Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sweet B.

operacyjne usuwanie blizn!!

Polecane posty

Gość Sunshine7777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine7777
Do Asia 44: Droga Asiu, nie przejmuj się tym, że On może źle zareagować. Jeśli nie zareaguje pozytywnie to znaczy, że to nie TEN, bo przecież Twój Facet powinien być czuły i wrażliwy, nieprawdaż? Ja miałam podobny dylemat prawie 3 lata temu. Nie wiedziałam jak Mu to powiedzieć, i jak On to przyjmie.. kiedy mnie poznał i przez jakiś czas potem nie widział moich blizn. Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne. Powiedział mi, że Mu to nie przeszkadza, i że mnie i tak kocha i Mu się podobam. I ciągle mi to powtarza do dziś :) A w sierpniu ja i mój Narzeczony bierzemy ślub :) Przykro mi tylko, że nie mogę dla mojego Ukochanego założyć bluzeczki na ramiączka i z dekoltem bo sama bym się źle czuła, choć Jemu to nie przeszkadza. Uwierz mi, jeśli negatywnie zareaguje to tylko Jego strata! ;) bo My, Naznaczone jesteśmy w pewien sposób wyjątkowe, mamy dużo cierpliwości, wytrwałości i silną wolę, które ciągle trenujemy. I nadzieję. Potrafimy doceniać te drobne z pozoru rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi bo dla nich to jest oczywiste, że to mają.. Dziewczyny, szukam ciągle kamuflażu, ale ten Dermablend z Vichy to raczej na poważniejsze blizny się nie nadaje.. ale polecam go jako podkład na twarz bo świetnie kryje i jest całkiem naturalny (mi odpowiada odcień nude 25) jest dosyć gęsty i plastyczny, nie nabierajcie tylko za dużo i dokładnie rozsmarujcie na nakremowanej buzi. Niedługo jadę po ten z Kryolanu, dam znać jak się sprawdza. Musze go mieć na ten dekolt przed ślubem ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
Wiecie czasem sobie tak mysle ze blizny moglyby byc skoro sie nie da ich całkowicie usunsc ale powinni wynalezc jakies kamuflaze i makijaze ktore w tym pomoga ktore bedzie moznaw skuteczny sposob zamaskowac.Mysle ze to byloby duzo lepszym rozwiazaniem.No ale poki co tego jeszcze nie wynaleziono i szkoda:(SUNSINE JA WIEM ZE JEST CI CIEZKO.aLE PO MIESZKANIU CHYBA CHODZISZ W KRORKIEJ BLUZCE CO?bo nie warto sie zsalniac w domu zwlaszcza przy mezu ktory to akceptuje.Co innego na dworze.Ja wiem i wierze ze jest ci ciezko ale zobaczysz ze bedzie nam to wynagrodzone i wierze to ze my do czekamy dnie kedy ktos powie blizny da ise usunac to zaden problem.Bo coraz wiecej ludzi w owczesnycj czasacjh ma blizny i mysle ze medycyna estetyczna zwroci na to szczegolna uwage.Taj jak dawniej nie dopomyslenia byly rozne zabiegi tak jest w owym czasie w orzypadku blizn. Co wiecie o Mezoterapii czy ktos z Was miał?jesli tak to napiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Do Sunshine7777 - chyba masz racje co do facetow, tylko naprawde nieczuły drań mogłby zle zareagowac, no bo jakby na to nie spojrzec to wciaz skora tylko troche inaczej wyglądająca. :/ najgorzej wyglada zaraz po zabiegu ale trzeba miec cierpliwosc i to wlasnie staram sie zachowac. Tylko ze bywają i gorsze i lepsze momenty, czasami mam bardzo wielkiego doła i trudno mi z niego wyjśc ale mysle ze teraz kiedy jest duzo nauki moj problem jakby skupiał sie na czyms innym, to jedyny pozytyw jak narazie, po zakonczeniu szkoly znowu zaczne działac, efekty musza byc. Ostatnio nawet widziałam taki fajny stroj kąpielowy, pierwsza moja reakcja była - musze go miec, po chwili rzeczywistosc wrociła do mnie i zadałam sobie sprawe ze i tak nie bede go wkładac a widzac go w półce znowu sie załamie i bedzie jeszcze gorzej, nie wiem jak mogła mi wogole wpasc taka idiotyczna mysl do głowy zeby kupowac stroj kąpielowy, chyba ze wykorzystam go do basenu ktory mam na podworku ale nie pojade na zaden basen czy kąpielisko i to jeszcze bardzo długooo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
