Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sweet B.

operacyjne usuwanie blizn!!

Polecane posty

Gość PO OPERACJI
ja od dzis zaczynam smarowac ta blizne dermatixem zobacyzmy jak efekty ale nie licze na nic wielkiego!!! za wiele z nia juz przeszlam i wiem ze nie jest posluszna:P ale nie mam innego pomyslu co do walki z blizna wiec zaczynam intensywnie smarowac ja:D po miesiacu mam nadzije z ebedzie choc minimlany efekt! oczywiscie dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
ja jestem 2 miesiace po wycieciu blizny z nogi, jest ok bo blizna ma 1mm szerokosci, ale za to zrobilo mi sie zaglebienie w nodze, nie widac tego prawie, ale czuc jak sie dotyka :o "Po OPERACJI" Ty nie masz czegoś takiego? Ja tez smaruje dermatixem od miesiaca i masuje :) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
no własnie tez mam takie zaglebenie jak by rowek:P no i ten rowek jest mocno czerwony!!! jak zmiany po 2 miesiacach czy zaczerwienienie ustepuje i jak stosujesz ten dermatix tzn jak dlugo i od kiedy zaczelas tzn ile minelo od operacji zanim zaczelas go stosowac i jak czesto to robisz bo na opakownaiu napisane jest 2 razy dzinnie:D i!no i oczywiscie jak efekty !pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
zaczelam smarowac i masowac jakies 25dni po zabiegu, smaruje 2 razy dziennie a masuje blizne 3-4 razy dziennie. u mnie kreseczka jest różowa, to zaglebienie nie jest czerwone, tylko po prostu taki delikatny dołek w skórze ;) na poczatku skóra była bardzo naciagnieta i balam sie, ze sie rozejdzie, ale nic sie nie rozeszlo!!! Tylko ze ja nadal bardzo uwazam na ta noge, staram sie jej nie zginac, nie uprawiam zadnego sportu itd... ogólnie jestem bardzo zadowolona, mam nadzieje, ze wszystko sie wyrówna i bedzie ok. wczesniej blizna miala 1,5 a moze nawet i 2 cm szerokosci, a teraz jest na 1mm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
moj rowek troszke mnie martwi ale moze sie wyrowna jak bede masowała!!! a powiedz mi ten dermatix tylko nakladasz rano i na noc?? czy smarujesz i maujesz?? piszesz ze masujesz 3,4 razy dzinnie powiedz mi czy tez dermatixem jak to robisz tzn jaka technika jesli mozna to jakos określic:P i jak dlugo taki masaz trwa!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Bylam dzisiaj u lekarza ale powiedzial ze w moim przypadku nie ma sensu robic zabiegu makijazu permanentnego bo blizna jest jeszcze przekrwiona i moze goic sie z 1,5 roku. Co za masakra. :(:((: teraz szukam na necie jakichs opasek elastycznych w takim jasno bezowym kolorze ale długich bo na az 26 cm. NIe potrafie takich znalezc. W Łodzi szyją ale to daleko jak dla mnie. Nie macie moze jakichs znanych stron albo nie wiecie gdzie mozna takie dostac?? Bylabym ogromnie wdzieczna gdybyscie pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Mam na mysli taką opaske na staw łokciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizna na kolanie
ja wybieram się na zakrycie blizny na kolanie- 3cm na o,5 cm - makjażem permanentnym. Chirurg powiedział mi,że na kolanie nie ma sensu robić zabiegu zszycia bo może się jeszcze bardziej rozejść. bliznę mam gładką więc tatuaz powinien ja całkowicie zamaskować. Miał ktoś tak maskowaną bliznę?ile się goi taki makijarz? Podaje namiary w Poznaniu gdzie to robią: www.make-up.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
