Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julii

Zycie we Wloszech

Polecane posty

czesc julii,dzieki za slowko.co widzisz jak wygladasz z twego balkonu? tam u was to widoki zdrowe i czyste.tutaj w palermo pieknie,ale goraco i kurzem wszystko osiada.slonce prazy jak wsciekle i siedze przy komputerze z wywieszonym ozorkiem.nie martw sie julii,jeszcze do torino przyjdzie fala upalow i wtedy zatesknisz za chmurnymi dniami(hi,hi...).poki co uzbroj sie w cierpliwosc i jedz marchewke,przygotowujac sie na slonce. dziewczyny poszly w las i ani widu ani slychu.ale wiem,ze pamietaja o nas i jak tylko znajda chwile wolna wdepna na topik i znow zaczniemy zywe zycie towarzyskie.stesknilam sie za nimi. julii,pozdrawiam i dobrej nocki i buzka niech sie naslonecznia pogodnymi myslami,zanim slonce ja przyozdobi w piegi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonekk
Witam dziewczyny, Mam pytanko. Mozecie mi powiedziec, czy oprocz tych miast:Roma, Milano, Bologna, Firenze, Napoli, sa we Wloszech jakies wieksze miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ze sa
Torino,Bari,Wenecja,Genova,Palermo,Brescia,Werona,Catania, Ancona,Trieste itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nadeszlo upragnione i dlugo oczekiwane cieplo! Wczoraj bylo naprawde upalnie! dzisiaj mozna spokojnie oddychac, slonko jest czesciowo schowane za chmurkami, ale i tak jest przyjemnie. Milej niedzieli, zajrze tutaj pozniej...moze ktoras zaskoczy mnie swoja obecnoscia(wpisem)...??? 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie wypisywania kartek dla bliskich...dzien ojca, imieniny, slub...Moze ktoras z Was jest w posiadanie czegos wyjatkowego na okazje slubu? Bylabym wdzieczna :-) ....bo szukam i szukam, ale nic specjalnego nie znalazlam.... Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje, Jak milo w koncu wpasc do Was na ploteczki : ) Ja ostatnio mialam szalenstwo w pracy bo przed wakacjami wszyscy na raz skladaja zamowienia i nie wiadomo za co sie chwycic. A w weekendy staralismy sie zawsze wyrwac z domu, zeby przewietrzyc glowy i zapomniec na chwile o komputerze, telefonie i faksie. A tak poza tym to ostatnio chodze ciagle jakas zakrecona i spiaca, a wszystko przez ta fatalna pogode. Julii, groszku – Wy wiecie o czym mowie. Ja nawet nie narzekam na chmury, najgorsze jest to ciezkie powietrze w oczekiwaniu na codzienne burze. Czasem mam wrazenie, ze sama wybuchne z tego napiecia :P Widze, ze zaczal sie juz temat urlopow. Ja juz nie moge sie doczekac moich 3 tygodni wolnego, a to dopiero na poczatku sierpnia :/ Podobnie jak Wy postanowilam spedzic cale wakacje w Polsce, chociaz mialam poczatkowo w planach jechac na poludnie do P. Juz mi sie sni po nocach moj Szczecin i rownie uwielbiany przeze mnie Poznan, gdzie mieszkalam i studiowalam ostatnich 5 cudownych lat : ) Dzidziuch, rozumiem doskonale Twoja tesknote za tym miastem, bo ma w sobie to cos ; ) P. dojedzie do mnie tylko na jeden tydzien ale i tak mam nadzieje rozkochac go przez ten czas jeszcze bardziej w Polsce. Powiem Wam, ze czasami w pracy wgapiam sie w kalendarz w nadziei, ze tym razem policze mniej dni do wyjazdu do domu. Niestety ciagle wychodzi mi jeszcze kilka dluugich tygodni :/ Musze sie Wam pochwalic, ze kilka dni temu w calym tym wirze udalo mi sie jeszcze pomalowac okna :D I jestem z siebie bardzo dumna, bo zrobilam wszystko sama od A do Z. Wiem, ze nie przynosi do chwaly mojemu facetowi, ale czego moglam sie spodziewac po Wlochu :P Najpierw uslyszalam, ze bez sensu jest inwestowac pieniadze i czas w cos, co nie jest nasze. Pozniej tlumaczyl mi, ze jego poczucie estetyki i tak nie zauwazy roznicy, bo w naszym mieszkaniu rowniez sciany by sie przydalo pomalowac. A na koniec wyszlo, ze on zupelnie nie ma pojecia jak sie do tego zabrac (nawet jaka farbe kupic) a do tego ma uczulenie na wszelkie chemikaila i nie moze nawet przebywac w swiezo pomalowanym pomieszczeniu, biedaczek ;P Tak wiec jako dzielna polska dziewczyna, ktora i do tanca i do rozanca, wymalowalam w domu wszystkie okna (prawie wszystkie ;P) i mam w koncu poczucie, ze mieszkam normalnie. O! Sciskam Was mocno i lece robic tosty! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
