Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość azunia1
Powiem jedno osoba która ma nie rosciagniete kosci nie zrobi za nic szpagatu a osoba rosciagnieta zrobi podac przykład moja kolezanka chodzi od 4 lat na akrobatyke i sie 2 lata uczyła szpagatu a ja 3 dni wiec jaki z tego morał ze mam rosciagniete kosci PS trening czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_A
pliss zalozylam sie z bratem ze do konca stycznia 2008 zrobie szpagat bardzo prosze o konkretne wskazowki tu lub na gg 9205842 prosze chcem sie nauczyc szpagatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Tez chce uemic ronbic szpagat ale neiw eim jakie cw na rozciaganie ktos moze pomoze prosze ???? kasiunia.kochana@vp.pl odpisywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
mój brat tez powiedział ze nie zrobie!! jak mam go sie nauczyc pisac 7477348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczenia na pierwszej stronce są dosyć ciekawe. Przede wszystkim porządna rozgrzewka, wymachy nóg w tył i na boki, skłony, wykrok kolanem ugiętym 90 st. (bardzo dobre ćwiczenie). Poza tym schodzenie do szpagatu coraz niżej (ale z umiarem!!!). Fotka mojego szpagatu: http://www.photoblog.pl/theblueangels/9963655 Pozdrawiam. Piszcie, a chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patińka
umiem zrobic szpagat w wzdłóż ale nie umiem w szeż pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patińka - nie pozostaje Ci nic innego jak się rozciągać i jeszcze raz rozciągać!! Szpagat turecki (bo chyba o ten Ci chodzi) wymaga większego rozciągnięcia niż francuski. Polecam ćwiczenia izometryczne oraz rozjazdy na boki. Ponadto pomóc może siad płotkarski, motylek. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olnak
Ja nie umiem robić szpagat ale umiem dotknąć stopami czoła i ciągle nie daje rady proszę pomóżcie to mój e-mail olawojtynek@o2.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olnak
to znowu ja pomyłka mój e-mail to olawojtynek1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_A
chce umiec szpagat!!!! plisssss pomozcie co mam zrobic zeby szpagat zrobic w conajmiej trzy tygodnie prosze!~!!! dostawalam juz wiele cwiczen ale zadne mi nie pomoga moje gg:9205842 piszcie tu lub na gg plissssssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!1111 naprawde!!! to moje marzenie piszcie!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_A
lilka napisz co musze zrobic by go umiec(szpagat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia.
Ja działam według tego planu. 1. ROZGRZEWKA Przed przystąpieniem do ćwiczeń właściwych - rozciągających należy dokładnie rozgrzać mięśnie!!! Rozgrzewka jest kluczowym elementem we wszelakim treningu a szczególnie przy rozciąganiu. Tak więc zabieramy się za rozgrzewkę: - Stajesz w rozkroku, nogi mniej więcej na szerokość barków. Wykonujesz krążenia biodrami w jedną i drugą stronę. - Następnie złączasz stopy i kolana i wykonujesz krążenia kolanami, a na koniec stawami skokowymi (palce i poduszki stopy dotykają podłogi i kręcimy stopami). - Dla dobrego rozgrzania najlepiej pobiegać w miejscu przez około 3 minuty wykonując naprzemiennie skip A i B (raz kolana wysoko a raz pięty dotykają pośladków). Jednak nie ma tutaj sztywnej formy i biegać możesz jak tylko chcesz, ważne, żeby trwało 3 minuty ciągłego poruszania. - Teraz 3 minuty pajacyków. Jeszcze 20 przysiadów i rozgrzewka zrobiona. 2. ROZCIĄGANIE - Wykrok nogą ugiętą w kolanie (kolano ugięte pod kątem prostym) stopa nogi prostej położona prostopadle do podłoża (poduszką stopy dotykamy podłogi). Trzymamy ok. 20 sekund. - To samo druga noga. Powtarzamy 3 razy na każdą nogę. - To samo z tą różnicą, że noga prosta jest teraz skręcona i stopa opiera się na wewnętrznej części. - Teraz noga prosta opiera się na pięcie. rozciagania izometrycznego - 10 przysiadów (dogrzanie mięśni). - stajesz w lekkim rozkroku, wyciągasz ręce do góry i robisz skłon w bok. Ważne jest, aby nie pochylać się do przodu ani do tyłu. Po kilkunastu sekundach robisz skłon w drugą stronę, i tak kilka razy. Powinieneś poczuć jak rozciągają się mięśnie z boku tułowia