Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sweet B.

operacyjne usuwanie blizn!!

Polecane posty

Gość blizna 10 cm
na brzuch - po rozlanym wyrostku sprzed 16 lat- ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co zrobić gdzie i za ile ppomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarka
polecam stronkę www.scarinfo.org sporo informacji, o róznych formach terapii blizn, oparacyjnych i zachowawczych jest też częśc o psychologicznych aspektach życia z bliznami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzza
tez mam bliznowca na ramieniu. próbowałam kilku metod leczenia i nic. Ostatnio jednak spotkałam panią, która miła bliznowca na klatce piersiowej i jeden lekarz obstrzykiwal jej to sterydem i o dziwo bliznowiec zniknął. U mnie ten steryd niestety nie zadziałała, ale moze wam pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Oj ludziska , każde niepotrzebne dodatki do naszego wygladu nam przeszkadzaja, czy duże czy małe. Ja mam bardzo duże blizny po oparzeniu i nieudanym przeszczepie skóry ponad 20 lat temu. Walcze z nimi od lat wiedzac, ze i tak nigdy sie ich zupełnie nie pozbede. Ale i tak to co osiągnełam do tej pory uważam za sukces a pomógł mi w tym bardzo dobry chirurg plastyczny z Poznania. www.dr-bielecki.pl Na tej stronie mało będzie o bliznach ale to jest naprawde dobry specjalista w tej dziedzinie. Polecam, ja miałam już i szwy kosmetyczne ( w moim przypadku sie sprawdziły) i cześciowa dermabrazje- faktycznie super wygładza ale jest wskazana dla osób o jasnej karnacji. Mi też po tylu latach ciagle trudno jest zaakceptowac te oszpecenia. Teraz znowu wybieram sie na przeszczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagera
pobił mnie ostatni chłopak i mam teraz blizne na czole smaruje ją contractubex-em i się zmniejsza tylko robie to 6 razy dziennie albo i częściej laserowo też można dobry dr.jest w katowicech Wielgus ide do niego w lutym to napisze jaki efekt .powodzenia w leczeniu waszych.Zrobiłam sobie grzywke w sumie teraz są modne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juu
ja tez mam wstretne blizny, 3 na twarzy (4,5, 2 i 5,5 cm :( lekarzowi nie wyszla operacja usuwania znamion...podobno zle zszyl i blizny sie rozeszly. Jutro ide na mikrodermabrazje, mam nadzieje, ze jakis efekt uzyskam. Zapisałam sie tez na wizyte do dr Szczyta i marze, ze mi pomoze :) niestety, najblizszy wolny termin mial w czerwcu, wiec czekam w napieciu ;) jak mikrodermabrazja da jakis efek, to na bank dam wam o tym znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellllle
hej dziewczatka,, nie wiedzialam,ze az tyle nas cierpi z tego powodu:(( ja tez mam blizne i nienawidze jej calym sercem. moja jest na biodrze, mialm operacje jak mialam 2 lata - teraz mam 22, wstydze sie jej bardzo i nienawidze plazy, slonca, morza, basenow,,, kocham lato a musze udawac,ze nie lubie,, bo jak tu sie rozebrac i pokazywac to szpetne znamie?? wszyscy by pouciekali. a chlopak?? przez pewien czas robilam wszystko zeby w chwilach intymnych czasem nie dotknal mnie w udo!! ale to jest takie miejsce gdzie niestety faceci uwielbiaja dotykac!! to bylo okropne. i nigdy nie widzial mnie w bikini, i nie chce zeby mnie zobaczyl. to jest straszne. bardzo chcialabym sie tego pozbyc. chodzilam w te wakacje na jakies lasery, w ramach fizykoterapi, czy cos, za darmo byly wiec chodzilam,ale jakos zadnego rezultatu nie widze. teraz pisze maile do klinik i pytam kto bylby w stanei mi pomoc. ciagle ludze sie,ze ktos taki istnieje i pewnego dnia poczuje sie piekna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrednykot
