Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Kaja12345, ja miałam przeszczep brodawki więc i dużo ran. Od zdjęcia przyszytego opatrunku z brodawki miałam zalecenie smarowania jej linomagiem, żeby była natłuszczona przeszczepiona skóra.I smaruję 2 razy dziennie dość grubą warstwą i nakładam ochronne kompresy. Z brodawki schodzi cały naskórek i to jest normalne. Przy zdejmowaniu kompresu część "starego" naskórka z brodawki przykleja się do kompresu. Tydzień po operacji zaczęłam smarować też wszystkie inne szwy i strupy na nich. Masuję szwy smarując linomagiem. Szwy kończą mi się pod łopatkami i tam mam spore zgrubienia. Wydaje mi się, że gojenie zależy od tego jak bardzo była radykalna operacja (przeszczep sutków, duża redukcja wagowa) i od osobistych predyspozycji człowieka. Jeżeli lekarz mówi, że jest ok tylko trzeba czasu to bym dałą sobie jeszcze czas. Na gojenie się ran dobrze łykać nasz dobry Rutinoskorbin :-) Wietrzenie ważne jest ale tu bym nie szalała bo w końcu po coś jest ta bielizna uciskowa co do skierowania ja miałam skierowanie do poradni chirurgii plastycznej od lekarza POZ do tego miałam opinię od ortopedy.Ortopeda może przyjmować prywatnie ale musi mieć podpisaną umowę z NFZ. Inaczej szpital nie dostanie refundacji. magiamagic, mi z kolei mówili na początku że za mało mi zostawili ;-) nigdy nie dogodzisz wszystkim a najważniejsze jak Ty się czujesz z nowymi piersiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny. POLSKA WIELKA w Sochi 4 Złote medale:-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia76
Ryba33 ja jestem dopiero na początku drogi, pod koniec marca idę na konsultacje, wcześniej do ortopedy. Zastanawiam się czy ta jedna wizyta u ortopedy wystarczy?, czy może powinnam mieć już jakąś historie choroby??. Pójdę do niego z prześwietleniem, zobaczę co napisze? Nie wiem czy mi się uda , czy się zgodzą. Ty pisałaś , że masz przepuklinę, mnie tylko kręgosłup boli jak fix!!, w ramionach dziury od tych wielkich dziadów !!!!! (ja je tak nazywam, nienawidzę ich). Wszystkim po ZAZDROSZCZĘ, Ryba33 pisz, jak będziesz po wtorkowej wizycie . Ale Ci super, acha i mam jeszcze jedno bardzo dla mnie ważne pytanie- ILE DOSTAJE SIĘ L-4 po takiej operacji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba33
karolcia76 ja pierwsze chodziłam do neurologa z bólem kręgosłupa ale po zrobieniu prześwietlenia neurolog mi powiedział że tylko ortopeda mi pomorze więc poszłam na wizytę i na tej jednej wizycie poprosiłam ortopedę o skierowanie, jak byłam na konsultacji w Krakowie to lekarz tylko poczytał co pisze pod zdjęciem i tyle ale miałam też całą dokumentacje z leczenia od neurologa i zostawili sobie ją.nie wiem czy ta jedna wizyta ci wystarczy zobaczysz na konsultacji co ci powie musi cię lekarz też zobaczyć jak wygląda ten twój biust . a co do zwolnienia to niewiem ja jestem na L4 od dnia zabiegu tj.06.02 do 28.02. a jak będzie dalej to niewiem jak będe w środę to zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba33
karolcia76 ty jak masz konsultacje w marcu to pewnie w pszyszłym roku będziesz mieć zabieg chyba że coś się zmieniło ja byłam na konsultacji 8 kwietnia 2013 a zabieg miałam 6 luty 2014 trochę tego czekania było ale warto. mam nadzieję że ci się uda życzę ci tego z całego serca bo wiem jak ci ciężko sama dopiero chodziłam z tymi wielkimi cycorami ha ha pozdrawiam serdecznie jak masz jeszcze jakieś pytani to pisz postaram się pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia76
Ryba33 dzięki za odpowiedź. Trzymam za Ciebie kciuki, żeby się wszystko ładnie goiło, a Ty trzymaj za mnie , żeby się zgodzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba33
karolcia76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba33
