Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość zrobie sobie szczeke
Mnie wychodzi w poprzek;/ nie wiem jak on to zrobił, ale boli cholernie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
Próbowałeś coś z tym zrobić? Zimne okłady, żel dentystyczny czy coś? Są takie żele które zmniejszają opuchliznę i zmniejszają ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienius
No ale oczywiście najważniejsze jest to żebyś poszedł do dentysty. A najlepiej do chirurga szczękowego, bo jest prawie pewne, że zęba będzie trzeba wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Hejka mam pytanie, od 3 dni strasznie boli mnie na górze dziąsło i jest czerwone i czuje że chyba 8 wychodzi, do tego boli mnie strasznie głowa i inne zęby, mam aparat stały na górze i nie wiem co teraz? czy wyrywanie chirurgiczne kosztuje? jeśli tak to ile? będę musiała usunąć na pewno, żeby zęby sie nie pokrzywiły, a to dopiero pierwsza 8 mi wychodzi i jest to masakryczny ból, tym bardziej że tam nie ma miejsca na tego zęba ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ból jest nie do zniesienia więc już powinnaś być umówiona na wizytę u swojego dentysty czy stomatologa. z tym się nie czeka. doraźnie weź pyralginę bo jest w sytuacji silnego bólu najskuteczniejszy i ma też lekko uspokajające działnie. a te ósemki to nie taka tragedia. wszyscy ludzie na świecie przez to przechodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Dzięki, to sama wiem :) Jestem ciekawa ile takie coś kosztuje? Mam 20 lat, więc myślę że to już pora, ale byłam dziś u dentystki i powiedziała mi że ona nie czuje, żeby zęby mi wychodziły, że to może być afta, lub stan zapalny i mi czymś posmarowała, jutro mam być znowu. Ale mi się zdaje, że to mogą być te 8, bo to jest straszny ból, dziś znowu nie spałam do 4, bo się męczyłam, ale w końcu wzięłam tabletkę,i jeszcze do tego głowa mnie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pociesz się tym, że zęby mądrości wychodzą dość długo ale za to z przerwami - w moim przypadku to tak pół roku - rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ortodonta co na mówi? miałam krzywe zęby i prostowałam je kilka lat aparatem i zauważyłam że w pewnych kwestiach dentystka i ortodontka mówiły rzeczy sprzeczne na temat leczenia zębów z aparatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
u ortodonty będę w połowie października, to się dowiem, ale wcześniej mówił że pod koniec leczenia, lub jak zaczną wychodzić 8, będzie trzeba je usunąć, właśnie po to żeby moich już prawie prostych zębów nie pokrzywiły... A czy to normalne, że bolą mnie inne zęby? i dziąsła jakby mam wszędzie podrażnione, takie dziwne uczucie, nie wiem jak to opisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbienius Pyralgina jest dobra w takich wypadkach bo zwalcza stan zapalny i likwiduje ból. Niekiedy niestety jednak ból przy ósemkach jest zbyt silny i trzeba brać jakieś specjalistyczne leki. U mnie na szczęście skończyło się na zwykłym leku bez recepty Otóż jeśli chodzi o stany zapalne, to nie stosujemy Pyralginy tylko Ibuprofen, bo to on ma dzialanie przeciwzapalnie i w takich przypadkach to właśnie on jest przepisywany z zalecenia lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoda i katoda
Dzień dobry,ponieważ nie znam Olsztyna i trudno mi było nawet z opini w internecie znaleźć chirurga szczękowego-zgłosiłam się do specjalistycznej poradni przy szpitalu wojewódzkim na Żołnierskiej 18.Naprawdę dzisiaj miałam wyrywaną ósemkę i wszystko jest dobrze,jednak specjalista i szpital to 3/4 sukcesu.Także jeśli ktoś ma zęby mądrości do rwania to polecam.Ja miałam skierowanie od zwykłego rejonowego dentysty-zarejestrowałam się,od razu poproszono mnie do gabinetu,potem prześwietlenie(to niestety płatne-NFZ nie refunduje) i wyrwanie z dwoma zastrzykami.Przychodnia robi wrażenie i najważniejsze,że przyjmują na kasę chorych.Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie28
