktów, i napisz, które z rzeczy mówionych klientowi nie są prawdą ? Czy to, że jest około 70 TU, czy to że istnieje coś takiego jak S&P, czy to że pracujemy wg systemu ADS ? Pochwal się znajomością firmy i rynku ... Czy w naszym kraju jest dobrze ? Zadaj to pytanie 100 osobom (tak jak ja spotykam się ze 100 klientami) i zobacz ile osób odpowie Ci że jest OK. Straszyć emeryturą ? A kto tu będzie straszył - zrób ludziom wyliczenie na podstawie kapitału początkowego, odprowadzanych składek do ZUSu i OFE, bazując na ich średniej stopie zwrotu i zapytaj się czy 42-latek będzie zadowolony z emerytury na poziomie 44% swoich zarobków. O jakiej manipulacji ty w ogóle mówisz ? Ludzie dzisiaj są mądrzy i manipulacje wyczuwają - tak byś nic nie osiągnał tutaj. Odnośnie zysków - jeśli mówisz o kliencie, że je wypracował, to co go to interesuje, czy pracownik ma storno czy go nie ma. Zaś jeśli sie odnosisz do pracownika, to ktoś kto pracuje, godzi się na storno przy podpisaniu umowy i nie przeszkadza mu to, że dostanie całość w ciągu 2 lat, a nie od razu. Jak komuś nie pasuje, to niech tu nie pracuje, licząc na 4-miesięczne wystrzelanie wszystkich znajomych, zwinięcie kasy. Tutaj taki gagatek przynajmniej 25% zostawi firmie, choć to jest nic, przy tym jakiego bajzlu narobi. A jeżeli chodzi o bazę klientów... to jak wyobrażasz sobie bazę profesjonalną i zaawansowaną baze klientów ? Że masz mieć ją w formie arkusza kalkulacyjnego, z imieniem, nazwiskiem, datą urodzin, peselem, numerem karty kredytowej, numerem buta i grupą krwi ? Czy może chodzi o to, żeby wziąć Panoramę Firm i lecieć wszystkich od góry do dołu ? To będzie bardziej profesjonalne od "poczty pantoflowej" ? Nie wiesz, że dzisiaj polegamy na opiniach i anonimowe telefony odnoszą 5 razy mniejszy skutek ? A jak chcesz się dowiedzieć coś nt. Helmuta, to sobie kup jakąś gazetę z silnie obsadzoną rubryką obyczajowo-towarzyską. A tak dla podsumowania - pojaw się na tym forum za 10 lat i pogadasz sobie z jakimś klientem OVB i zobaczymy czy w twoim przypadku tylko w słowach siła, czy może potrafiłeś przynajmniej w połowie tak dobrze zadbać o swoje finanse jak klienci OVB czy innych firm doradczych. Bo pisać, że coś jest nie tak (w dodatku nie posługując się faktami) kazdy może, ale wskazać już jakąś sensowną alternatywę, to inna sprawa. Może podasz swój numer tel i każdy w sprawach finansowych zadzwoni do Ciebie, skoro taki z ciebie inteligent ? Nie krytykuj, skoro nie jesteś lepszy i nie wiesz więcej, bo wówczas nie jest to konstruktywne, a jedynie pogrążą twoją osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stracone 8miesiecy
ovb to jest jedno wielkie g...... wciskaja kit, oferujac niewiadomo jakie zarobki, wyjAzdy, szkolenia darmowe, po czym okazuje sie ze trzeba za wszystko placic... zwykly wyscig szczurów, ludzie pchaja sie po tej pseudo drabince do góry, nie znam nikogo kto by zrobil awans uczciwie, wszystko jest robione na wałkach... dla mnie smieszne jest to ze przyjmuja wszystkich pozniej pranie mózgu i tak dalej.. jak ktos kto nie ma zielonego pojecia o finansach moze doradzac w kwestiach inwestowania pieniedzy?? nie badzcie smieszni.. ODRADZAM WSZYSTKIM PRACE W TEJ FIRMIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