CZESC wszystkim, przepraszam ze ostatnio nie zagladam, ale naprawde nie mam czasu na nic w pracy...w miedzy czasie mialam jakies badania i zaraz wyjazdy wiec kompletnie nie moge wynalezc nawet kilku minut- nie moglam bo dzisiaj wkoncu pisze:) ...ale tez krociutko: chcialam wam powiedziec glownie ze wszystko u mnie jest ok i ze czytam was tylko popisac nie mam kiedy. margatek... ja na wakacje jade wlasnie do palermo, wyjezdzam juz na pocztku lipca, wiec gdybys miala ochote sie spotkac to podaj mi swoj numer (np na gg 1594497)...bede tam 2 tygodnie. ty mieszkasz w palermo prawda? a dziewczyny jutro jade do krakowa!!!! tak sie ciesze, uwielbiam krakow, chociaz jestem z lodzi, no ale oczywiscie nie ma co porownywac:)..zreszta wogole cala polske lubie. Ale to juz wam mowilam :) tak wiec trzymajcie sie cieplo i widzimy sie za pare dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam ,narazie mieszkam w szkocji,ale mysle o wyjezdzie do wloch,powiecie mi tak szczerze jak tam sie zyje,tu mi sie za ciekawie nie zyje pogoda mnie do bija(ile kosztuja tam wynajecie mieszkania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bonik! Zapraszam Cie do lektury kilku stron tego topiku, z pewnoscia wiele sie dowiesz o zyciu w Italii. Co do kosztow wynajmu mieszkan, to wiele zalezy od miasta, dzielnicy… Ja np. za 2pokoje w miescie ok.50-tys. place 450e, w sezonie grzewczym (6mies.)nalezy doliczyc ok.200e/mies. za ogrzewanie. Do tego dochodzi prad, gaz, benzyna/bilety, i tysiac innych wydatkow, ale te sa wszedzie. FeBe, Groszek! Co za zaskoczenie! Strasznie sie ciesze, ze dalyscie znac! FeBe zdolna z Ciebie dziewczynka..teraz kolej na sciany i bedzie super ;-) Groszek…A co to za wyjazd do Krakowa? Sluzbowy czy prywatny? Daj znac po powrocie jak bylo! Margatka…gdzie Ty sie podziewasz? Wszystko ok? Dzidziuch..powyzsze tyczy sie rowniez Ciebie :-) Za chwile zmykam do fryzjera, zajrze do Was pozniej! Pa Kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane!!! Ufff ale to upal!!! Wczoraj po prostu czulam jak mi sie bialko scina!!! Siedzie sobie wplasnie na kursie, gdzie na 18osob i wielka sale, jest jeden maly klimatyzator (jak w domach) i wszyscy gotujemy sie we wlasnym sosie! Ja chce na biegun!!!! Malo pisze ostatnio, bo nie mam do niczego zapalu i moje zycie toczy sie na zwooooolnionyhc obrotach, poprzez ten upal :( Dzisiaj stanelam na wysokosci swojej aktywnosci i rozmrozilam lodowke, a jest to nielada wycyznem, zwazywszy, ze musialam gdzies upchnac miecho na ten okres, przez co mialam takiego speeda, ze potem prysznic byl obowiazkowy!!! Tak poza tym, zycie toczy sie normalnie, bez wiekszych zmian, tez oczekuje sierpnia i wyjazdu do ukochanego takze dusznego Poznania!!! Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,dziewczeta,my tutaj na sycylii(ja i dzidziuch) to umieramy z goraca.ja wciaz przy wentylatorze lub z aria condizionata wlaczona(ktorej nie znosze,bo potem mam gardlo zatkane) i marzymy o rzeskich letnich polskich porankach,kiedy rosa na lisciach koniczyny i pajeczyny srebrnymi lancuszkami kropel ozdobione.tak jakos romantycznie mi sie zebralo. groszek_a chetnie sie z toba zobacze.moj adres emailowy:gogairena@yahoo.it(piszcie dziewczeta jesli macie ochote bardziej prywatnie).bedziemy w kontakcie,tak abysmy sie