mi pare dni temu zaczela wyrastac dolna osemka ale od jakichs trzech dni bol jest po prostu niesamowity .cale dziaslo i policzek mam zapuchniete i czerwone bo ta cholera nie ma miejsca zeby wyrosnac i tak sie juz mecze z przerwami jakies 12 lat,najgorzej jest w nocy,bol przybiera na sile i spac nie pozwala.tabletki przeciwbolowe nie pomagaja,nawet ketonal.a tu jeszcze nie ma jak isc do dentysty bo dzieciaczek chory i trzeba z nim w domku siedziec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie28
nie wytrzymywalam z bolu,poszlam do dentysty,dostalam antybiotyk dalacin bol powoli sie zmniejsza ale niestety osemki sa do usuniecia,jak bede w polsce to musze to zalatwic,moze ktos wie ile kosztuje wyrwanie osemek prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
U mnie dentysta się nie poznał, że to jest ósemka, miałam dwa razy leczoną, bólu użyłam jak cholera i teraz po paru latach przez cały czas ją odczuwałam. Musiałam ją usunąć, bo się zupełnie zepsuła pod plombą. Dostałam skierowanie do specjalisty chirurga, ale wcale z niego nie skorzystałam. Poszłam do młodej, bardzo zdolnej pani doktor ze zdjeciem RTG zęba i powiedziała, ze to jest ósemka, niepotrzebnie leczona bo tych zebów sie nie leczy tylko wyrywa. Dała mi zastrzyk znieczulający, ujęła porządnie w szczypce i wyrwała. Oczywiście, trochę bolało, ale bez przesady, nawet dziecko by to wytrzymało. Nie bójcie się, to wcale nieprawda, że ósemki są takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
Nie zawsze zęby mądrości się wyrywa, chociaż to prawda, że w większości przypadków jest to najlepsze rozwiązanie. Ale w sytuacji kiedy zęby mądrości są zdrowe i jest na nie miejsce, to nie trzeba, a niekiedy nawet nie warto ich usuwać. Na pewno też nie warto usuwać ósemki, jeśli nie ma siódemki albo szóstki. Jednak jeśli zostawia się ząb mądrości, to warto sprawdzić, czy naprzeciwko (na górze lub na dole) też jest ząb mądrości. Jeśli bowiem nie ma zęba przeciwstawnego, to pozostawianie tego drugiego nie ma sensu, nawet jeśli jest zdrowy. Wtedy faktycznie usunięcie takiej ósemki to najlepsze rozwiązanie. Usunięcie jest zalecane również w przypadku wszystkich ósemek sprawiających dolegliwości lub posiadających ubytki. Więcej o usuwaniu zębów mądrości http://www.anident.pl/usuwanie-osemek.html , temat został tam przedstawiony kompleksowo i wyczerpująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boliiiii
mi ta cholera probuje wyrosnąć juz chyba od ponad roku. Ból występuje co jakies kilka miesiecy ale jest nie do wytrzymania!!! promieniuje na wszystkie mozliwe strefy nawet podniebienie i język. Juz nawet ketonal nie pomaga! jedyna ulge przynosi przegotowana letnia woda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuskas
a jak rosnie zepsuta osemka to moze byc przy tym zapalenie dziasel z ich recesja ? mial ktos tak :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booryss
ogólnie zęby mądrości mogą powodować sporo problemów, ja jestem nieszczęśliwym posiadaczem jeszcze 2ch (2 już wyrwane) u mnie problem był taki że bardzo ukorzenione były i musieli mieć w pogotowiu chirurga, gdyż obie górne mogły mieć przebicie do korytarza jamy nosowej (na szczęście obeszło się bez dodatkowego zabiegu) czy boli to zależy od zęba... za 1 razem siedziałem na fotelu prawie godzinę za 2gim razem już tylko 40 min (biedne kobitki się napociły zanim mi je wyrwały xD 2 trzymały mi głowę i 2 na zmianę próbowały wyrwać zęba) ale u niektórych to trwa mniej niż 3 min... za 1 razem jak byłem wchodził na fotel obok młody chłopak 24 lata też wyrywanie zęba mądrości... usiadł przygotowanie 1 min, znieczulenie podane i po minucie już działało otworzył usta babeczka złapała zęba i wyszedł przy pierwszym pociągnięciu, szybkie szycie i już wychodził... w trakcie mojego jednego zęba przez 2gi fotel przewinęło się 4 pacjentów - wszyscy z wyrywaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maślanka28
