Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

no ja zamiast cyrofrafow tylko cytografy podpisuje!!!! :p :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:):):) Skorpionka i Ania- witam was\\po tej stronie.🌼🌼🌼 s_daga- jak dawno cie nie widzialam, jak tam twoj maluszek?????Synus juz pewnie bardzo urosl. asiulek27- ten druk wypelniasz na ta osobe co pobiera ChTC lub jeden z wymienionych swiadczen na formulazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze tak sie wbijam ale mam pytanko i byc moze bedziecie wiedzialy cos na ten temat musze udac sie do gina bo mam nadzerke i nie wiem gdzie powiennam z tym zglosic do GP czy gdzie indziej albo prywatnie czy musze miec jakies skierowanie ?? ------------------------------------------------------------------------------------- do GaGa -my staralismy sie o CHTC i nie chcieli nam go przyznac bo nie mialam NIN-u kobieta w job ceneter powiedziala ze dla nich podstawa do przyznania NIN-u jest CHbenefit jesli sie nie pracuje lub po prostu pojsc do pracy ... my mamy juz chbenefit i musielibysmy przepisac go na mnie a w zwiazku z tym pieniadze nie splywalyby na konto i nie wiadomo ile by to trwalo wiec ja poszlam na jedn dzien do pracy i dostalam NIN teraz czekamy na wiesci z HM Revenue pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Witam Mamusie Dzieki wszystkim za podpowiedz.Ale ciagle czegos nie wiem.Rozumiem,ze zglaszam na dwa tyg wczesniej pracodawcy od kiedy chce isc na urlop macierzynski.Kto wyplaca mi swiadczenia podczas urlopu macierz?I powiedzcie co moze mi przyslugiwac jesli chodzi o dodatkowe pieniadze od panstwa i gdzie i kiedy skladac formulaze?Wioem,ze drecze strasznie ale Wy juz to przerabialyscie i jestescie madrzejsze o te doswiadczenia. Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pomoc buziaczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuski! mam do was pytanko mam 2tygodniowego synka i wlasnie go zarejestrowalismy dostalismy akt urodzenia ktory jest za darmo i kupilismy jeszcze pelny akt urodzenia ale teraz kilka dni po tym dowiedzialam sie ze mozna jeszcze kupic kopie skroconego aktu urodzenia czy mozna teraz jeszcze raz do tego biura i dokupic kilka kopii bo z jedna to ciezko to wszystko zalatwic np child benefit zalatwic polski akt urodzenia i paszport.dziekuje sliczne za wszystkie odpowiedzi papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko czy jak sie wysyla formulasz o child benefit to wysyla sie akt urodzenia ten ktory dostaje sie za darmo czy ten pelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiki wysyla sie odpis ten za ktory placilas :D odesla Ci go w ciagu 3-4 dni i dostaniesz ankiete do wypelnienia For people from abroad czyli dla zagranicznych Nas :D musisz tam podac swoj NIP Pesel itp przygotuj sobie te dane zeby uniknac niespodzianki jak ja :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ladnie Asiulek ty wlasnie dzisiaj podpisalas :):) Ja tez sie podpisuje i uciekam:):):P:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Laboszek nie wiem czy wszędzie jest tak samo ale mnie nikt ginekologicznie nie badał na kontroli poporodowej. Sześć tygodni po porodzie byłam na wizycie u gp i standardowo wywiadzik jak się czuję i takie tam ,badała ciśnienie, wagę oraz \"macała\" brzuch aby sprawdzić jak się macica obkurcza. W tym samym czasie był też badany Filip czyli waga, długość, obwód głowy i wszystkie odruchy, pytała jak karmię wysłała do familly planning i tyle :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczko... macierzynski placi ci pracodawca w tym samym terminie w ktorym normalnie dostajesz wyplate. Laboszek... z tego co pamietam to lekarz przeprowadza rozmowe i moze ewentualnie obadac brzuch dotykowo... sprwdzic czy macica sie obkurczyla i wrocila na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Dzieki Megx za info. A czy ktoras z dziewczyn podzieli sie ze mna wrazeniami z porodu?Dokladniej...jak przebiega porod w Anglii?