PO OPERACJI ja masuje okrężnymi ruchami parę razy dziennie od góry do dołu, kilka razy czyli trwa to ok. 3-5 minut. Dermatix nakładam rano i na noc. Ja w sumie masuje czasem na oliwke a potem ją zmywam a czasem po prostu tak jakby ugniatam blizne okręznym ruchem a potem nakładam dermatix. Asiu, ja niestety nie wiem o takich opaskach :( ale sama widzisz, że potrzeba czasu... kup sobie ten krem do kamuflażu! Blizna na kolanie - czekam na relacje z zabiegu! Bardzo mnie to ciekawi. Ile płacisz za pokrycie tej blizny. I czy zastanawiałas sie nad tym, ze w lecie się opalisz i będzie znowu inny odcien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizna na kolanie
zamierzam zrobić ten makijarz latem - w czerwcu kiedy się opalę,a zima i tak tego nie będzie widac pod rajstopami, mogę też zastosować kamuflaż artdeco.Nie wiem jeszcze ile to mnie będziekosztować, ale jak będę po to dam znać i pokażę fotki przed i po:)A dermatix jest bardzo dobry tylko trzeba byś systematycznym w stosowaniu go. Mam bliznę na łokciu i mi całkowicie zrobiła się gładka.Pewnie zniknęła by mi całkowicie,ale przestałam stosowac dermatix, mam całą tubke i od dzisiaj 2 x dziennie będe smarować łokiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
no ja właśnie Asi piszę o tym kamuflażu caly czas, że dobrze maskuje :) czekam na fotki i na relacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Wiesz mialam juz zamiar kupic ten kamuflaz do blizn ale narazie zrezygnowałam bo mi sie skora zaczeła łuszczyc i dalam na probe zwykly korektor do twarzy ale przez ta łuszcząca sie skore widac perfidnie ze jest makijaz robiony i wyglada to jeszcze gorzej ale natychmiast jak mi sie przestanie łuszczyc to sobie go kupie. Mam tylko nadzieje ze szybko sie to stanie, z drugiej strony jak pytalam lekarza o ten makijaz permanentny to powiedzial ze nie ma sensu, ze nic tego nie zakryje i nie powinnam kombinowac, i zeby stosowac narazie tylko maści bo inaczej jeszcze bardziej sobie zaszkodze a takie zabiegi to jak blizna zrobi sie biała. Watpie zeby ten kamuflarz do blizn mi zaszkodził ale musze i tak poczekac az sie skora nie bedzie juz łuszczyc. :/ czyli znowu jestem w punkcie wyjścia - trzeba czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTASEKania
Wiem ,że brzmi to przerazajaco ale dr Melke powiedział iz moze zrobic przeszczep skory aby usunac te moje blizny na nogach...bo wiecie to są blizny po wybroczynach po sepsie i nie bedzie łatwo...ale chce wierzyc ze sie uda...naprawde nie ma nic gorszego dla mnie jak wakacje w spodniach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Ja wolałabym miec wakacje w spodniach niz wakacje w długim rekawie. Nie powiem zebys sie cieszyla, bo jednak kazda blizna jest przygnebiajaca ale to i tak lepsze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
wakacje w długim rekawie to rzeczywiscie gorsze. Asiu, jesli skóra Ci sie łuszczy to moze natłuszczaj czyms blizne, np. kup sobie jakas bardzo delikatna oliwke dla dzieci i masuj blizne oliwka. a jak bedzie troche lepiej to kup kamuflaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Aniu, naprawde az przeszczep bylby potrzebny??? ja bym sie chyba nie zdecydowala... nie mozna tych blizn wyciac i zeszyc tak jak ja zrobiłam? przeciez one nie sa az takie wielkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTASEKania
no chyba raczej nie,kurcze nie wiem co zrobic...wiem ze przeszczep to powazna sprawa ale ja naprawde chce zrobic wszystko aby sie udało... ja zyje z ta mysla ze kiedys nie bedzie tych blizn i bede szczesliwa bo narazie to jakos nie potrafie choc moj chlopak i wszyscy mnie pocieszaja..ale nikt nie wie jak bardzo jest mi z tym źle;( czemu jedni maja wszystko a inni musza sie tak męczyć w życiu?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTASEKania
Mówią ze powinnam sie cieszyc bo miałam seopse i żyje ale to wcale nie jest tak;0a jak widze dziwczyne w mini to mi sie serce kraje...ze ja jestem skazana na te glupie portki.;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTASEKania
a chyba juz nie moze byc nic gorszego jak ktos sie tak przyglada tym blizna...albo pyta co ci sie tutaj stało?dlatego wole je ukrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
jak tam idzie (ja byłam ostatnio) ja postanowiłam przeznaczyc 3 cm blizny na doswiadczenie!! tzn blizna ma 11 cm długosci wiec 3 cm juz intensywnie smaruje i masuje a reszte tylko nakladam dermatix na noc i rano (chce zobaczyc jakie beda efekty mam male zagłebienie a wiele osob pisze ze nie powinno sie masowac bo moze sie blizna rozejsc jak sie za szybko zacznie masowac(operacje mialam 4 kwietnia) i wcierac! wiec posiwece 3 cm na sprawdzenie ich tezy:P juz 2 dzien smaruje i roznice jakie widze po 2 dniach ( te 3 cm sa bardziej czerwone:D) po tygodniu napisze czy te zaglebienie sie niweluje) mam nadzije ze doswiadcznie pomoze kilku osoba.mam nadzije ze uda mi sie wygładzic te zagłebienie szybkim i ntensywnym masowaniem. dzis bylam w sklepie medycznym zorientowac sie w plastrach silikonowych (cica-care) mam zamiar skonsultowac sie z lekarzem i zakupic ten plaster( choc cena straszna 140zl w wersji mniejszej) dzis postaram sie dodzwonic do chirurga plastyka aby dal mi rade czy mam juz smarowac dosc intensywnie i oczywiscie tez napisze!! pozdrawiam dzielcie sie opiniami walczmy razem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
jesli mialas 4 kwietnia to ja bym jeszcze poczekala i ze smarowaniem i z masowaniem. powinno sie zaczac po ok. miesiacu, ja zaczelam kilka dni wczesniej. ale Ty jestes dopiero 3 tygodnie po zabiegu... Tzn dermatix raczej nie zaszkodzi, ale moim zdaniem nie powinnas jeszcze masowac. zreszta najlepiej zapytac sie lekarza :) u mnie jest czerwona kreseczka, nie rozeszla sie tylko to zaglebienie mnie troche martwi. lekarz mi mowil, ze blizna kształtuje sie do roku! wiec mam nadzieje, ze jak bede regularnie masowac i smarowac to za rok juz wszystko bedzie slicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Aniu, nic dziwnego, ze Ci tak mowia, przeciez moglas umrzec! ale tez rozumiem, ze martwia Cie te blizny. Tylko ze przeszczep to powazna sprawa... no i bedziesz miala kolejne blizny w miejscach, gdzie wezma Ci skore do przeszczepu. Moim zdaniem to bez sensu. No ale tez ja nie wiem jak te Twoje blizny wygladaja, jesli przeszczep to jedyna opcja no to musisz sie powaznie zastanowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Kupie sobie ta oliwke dla dzieci. Moze pomoze. Dzieki za rade. :) smaruje masciami ale wiadomo - nie sa w stanie do konca pomóc. :/ co do facetow jak juz tutaj wspominano tez mi sie jeden podoba, rozmawiam z nim od dluzszego czasu - co najdziwniejsze nic nie wie na temat mojej blizny i powiem wam szczerze ze bardzo boje sie jego reakcji, moze macie jakies rady? Jak faceci powinni na to reagowac? Nie obwiniałabym go gdyby mu to przeszkadzalo bo mi samej to przeszkadza a nie chcialabym go do niczego zmuszac. Zdecydowalam ze nie bede przez cale wakacje nosic bluzek z dlugim rekawem, bede nosic z krotkim a na reke zaloze opaske elastyczna, ta moja jest minimalnie za mała ale trudno, lepsze to niz nic. A tych dluzszych i tak bede dalej szukac. W koncu kto szuka ten znajdzie a ja mam dosc zamartwiania sie tą blizną, chce odzyskac normalne zycie i miec gdzieś to co mam na rece, przyzwyczailam sie choc nie akceptuje tego ale trudno. Przynajmniej wiem ze dalej z tym walcze i w koncu bede miala normalną reke - musze tylko poczekac - jak wiadomo czas leczy rany, co w tym przypadku jest dosłowne. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