Ja przeżyłam miesiąc nieustającego bólu - wierzcie mi lub nie !!! w koncu poszłam usunąc .... nic nie bolało chociaż miałam powykrecane korzenie i lekarz na wstepie powiedział ze bedzie masakra! zabieg trwał przeszło godzinę i nic a nic mnie nie bolało! Leciutka opuchlizna na drugi dzien zniknęła szybciej niż sie pojawiła! Nie czekajcie z tym bo naprawde nie warto.... Radze nie żałowac kasy i iśc prywatnie do dobrej kliniki !!!! moge polecic cos w krakowie jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarinaBorek1
Hej, ja potwornie bałam się wyrywania zębów, wręcz panicznie ,ale skorzystałam z zabiegu z sedoanalgezją - taki zabieg, który uspokoił mnie i dzięki temu nie pamiętałam zabiegU! szkok! no ale przyjemny. Wybudziłam się jakby, tzn, odzyskałam w 100% sprawną swiadomość po kilkunastu sekundach. zabieg miałam w Dentestetica w Krakowie. Polecam wszystkim, którzy tak samo mocno boją się wyrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meti
Ja swoje zęby mądrości wspominam tragicznie, całe szczęście w apteczce miałam pyralginę. Dzięki niej przetrwałam ten okropny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze żę sięgnęłaś od razu po pyralginę bo te jedyny lek na rynku na silne bóle, żadne inne leki nie radzą sobie tak dobrze z bólem jak pyralgina dlatego ja nawet nie sięgam po inne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.Moj zab tez wychopdzi , strasznie boli... :Poszłam do dentystki...Lecz tam wrecz byli zli,ze przyszlam , bo to do chirurga... Tylko chodzi o to,ze ja nie chce jej sie pozbyc odrazu ( to zawsze jakas ingerencja w organizm) tylko chce wiedziec, czy moze nie ma jakiejs konkretnej przyczyny... Ogladnela go, mowiac , ze bedzie bolec , powiedziala ze da masc, chyba ze chce isc do chirurga...I tyle. A to zadne zdj zeba nie s potrzebne ? czy dobrze rosnie ? czy nic sie tam nie dzieje... Bo i z ta mascia boli jeszcze bardziej ...Nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szumiący
Zrób sobie pantomogram.to takie prześwietlenie.ja zrobilem i wyszło że w dolnej szczęce rosną ósemki ale nie pionowo tylko poziomo pod ukos.teraz szukam chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessaa
Czy zwykły dentysta, nie będący chirurgiem szczękowym może podjąć się wyrwania ósemek? u kogo wyrywałyście? mam aż trzy do usunięcia, domyślam się, że chirurg może sporo wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma wyrywała u zwykłego dentysty, zapłaciła 150 zł i się bardzo nacierpiała podczas zabiegu. Poza tym nawet nie dal jej antybiotyku, gdzie były upały i jest konieczny i miala małe komplikacje pozniej.... Ja wyrywalam wszystkie osemki u chirurga, za kazdą płaciłam 250 zł, ale zero komplikacji, zabiegi bezbolesne, wiadomo ze po zabiegu buzia bolała, to normalne bo są szwy i rana, ale ogolnie dobrze wspominam, ja polecam chirurgow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyrywalam w Warszawie ze 2 lata temu, ale wiem, że ceny u chirurgow to wlasnie okolo 300 zł. Chociaz niektorzy zyczą sobie wiecej, bo są gabinety gdzie ten sam zabieg kosztuje 600- 800 zł. Trzeba tylko dobrze szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gabinet, w którym wyrywałam te ósemki był obok mojego bloku, ale go już przenieśli i nie mam pojęcia czy jest gdzieś w Warszawie, nie szukalam, bo ja mam innego dentystę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz po bólu
Ja wyrywałam w Gliwicach, w Klinice Herckiej. Cena raczej standardowa, ale warunki w których przeprowadzany jest zbieg są bardzo dobre. 20-30 minut i po krzyku (przynajmniej u mnie, wiadomo, że to, jak będzie przebiegało wyrywanie zależy głównie od korzeni no i samego zęba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×