(znieczulenie,naciecie,opieka,porod z mezem,czas pobytu w szpitalu po porodzie) Jesli znajdzie sie chetna bede wdzieczna.Kazdy przypadek jest inny wiec im wiecej sie dowiem tym bede spokojniejsza.Jesli ktoras nie chce pisac na forum,podaje adres e:oleczka0629@wp.eu Buziolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek... ja mialam spirale... zwykla miedziana a nie Mirene (nie moglam brac zadnych hormonow) No i generalnie bylo OK. Tylko, ze u mnie od poczatku bylo ryzyko ze wkladka sie nie sprawdzi, bo zawzse mialam bolesne i obfite miesiaczki a miedziana spirala moze (nie musi) powodowac nasilenie sie objawow... :( Bolesne nie byly mocno ale krwawienei bylo dlugie nawet 2 tyg a potem jeszcze plamienie :o mowia, ze wszystko sie powinno ustabilizowac do mniej wiecej 6 cyklu... niestety tak sie nie stalo i musialam zrezygnowac, ale wtedy juz wiedzialam, ze jestem zdrowa i bede mogla przejsc na tabsy. Najlepiej bedzie jak pogdasz z GP on ci wszystko powie co i jak i da taka ulotke z opisanymi wszystkimi rodzajami antykoncepcji. Jesli mialas np. bolesne i obfite miesiaczki taka jak ja to odradzam miedziana ale Mirena powinna byc idealna. Urokiem spirali jest to, ze jak juz tam jest to tak na prawde o niej zapominasz i nie musisz sie martwic o nic. Jedyne co to po kazdej miesiaczce musisz sprawdzic czy sie spirala nie przesunela - wyczuwasz palcami takie zylki, ktore wystaja lekko z szyjki macicy. Mam nadzieje, ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczko... prosze bardzo :) Porod i pobyt w szpitalu wspominam bardzo mile. Polozne byly bardzo zyczliwe i pomocne. Moglam rodzic w pozycji w jakiej mi bylo wygodnie a nie jak Polsce - tak jak pasuje poloznej Poza tym tutaj dla kobiet rodzacych sa dostepne roznego typu srodki przeciwbolowe - musisz tylko poprosic (gas and air - Entonox; Pethidine; Epidural) Kazdy ze srodkow jest inny i jesli nie chodzilas do szkoly rodzenia to na pewno lekarz lub polozna ci to wyjasnia. Przed pojsciem do szpitala mozesz tez napisac \"Birth Plan\" czyli co bys chciala robic podczas porodu np. potrzebujesz tlumacza, albo chcesz porodu wodnego, czy chcesz rodzic w pozycji stojacej, czy chcesz zeby podano ci dziecko bezposrednio po porodzie albo zeby najpierw je wyczyscili etc. co kolwiek ciprzyjdzie do glowy. Oczywiscie musisz brac pod uwage to, ze to sa tylko zyczenia i ze jesli przyjedziesz do szpitala w ostatnim momencie nie bedzie czasu np: na napelnienie basenu do porodu wodnego lub gdy wystapia jakies komplikacje ale normalnie polozne bardzo chetnie stosuja sie do twoich zyczen. Jesli wszystko jest w porzadku i czujesz sie pewnie juz po czterech godzinach od porodu mozecie wrocic do domu (ja tak zrobilam) Jesli nie na ogol wypisuja ciew przeciagu nastepnych 24h. Opieka po wyjsciu ze szpitala tez jest bardzo dobra. Polozna przychodzi do domu i w razie czego masz dostepny telefon czynny 24h/7 jesli masz jakiekolwiek pytania czy watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luboszek... ja nie mialam USG ale to pewnie roznie wyglada