i od wewnętrznej strony ud. - stajesz w szerokim rozkroku, pochylasz tułów do przodu opierając dłonie na podłodze. Wyciągasz proste ręce jak najdalej do przodu i jednocześnie pchasz biodra do tyłu. Zadbaj, aby plecy były proste (nie garb się!) Ćwiczenie to można trochę zmienić dodając pompki. Pozycja jak wyżej, potem uginasz ramiona, prostujesz jednocześnie wypychając biodra w tył. Wszystko oczywiście bez pośpiechu i bez szarpania, ani forsowania mięśni. Efekty będą przychodzić stopniowo, a pośpiech może tylko doprowadzić do kontuzji - Siądź na ziemi, złącz stopy razem, kolana na zewnątrz, dociskaj kolana w kierunku podłogi. Powoli i stopniowo, coraz niżej, wytrzymaj w najniższej pozycji 10 sekund, rozluźnij nogi i powtórz ćwiczenie 3x. - 20 przysiadów (teraz trzeba przygotować mięśnie i ścięgna do naprawdę ciężkiej pracy). - Przechodzimy to rozciągania dynamicznego: oprzyj rękę o stół lub krzesło i wykonuj wymachy nogi na boki 20 razy, zmień nogę. - Teraz do przodu - 20 razy, zmiana nogi. Powtórz serię 3 razy. - Rozluźniamy mięśnie wykonując skręty bioder (jak na początku). - Przechodzimy do ćwiczenia prowadzącego do szpagatu bocznego, spokojnie rozjeżdżasz nogi na boki, powoli i z umiarem. Nie chodzi tu o to, żeby było jak najszerzej bo to ćwiczenie izometryczne i polega na napinaniu mięśni. napinasz mięśnie tak jakbyś chciał(a) zwęzić nogi (nogi pozostają w tej samej pozycji), czyli izometrycznie ściskasz uda ale nie poruszając nogami. Jeśli czujesz mięśnie to dobrze, wytrzymaj tak 20 sekund. - Teraz trzeba rozluźnić nogi. Najlepiej nadaje się do tego krążenie bioder. Przerwa ta ma trwać 20 sekund. - Teraz rozjeżdżasz nogi maksymalnie na bok Kiedy już poczujesz maksymalny naciąg i wyraźny ból (ale nie za mocny!!!), siądź na tyłku i spokojnie wykonuj skłony do lewej nogi, prawej i do przodu. Ma to trwać około 20 sekund, po czym rozluźniasz mięśnie. - Wstajemy, wykonujemy krążenia biodrami dla rozluźnienia ścięgien. - Powtarzamy serie 3x począwszy od lekkiego rozkroku i ćwiczenia izometrycznego 20 sekund, rozluźnienie 20 sekund i maksymalny naciąg 20 sekund. Czas ćwiczenia można wydłużyć wraz ze wzrostem zaawansowania. 3. ROZLUŹNIENIE - Krążenia biodrami, kolanami i stawami skokowymi. - Stań naturalnie, nogi na szerokość barków, pochyl się do przodu i staraj się dotknąć dłońmi podłoża (dla zaawansowanych - głową dotknij kolan). Rób to ćwiczenie spokojnie i powoli, to już rozluźnienie ale i dociągnięcie mięsni ud i podudzi. - Wykonuj teraz spokojne krążenia uniesioną i zgiętą w kolanie nogą zataczając krąg od wewnątrz do zewnątrz ( na bok). To samo druga noga. - Uspokój oddech, myśl o rozciągniętych ścięgnach i mięśniach, bo tylko świadomość prowadzi do efektów! - Nastaw się pokonanie kolejnych barier na następnym treningu, bądź systematyczny, cierpliwy i myśl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martorrr
jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martorrr_20bjj
Witam all!!! Mam 20 lat i trenuję od pewnego czasu BJJ... ale nie stety nie potrafię wysokich wykopów;/ a do tego potrzebna jest umiejętność szpagatu!!! Proszę jak ktoś się zna to pisać na maila albo moje gg 4758303!!! Bedę OGROMNIE WDZIECZNA za wskazówki;D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzynka
jak sie nauczyc robić szpagat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ameczka89
hejo x* !!! i co jak tam szpagat?? u mnie spoko ale mam 1 problem.... bo jak ja robie szpagat to mi sie krzywi kolano i nie wychodzi .... =/ nie wiem co mam zrobić ,aby noga mi sie nie skrzywiała =( pomocy !! piszcie na gg : 211706 !!! z góry thx !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakies inne sposoby
hej dziewczyny jak sie jest mlodym niskim i nieumięsnionym to nie sztuka nauczyc sie w krotkim czasie szpagatu!!! Im sie jest starszym wyzszym i im sie ma wiecej miesni tym jest to trudniejsze, wiem bo naczytalam sie tego na roznych stronach! ja jak mialam 10 lat to tez umialam szpagat! potem jednak nie trenowlam go dalej. Dzis mam 16 lat jestem wysoka mam umiesnione nogi bo tancze i plywam - i szpagatu nie zrobie! a kiedys to bylo takie proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alishia **