witam! zgodnie z twoimi wskazowkami narazie nie masuje!:D ale chyba od jutra zaczne:D bo po 3 dniach intrensywnego masowania zauwazma ze blizna zrobila sie minimlanie bardziej plytka te 3 cm o ktorych pisalam!! blizna juz wydaje sie gotowa ale dzis jeszcze jej dam odpoczac i jutro kupuje opaske uciskowa i zacyznam masowac 5 cm:D pozdrawiam i piszcie jak tam wasza walka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
A po co kupujesz sobie opaske uciskowa? Jak zaczniesz jutro to minie 25 dni czyli zaczniesz tak jak ja z tym masowaniem ;) u mnie w sumie bez zmian, tzn. wiadomo - blizna wyglada lepiej, ale nie z dnia na dzien, raczej co pare tyg. stwierdzam, ze jest troszke lepiej. Tak wiec mysle, ze zanim bedzie super, to minie z pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
poniewaz nie mam lepszego pomyslu na osłoniecie przed sloncem blizny a lekarz zalecil mi przez rok nie opalac blizny!a w dlugim rekawie bym sie zagotowała jak bedzie cieplej niz teraz!! a jak masujesz dosyc mocno???jak stan zaglebienia zmniejsza sie?? i jak stan zaczerwienienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
Juz tu kiedys byłam na tym forum.Mam blizne po znamieniu na podbrodku a wiec w miejscu widocznym.Płacze nie potrafie sie pogodzic z tym stanem rzeczy.Jestem załamana.Co ja mam robic?Czy uwazecie ze laser fraxel przynosi jakies efekty?Bo mi zaproponowano zabiegi ,tylko ze sie troche boje!!!!!Ale sprobuje bo niczego jeszcze nie probowałam.Pozdrawiam wszystkich i jak mozecie to odpiszcie?JA nie oiczekuje cudu wiem ze blizna bedzie ale czy nie da sie jej zmniejszyc wygładzic i sprawic ze bedzie bardziej podobna do skory obok.Potem bede mogła zastosowac jakis makijaz.Czy ktoraz z was uzywała podkład Coverderm Classic lub Covermark Foundation ?Podobno sie sprawdza na blizny troche je kamufluje papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
WIEM ZE DLA KAZDEGO BLIZNA sTANOWI PROBLEM Jedni sie tym nie przejmuja inni z kolei sie zamartwiaja.Ale uwierzcie mi ze najgorzej to miec blizne na twarzy bo onajest widoczna przez cały rok.Nie da sie jej zakryc zrobic tatuazu.To jest najgorsze.naparwde wolałabym miec blizne na nodze czy na rece.Bo zawze mozecie zrobic obie tatuaz.I jak ktos z wami rozmawia to nie rozmawia z wasza reka czy noga tylko z twarza.Boje sie ze wygladajac tak jak wygladam nigdy nie znajde pracy.Bo powiedz mi ze trzeba miec odpwiedni wyglad.A ja zostałam z moim problem zupelnie sama.Nie mam rodzicow-umarli,na siore to nie mam co liczyc ma swoje zycie.Uwierzcie mi jest naprawde ciezko.A oprocz tego boje sie bo chyba zaczynam popadac w jakies powazne problemy choroby.Boli mnie serce,a jestem młoda dopiero 20 na karku.Płacze,nie wychodze z domu ,ostatnio od tygodnia.Dzis przypada 9 rocznica śmierci mojej mamy.Licze na cud w moim przypadku bo jeste beznadziejnym przypadkiem.Jak ktos moze i chce to niech mi napisze co j mam robic?Jak sie przemoc i zaczac naormalnie zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
a jak ta blizna wyglada czy jest zaglebiona czy plaska? czerwona? ile ma lat i jakiej jest wielkosci i w jakim doklandie jest miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Elpida, ja mysle, ze Twoim najwiekszym probleme nie jest blizna tylko depresja. Jesli chodzi o blizne to leser na pewno ją spłaszczy, do tego maść silikonowa i powinno być super za pare miesiecy, tak, ze bedziesz mogła ja kamuflować makijażem. PO OPERACJI - możesz też smarować bliznę filtrem 50+, ale opaska to chyba też dobry pomysł. No, ja masuje dość mocno, tak, że potem skóra jest czerwona. Blizna jest nadal widoczna, ale nie rozszerza się, a ze minęły już ponad 2 miesiące to myślę, że taka już zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×