Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

jovka 🌻 no i widzisz, sloneczko swieci :D jakos to sie wszystko ulozy a ze zdolna i odwazna kobieta jestes, to wszystko po najlepszemu pojdzie!!!! :) :) :) Wygrzej sie dobrze na sloneczku, jak kotki ;) , i dalej ho do roboty! 😘 sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze zadzam smieszne pytanie ale jak sie wstawia takie obrazki, kwiatki i inne? Szukalama, szukalam i nie moge znalesc :( i umiem jedynie zrobic wesolo :) lub smutna :( minke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry........ Ja juz z powrotem przynajmniej ladna pogoda nas przywitala:):) Witam nowe mamusie :):) Teraz z tydzien odpoczynku by sie przydalo ,zeby po urlopie sie pozbierac,,,,,,,,,ehhhhhh zycie..... Buziaczki dla wszystkich......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki! Jovka bedzie super i tak dalej trzymac. Dzieki Mamo E za emotikony, ja do tej pory to sie troche wstydzilam ze jestem mniej zdolna w takie klocki...no ale z ksiegowymi to tak jest nie dosyc ze zyje ciagle poprzednim miesiacem to tylko cyferki i podatki widza. W ktoryms momencie to moje zboczenie zawodowe na poczcie zagladam ludziom do przelewow na Zus czy dobrze wypelnili. Na poczatku to dla nie ktorych byla czarna magia jak weszla ustawa w 99 roku, a nawet teraz mam troche klientow mniej rozgarnietych co nie wiedza gdzie sie podpisac na przelewie. Megx i reszta babeczek jak nabralam odwagi i chcialabym sie pochwalic moja corcia, to jak sie to robi i gdzie wkleja podpowiecie? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAAAAAAAAAAAA babeczki jutrro lece z dwojka maluchow sama, trzymajcie kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E... dziekuje 😘 Braga.... Musisz sie zarejestrowac na jakims portalu np. www.fotosik.pl i tam krok po kroku pisze co musisz zrobic. Jak zaludujesz juz zdjecia z komputera na serwer pod spodem bedziesz miala kod do zdjecia, ktory trzeba skopiowac i wkleic tutaj. Mam nadzieje, ze nie zrobilam ci metliku w glowie ;-) Powodzenia. Szanta... tez trzymam kciuki :) Milego dnia zycze wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! A u nas tak zimno i brzydko :( Martynka mi się rozchorowała. Ząbkuje i złapała ją infekcja. Niestety ma antybiotyk :( Mam nadzieje, że na wyspach nie będzie mi tak często chorować jak tu :) Musze się jeszcze pochwalić :P Martynka przeszła sama przez pół pokoju (dużego) :D:D:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga idz do lekarza niech Ci da paracetamol i bojela chyba tak sie to nazywa to jest podobno bardzo dobry zel na zabki, ja ostatnio powiedzialam ze mala wlasnie chyba zabkuje i dostalam ... gratuluje samodzielnych kroczkow:) Szanta bedzie dobrze choc pewno nerwowo z lekka :) dasz rade silna z Ciebie kobitka :)mam nadzieje ze Mieszko poczuje sie jak prawdziwy mezczyzna bedzie grzeczny a Maja spokojna :) pozdrawiam dziewczyny :) u mnie dzis sloneczko a i nastroj sloneczkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ no wracajcie wracajcie bo tu cicho bez was bylo! Szanta, ja zaczelam pozno ale jeszcze trzymam!!!! GaGa, zdrowka dla Martynki ❤️ a probowalas lekarstwa homeopatyczne? jak bylismy w Gdansku w czerwcu to aptekarka nam polecala i mowila ze 99% matek woli homeopatie na zabkownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Homeopatie już próbowałam i nie pomogło. A antybiotyk ma na mocny kaszel. Na ząbkowanie daje jej Colgel i jak jest strasznie marudna to czoki Viburcol N; są uspakajające i przeciwbólowe. Pomaga:) i najważniejsze, że jej ten żel smakuje i sama się doprasza o smarowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa, :D :D :D:D:D:D:D moja tez zel wylizywala zanim jej wtarlam w dziaselka. Teraz to daje jej na noc lyzeczke Medised i spi calutenka noc :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta trzymam kciuki! ale i tak wiem ze dasz sobie rade spiewajaco:))))))))))) fly fly witaj back:)))))))))))))) czy ktoras z was kobitki dawala gripe water na kolke? malutka ma lekkie kolkowe problemy wiec sie zastanawiam jak jest ze skutecznoscia tego specyfiku? zdaje sie ze Mama E podawalas? buziaki dla wszystkich:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki z Polski i ze Świata! Siobhan ja podawałam, i u nas dzialalo. Dodatkowo polozna radzila zebym ja tez pila herbatke koperkowa (paskudna) ale sie poswiecalam zeby malej ulzyc. Megx dziekuję, zrobie i pewnie sie uda musze miec tylko troszke czasu. Babeczki , dzisiaj mala odwozilam do przedszkola i cala droge placz ja chce do tatusia uuuuui lzy jak grochy. Tlumacze ze tatus przyjedzie za miesiac po nas i juz bedziemy razem. Ale mala na to ja chce teraz juz teraz natychmiast do mojego tatuysia kochanego uuuuububububu. Dziewczyny juz niczego sie nie boje jak bedzie tak bedzie ale dzieci potrzebuja pelnej rodziny. Ciezko bedzie sie rozstac ze Szczecinem, rodzina, znajomymi. Ale plusy sa wieksze. A tak wogole ja chyba dopiero bedac narazie z mala w domku poznam swoje dziecko..straszne ale taka jest rzeczywistość jak mama prowadzi wlasna dzialalnosc. Sloneczne buzaiki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dawałam tą wodę ale z umiarkowaną skutecznością. Pomagała ciepła pieluszka na brzuszek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie:) mam pyt dotyczace podawania dziecku witaminy D3, bo slyszalam,ze tu w Anglii sie nie podaje tej wit.a w Polsce kazda mama podaje dziecku.Jak u was to wygladalo,czy jakbym podawala na wlasna reke to moge jakos zaszkodzic dziecku,a jednoczesnie sie boje,zeby moj dzidzus niemial krzywicy i co uzywalyscie do pepka po urodzeniu,bo slyszalam,ze tu nic ewentualnie talk taki jak sie uzywa do pupy.dzieki za odpowiedzi pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc KIKI Ja w Polsce podawalam witamine wlasnie z przepisu lekarza. Szczegolnie jak nie ma slonca jest wskazana jesienia zima. Dziewczyny pewnie doradza jak to jest w Anglii. Do pepka stosuje sie plyn fioletowy zapomnialam nazwy moze piochtanina ale nie wiem dokladnie. Co kraj to obyczaj sama musisz zadecydowac albo sluchac sie lekarza prowadzacego lub poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pyt.czy mialyscie poduszke i koldre w lozeczku od samego poczatku czy dopiero od roku,bo ja juz sama niewiem czy mam kupic czy nie.dzieki dzieki braga wiem ze w polsce uzywa sie czegos fioletowego,ale najbardziej martwi mnie ta wit d3,mama moze mi ja przywiezc z polski,sama niewiem.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga... zycze Martynce szybkiego powrotu do zdrowia 😍 Siobhan... na kolki polecam Infacol albo Dentinox :) ale Gripe Water tez wiem, ze dziala ;) Braga... nie ma sprawy :classic_cool: Kiki... dobrze slyszalas, ze wit D sie w Anglii nie podaje no chyba, ze z zlaecenia lekarza, ale jesli dziecko sie parwidlowo rozwija i ciemiaczko sie zrasta to nie ma potrzeby. Wiem, ze wiele polskich Mam podaje dzieciom na wlasne reke wit D bo tak im ich mamy, babcie i ciotki doradzaja, ale jak powszechnie wiadomo niedobor witamin mozna uzupelnic a nadmiar moze zaszkodzic bo organizm szczegolnie tak mlody nie jest w stanie tego wydalic. Polecam ciekawy artykul o wit D http://www.karmienie-piersia.win.pl/publikacje/niedobor_swiatla.htm Co do pepka to nie wiem bo ja nic nie uzywalam :P Jesli natomiast chodzi o koldre i poduszke. Zrobisz jak uwazasz, ale generalnie tutaj nie zaleca sie poduszek, kolder do 1-go roku zycia glownie ze wzgledu na przegrzanie i ryzyko uduszenia. A takze nie zaleca sie dla noworodkow, ani dla dzieci ktore potrafia juz ustac na czworakach ochraniaczy na szczebelki - ze wzgledu na ryzyko przegrzania a jak dziecko jest starsze na ryzyko, ze moze sie