w roznych czesciach kraju. A spirale mialam zakladana \"na sucho\" bo karmilam piersia i nie mialam miesiaczki. Jedynym powodem, dla ktorego przewaznie zaklada sie ja w trakcie miesiaczki bo wtedy jest praktycznie pewne ze nie jestes w ciazy i jest bezpiecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a ja to chyba dzisiaj podpisalam cyrograf za caly tydzien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczór :) Witam nowe mamusie 🌻 Ostatnio mamy urwanie głowy. Pokiełbasiło się nam z wynajmowanym domem, a dokładnie z lokatorami :-o. Zostawiają nas na lodzie. Brak słów... Martynka też ostatnio daje czadu. Marudzi przez te czwórki (Mamo E :). Jak już pisałam 4 naraz idą. Trzy już się przebiły a czwarta prawie na wierzchu. Stresuje się nasza bida i pewnie odczuwa to napięcie w domu :( Co do WTC i mojego NIN-u. Zadzwoniliśmy do HM Revenue z zapytaniem jak się miewa nasza aplikacja i czy nie będzie problemu z brakiem mojego NIN-u. Odpowiedzieli, że nie potrzebują go, a wniosek już jest w połowie rozpatrzony i narazie, żadnego ale nie mają. Mamy czekać.... Ciekawe czy o tym rozpatrywaniu to tak na odczepne :) A NIN i tak muszę zrobić, bo w przychodni mnie nie zapiszą ( na męża ubezpieczenie nie chcą wźiąść, nie wiem czemu). Pielęgniarka poradziła mi, żebym na rozmowie powiedziała, że zapisuje się do biura pracy (zapomniałam jak się to nazywa) i wtedy muszą mi przyznać. Zobaczymy. Lorinka---> jak nie pomoże to zrobie to co Ty :) Megx---> ja się zastanawiam, gdzie będę rodzić drugie. Dopiero w planach ale warto wcześniej wiedzieć co i jak. Jeśli jest tak jak Ty piszesz to super :) Ale wiadomo kazda ma inne wspomnienia. Zmykam do spanka, bo jakaś dzisiaj niedorobiona jestem :P pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga... ja slyszalam, ze wiele kobiet nazeka na opieke podczas ciazy tzn ze nie masz ginekologa a tylko polozna, ze robia tylko 2x USG itp ale jeszcze ani razu nie slyszalam, zeby ktos nazekal na obsluge podczas i po porodzie :) Luboszka... nie bolalo... oni zalecaja wciecie 2tabletek paracetamolu okolo 30min przed umowiona wizyta... a wrazenie takie jak podczas normalnego badania ginekologicznego... moze dla porownania jeszcze powiem, ze jak mialam wypalana kwasem nadzerke pare lat temu to to bolalo a zakladanie spirali to pikus ;) po zabiegu mialam troche boli podbrzusza jak na okres ale juz nastepnego dnia bylo OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane tez mysle nad metoda antykoncepcyjna i chyba zdecyduje sie na implant tym bardziej ze zamierzam karmic piersia..a niewiem jak szybko mozna zalozyc spiralke po cesarce bo pewno bede miala cesarke... tak mi sie zdaje ... dzis sie wybieram na zakupki po prezencik dla mojego mezulka bo w niedziele ma imieninki a póxniej pewno nie dam rady zrobic zakupkow ... mala dzis mnie zbudzila po 6 .20 ledwo zylam ale ze mna polezala w łozku do 7.20 wiec jakos funkcjonuje ... pozdrawiam Was mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx kochana biorac pod uwage ze mialam pierwsza cesarke i do tego bardzo popekalam bo dlugo mnie trzymali po rozcieciu byli w szoku ze tak popekalam zreszta moj brzuch mial jeden rozstepik a po porodzie caly brzuszek ... niestety mysle wlasnie nad implantem bo chce karmic a z mirena nie moglabym karmic ... a z implantem moglabym... uciekam papa dobrej nocki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejq Asiulek to faktycznie nie weselo :o Co do antykoncepcji jeszcze... to czemu piszesz, ze z Mirena