Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

hej! ostatnio w naszym zepsole taqnecznym nalogowo uczylismy się meskiego. i teraz umiem go bardzo dobrze z rozgrzewka bez to tak sobie. za to juz dawno nie cwiczylam damskiego i trovche mi to zaniklo dlatego CWICZCIE CODIENNIE!! ja sie rozciagam w wolnym czasie od lekkoatletyki tanca szkoly i lekcji. tak pół gdoziny na dzien, zalezy jak mi sie chcce. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak tam dziewczyny wam idzie? dzisiaj kumpelka rano mi powiedziala ze źle robie tego bocznego, bo powinnam miec stopy tak jak nogi wedlug niej. i co prawda mam tylko ze ja od razu, od góryu jak sie rozjezdzam to tak mam. a ona mówi ze powinnam tak zronbic dopeiro na koncu. ma racje...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex-andra
wiec tak....nie ma dwoch rodzai szpagatu .jest tylko normalny szpagat albo sznurek ale on jest trudniejszy i jak bedziecie probowac robic sznurek to nie na siłe bo mozecie sobie uszkodzić mięsnie.buziol czekam od was na odp na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,wiem o tym sznurku bo robimy go w tańcu. tylko my to nazywamy lina a nie sznurek ale to podobne nazwy. tez go umiem ale nie tak dobrze jak ten zwykly szpagat. buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi***
Czesc! mam na imie Sandra, ja zaczęłam ćwiczyć 3 tygodnie temu teraz prawie umiem szpagat damski (brakuje mi 5 cm). A wiecie co mnie do tego zmobilizowało??? Kiedyś moja koleżanka mi powiedziała przez gg (mieszka dosć daleko) że nauczyła sie szpadatu i sie mnie spytała czy ja umiem, a ja jej odpowiedziałąm ze umiem!.Bałam sie że jak w wakacje przyjedzie to zobaczy ze ja tak naprawde tego nie umiem, a ja postanowiłam sie go nauczyć do wakacji! i już prawie mi sie udało! jeszcze musze zrobić szpagat na lewą nogę i sznurek, a w wakacje chce sie nauczyć gwiazdy i mostka ze stania.Robie to takrze dlatego,że po wakacjach ide do gimnazjum a tam bedzie zespól taneczny do którego chcę się dostać, a poza tym zabłysnąć przed koleżankami i (kolegami!) tym ze jestem bardzo wysportowana:):):) A jeśli chodzi o ćwiczenia, to robiłam po koleji: -bieg w miejscu przez 5 minut (dla rozgrzania mięśni) -nogi złączone i skłony do przodu, dotknąć głową kolan a dłońmi stóp:) -siad w rozkroku i sklony do prawej i lewej nigi i do przodu:) -wymachy nóg w przód w tył i w bok na każdą nogę min:4 serie-1 seria w wymachów. jeśli chodzi o to ostatnie ciwczenie to ćwiczenie poleciła mi pani o wf w takich samych ilościach, zeby nie było ze sobie wymyślam i chce was zamęczyc;/ no i to by było na tyle :):) papa*| PS: kwiat lotosu nie umieją tylko bardzo wysportowani ponieważ ja go umieałam w 1 klasie podstawówki i nie sprawiało mi to żadnych problemów, a jeśli chodzi o ćwiczenia to...trzeba cały czas próbowac, nie wiem jak go wam opisać ale spróbuje:) Siadasz po turecku, bierzesz jedną nogę mi próbujesz ją "połozyć "na tę drugą to samo robisz z drugą nogą kładziesz ją na drugą nogę:) moze nie wytłumaczyłam zbyt dobrze no ale przynajmniej próbowałam::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Master Piernik
Ja kwiat lotosu robię bez rozgrzewki i to bez problemu :) dopiszę ze mam 20 lat i jestem mężczyzną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość someone unwell
na szagat i na zdrowie polecam callanetics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszulek *
CHcę umieć zrobić szpagat . NIgdy wcześniej nie myślałam o tym , ale kilka dni temu zobaczyłam jak mój kolega zrobił i byłam zachwycona ! Mam 11 lat , jak myślicie w ile dni , tygodni , miesięcy się nauczę ? Czy to będzie trudne jak na mój wiek ( 5 klasa podstawówka ) CHcę umieć zrobić szpagat damski , bo uważają go chyba za najprostrzy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszulek *
Mam 11 lat , od kilka dni wykonuje ćwiczenia . Jak Myślicie w ciągu ile tygodni się nauczę szpagatu damskiego? jak na mój wiek (5 klasa ) Czy to prawda jak słyszałąm że nie wolno się rozciągać codziennie , czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej rozciagac sie co 2 dni, bo mozeszmniec zakwasy, a to bardzo nie przyjemne i przez kilka dni nie znizysz sie nawet do polowy, wiec najlepiej co 2 dni po ok. 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molo32