jak dziewczyny dajecie rade? napiszcie co tam slychac czy jakies nowe doswiadczenia wskazowki!? moja blizna po operacji niestety caly czas bardzo czerwona nie da sie tego zakryc i to jest najgorsze ale cierpliwie czekam czy jest ladniejsza niz byla przed operacja ciezko okreslic poniewaz to zaczerwienienie mocno szpeci!znacie moze jakias dobra firme podkladu ktorym da sie zatuszowac blizne a ktory ma ladna konzystencje bo te co ja uzywam to po nalozeniu wygladaja okropnie:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa111
ja tez mam ten sam problem... blizna na srodku kolana 10 cm dlugosci 1 cm szerokosci... zima nie ma problemu a jak zbliza sie lato.... ehh szkoda słow... i to jeszcze jaka ta blizna.... na kolanie wiec cala taka pomarszczona ... masakra :( bardzo rzuca sie w oczy i nie umiem jej zaakceptowac nie ma szans zeby zalozyc krotkie spodenki czy spodnice... czasem przykleje sobie plaster na to paskudztwo ale to tez nie jest rozwiazanie... jestem mloda 18 lat i takie kompleksy wlasnie przez blizne...ehhh... pozdrawiam wszystkich z takimi problemami trzymajcie sie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
Hej dziewczyny, jak tam u Was????????? U mnie minęły 4 miesiące, i w sumie to bez zmian, jeśli chodzi o wycięta bliznę na nodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
Elpida - zaczęłaś juz laser? Napisz tu na forum, albo maila do mnie co słychać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia28
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTASEKania
Hej dziewczynki!!!;mamy wakacje,i wszystko byłoby super gdybym mogla założyć mini albo krótkie spodenki.Kurde tak o tym marze,chyba byłabym najszczęśliwsza na świecie;(a tak to długie spodnie trzeba nosić i zazdrościć tym szczęśliwszym;( ajaj to boli ale wierze ze kiedyś i my będziemy sie cieszyć ,bo przecież ten kto nie ma blizn tak naprawdę nie ma pojęcia o tym co czujemy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
Cze wszystkim.Wiecie my chyba naprawde wyolbrzymiamy problem jeśli chodzi o blizny.Botak naprawde ludzie nie zwazaja na to uwagi.Kazdy rozumie ze jest inny ,nie mal ludzi idealnych.Kiedys moze z 2 tyg.temu eidziałam na przystanku dziewczyne miala popoarzona rękę.I co ładna dziweczyna ,sliczna ubrana i widac bylo ze sie nie przejmowała nie chowała tej reki tylko normalnie stała,obracała sie.a ludzie popatrzyli sie przelotnie nikt nie patzryl sie natarczywie.Bo prawda jest chyba taka ze najbardziej ludzie zwracaja na nas uwage wtedy jak my staramy sie to przed nimi ukryc,krepujemy sie ,chowamy.wtedy to sie rzuca w oczy.To nasze dziwne zachowanie.Bo ktos mysli cos z ta osoba jest nie tak.Ale kiedy to zaakceptujemy i nie bedziemy sie tego wstydzic to dla innych tez przestana byc widoczne.Jesli ktos sie popatrzy to myslcie sobie a patrzy sie na moje włosy albo na to ze mam sliczne buty, ubranie.Naprawde zobaczycie ze bedzie Wam łatiwej.Ale mysle ze do takiego wniosku do jakiego ja doszlam trzeba po prostu dojrzec.Myśle ze najbardziej bliznami przejmują sie osoby mlode -rozumiem Was ja tez mialam taki etap w moim zyciu ze nic nie bylo wazne dla mnie bo blizna Wszystko sie koncentrowało wokol niej.A ja wam mowei zebyscie PRZESTAłY SIE UKRYWAC WIECZNIE.i SPROBUJCIE SIE PRZEMOC na poczatku nie bedzie Wam łatwo bo bediecie myslec ze wszyscy zwracaja uwage na wasze blizny ale im dluzej pochodzic z odkrytymi to z czasem zapomnicie troche o tym.I z czasem na bierzecie pewnosci ze nikt tak naprawde sie na to nie patrzy.A poza tym JAK KTOS SIE Z WAMI ROZMAWIA TO NIE ROZMAWIA Z REKA ,NOGA CZY NIE WIEM GDIE TAMMACIE JESZCZE BLIZNY tYLKO ROZMAWIA PATRZAC SIE NA WASZA TWARZ,wIęC ZROZUMCIE TO!!!!Nie chce z siebie robic ofiary ale ja mam gorzej bo na twarzy.No ale coż trzeba zyc.Moze bedzie lepiej.Pozdrawiam wszystkich goraco i gleboko.WIECEJ WIARY W SIEBIE NIE POZWOLCIE ABY BLIZNA PRZEKRESLILA I ZNISZCZYLA NAJWSPANIALSZE MOMENTY W ZYCIU KTORE MOZECIE PRZEZYC.cZAS UCIEKA wszsytko przed nami moze znajdzie sie ktos kto nam kiedys pomoze.Ale na wszsytko czasmai trzeba poczekac.Nie od razu wssytko mozna dostac.:);) Tak bylam na zbiegu wczoraj ale mialam mezoterapie na razie to miejcse jest czerwone ale mysle ze szybko powroci do normalnosci nic mnie nie boli czuje sie dobrze.Mezoterpia ma mnie przygotowac pod laser zobaczymy jak to bedzie jestem dobrej mysli bo grunt to myslec pozytywnie i wierzyc ze moze byc dobrze.Bo tez duzy wplyw na nasze cialo na rany na gojenie sie ran ma nasza psychika ,podswaiadomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