pierwsza blizna po przepuklinie sprzed 20 lat, akurat w takim miejscu intymnym,że akurat włoski łonowe zakrywają,ale wogóle jej już nie widać, i zapewne nie stosowała moja mama maści :) mam bliznę po wyrostku(8lat) zagoiła się pięknie, chyba dzięki dobremu zszyciu, nie stosowałam żadnych maści:) blizna sprzed półtora roku na prawej ręce i małym palcu (zderzenie z szybą drzwi=11 szwów :( ) smarowała cepanem,ale nic nie pomógł, zresztą strasznie brzydko mi zszyli w szpitalu.. ostatnia blizna po opercaji serca, ma ok 10 cm + 3 blizny po drenach, stosuję od 1,5 miesiąca contractubex, nie wiem czy pomoże mam nadzieję,że tak :) muszę przyznać,że nie wstydzę się swojej blizny, a wrecz sama ją wszystkim znajomym pokazałam, dlatego żeby się z tym oswoili i na plażę w wakacje wyjdę w bikini:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaks
Witam. Ja mam blizny po trądziku. Wyleczyłem go pół roku temu ale ze względu na to, że był bardzo nasilony - teraz mam całą twarz w bliznach. Lekarz dermatolog zalecił mi zabieg laserowy. Mieszkam w okolicach Warszawy i to jest najlepsze miejsce gdzie mógłbym dokonac takiego zabiegu. Może zna ktoś jakąś dobrą klinikę czy instytut, gdzie mógłym usunąć te blizny. Jak ktoś wie to prosiłbym o podanie adresu, nr teleonu, lub cokolwiek, żebym tylko miał jakiś kontakt. Z góry dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preetilla
Mam brzydkiego bliznowca po cesarskim cięciu około 12cm (niecałe 1,5 roku temu), po kilku miesiącach męki (swędzenie, puchnięcie, napięcie skóry, zaczerwienie) poszłam do lekarza - polecony contratubex - kilka tygodni stosowania - lekarz ginekolog kazał odłożyć sobie na półeczkę (żadnych zmian, poza łuszczeniem i jeszcze gorszym świądem). Teraz stosuję jedynie golenie okolicy blizny "na zero" - przynajmniej mniej drażni. Blizna jest częściowo "taka jak powinna być" i patrząc na ten kawałeczek (1,5 cm) smutno mi, że cała nie jest taka śliczna - właściwie niewidoczna... ;-( Myślałam o chirurgu kosmetycznym, ale czytając opinie, że bliznowiec może powrócić zaczynam się zniechęcać, żeby nie wywalić tysiąca w błoto... Zastanawiam się jednak czy faktycznie mam uwarunkowania do bliznowca (ponoć to genetyczne) - na brodzie mam szycie ok. 3cm i tam tego nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiam007
hej! a czy ktos slyszal o mozliwosi usuwania blizn przez NFZ?podobno kiedy sie napisze podanie o refundacje bo blizny uniemozliwiaja zycie codzienne czy podjecie pracy to zrobia to niby za darmo???chcialabym sie dowiedziec jak to zalatwic zaby sie udało...mam brzydkie blizny na przedramieniu i sa po prostu okropne przez to ludzie maja do mnie uprzedzenie a nie stac mnie na te zabiegi.....BARDZO PROSZE O POMOC!!!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzza
basiamm007 a od czego masz tą blizne na przedramieniu. czy to nie jest bliznowiec (tego nie usuwaj!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagda
jeśli macie problemy z takimi bliznami to zapraszam na forum BLIZNY PO OPARZENIU zobaczycie wtedyy co znaczy sie przejmować bliznami. wasze 5 cm blizny to mały pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy macie jakieś namiary, gdzie robią te tatuaże w kolorze skóry? No i za ile... Błagam... Najlepiej w Poznaniu, ale gdzie indziej też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiam007
te blizny nie sa po oparzeniu..nie wiem czy to sa bliznowce..???wygladaja okropnie....jakby to okreslic??takie jakby dzdzownice:P nie wiem jak je lepiej okreslic....??? wiecie czy mozna je zrobic na koszt NFZ??? podobno mozna ale nie chce sie na razie pytac lekarza bo nie chce sie wypuscic:P ktos wie na pewno czy mozna???prosze o odp...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preetilla
nagda Dla każdego jego blizna jest problemem. Możemy współczuć innym - ale tutaj szukamy porady - jak się pozbyć w przypadku, kiedy uważamy, że blizna nas szpeci - lub jak to jest w moim przypadku - blizna jest uciążliwa w codziennym życiu - pomijam fakt estetyki, bo jest "ukryta" pod bielizną, ale nawet takie "małe coś" (12 cm) może sprawić duży ból i dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzza
jezeli są to blizny po szczepieniu przeciwko gruzlicy (własnie takie dzdzownice) to osobiscie radze zebys nie usuwała tego. ja usunełam i to odrosło wieksze i brzydsze. byłam u wielu chirurgów plastycznych nawet u sankowskiego i nikt nie moze mi pomoc. ciezko z tym zyc ale nei ma wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to o co pyta Magda87
czyli tatuaz w kolorze skory? Ktos wie gdzie wykonuja tego typu zabiegi i jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, dopiero co usłyszałam że takie coś istnieje...i nie wiem czy to można zrobić u lekarza (tak by było najbezpieczniej), u kosmetyczki (bo to przecież pewien rodzaj makijażu permanentnego), czy w studio tatuażu (tu nie miałabym zbyt dużego zaufania). CZY MOŻE KTOŚ JUŻ ROBIŁ COŚ TAKIEGO??? Jakie są efekty i na jak długo? No i jaka cena...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariel--
Ja na blizny używam maści cepan i jest całkiem skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia*
miałam robiona operacjie plaastyczna dałam kupe kasy ale jestem bardzo niezadowolona prawie nie ma roznicy a robił mito wybitny specjaslista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egois
ja mam blizne na twarzy pod okiem gdzies 3-4 cm taka wiocha kazdy sie na mnie dziwnie patrzy chciałbym ją usunąc piesm mnie pogrs i mam teraz taki przypał wchodzic na dwur ma ktos jakąs poade gdzie najlepiej sie skierowac mieszkam w zorach niewiece gdzie są jacys specjalisci w zorach pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egois- nie wiem gdzie w Żorach są jacys specjaliści, ale sporo czytałam o wycinaniu blizn i raczej Ci nie radzę... Bo ty masz ją na twarzy, w ruchomym miejscu, więc nawet mogą się nie zgodzić na taką operację bo tu nawet szew kosmetyczny się prawdopodobnie rozejdzie. A poza tym w tak widocznym miejscu bałabym się ryzykować... Lepiej spróbuj wszelkich innych metod... Maści na blizny, ewentualnie laserowe usuwanie blizn, czy też inne maskowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen93
kurde no!!! a ja mam blizne na cala reke po wewnetrznej stronie bo sie zyletka porznelam i juz probowalam wielu masci ale nic... to wyglada nie zbyt fajn ie... ile moglby kosztowac taki zabieg????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbujcie spytać u chirurga, blizny można trochę ściąć, można pare w jedną zmienić itd. efekt - mniej widoczna blizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeeeeeeee
Witam, mam blizne na policzku bo bliskim spotkaniu z psem. Zaczynam sie juz powoli zalamywac... Bo jestem w wieku w ktorym zaczynaja sie imprezy itp. a gdzie nie pojde to wszyscy sie patrza na mnie i pokazuja palcami :(:(:( mam juz tego dosc... Czy moze mi ktos pomóc?? Jakis dobry chirurg czy cos?? Pozdrawiam :(:( i czekam na pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim pójdziesz do dobrego pojdz do 'byle jakiego chirurga plastycznego' i zorientuj sie co on ci powie na temat blizny, może nie zawsze trzeba przepłacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna16
witam was wszystkich, mam bliznę na czole wielkości ok. 5-6cm chciałabym po 20 letnim posiadaniu tej skazy w końcu ją usunąć poradźcie mi co powinnam zrobić na samym początku-zapewne jakiś meeting u chirurga słyszałam o laserowym usuwaniu blizn-tylko czy to akurat będzie dobre w moim przypadku... poszukuje specjalisty najlepiej w okolicach Warszawy czekam na rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuncia
laseczki rozumiem was wszystkie .ja mam blizne po naczyniaku na ustach,okropna wstretna blizna od kiedy pamietam .A i druga ogromniasta na skroni !ciekawa jestem czy kiedykolwiek i co kolwiek wynajda na skuteczne usuwanie blizn!Jak na razie lekarze mowia mi ,ze "niestety nieznaleziono jeszcze gumki na wymazanie blizn" coz za pocieszenie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawkazmlekiem
nie ma takiego terminu w medycynie ''usuwanie blizn '' jest korekta ale nie usuwanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×