Ja niedawno umiałam robić szpagat ale niestety później miałam kontuzje ;/ i przestałam ćwiczyć i się rozciągać ;P teraz jeszcze mam z tym kłopot bo bardzo chciałabym robić szpagat ale niestety noga boli ;))((i nie można ;)Ja tam nawet nie wiem jak doszłam do zrobienia tego szpagatu ;D Po prostu tylko niekiedy się rozciągałam a umiałam zrobić ;P teraz wielka szkoda że nie mogę ;P ;(( i bardzo żałuje ;P bo lubię to robić :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_A
czy jak sie umie juz troche stac na rekach czy to pomaga choc troche w uzyskaniu szpagatu?/prosze o odpowiedz. PS. umiem tez mostek i gwiazdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_A
hej dziewczeta!!!!! umiem:gwiazde,fikolka i mostek ale ze szpagatem se nie radze.jak go zrobic??/pomozcie piszcie na moje gg 9205842. potrzebuje waszej pomocy!! musze umiec szpagat ucze sie jeszcze stania na rekach!! ale szpagat jest najwazniejszy prosze o wskazowki. jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Lili*
Hejka! właśnie odkryłam wasz temacik i postanowiłam spróbowac :) ogólnie od dzieciństwa jestem bardzo gibka- nie wiem czemu bo nigdy nie byłam specjalnie wysportowana :) umiem wyginać się na wszystkie strony, np: założę nogę za głowę w pozycji siedzącej skłon do ziemi z wyprostowanymi kolanami- umiem nie tylko dotknąc palcami ziemi, ale wręcz położyc dłonie całą powierzchnią na podłodze, ugiąć je w łokciach i stać w takiej pozycji dłuższy czas- pewnie mogłabym nawet stac tak z godzinę, ale jest to bardzo niewygodne dla głowy- trzymać ją tak pochyloną, bo po jakimś czasie strasznie szumi w uszach :) :) szpagaty nigdy mnie nie interesowały, ale chyba spróbuję, raczej powinno mi się udac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kOcIaRa*
PROSZE O WSKAZOWKI DO UZYSKANIA SZPAGATU!WYZNACZYLAM SOBIE TERMIN NA CZAS ZROBIENIA GO I TO JEST 31 STYCZEN NIE ZMIENIE TEGO POMOZCIE MI GO ZROBIC BYLABYM URADOWANA GDYBY UDAWALO MI SIE BEZ PROBLEMU ZROBIC DWA(DAMSKI I MESKI) NAJBARDZIEJ ALEZY MI NA DAMSKIM PROSZE POMOZCIE MOJE GG 9205842 PROSZE JAK NAJSZYBCIEJ O WSKAZOWKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kOcIaRa*
JA JUZ DUZO RAZY CWICZYLAM TE CWICZENIA NA ATRONIE WIZAZ I TROCHE POMOGLY PEWNIE POMOGA JESZCZE ....ALE PEWNIE NIE ZNACZY NAPEWNO:) PROSZE O WSKAZOWKI JESLI KTOS CHCE MOGE TEZ UDZIELIC BO MAM ICH BARDZO DUZO:):) MOJE GG TO 9205842 POZDRO:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Instruktor Tanca-Ania
Dziewczyny!!! Mozecie nauczyc sie szpagatu w 1 dzien! Piszcie na mój nr.gg a udziele wam jak najwięcej porad zwiazanych ze szpagatem! :-)) nr.gg: 9034922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na100latka
W jeden dzien?? Ciekawe..A co z mięśniami??W jeden dzień chyba nie zdążą się rościągnąc..BzduRa....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BezkOszulkOwa_
Dziękuję ci Dronia za poradę napweno skorzystam..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becha
uff..nie jest tak ławto...ale bedzie sie ciwczyłoo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoZcIaGnIeTa
hEj WaM ! SZCZERZE MÓWIĄC TO NIE JESTEM PRZEKONANA ŻE W JEDEN DZIEŃ MOŻNA UMIEĆ SZPAGAT MUSIAŁOBY KOMUŚ MAŁOBRAKOWAĆ TO WTEDY COŚ MOŻE BY SIE DAŁO ZROBIĆ.... SAMA SIE DUŻO ROZCIAGAM DO SZPAGATU BO BRAKUJE MI KILKU CM MOŻE Z 10 ALE SIE NIE PODDAJE CHODZ NIE KTÓRE ĆWICZENIA DAJA W KOŚĆ :):):) ALE WTEDY CZYJE ZE SIE ZBLIŻAM DO CELU .... JEŚLI CHCIAŁYBYŚCIE JAKIEŚ WSKAZÓWKI PISZCIE GG11148985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aanniiaaaaaaa
Siemka. Moja sytuacja wygląda następująco:kiedy byłam młodsza(jakieś 5 lat temu) szpagat umiałam zrobić bez rozgrzewki. Później przestałam się rozciągać(teraz tego żałuję) A niedawno zaczęłam na nowo. Pierwszego dnia brakowało mi jakichś 15 cm. Następnego było gorzej, ale po kilku dniach z powrotem ok. No, mogłabym sobie tak ćwiczyć powoli i spokojnie, ale...za dwa dni mam występ. I MUSZĘ tam zrobić szpagat. Myślicie, że są jakieś szanse? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×