wiec tak , jestem w 2 klasie gimnazjum i jestem przerazona tym co zobaczzylam (przeczytalam) trenuje gimnastyke od 7 lat , jak przeczytalam ze najszybciej zrobi sie szpagat dynamicznie (wymachy itp.) to pomyslalam jaka bezmyslna osoba cos takiego mogla napisac. najwazniejsza jest cierpliwosc, silna wola i dazenie do celu. nie mozna sie znechecac. mi to nie przyszlo latwo (jak pamietam - mialam z 7 lat) jak to dziecko po 2-tyg. sie poplakalam i przestalam sie rozciagac w koncu znowu sie przelamalam i okazalo sie ze po dwoch dniach zrobilam szpagat :) widzialam juz gdzies w tym temacie bardzo ciekawy program cwiczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molo32
ja rozciagam sie codziennie , w wieku dojrzewania kazdemu przyjdzie to latwo. nie powiem jak szybko zrobisz , bo np. mozesz cwiczyc z 1h ale mozesz i z 5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molo32
dorkac5 - zakwasy ma sie tylko przez moze 3 dni po pierwszych cwiczniech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszukel
a w ciągu ileu dni , tygodni się nauczę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bręda
ja też się nie umie nauczyć szpagatu maja koleżanka nauczyła się w jeden dzień!!!! niech mi ktoś napisze jak się nauczyć szpagatu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bręda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfloziomal
lilka wyslij mi jak zrobic skorpionka w 3 dni Misiek1flo@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasika10
Hej dziewczyny Mam na imie kasia mam 10 lat i chce sie nauczyc szpagat jak cos pisać na gg 420656 albo na e-mil kasiulka43@o2.pl prosze pomużcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AanitkaaToJaa
Jeśli na prawdę chcecie się nauczyć zrobić szpagat, to może zróbcie coś takiego. Poniżej zamieściłam listę, którą znalazłam w internecie. Dobry sposób jest taki, że wydrukować sobie to i w jakimś widocznym miejscu powiesić, np. przy planie lekcji. ;)) Ćwiczenia na szpagat: - Jak większość odpowiedzi: ROZCIĄGAĆ SIĘ... Najlepiej ustalić sobie odpowiednie pory ćwiczeń, np. rano, po południu, wieczorem. Jak kto woli... Krótka rozgrzewka mięśni, stawów. Lista ćwiczeń, które robić: - Usiąść na podłodze, rozszerzyć nogi i próbowac położyć głowę na kolanach, dotykać palcami u ręki stóp, poczuć, że się rozciagasz... - Usiąść na podłodze, złączyć nogi razem, extra wyprostowane i spróbować położyć się na nogach tak, żeby czuć jak naciągają się mięśnie pod kolanem... - Jedna noga do przodu, druga do tyłu lekko. Ugiąć przednią i naciągać krok. Potem na odwrót. - To samo ćwiczenie tylko, że zmienić pozycje: zamiast nóg do przodu i do tyłu to na boki. (Lewa ugięta, prawa wyprostowana w bok i na odwrót.) - Stanąć prosto, najlepiej włączyć muzykę, która Cię mobilizuje... Zrobić mały rozkrok i powoli go zwiększać do momentu, w którym czujesz, że nie dasz rady zrobić więcej... (Mała uwaga: NIC NA SIŁĘ! Jeśli będziesz próbować pochwalić się mamie szpagatem po 3. dniach, to na pewno nabawisz się jakiejś kontuzji mięśni... ) - Jeśli będziesz wytrwały, to na pewno będziesz widzieć efekty. Stopniowo zwiększać rozkrok, napinać mięśnie i pozwalać się im zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliko96
hej jestem tu po raz pierwszy ja prawie umiem zrobic szpagat ten z nogami w bok cwicze codziennie rozciaganie itp. lecz na drugi dzien i tak miesnie sa strasznie twarde czy to tak u wszystkich czy tylko u mnie??? aha jakbyscie mieli jakies fajne cwiczonka piszcie na ten adres email ola1996@poczta.onet.pl z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehekarol
no ja 1dzień ćwiczyłem i byłem tak rozciągniety jak nigdy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliko96
no tak ale chodzi mi sie czy wkoncu zrobie go bez rozgrzewki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliko96
no tak jestem rozciagnieta szpagat umiem ale jak sie porzadnie rozciagne:):) nie wiem wiec jakie cwiczenia jeszcze mam robic doradzcie prosze!!!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula203
Lilka, czy mogłabyć mi podesłaś te ćwiczenia???Zawsze marzyłam żeby zrobić szpagat, ale nigdy niewiedziałam jak trzeba ćwiczyć....To moje gg:3922304...Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAULA 21
Ja też bardzo marze o szpagacie kiedys probowalam sie go nauczyc ale mi nie wychodzilo i sie z niechecilam, ale teraz chce znowu sie go nauczyc mam nadzieje ze mi sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×