legionare- własciwie qf Cię już podsumował... ale ja mam jedno pytanie: Gdzie ja napisałem, że stawiam OVB koło proszków do prania i pasty do zębów? Weźmy na przykład pierwszą z brzegu reklamę produktu finansowego. Widziałeś te wielkie 10%, a pod spodem malutki napisik, ze jest jednak mniej, albo lokatę nocną (to to juz w ogóle parodia...)? Które OFE jest największe? Które najpowszechniejsze? A które odniosło największy zysk w historii (i dlaczego nikt tu nie wspomina o niemal identycznej stracie?). Co się dzieje z prowizją w TU o systemie direct (czyli bez agenta)? Na wszystkie te pytania odpowiedzą nam śliczne reklamy, którymi naszpikowana jest TV, radio, internet, ulica. Każda jedna naszpikowana jest NLP, presupozycjami i niezliczoną ilością technik marketingowych (przecież stojąc na przystanku w 2 minuty nie mozna zrobić nic... lub zapisać sie do największego OFE w Polsce- wyślij tylko zwykłego smsa pod numer, a my resztę załatwimy). Moje pytanie (juz kolejne) dlaczego nikt im nie wytknie tego palcem? Nikt słowem nie piśnie, że to manipulacja itp. Prawda jest taka, że większością tych produktów mozna sobie... w toalecie... ale nic- oni sie reklamują to im wolno. Ja na doradztwie też chcę zareklamować swój produkt (de facto, większości przypadków dużo lepszy niż te, o których mowa jest w TV), dlaczego wiec mi nie wolno użyć dokładnie tych samych technik? Dlaczego niemal każda firma moze używać te techniki i nikt nic nie mówi, jest w porządku, a doradca z OVB gdzieś (często nieświadomie) wypowie 3 zdania, które leżały kiedyś koło książki o NLP i już... manipuluje, pierze mózg, jest zły, jest głupi etc... Naprawdę tego nie widzisz? stracone 8miesiecy, Podaj proszę przykład kitu wciskanego w OVB i cenę za szkolenia. Niektóre wyjazdowe są faktycznie płatne, ale skierowane do kadry kierowniczej i na ochotnika, wiec jeśli nie chcesz, nie jedziesz (a cena zwykle dotyczy np. połowy noclegu- drugą połowę stawia firma). A ja znam ponad 100 osób, którzy wszystkie swoje awanse zrobili uczciwie. Ale opowiedz... jak można awans nieuczciwie zrobić w OVB? Moze bym wykręcił jakiegoś wałka i został krajowym szybciej... :D Przyjmujemy wszystkich jak leci? Odsyłam pare stron wcześniej, opisywałem jak to sie odbywa (w skrócie- każdy to moze przyjść na 1 rozmowę kwalifikacyjną, a faktycznie pracę dostaje co najwyżej 15%). A jeśli ktos faktycznie przyjmuje wszystkich jak leci- sam szybko też leci... Ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o finansach, faktycznie, niech nie doradza w sprawie inwestowania. Tylko zanim taka osoba zacznie doradzać, takiego pojęcia nabiera. To co jest mówione na szkoleniach w zupełności wystarczy by móc obsłużyć klienta indywidualnego, o, nazwijmy to, standardowych potrzebach. Co prawda maklerem giełdowym po naszych szkoleniach nie zostaniesz, ale... Wystarczy, że idealnie znasz analizę finansową (czyli wiesz jakie fakty są Ci potrzebne do tego by danemu klientowi zrobić dobry plan finansowy), mniej więcej orientujesz się na rynku (co sie dzieje, co sie działo, co moze sie zdarzyć), wiesz jak działają fundusze wszelakie, potrafisz przeczytać wykres, umiesz określić jak działają rozwiązania, z których korzysta juz klient (wiesz na co trzeba zwracać uwagę w produktach inwestycyjnych, w OWU itp.). I to naprawdę wystarczy, Zwłaszcza gdy masz podsunięte pod nos gotowe produkty, których w żaden sposób nie trzeba kombinować i masz czarno na białym napisane co jest w nich takiego fajnego, że wyróżnia je z tłumu. A resztę robią inni za Ciebie... Bo przecież nie inwestujesz pieniędzy klienta na giełdzie czy też nie zarządzasz jego funduszem inwestycyjnym. Nawet optymalny skład portfela klienta nie zawsze Ty wybierasz. Nawet nie musisz szperać i szukać notowań funduszy, bo większość dostajesz mailem... Do wszystkich, którzy chcą pracować w OVB, przechodzą właśnie szkolenia, rozmowy kwalifikacyjne itp. Ogólnie poszukują jakichś info o firmie: 1. Słuchajcie co sie do Was mówi na szkoleniach- żeby znów nie było sytuacji, że prawie rok w firmie i on nie ma zielonego pojęcia o inwestowaniu... co prawda, często wesoło u nas jest w biurach, dużo sie śmiejemy itd. Ale to nie my jesteśmy śmieszni. 