Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Panda8
Do gościa co tak się mądrzy. Znasz takich chrześcijan jak Koptowie? A wiesz, że u nich są rozwody kościelne? Z powodu zdrady męża/żony? W wiesz, że w Piśmie jest napisane o rozwodach? Ew. Mateusza 5,31-32: Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa. Znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze znam ten fragment. Gdybyś znała Pismo Święte, to byś wiedziała, że nierząd to nie jest to samo co cudzołóstwo. Zatem w tym fragmencie nie może być mowy o zdradzie współmałżonka czyli cudzołóstwie. Ale skąd ty to możesz wiedzieć, skoro nie czytasz Pisma Świętego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Nie odpowiadamy na zaczepki naszego drugiego gościa. Szkoda nerwów. Skupmy się na własnych sprawach, wymianie informacji i wspieraniu siebie nawzajem. gość wyraźnie potrzebuje odreagować na nas swoje frustracje, nie dawajmy mu tej satysfakcji. Pozdrawiam serdecznie i trzymajmy się mocno w ignorowaniu naszego gościa! Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hello tu mówi błazen, jak to nazwałeś, czy ty czasem nie jesteś chory? wiesz są takie choroby wiadomo czego, które polegają na tym, co ty robisz, weź idź do lekarza, przepisze ci leki, będziesz zdrów chory człowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
My w Krakowie mieliśmy II Instancję.Poszło szybko. Natomiast I w Kielcach-ponad 10 lat :( Ale od roku jesteśmy po ślubie kościelnym. Za kilka dni rocznica. Walczcie, bo możliwość korzystania z sakramentów jest piękna. Codziennie dziękuję Bogu za tę łaskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2411
Do Małgoś 73:) Ja rownierz mam sprawę w Krakowie narazie cisza powołali kolejnego 4 świadka.Wiem że to dziwne ale moje małzenstwo było 23lata temu,mie bede tłumaczyć dlaczego dopiero teraz bo naprawdę niewielu uwierz co było powodem.Mam kłopot z świadkami poprostu niemam nikogo konkretnego.Teraz dzwonie do Krakowa a miła pani:(( zawsze mnie zbywa.Jak moge sie dowiedziec czy mąż zgłosił sie wogóle na sprawę .Bardzo ci Gratuluję i cieszę się waszym szczęsciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Basiu poproś do telefonu Oficjała albo innego księdza. Nie tłumacz po co dzwonisz.Mój mąż zawsze z księdzem rozmawiał. Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małgoś73 To co czujesz to nie jest łaska Boga tylko podstęp szatana, który cię zwodzi. Bóg nigdy by nie poparł cudzołóstwa, które uprawiasz w kolejnym związku. nie daj się nabrać, ratuj swoją duszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Pycha jest grzechem!!!! Stawianie się na miejscu Boga jest grzechem!!! Uważaj co mówisz bo dosięgnie Cię sprawiedliwośc Boża. Radzę Ci poczytać ostatni list Ojca Świętego do Polaków gościu :) Nie czyń sie głupszym niż jesteś !!! To co sobą reprezentujesz jest faryzejskie. Zacznij żyj duchem miłości Tyle miałam do powiedzenia Tobie. Resztę zostawiam Twojej mądrości i sprawiedliwości Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Małgoś73 nie odpowiadaj na tą zaczepke. Proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Annabeata skończyłam.Nie będę :) Kiedy ja udzielałam się bardziej na tym forum to tez tacy byli niestety. Kto wie.Może to ten sam choć tamten jednak nie był takim "prorokiem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małgoś73 Bóg ciebie nie prowadzi, to od razu widać. On by nikogo nie nazwał głupim tak jak ty to robisz. To szatan cię prowadzi, ale mozesz się nawrócić i przestać grzeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu propozycja nie do odrzucenia, skoro tak mądrze mówisz weź podpisz się z imienia i nazwiska, nie wstydź się, nie przyniesiesz wstydu rodzinie, jak masz na imię, jakie masz nazwisko, dobrze będzie wiedzieć, nie wstydź się swoich poglądów i Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za docenienie mojej mądrości, ale ja jestem skromną osobą. Jezus mówił jak pościsz, to rób to w ukryciu i dlatego ja również pozostanę w ukryciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pościsz przecież. Wręcz przeciwnie, cały czas chcesz byc na pierwszym miejscu..doceniony, zauwazony itp. Co stoi zatem na przeszkodzie? Bądz szczery i napisz nam jak się nazywasz. Pan Jezus powiedział ze tylko prawda was wyzwoli. Powiem więcej Ojciec Święty powiedział ze to jest najważniejsze zdanie w Piśmie Świętym. No i jak poczytałeś list Ojca Świętego Franciszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę, poradźcie coś w ojej sytuacji. jestem z