DO JA BYLAM OSTATNIO!! jak efekty bo ja w sumie chyba efektu nie zobacze blizna sie co miesiac troszke rozchodzi i wraca d starych kształtow! wiec chyba efektow nie zobacze:D do tego jest czerwona! nie za ciekawie to wyglada! a jak u Ciebie mam nadzije ze ty chociaz jestes zadowolona!umnie mina 3 miesiace w przyszlym tygodniu!! a jak zaczerwienienie w porownaniu z zeslzym miesiacem? jest choc troszke bardziej blada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
niestety jest nadal czerwona :o u mnie już minęły 4 miesiące, blizna cały czas sie kształtuje, mam nadzieję, że za jakieś pół roku będzie już blada, ale nie wiem... zaglębienie jest nadal i na pewno już nie zniknie... cały czas smaruję i masuję, chociaż nie widzę efektów tego co robię. Więc jak skonczy mi się tubka dermatixu to już nowego nie kupię... zastanawiam się nad laserem, ale to już najwyżej po wakacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Ja mam teraz zabiegi laserowe, kazdego dnia przez 2 tygodnie, jestem juz po dwoch ale efektow nie widze... :/ potem sprobuje permanentny, ale najpierw pojde sie zapytac ile to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO OPERACJI
ASIA NAPISZ DOKLADNIE JAKI KSZTAŁT MA BLIZNA I CO MA SPRAWIC LASER? WYGŁADZIC BLIZNE? MOJA NIESTETY JEST PO PONOWNYM ZESZYCIU PO 3 MIESIACACH PONOWNIE SZEROKA NIESTETY OGROMNE PIENIADZE ZAPLACONE ZA OPERACJE NIE PRZYNIOSLY EFEKTU!:( TERAZ JUZ WIEM ZE POZOSTAJE MI TYLKO PROBOWAC JA MAXYMALNIE WYGLADZIC ABY BYLA POPROSTU PLASKA! I POZOSTAJE ZBIERAC KASE NA KOLEJA PROBE :D MOZE TE LASERY BY WYGŁADZILY WIEC DLATEGO PYTAM:D POTEM MOZE JAK JUZ UZYSKAM PLASKA BLIZNE JAKIS TATOO:D DROGA TA INWESTYCJA STRASZNIE A JAK NIE WIDAC EFEKTOW TO MOZNA SIE ZALAMAC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Chcialam zeby laser sprawil zeby blizna byla koloru skory, mam ja juz w miare płaską, on ich nie zmniejsza tylko wlasnie wyrownuje do koloru skory ale w moim przypadku nie zauwazylam na razie efektow a jestem juz po 5 zabiegu, zostalo jeszcze 5 do konca ale watpie ze one cos dają. :/ blizne mam na rece, dosc dluga bo na ok 24 cm i 1cm albo nawet 1,5 cm szerokosci, jest caly czas mocno czerwona. Szpital jest w Tarnowskiech Gorach, jeden zabieg kosztuje 8 zł ale taki laset mozna wykonac w kazdym wiekszym miescie podobno. Tez mysle o tatuazu ale moi rodzice sa temu przeciwni, dlatego myslalam zeby zrobic tatuaz w kształcie blizny o kolorze przyblizonym do koloru skory, tylko wiesz taki ktory wygladałby fajnie ale jeszcze nie byłam w studiu tatuazu, wybiore sie tam za tydzien i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
hej. Problem blizn także mnie dotyczy mam blizny po oparzeniu na ręce ok 25 cm na10 na przeguboe ręki i do tego przykurcz, który miałam już operowany w wieku 17 lat. wydaje mi się że w moim przypadku w grę może wchodzić tylko ekspander tkankowy. czy ktoś miał z tym doczynienia. jakie są tego rezulataty.błagam pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