karolcia76 pewnie że bendę trzymać kciuki musi sie udać innej opcji nie ma pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na świeże rany najlepszy jest Octenisept. Mam nadzieję, że nikt nie stosuje wody utlenionej albo spirytusu. Niszczą one komórki odbudowującego się naskórka, Octenisept nie niszczy i przyspiesza gojenie. Wypróbowane przeze mnie po 3 operacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny lewa pierś goi mi się książkowo natomiast z prawej od wczoraj leci mi jakaś żółta wodnista ciecz (w miejscu łączenia dolnego szwu z tym pionowym) wy też tak miałyście? pierś jest trochę spuchnięta i zaczerwieniona. Poza tym od tygodnia w nocy strasznie się pocę...wstaję mokra :/ mam uderzenia gorąca...coś jak menopauza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziamagic, mi też lewa się goi lepiej. Pewnie lewą robił dr U a prawą drugi operator. Jutro poniedziałek, dr U jest w przychodni, podjedź i zapytaj. Pocenie się i uderzenie gorąca może być przy osłabieniu, ja tak miałam przy tachykardii. Teraz jak coś więcej popracuję to też zaraz mokra jestem.W końcu jesteśmy po operacji, osłabione. Przy stanie zapalnym koniecznie zmierz temperaturę i ja na Twoim miejscu pojechałabym jutro do przychodni skonsultować. Ja miałam zaczerwienienie i podpuchnięcie prawej piersi ale zero wysięków. Już miałam jechac do szpitala ale przeszło. Po prostu sforsowałam rękę i za dużo było podnoszenia ręk z obciążeniem. Dwa dni odpoczywałam i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba33
hej w środę ściąganie szwów zobaczymy jak ja się goje mam nadzieje że ok swędzi mnie całe ciało szwy ciągną ale dam rade wiem że warto było pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :) Termin mojej operacji zbliża się wielkimi krokami (4 kwiecień) a ja mam coraz większe wątpliwości...Po pierwsze,nie wiem jaki rozmiar byłby dla mnie idealny.W tej chwili mam 75L ale nie jestem szczupłą osobą.Po drugie, boję się jaki efekt zobaczę po operacji..Czy mogłabym zobaczyć fotki Waszych biustów przed i po? Czy macie czucie w sutkach? Lekarka ostrzegała mnie,iż czucia mieć nie będę i to również mnie smuci:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiol2013
gogusia78 ja tez nie naleze do najmniejszych osob :) moj rozmiar przed operacja to 75K po operacji 80F, kilka dni temu kupilam stanik 80E-cala opuchlizna juz zeszla ze srodka, wiec mysle ze juz sie nie zmniejsza. Jestem bardzo zadowolona ze nie mam B czy C bo przy mojej figurze ten biust by zginal,a tak jest proporcjonalny i dobrze sie komponuje z reszta ciala :) mysle ze D lub E , ale wszytsko zalezy od tego jak wygladasz. co do zdjec, to juz nie moge wysylac bo nie mam, kilka tyg temu mialam problem z kompem i zanosilam do naprawy i balam sie ze ktos moze zobaczyc te zdjecia=a widok malo ciekawy :( ja tez nie mam czucia w sutkach-szczerze mowiac to jest lipa :( ale i tak bym sie drugi raz zdecydowala na ta operacje, ja juz prawie nie pamietam jakim problemem bylo kupno ubran, stanikow czy odlezyny pod biustem lub wglebienia od ramiaczek- teraz jest po prostu super, wiec nie przejmuj sie tym wszystkim i szykuj sie na operacje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, gdzie najlepiej zrobic opercie i jak dlugo sie na nia czeka? mam duzy biust ktory bardzo ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj rozmiar to 80J/K . bardzo chce zmiejszyc biust... jak najlepiej to zrobic jaska droga przedemna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonna123
Witam Was kobietki, mam dopiero operacje w listopadzie i chce się do niej jakoś psychicznie przyzwyczaić. czy mogłybyście mi wysłać zdjęcia na email bo jestem strasznie ciekawa co mnie czeka. mam rozmiar 75 K-I. Juz nie moge sie doczekać, ale czekać trzeba. Prosze wyślijcie mi kilka fotek jak to wygląda po operacji bo sam efekt koncowy juz widziałam ale nie wiem jak wygląda rekonwalescencja. Pozdrawiam i zazdrosze wam ze jestescie po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonna123
