Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julii

Zycie we Wloszech

Polecane posty

czesc kochane,julii jak sie kurujesz z przeziebienia? zmiana pogody we wloszech z letniej na jesienna to prawdziwa wylegarnia wirusow.najlepiej wieczorkiem lyczek domowej mamusinej nalewki(wisniowej,malinowej,orzechowej),kolderka lekka i cieple cialko u boku.i aspirynka-cud dziewczynka. febe:gratulacje,gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!trzymam kciuki za szczesliwosc wasza.cudowna rzecz:milosc.nie znaczy ze jestem zakochana,ale jesli to w samej idei milosci. wlasnie skonczylam czytac ostatniego Harry Pottera w wersji oryginalnej,czyli w jezyku krolowej Elzbietki II i jestem bardzo zadowolona,ze jest happy end.zwlaszcza,ze rozwoj akcji wcale na taki nie wskazuje.nie myslcie sobie,ze moja znajomosc angielskiego jest nadzwyczajna,ale jezyk Harrego jest dostepny. jutro ide do mojej zzaprzyjaznionej pani fryzjerki na kolorek na glowie,a dokladnie dwa.moje siwe wlosy(tak,tak,panienki....) nie pozwalaja mi na trzymanie na glowie blondow.zbyt szybko sie wybijaja odrosty.dlatego po ponad dwurocznych eksperymentach,wracam do koloru ala naturale.mam silne wlosy,choc cienkie,ale wole nie naduzywac cierpliwosci madre natura.dlatego czas dac nieco odpoczac mojej skorze glowy i moim cebulkom. to tyle tematem fryzjer i jego pochodne,jakby ktoras chciala rozwinac watek wlasnego upierzenia. poki co zwijam sie i zegnam was wszystkie,kazdej machajac lapka kubusiowa(o bardzo malym rozumku) i moim ulubionym glosikiem biednego,przestraszonego prosiaczka :do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich wieczorowa pora mam okropnego lenia,nic mi sie nie chce.chyba zaraz zrobie sobie prysznic i zalegne na kanapie z jakas ksiazka.ewentualnie moze byc film. dzis rano u mnie bylo tylko 5 stopni.a moj luby zostawil na noc otwarte okno w lazience.mialam niezla niespodzianke.obudzilam sie w 3 sekundy ;-D tesoro, latam do berlina bo mieszkam przy granicy niemieckiej.berlinskie lotnisko mam w sumie najblizej.ewentualnie wroclaw, ale poki co nie ma polaczen. jutro bede rozmawiac z szefem co do mojego wolnego w listopadzie.PODOBNO ma to byc od 6.11 trzymajcie kciuki, bo ja chce do polski !!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesoro
Lunastar teraz juz wszystko jasne:) Pewnie,skoro z Berlina macie najblizej do domu...to normalne.. A ogolnie zgadzam sie z tym ze samoloty latajace do Polski pozostawiaja wiele do zyczenia.,no ale coz..lepsze to niz 30 godzin tluczenia sie autobusem... Ja studiuje w Polsce wiec jestem zmuszona pojawiac sie tam przynajmniej raz na m/c...dlatego to mnie tak zainteresowalo,a mieszkam w Kielcach wiec i tak tluke sie pozniej autkiem 3 godziny z Krakowa...Jakbyscie znaly jakies lepsze polaczenia to chetnie skorzystam.Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Mialam ostatnio urwanie glowy z malowaniem w domu, dlatego nie dawalam znac :-) Na szczescie skonczylismy w pokoju goscinnym i w przedpokoju, zostala jeszcze nasza mini kuchnia, ale na razie mamy dosc. Musimy troszke odpoczac i ostatecznie wszystko do czystosci doprowadzic :-) W zeszlym tygodniu zaczely sie kursy, chodze 2 razy w tygodniu, lepsze to niz nic. Na dworze slonecznie, ale dosc chlodno. U mnie juz wlaczyli ogrzewanie( na szczescie). Z przeziebieniem sobie poradzilam, ale przy okazji mojego K. zarazilam. Ale juz jest prawie zdrowy. Ja od lat skazana jestem na LOT, podroz wychodzi mnie ponad 300e, a do tego jeszcze dojazd do Mediolanu.. Niestety