narzeczonym ponad 2 lata, kochamy się i pragniemy się pobrać. Niestety, on ma za sobą nieudane małżeństwo, które wg nas zostało zawarte nieważnie. On wchodził w nie w dobrej wierze, choć już na początku widział niepokojące sygnały, ale liczył, że wszystko poukłada się po ślubie. Niestey było coraz gorzej. Chodzi głównie o to, że jego ex nie była w stanie "rozstac sie" z rodzicami, wszlekie sprawy małżeńskie konsultowała z nimi, była pod ciągłą ich presją. Teściowie mojego narzeczonego ciągle mieszali się w ich sprawy i życie. Doprowadziło to do rozpadu małżeństwa po 3 latach, dzieci tutaj nie było. Od tamtego czasu minęło 7 lat. Czy są jakiekolwiek szanse na orzeczenie nieważności tego małżeństwa? Co w sytuacji, kiedy ona nie będzie chciała "współpracować" i np nie będzie stawiała się na rozprawy lub będzie wszystkiemu zaprzeczać? (jest takie ryzyko ponieważ jest ona zazdrosna o to, że mój narzeczony poukładał sobie życie, aktualnie próbuje wyciągnąć od niego jak najwięcej pieniędzy - trwa ustalanie rozdzielności majątkowej, mają wspólny kredyt i mieszkanie, który on spłaca od 7 lat). Proszę o opinie osób doświadczonych w temacie, czy jest sens w ogóle starać się o takie unieważnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Masz szanse. najlepiej pójść do sądu biskupiego i powiedzieć jaka sytuacja.Podpowiedzą jaki dać tytuł skardze. Z tego co piszesz może być kilka: 1. uzależnienie od rodziców, 2. Niezdolnośc do podjęcia obowiązków małżeńskich 3.Niedojrzałośc emocjonalna i psychiczna. Tym czy będzie współpracować nie marw sie. Najwazniejsze żebyście mieli jak najwięcej świadków. Nic sie nie bój. Bierzcie się do roboty bo szkoda czasu. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mnie podniosłaś na duchu... Gorąco Ci dziękuję za to wsparcie. Czy Ty też masz taki proces za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie słuchaj Małgosi73, przez nią mówi szatan. Dobrze ci radzę daj spokój sobie z tym facetem. On ma swoją żonę i nic nie pomoże że będziecie szukać na nią haka, bo inaczej tego nazwać nie można. Postępujecie po prostu podle wzgledem niej. Wogóle twoje postępowanie jest karygodne, zeby żyć razem z rozwodnikiem, skazujesz się na wieczne potępienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Dokładnie taki sam. Tylko nie ja a mój mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małgoś, mogę jakoś się z Tobą skontaktować poza tym forum? Jeśli wolisz pozostać anonimowa opisz proszę jak to wszystko wyglądało od początku do końca, ile trwał proces i na co zwrócić uwagę. Może masz namiar na jakiegoś dobrego adwokata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Kiedyś pisała do mnie dziewczyna. Nie wiem jak to zrobiła. Jak potrafisz to pisz. A jak nie to daj jakiś namiar.Napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna M
witam Mam pytanie czy miał ktoś proces w Katowicach jak to tam wygląda teraz czasowo. A jeśli ktos mial proces w Krakowie ile to trwa i wogole ile czekaliscie od zlozenia skargi do swoich przesluchan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ika240@vp.pl oto mój mail, będę wdzięczna za kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wstydzisz się przyznać i jesteś anonimem, idź się więc bzyknij, zapłać, bo żadna kobita cię nie chce, a może ty impotent???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba masz jakieś problemy z tym bzykaniem. Czy to jakaś obsesja twoja, ze ciągle o tym piszesz. Pamiętaj że możesz współżyć tylko z jedną kobietą w życiu, a wszystkie inne to cudzołóstwo, które skazuje cię na wieczne potępienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi was, dlatego tutaj jestem. Wmówiono wam, ze nie będziecie grzeszyć cudzołożąc z kolejnym partnerem. Jednak Pismo Święte jest tu jednoznaczne i Bóg na sądzie ostatecznym nie będzie się was pytał czy wiedzieliście że to grzech. On wszystko wyjaśnił, tylko wy nie chcecie tego wiedzieć. Tak samo nieznajomość prawa nie powoduje, ze nie popełnia się wykroczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dawaj, dawaj...Jak się nazywasz i z jakiej sekty jesteś. Pisz a bedziemy Cię słuchać . Chyba warto pójśc na kompromis, prawda? Chodzi przeciez o nasze życie wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro Ci tak na ans zalzy to myslę warto podjąc ten trud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak Ci na nas zależy to myślę ze warto podjąc ten trud,prawda? Czekamy więc az nam się bardziej przedstawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×