ono wspiac po materiale i wypasc z lozeczka :( Zaleca sie przykrywanie dziecka (w zaleznosci od warunkow i pogody) jedna lub dwiema warstwami cienkiego plotna - takiego jak przescieradlo - oraz jednym lub dwoma kocykami tzw cellular blanket takim jak na zdjeciu http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/linenstore-uk_1964_33643147 Ewentualnie mozna jeszcze dziecko wlozyc do spiworka bez rekawow tzw Grobag http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay30_10751_14733__-1_10001?cm_mmc=Spannerworks-_-Google-_-Ad%20Words-_-grobag Mam nadzieje, ze pomoglam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx WIELKIE DZIEKI, za odpowiedz,duzo mi pomoglas,nie bede dawac tej wit na wlasna reke,jakby cos sie zlego dzialo pojde do lekarza,a co do koldry i poduszki to wsrod mojej rodziny i znajomych to wszyscy uzywali,tak naprawde to niewiem co kupic,bo jeszcze nic niemam do lozeczka,nawet przescieradla,wiec chcialam znac wasze opinie na ten temat.pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolecielismy - ufffffffff dzieki za kciuki!!!!!!!!!! Nie bylo zle, dzieciaki spisaly sie na medal, Mieszko zwlaszcza, od odbioru bagazu do wyjscia pchal sam wozek Majki (bez Majki) - ludzie zatrzymywali sie zszokowani, ze mam wozek remote control :) Jutro moze cos wiecej, a moze po weekendzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Szanta no widzisz z Mieszka prawdziwy meżczyzna :) Sztefka mam nadzieje ze szybko do nas wrocisz co do pępka ja z pewoscia zaopatrze sie w Leko jak bede w Polsce mojej malej szybciutko odpadl pepuszek i nic nie smierdzialo bo trzeba wąchac by tam sie wszytko zagoilo do konca co do kolderki to chyba zdecyduje sie na taki blankiecik co najwyzej kupie rozek .... jak sie go rozwinie to tez bedzie kołderka na poczatek starczy z tego co pamietam mala nie chciala spac w spiworku wiec moze i ta druga kruszyna odmówi , tak mi sie krecila ze on sie zawijal wokól niej i musialam zdejmowac ... ale z tego co widze to raczej tutaj jest taki zimny chod dzieci ... moze i dobrze...bo polskie mamusie maja tendencje do przegrzewania maluszkow dobra uciekam spac ... myju myju i zmykam do łozeczka naczynka pomyte, sernik zrobiony w lodóweczce i moge spokojnie spac :) mala tez spi i maz na kanapie :) uciekam dobrejnocki kobitki i wasze pociechy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, welcomeback!!!! Mieszko ❤️ swietny chlopak! Siobhan, tak my uzywalismy gripe water ale tylko na wieczor i do tego ja jadlam duzo fennel root (korzen kopru wloskiego) bo tak we wloszech mi mowili, i naprawde pomagalo. Zdrowka 😘 Kiki, Megx dobrze mowi - ja uzywalam spiworek i sie sprawdzil. A co do witaminy do dawalam na wlasna reke ale tylko wtedy kiedy slonko nie wychodzilo. A na pepek to my tylko wode uzywalismy :) Sztefciu, powodzenia w przeprowadzce!!!!! ❤️😘 pozdrawiam wszystkie kochane mamuski !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie🌼 Wrocilam juz na \"swoje włości\"!!!podroz samohodem byla meczaca ale myslalam ze bedzie gorzej!!! Mam nadzieje ze bede teraz czesciej miala czas na pisanie z Wami choc roznie to bywa przy moim \"kochanym urwisku\"!!!❤️ Widze pare nowych twarzy-witam Serdecznie i pozdrawiam!!!😘 Oczywiscie moje \"Stare\"kolezanki pozdrawiam rownie cieplo!!!