zmowily na spotkanko. julii,sloneczko torinese,migrena,ktora daje mi w kosc przy tych upalach,wylacza mnie nieco z obiegu.od rana chodze nafaszerowana pigulkami,zeby przezyc do wieczora.a pomyslec,ze pierwszy rok po przyjezdzie do wloch nie wiedzialam co to bol glowy.ale wiek,klimat daje sie we znaki.takze na sycylii zawsze coraz bardziej upalnie.zobaczymy jak to przetrwam.ja tobym znowu chetnie wybyla do anglii,a szczerze do odleglego zakatka,pelnego zielonych mokrych wzgorz;odwrotnie niz kolezanka,ktora mysli o przybyciu do wloch.ale rozumiem jej potrzebe zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc drogie kolezanki! Pisze jak zwykle ostatnio z balkonu. Jest nawet przyjemnie, powietrze stalo sie “orzezwiajace” i lekkie, a to za sprawa burzy, ktora odwiedzila nas 2 godzinki temu. Wczesniej bylam pobiegac z kolezanka i ledwo weszlam pod prysznic zaczelo padac . Wczoraj bylam u fryzjera, znowu nowego. Jestem dosc zadowolona, choc i tak daleko im do mojej polskiej fryzjerki. Jakos oni tutaj nie potrafia zrobic tego jak trzeba, moze sie boja…bo nie maja wprawy z blondem ? Kurcze, upaly jeszcze nie doszly, a tyle w tv obiecuja---ja jeszcze w tym roku nie bylam ani nad morzem, ani na basenie, ani w parku wodnym…. Kochane, poleccie mi cos fajnego do czytania…. Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Pozdrawiam serdecznie!! Julii ma na e-booku po polski Faceci Kochaja Zlolze i Faceci sa z Marsa a Kobeity z Wenus. jak chcesz to ci podesle.. Buzka pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimma
a wrzucilabys na serwer te ksiazke o tych planetach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane, pisze znow podczas upalow i do tego 65% wilgotnosci powietrza :( nie da sie dychac :( Julii, napisz, jakie typy ksiazek lubisz i czy lubisz wlasnie ebooki (wiekszosc za nimi nie przepada), to moge sluzyc nieograniczona e-bibloteczka :) Z ostatnich zas, interesujacaych, to przeczytalam ksiazke o Waris, tej modelce, nie pamietam teraz dokladnej nazwy, to jest byla modelka, wprost z Senegalu, opowiada o swoim ciekawym zyciu przede wszystkim w rodzinnym kraju, o przeokrutynch praktykach obrzezania malych dziwczynek, zasadach zycia, jednym slowem godna polecenia! Ja tak sie w niej zatopilam, ze zniknelam na niecale 2dni :) Pozdrowionka kochane i trzymajcie sie!!! Milego weekendu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Jak milo! No niestety nie przepadam za ebookami, wiec dziekuje Wam dziewczyny. Ale bede Was scigala, jakby co... :-) Dzidziuch....slyszalam o tej ksiazce, ale jakos jak mam zamiar jakas kupic to jej nie ma...Ale jutro musze cos sobie znalezc i bede jej szukala. Marcia..wspomniane przez Ciebie \"kobiety sa z.....\" widzialam u nas na poczcie, ale cholerka nawet nie obejrzalam... Szukam czegos na mile popoludnia, czegos, co czyta sie jednym tchnem :-) Ostatnio kupilam sobie \"My, dzieci z dworca zoo\", czytalam ta ksiazke z 10 lat temu, jeszcze w Polsce, ale tak milo mi sie zrobilo, ze spotkalam cos z lat mlodzienczych, ze skusilam sie i przeczytalam ja po wlosku. Marcia...czesciej do nas wpadaj! Wiecie co, u nas wciaz pogoda do d....za przeproszeniem . Fajnie, ze jestescie! Az mi sie buzia usmiechnela :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam wchodze na strone na temat wloch,poniewaz mam zamiar tam sie wybrac na tle pogody,poniewaz w tej chwili mieszkam w szkocji ,dobija mi ta pogoda.Mozecie opisac jak tam za wynajecie mieszkania spiewaja czy sa tez panstwowe mieszkania?I jak chodzi o dotacje-czy jakies sa mozliwe.Miejwiecej ile na miesiac mozna zarobic?Wiem ze zarobiem tam niej niz tu przeliczajac na zlotowki,ale zycie moze lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam ponownie,poniewaz nie znam mozliwosci