trudno znalezc loty do Gdanska za mniejsza cene :-( Pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie :-D 6 lis. lece do domciu :-) co prawda tylko na tydzien, ale bardzo sie ciesze :-D strasznie zimno u mnie.chociaz co dzien swieci piekne slonce.nie ma co. w tym roku zima przyszla wczesniej.rok temu, o tej porze swetry mialam pochowane gleboko w szafie. a dzisiaj to i kurtka zimowa potrzebna. jutro mam wolne, jade do Como na maly shopping ;-) jakies drobiazgi dla rodzinki.chociaz stanowczo zakazali mi robic prezenty.fakt, widzielismy sie nie dawno i kazdy zostal solidnie obdarowany.podejrzewam, ze polowe bagazu zajma mi wloskie smakolyki. pozdrawiam goroca w ten zimny dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie świata
Zapraszam na forum Ludzie Świata, forum dotyczy osób ktore znajdują się po za granicami kraju, a takze dlatych ktorzy mieszkaja w Polsce. Zapraszam do wspólnej dyskusji www.ludzieswiata.fora.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję Waszej pomocy......
Dziewczyny pomóżcie mi...:) Podobają mi się włoskie piosenki: 883 np:\"Nient\'altro che noi\", \"gli anni\", \"come mai\" inne zresztą też... Nie umiem sobie poradzić - są jakieś legalne strony, skąd mogłabym je sobie darmowo ściągnąć? Szukam i szukam, ale wszędzie tylko tekst podają... Nie znam włoskiego, nie umiem tego znaleźć, a w Polsce nie kupię płyt tego wykonawcy, bo nie ma...:( Pomożecie mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaDonna
Wlasnie sie natknelam na ten topik i zobaczylam moje wpisy z przed ponad roku!! Tak jak pisalam jestem w Bolonii, studiuje i za jakies pol roku obrona. Ale ten czas zlecial...Witam wiec ponownie po "dluzszej" nieobecnosci dziewczyny :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
LaDonna jak masz na imie? Ja tez mieszkamw Bolonii i pracuje. Mam tutaj kolezanki polki, ale milo mi jest poznawac nowe ososby. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
No odezwijcie sie!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciówka z pytaniem
prosze poleccie mi dobra karte karte prepaid we wloszech, tak zeby mozna tanio telefonowac z polska na tel stacjonarny, i zeby sms tez byly tanie. i zeby nie bylo problemow z ladowaniem konta. z góry dziekuje za odpowiedzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
www.wloski.ang.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszej nieobecnosci! Widze, ze sie pojawily nowe osobki i te, ktore kiedys sie pokazaly i zaraz zniknely... U mnie zycie nabralo wiekszego tempa, jesli przedtem bylo to tempo slimaka, to teraz powiedzmy zolwia. Ale zawsze to jakas poprawa :-D Pogode mamy wciaz ladna, chlodek sie czuje, ale za to slonko sie pieknie usmiecha co dnia. Bez niego byloby calkiem inaczej, szaro , smutno... Mam nadzieje, ze wkrotce pojawia sie wpisy i tych kolezanek, ktore tak nagle zniknely...Brakuje mi Was. Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciówka z pytaniem
moze ktos cos dopowie na temat tanich sieci komorkowych we wloszech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wind i jestem zadowolona.Ale dzwonie na tel.komorkowe, wiec interesowaly mnie tanie polaczenia wlasnie na nr komorkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Kto z was mieszka w Bolonii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao julii,pozdrawiam serdecznie i jesiennie z palermo.czasu niestety brakuje,a dnie coraz krotsze,stad moje milczenie.ale zawsze jestescie w moich myslach i czesto zadaje sobie pytanie:ciekawe co porabia