a email. to zonna123@interia.pl dziekuje z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pisałam już kiedyś na tym forum, ale moja droga do Łęcznej troszkę się przedłużyła przez zlośliwego Pana ortopedę. Na szczęście mam już ustalony termin, jednak musze dostarczyć jeszcze pare dokumentów gdyż miałam tylko skierowanie, a okazało się, że musze miec też zaświadczenie od ortopedy. Może pamiętacie co tam miałyście napisane, żeby napewno wszystko dobrze mi napisał, żeby mnie czasem w piżamie nie odesłali:P Termin mam ustalony na 7 kwietnia może ktoraś z Was też będzie?? Po ilu dniach od wypisu trzeba przyjechać na ociągnięcie szwów? Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonna123
Ja miałam zaświadczenie od neurologa, ortopedy i dermatologa. Ortopeda musi napisac zagrażająca dyskopatia i bóle kręgosłupa na tle przeciążeniowym odcinak piersiowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na konsultacji nie musiałam pokazywać dokumentów od ortopedy,neurochirurga..Wystarczyło,że się rozebrałam i Pani doktor stwierdziła,że nie ma na co czekać.Powiedziała,że mam gigantyczny biust przy takiej figurze jak moja więc tylko ustaliła termin i wyszłam szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nie było mnie troche bo mój kochany zabrał mnie w góry na 4 dni z okazji walentynek :) Było fajnie, wczoraj wróciliśmy. KAJA współczuje Ci tego gojenia, ja miałam tylko odrobinę martwicy i na tym dolnym łączeniu, ale myłam szarym mydłem i po tygodniu strupek odpadł i pokazała się zdrowa różowa tkanka. Ale nawet wtedy już zaczynałam się bać co to będzie. Ja na szczęście zawsze goiłam się rewelacyjnie. Nawet mój facet mówi ze na mnie to jak na psie się goi. I już sie "bawił" moimi nowymi bimbałakmi :) A to 4 tygodnie po dopiero. A propos, chciałam Was zapytać. Czy któraś tak miała z Was, że po zmniejszeniu miałyście nadwrażliwe sutki? Tzn nie to że drażliwe na ból, tylko bardzo odczuwam każde muśniecie. Każdy dotyk wywołuje podniecenie. Jest to nawet fajne bo przydatne przy seksie he he he. Tylko czy to normalne ? Bo zaczynam się obawiać tłoku np. w autobusie ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOGUSIA czucie zależy od tego czy będziesz miała całkowity przeszczep brodawek czy na szypule. Na szypule jest normalne czucie. Co do rozmiaru, ja osobiście jestem zwolennikiem pozostawiania średniego biustu, a nie malutkiego typu B. Myśle, że to za duży szok by był nagle z H czy K zobaczyć B. Ja chciałam C/D a wyszło D/E i też jestem zadowolona. Czuje sie kobieco, atrakcyjnie a ciężar też zniknął. Jednak sprawa rozmiaru to rzecz osobista i powinna być dobrze przemyślana. Spróbuj sobie wyobrazić swój wygląd z róznymi rozmiarami. Weź do ręki małe biustonosze i zobacz jak to leży, albo może jakaś kolezanka pokaże Ci swoje piersi i bedziesz miała jakieś odniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTA ja miałam w Łęcznej 15 stycznia operacje. Miałam opis od ortopedy ale nikt nie chciał ode mnie tego. W każdym razie: Napisane miałam że z powodu kifoz i skolioz kręgosłupa jest potrzebne trwałe odciążenie kręgosłupa czyli redukcja piersi. Szwy zdejmuje się 10-14 dni po operacji. I prawie nic nie boli bo ciało jest w tym czasie jeszcze bez czucia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety będę miała całkowity przeszczep :( a jeśli chodzi o rozmiar to nie chciałabym mieć małego biustu.Bardzo odpowiadałby mi F-G ponieważ nie jestem filigranowa ;) Jak wcześniej pisałam,bardzo chciałabym zobaczyć Wasze zdjęcia przed i po operacji...Czy któraś z Pań mogłaby mi wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatkało mnie!!!!! Jestem troszkę zszokowana...jesteś szczupła kobietą i Twój biust wygląda pięknie.Hmmm...nie wiem ale chyba troszkę mniej się boję.Wielkie dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×