zarobkowej itp.dzieki ze mi odpisalas ale to tylko jeden watek mieszkanie,a co zpraca itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki! Faktycznie wszystkie jestescie strasznie zapracowane! Margatka...zazdroszcze Ci ciepelka, slonca i morza :-) Tutaj w niedziele wieczorem i w poniedzialek padalo,a wczoraj byl straszny wiatr...Lata to na razie nie przypomina. Wczoraj kolezanka wyciagnela mnie na koncert Negramaro, ja tej grupy szczerze mowiac nie lubie, ale mimo tego bawilam sie niezle :-) Dzidziuch, jakie nowosci u Ciebie? jak kurs? Bonik...wysokosc zarobkow zalezy od wykonywanej pracy..Jakiego zajecia szukasz? Moze ktoras z dziewczyn pracujacych wypowie sie na ten temat..ja niestety nie pracuje ;-) Pozdrawiam i przesylam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 Julii zazwyczaj siedze na topiku dla dwudziestek :) U mnie za ta sa upaly... w nocy nie idzie wytrzymac..uffff... przy wlaczanym wiatraku lepiej nie spac, a klimatyzacji brak... :( W lipcu mam urlpo juz sie niemoge doczekac..tylko tydzien, ale zawsze cos :) Poza tym zycie plysnie dosc monotonnie..prca, dom troszkie rozrywki ;-) Buziaczki i do usluszenia 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie, czy we włoszech jest nakaz jazdy w kasku na skuterze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdej miejwiecej tylko dobrze platnej,jesli znam srednio angileski,wloski wcale,ale nauczem sie na miejscu.Poniewaz przyjezdzajac do WB nie znalam ani slowa teraz potrafie sie porozumiec wiec nie jest zle,mowia ze wloski jest latwiejszy,czy tak jest??Nie jestem sama mam meza dwojke dzieci,tez jechalam tutaj wciemno i udalo sie,ale boje sie przezywac jeszcze raz to samo,dlatego doradzam sie was co mam zrobic,wyruszyc w tamta strone czy nie ma za czym? jeden plus mam piekna we wloszech pogoda!Zbieram wiecej tych plusow aby moj maz byl przekonany zeby ponownie zmienic to okrutne nieciekawe miejce jakie jest WB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bonik
owszem pogoda i widoki to tu sa piekne,ale majac je na codzien nie zwracasz na nie uwagi.Zastanawia mnie czemu akurat wybralas Wlochy,nie spodziewaj sie wiele,zalezy tez w jakiej czesci kraju chcialabys osiasc,na polnocy zarobki wyzsze ale i zycie drozsze,na poludniu nizsze place i zycie rowniez ale jest bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
czesc dziewczyny!!!!! wrocialm wlasnie z krakowa, oj jak fajnie bylo. najbardziej lubie siedziec na starym miescie, przy piwie i wgabiac sie w ludzi:) troche polatalam , pozwiedzalam, ale w sumie to bylam tam zaledwie 3 lata temu wiec nie mialam tego duzo, chociaz krakow jest teraz jeszcze ladniejszy i warto go czesto odwiedzac. poza tym to znow mam mnostwo roboty i wlasnie siedze jeszcze w pracy, do tego mam troche dolek po powrocie, ale nie narzekam bo juz w przyszly piatek jedziemy do palermo wiec jakos przezyje:) pozdrawiam was mocno pa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Groszek! Oj, jak fajnie mialas...Powinnam tez sie kiedys wybrac do Krakowa (wstyd przyznac, ze jeszcze tam nie bylam), tym bardziej , ze skyeurope oferuje loty z Turynu do Krakowa za nieduze pieniazki. Bylas ze swoim mezczyzna? Ja za chwilke ide pobiegac, wiec zmykam sie przebrac! Caluski!!!!! 🖐️ Ps. Groszku...pojadlas sobie cos pysznego polskiego? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek_a
hej!!! oj fajnie bylo, bylam z moim mezczyzna i jego i moimi rodzicami . krakow jest super, podjadlam wszystkiego, troche polskiego, ukrainskiego, zydowskiego (byl festiwal zydowski na kazimierzu) ...poprostu bajka. a teraz niedlugo znowu sobie podjem po sycylijsku:) ...slyszalam ze warto:) ..dobrze ze nie mam problemow z dieta:| buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×