🌼😘 Nie nadaze z czytaniem co u Was sie pozmienialo i co wogole co slychac jak dzieciaczki ale bede sledzila na bierzaco wiec moze sie domysle!!! My jak zwylke po powrocie chorzy-przeziebieni(Jeremi na straszny katar, moj maz katar i kaszel i ja tez karat i bol gardla-porazka!!! Przed wylotem do Polski moj Jeremi nie byl ani razu chory-pomijajac ten katar jak mial 2 tyg. bo to niby sie jeszcze wszystko oczyszczalo!!! Chyba ta zmiana klimatow nam nie sluzy bo jak przylecielismy do Polski to tez dopadlo nas chorobsko!!!Jak mu nie przejdzie jeszcze przez 3 dni bo to bedzie juz tydzien jak sie \"smarcze\"to czeka mnie powitalna wizyta u GP!!! Ale to nic dam rade najwazniejsze ze juz wrocilismy, diabelek wypedzony(choc nie wiem czy do konca:D)! JEREMIS: -juz prawie raczkuje, pelza-kladzie sie na bok podkurcza nozki i dalej pelznie,kreci sie jak wskazowki zegara, -sam odstawil miesiac temu piers wiec obylo sie bez tragedii -je kaszki owocowe lyzeczka, zupki wlasnej roboty rozdrabniane widelcem nie miksowane, ipije mleko BEBIKO i je tarkowane deserki owocowe przygotowane rowniez prze mamusie(najbardziej lubi:BANANY, jablka, gruszki), -obecnie siedzi juz od 2 miesiecy, -zebow jak nie bylo tak nie ma(zgubily chyba droge do nas-hahaha), -lubi tez spiewac po swojemu ulubione piosenki, -robi poranna kupe na nocnik!!! To tak w skrocie co u nas!!! acha i jescze w istopadzie czekam nas przeprowadzka bo juz w tym domu mozna bzika dostac co i rusz jakies chachmety-glowa az boli(zawsze placilismy wode na nazwisko wlasciciela agecji a teraz przyszedl rachunek za wode na mojego meza za okres od 2006 do 2008 roku, a jak ja sie wyprowadze wczesniej to co bedziemy placic dwa rachunki za wode??-zdziwilo nas to bo nawet nikt nas nie poinformowal i sie nas nie zapytal) oki nie zanudzam!!! Pozdrawiamy wszystkich i 😘dla dzieciaczkow!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPRASZEM za bledy ale to przeoczeni literak-teraz zauwazylam:SAMOCHODEM!!!:/ i za inne tez!!! zmykam bo wstal moj synus!!!❤️ 👋 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz chyba tez bede podawala na noc chociaz to ciezko bo niedobre i az lyzeczka - mala sie wzdraga:) infacol tez znam ale HV na razie odradzala bo karmie piersia na zadanie i czesto a ze to sie podaje przed jedzeniem to moglaby tego miec za duzo pije te okropne ziolka z polski blee ale co sie nie robi dla maluszka juz troche lepiej jest co do pepka - ja bylam sceptycznie nastawiona bo kiedys w Pl byla pioktanina (fiolet) ale tutaj to wycofali bo rakotworcze. teraz w Pl spirytys uzywaja. ja zastiosowalam sie do tutejszych rad (powrot do natury) i chwale sobie bo pepek odpadl po 4 dniach (poprzednio w Pl po fiolecie po 11) i slicznie sie zagoil - zero problemu. koldel i poduszek sie nie uzywa ze wzgledow jak wyzej - przegrzanie, ryzyko uduszenia (smierc lozeczkowa) zreszta tutaj cieplo to po co koldry? ja mam 2 grobagi (1 tog - cienka i 2.5 tog grubsza jesli by bylo chlodno zima ale watpie bo u nas cieplo w domu wiec cienki wystarczy), poza tym mam dwa cellular blanket - wspaniala rzecz i cieplejszy kocyk z polaru i spiwor i jeszcze dwa inne kocyki ale to chyba za duzo (ale od przybytku glowa nie boli) celular blanket mialam tez w szpitalu i musze powiedziec ze sa doskonale - lekkie i cieple ale cienkie. co do witaminy D- jak juz pisaly dziewczyny tutaj nie zalecaja ale jesli sie chce to mozna podawac baby witamins (A, C i D) - HV powinna was skierowac do osrodka gdzie takowe mozna kupic. ja mam vigantol z polski ale jeszcze nie podawalam - mala ma ciemiaczko malutkie wiec nie chce przedobrzyc. zima bede w pl to poradze sie lekarza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha widze ze nie napisalam o pepku konkretnie- powrot do natury tylko - tzn mialam na mysli ze nie uzywalam kompletnie NIC. mala tez myje tylko woda a do kapieli dodaje oilatum zero kosmetykow dla bobasow bo tam pelno chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan... z tym Infacolem to mnie zdziwilas bo ja tez karmilam piersia na rzadanie i powiedzieli ze Infacol jest OK. No ale potem i tak zmienila na Dentinox bo to sie podaje chyba tylko 6 razy na dobe (a pachnie samym koperkiem ;) ) Co do kosmetykow to tez sie zgadzam. Mydla uzywam w zelu firmy Simple bez zapachowe i do wlosow tez mozna uzywac. A krem to tylko na kolana bo obrypane cale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×