julli,groszek,febe,dzidziuch i cala reszta dziewczat z tego topiku w te jesienne dlugie wieczory i krotkie dzionki.praca,dom,zyciewe dwoje,kursy,ieganina codzienna.jak tam idea swiat.wasze miasta juz ubieraja sie na swieta? w palermo widzi sie juz nieco co nieco.brakuje mi ogromnie sniegu,wirujacych platkow,mrozu,ktory szczypie w uszy i cieplego wafelkowego kominka u mojej babci.zyjac od kilku lat na sycylii i spedziwszy wszyskie swieta w palermo,bez sniegu i balwana i osniezonych swierkow w lasach i ogrodach,czuje sie jak muminek,ktory obudzil sie pewnej zimypodczas gdy rodzinka spala w najlepsze)i dokonuje odkrycia nieznanejsobie pory roku,nieznanego,nowego pejzazu.kiedy w koncu ujrze zime,taka nasza,to poczuje sie odkrywca. mam nadzieje,ze uda nam sie skrzyknac na topiku przed swietami,aby zlozyc sobie wzajemnie najlepszego,a moze jeszcze i wczesniej na mikolajkowego.pozdrawiam i caluje wszystkie w nosy,pewnie nieco zmarzniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na tym forum. Chcialabym zapytac czy moge sie dolaczyc do pan ktore sa tu prawie zawsze? Czytalam troche o tym co piszecie o pracy we Wloszech, o tym jak tu mozna sobie zalatwic prace legalna poniewaz tez sie tym interesuje {korzystam takze z Waszych porad kulinarnych}. Wy z tego co wyczytalam zyjecie raczej na polnocy Wloch, ja nie mialam tyle szczescia i dostalam sie raczej na poludnie,niedaleko Neapolu. Piekne tereny,ale nic poza tym. Dlatego chcialam zapytac jak wyglada rynek pracy dla nas na gorze, blizej Venecji czy Bergamo -obojetne byle na gorze. Czy ciężko jest znaleźć prace i mieszkanie? Jestem tutaj 2 lata i to sa dla mnie stracone lata. Chcialam zmienic prace i przenieść sie na gore Włoch , bo od kilku osób juz slyszalam ze tam jest o wiele lepiej i ze traktuja cie jak człowieka a nie jak maszynke do pracy. Czy to prawda? Czytając Was pomyślałam - sa jednak polacy ktorzy sobie pomagają w tym kraju. Tutaj gdzie jestem jest nas duzo, ale kazdy sobie. Na pomoc nie można liczyć a nawet moga zaszkodzic, panuje falsz, zazdrosc i szerzy sie k... . I tak jak jedna pani napisala: czasami wstyd sie przyznac ze jest sie polakiem.Ja tu nie pasuje wiec albo zmienie miejcse i prace albo poprostu zjade do polski. Proszę o jakieś odpowiedzi i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaaaaaaaaaaaaaaaa
a jak się dostać na uniwesytet we wloszech na italianistke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scoiattolo7
Widze ze od jakiegos czasu nikt tu nie zaglada tylko ja od czasu do czasu z nadzieja ze ktos mi odpisal. Ja Ci nie odpowiem na Twoje pytanie gdyz nie mam pojecia jak tu jest z uczelniami, tu gdzie jestem ja modna jest campania i praca. Przykro mi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scoiattolo
To ja := ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszym czasie! Tutaj juz swiatecznie, kolorowo, \"slodko\" (ach te wszystkie panettony, pandoro...)... , tylko miec wypchany portfel i zapelniac wozki :-) Jakie sa Wasze plany na swieta? zostajecie? jedziecie do Polski? Ja juz sie nie moge doczekac...sniegu! W tym roku chyba bedzie go pod dostatkiem, w zeszlym roku widzialam tylko resztki na poboczach w Austrii. Scoiattolo, witaj! Ja pisze z Turynu, czy jest latwo? zalezy..dla mnie nie. Jakiej pracy chcialabys sie tutaj podjac? Mowia, ze na polnocy jest ogolnie lepiej, wiecej pracy i wieksze zarobki. Ja jednak sie na ten temat nie wypowiem, bo nie mam porownania z poludniem, poza tym nie pracuje. Nalezaloby zasiegnac informacji w tej sprawie FEBe albo GROSZKA, mam nadzieje, ze sie odezwa! Co tam u Ciebie Dzidziuch? skonczylas juz kurs html? Margatka...Jak tam humorek?zdrowko? praca? plany? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja wybieram sie na swieta do Polski i juz nie moge sie doczekac, rowniez sniegu gdyz tu gdzie jestem nie ma go wcale tylko czasami widze zasniezone szczyty gor. Wracam zaraz po Nowym Roku i chcialabym rozpoczac intensywne poszukiwania pracy na polnocy {nie wiem od czego zaczac}. Narazie chcialabym znalezc jakakolwiek: w fabryce, przy starszej pani, dziecku, czy w restauracji. Jesli ktos wie to prosze o odpowiedz czy pomoga mi w znalezieniu pracy w zawodzie przetlumaczone na jezyk wloski np. swiadectwo szkoly czy swiadectwa pracy? Zycze udanych zakupow przedswiatecznych i prezentow od Mikolaja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciao julii,jak sie czujesz? przykro mi,ze troszke cie zaniedbalysmy.w sumie zaniedbalysmy sie nawzajem.wiem,ze obowiazki,zabiegany czlowiek i ciezko przysiasc na internecie.jak tam mikolajek? byl jakis prezencik,czy tez jedynie cieple wspomnienie naszego polskiego rodzimego mikolaja? ty julli w torino przynajmniej masz snieg,albo bedziesz go miec.ja tutaj w palermo moge zapomniec o tych malych bialych wirujacych platkach,ktore w polaczeniu z pachnaca choinka i zaswieconymi wieczorem latarniami daja wrazenie magiii. scoiattolo,wszelkie przetlumaczone dokumenty beda ci przydatnymi przy staraniu sie o prace.oprocz nich napewno bedziesz musiala uzbroic sie w cierpliwosc i pewna doze agresji w przekonywaniu potencjalnych pracodawcow,ze wlasnie twoja kandydatura jest najlepsza.latwiej powinnas znalezc prace na polnocy,a przynajmniej na polnoc od Napoli i Bari.Nie zrazaj sie,ale badz tez realistka:we Wloszech albo nalezy miec wyksztalcenie techniczne,informatyczne,ekonomiczne itd. plus znajomosc angielskiego mile widziana,albo nalezy przekwalifikowac sie (nie zawsze warto).W sumie jest tez pelno mlodych wlochow po Bocconi,Cattolica i innych uczelniach,ktorzy sa chetniej szukani,a wcale nie czekaja ich super zarobki.We wloszech jest silny nacjonalizm w przyznawaniu pracy.oprocz znajomosci.ale nie wiem,jakie masz oczekiwania,dlatego-tobie wybor.trzymaj sie cieplutko i sie nie zrazaj. informacje odnosnie przyjec na studia we wloszech mozecie uzyskac na forum wloski.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eybimbo
Hej dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eybimbo
Jezeli mozna to chce sie przylaczyc do waszej pogawedki.Mieszkam w Veronie (widzialam dwie kobietki ktore tez sa z Verony ale pozniej nie wiem dlaczego zniknely)a szkoda.Ciekawy to topik Julii-tylko szkoda,ze tak malo Was jest no i tak rzadko piszecie-perche? Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eybimbo
margatka jestes z Przemysla?bo cos wczesniej wspmnials o zgubionym obcasie?jezeli to ty bo musialam to wszystko opanowac w jeden wieczor ,takze jak zobaczylam ten topik o 20 to czytalam wszystko do tej pory.Wy pewnie dziewczyny spice a ja jak zobaczylam ten topik to az lepiej sie poczulam no i spanie mi przeszlo.pa pa pa piszcie...co tam u WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc eybimbo,jestem z przemysla,a ty? od kilku lat tkwie na sycylii,a dokladniej w palermo.rzeczywscie ostatnio rzadko goscimy na forum,ale wiem,ze dziewczeta zabiegane i nie zawsze czlowiek sie mobilizuje aby przycupnac na klawiaturze.pozdrawiam serdecznie. julii,jaki to kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×