2. Jeśli szukacie dorywczej pracy na 2 miechy, wakacje, na czas studiów itp. Dajcie sobie spokój- to nie ten adres. 3. To forum, naprawdę nie jest dobrym miejscem by uzyskać informacje o firmie. Znajdziecie tu skrajnie różne wypowiedzi. Ludzie, którym nie wyszło są źli na cały świat i atakują firmę, ludzie którym wyszło zawzięcie jej bronią... I tak juz 42 strony... Wiarygodne i rzetelne informacje nt. firmy uzyskacie u swoich przełożonych i innych pracowników OVB (chętnie Wam pomoga i wytłumaczą niektóre sprawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do batosai
kolego sympatyczny jesli Twoja dyrekcja pokrywa połowe Twojego pobytu na szkoleniu to naprawde gratuluje takiej dyrekcji:) moze mialem tego pecha i trafilem na inna dyrekcje... no ale szkoda czasu na pisanie o tych ludziach... szkolenie w hotelu 4 gwiazdkowym kosztowało 400zl... nie powiem pierwsze szkolenie bylo darmowe, a pozniej niezaleznie czy byles kierownikiem czy zwyklym "r" to płaciles 4 stówy.. co do rekrutacji tez sie z toba nie zgodze... zwykly pic na wode.... nie ma to nic wspolnego z powazna rozmowa kwalifikacyjna.... przyjmuje sie wszystkich jak leci byle by tylko jednostki robili... tak jak juz powiedzialem zwykly wyscig szczurów szczególnie mlodych ktorym zrobiono wode z mozgu i zbajerowano ich zarobkami... jest jeszcze pare spraw załosnych ale to juz sobie oszczedze zanudzania Was... placilo sie nie tylko za szkolenia i akademie.. ALE TAK JAK PISZE NIE WYPOWIADAM SIE O DZIALALNOSCI CALEJ FIRMY OVB BO MIALEM DO CZYNIENIA TYLKO Z JEDNA DYREKCJA.. NO ALE PRZEZ TAKICH LUDZI WLASNIE MAM TAKI A NIE INNY OBRAZ TEJ FIRMY... ODRADZAM............ PS. Z TEGO CO SLYSZALEM TO NAJLEPSZA DRYREKCJA KRAJOWA JEST WE WROCŁAWIU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
To ile ta OVB ma tych dyrektorów krajowych. Czy tyle co krajów w Polsce. Panowie to jakaś paranoja !!! Gdzie my żyjemy w, w jakim kraju ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamamoto
To ile ta OVB ma tych dyrektorów krajowych. Czy tyle co krajów w Polsce. Panowie to jakaś paranoja !!! Gdzie my żyjemy w, w jakim kraju ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yamamoto
oj widze ze ktos sie tutaj w koncu ze mna zgadza:) to est parodia nie paranoja:...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
stracone 8miesiecy (bo zakładam, że to Ty odpowiedziałeś jako "do batosai"), W życiu za żadne szkolenie, choćby w nie wiadomo jakim cudownym hotelu nie zapłaciłem 400zł. Max to było 150 i to na pełnym wypasie z sauną spa i basenem w hotelu (i telefonem w toalecie, że jak zabraknie czegoś to mozna zadzwonić po obsługę). Moim zdaniem ściemniasz jak się tylko da. I jeszcze raz powtórzę- dla ochotników. Nikt Ci na siłę nie kazał jechać na takie szkolenie. Rekrutacja- poszukaj jednak mojej wypowiedzi pare stron wcześniej nt. rekrutacji. Przeczytaj. Każdego można wziąć na rozmowę kwalifikacyjna- tu bierzemy wszystkich jak leci. I Ty naprawdę uważasz, że podpisujemy umowę z każdym, kto sie zjawi na rozmowie kwalifikacyjnej? Moze jednak podziel się żałosnymi sprawami i napisz za co jeszcze sie płaciło? yamamoto- a co za różnica ilu jest dyrektorów krajowych? W Polsce jest 17 dyrektorów krajowych (z czego czterech jest seniorami, a jeden super seniorem). W czym widzisz problem i tą paranoję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×