dodam że teraz mam 25 lat wiem także co to lato w długim rękawie :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Mi samej proponowali ekspander ale nie zgodzilam sei ze wzgledu na koszty , ale w twoim przypadku ( podobnie jak bylo u mnie) radzilabym ci najpierw isc do szpitala i usunac przykurcz, np w Siemianowicach Śląskich ( jest to szpital oparzeniowy, chyba na ul. Jana Pawła o ile dobrze pamietam) a potem sprobowac ekspanderem. Tylko ze sa to ogromne koszty niestety :/ a wydaje mi sie ze na tam rozległą blizne potrzebowalabys ich z cztery. Nie chce sprawiac złego wrazenia ale z tego co wiem jeden taki ekspander kosztuje z 2 albo 3 tysiące. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struśka
do Asia44 A gdzie proponowano ci ten espander. Przykurcz miałam już zrobiony w Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Mi proponowali ekspander w Tarnowskich Górach, w szpitalu Św. Kamila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Byłam dzisiaj w studiu tatuażu zapytac sie ale powiedzieli ze moja blizna jest za swieza narazie, potem poszlam do kosmetyczki gdzie robia makijaz permanentny i powiedziala mi zebym przyszla na zabieg w wtorek. :D zobacze jaki bedzie efekt i od razu napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DD_on
A ja mam blizne na policzku 12 cm:/ pozostalosc po wycietym znamieniu. Wyrastaja mi jeszcze z tej blizny wloski zarostu:/ Wiec ide na operacje plastyczne. Bede mial wycianane 2 razy bo na raz to za duze napicie by bylo i moglo by sie rozejsc. Zdecydowalem sie juz. Mysle ze moze byc juz tylko lepiej po tym bo przynajmniej nie beda mi juz tam wlosy wyrastac. Trzymajcie kciuki bo zesrany jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Tez mialam operacje plastyczna ale lekarz mi nie powiedzial o tym ze blizna moze sie rozejsc i wzial wszystko za pierwszym razem, oczywiscie blizna sie rozeszła a ja musze teraz cierpiec przez jego bezmyślnosc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po OPERACJI
witam moja walka zacyzna sie od poczatku ale ide za ciosem!! 3 miesiace temu mialam wycinan blizne i zszywana jeszcze raz neistety sie rozeszla i znow sie podnosi wiec odrazu reaguje i poszłam do dermatologa(sprawdoznego) i smaruje ja mascia streydowa ktora ma wygladzic blizne nastepnie 4 zabiegi laserem prosto z USA:D kilka w polsce ich jest ponoc przelom w leczneiu blizn glownie potradzikowych ale na niektore operacyjne tez ma dobry wplyw napisze jak bede po cyklu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacior91
Mam już 17 lat, gdy miałam 10 lat zostałam pogryziona przez psa... niefortunnie gdyż ugryzł mnie w twarz! Blizne mam na policzku, jest spora i widoczna! Nie przejmuję się tym ,ze mam tez na plecach, na nogach, na kolanie, ale na twarzy jest to krepujące i nieprzyjemne! Ludzie się przyzwyczaili do mnie, ale nie każdy jest tak tolerancyjny! :( Przeszkadza mi to- nawet nie da się tego przypudrowac :( Po ugryzieniu oczywiście przechodziłam masę badań i różnych zabiegów! Byłam również w klinice w Krakowie u prof. lecz stwierdził, że moja twarz nadal rośnie i blizna częściowo zniknie- tak tez się stało... nie jest juz ona na caluteńkim policzku :) Profesor znał, że mogę sie podjąc operacji, gdy skończę 18 lat!Zastanawiam się czy jest to dobry pomysł.... wiem, że może byc gorzej, ale może też byc lepiej :D cieszę się , że choc troszkę znikła, ale jednak jak to dziewczyna , a więc mi przeszkadza :P Mam nadzieję, że w nidługim czasie zacznę coraz poważniej myślec o tej operacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DD_on
Do Asia44 No to chyba mi się dobra chirurg plastyczna trafiła bo od razu mi powiedziała że lepiej będzie jak zrobimy 2 operacje bo istnieje ryzyko że mogłaby sie ta blizna rozejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia44
Do Po OPERACJI - co to za maść sterydowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po OPERACJI
CLOBEDERM- napisze jak efekty za miesiac bo ponoc po 3 tygodniach powinno byc winac ze sie wygladza!poniewaz jej efektem ubocznym jest zanik czegos tam wiec jest to siwadome działanie! na bierząco bede wszystko pisał jesli pomoze dam znac i namiar na dermatologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×