bys nie mogla karmic? Mirena wydziela tylko mala ilosc Progesteronu tak samo jak Implant czy Mini-Pill wiec moze warto sie jeszcze nad tym zastanowic... Dobranoc wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Megx-dzieki za wszystkie informacje,jestes skarbnica wiedzy i do teko chetnie ta wiedza dzielisz sie z innymi.Rozumiem,ze masz jedno dziecko i urodzilo sie w Anglii?Nie wiem czy wiesz,ze w Polsce podczas porodu polozna w pewnym momencie nacina krocze,zeby rodzaca nie pekla.Czy tu tez naciecia sie praktykuje?spotkalas sie z tym,a moze wiesz cos od innych.I jeszcze jedno;czy zaraz po urodzeniu dziecko ma robione podstawowe badania;pobieran krew( z piety),ocena stanu zdrowi w punktach Apgar i pierwsze szczepienie? Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nacinaja
A to dziwne bo mnie nacinali......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka5
dziewczyny mam prosbe. Moje dziecko w tamten czwartek mialo straszne wymioty i bylo bardzo oslabione. pojechalismy o 21 na pogotowie. przyjeli nas za 1,5 godziny. Niestety byla pielegniarka,a na lekarza trzeba bylo poczekac. Kazali dziecku zrobic siku,ale ona na noc nie robi(ma 15 miesiecy). Dziecko sie rozplakalo,dostalo histerii i okolo 24 pojechalismy do domu bez badan. Dziecko juz poczulo sie dobrze.Na drugi dzien dostalo strasznego kataru,w nocy nie moglo spac,mialo niewielka goraczke. Pojechalismy w sobote do przychodnii.zbadala ja pielegniarka i powiedziala,ze wszystko ok,pluca czyste,nie ma zapalenia ucha,a to przeziebienie od zimna. kazala podawac calpol lub ibuprofen. Minal tydzien,a ona nadal ma ten katar,leki nie pomagaly,wiec przestalam ja meczyc,bo trzeba bylo sie z nią nasiłować. Dzisiaj jak przykladam ucho do jej klatki to slysze jakies szmery,szumy. dziecko nie ma goraczki,dobrze sie czuje,jest tylko ten katar i od czasu do czasu kaszel. NIe wiem co robic,czy isc do lekarza. Mialyscie podobne doświadczenia? jak powiedziec lekarzowi "szmery,rzęźi w klatce piersiowej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka5
dziewczyny mam prosbe. Moje dziecko w tamten czwartek mialo straszne wymioty i bylo bardzo oslabione. pojechalismy o 21 na pogotowie. przyjeli nas za 1,5 godziny. Niestety byla pielegniarka,a na lekarza trzeba bylo poczekac. Kazali dziecku zrobic siku,ale ona na noc nie robi(ma 15 miesiecy). Dziecko sie rozplakalo,dostalo histerii i okolo 24 pojechalismy do domu bez badan. Dziecko juz poczulo sie dobrze.Na drugi dzien dostalo strasznego kataru,w nocy nie moglo spac,mialo niewielka goraczke. Pojechalismy w sobote do przychodnii.zbadala ja pielegniarka i powiedziala,ze wszystko ok,pluca czyste,nie ma zapalenia ucha,a to przeziebienie od zimna. kazala podawac calpol lub ibuprofen. Minal tydzien,a ona nadal ma ten katar,leki nie pomagaly,wiec przestalam ja meczyc,bo trzeba bylo sie z nią nasiłować. Dzisiaj jak przykladam ucho do jej klatki to slysze jakies szmery,szumy. dziecko nie ma goraczki,dobrze sie czuje,jest tylko ten katar i od czasu do czasu kaszel. NIe wiem co robic,czy isc do lekarza. Boje sie,ze lekarz znowu nie pomoze,a dziecko zarazi sie jakims chorubskiem.Mialyscie podobne doświadczenia? co byscie mi doradzily?jak powiedziec lekarzowi "szmery,rzęźi w klatce piersiowej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z reguly objawia sie skrzywienie przegrody nosowej ciagly katar stan podgoraczkowy moze dojsc do zapalenia pluc moze byc to tez alergia sama nie mam tych problemow ale moj brat mial jak mial ok 15stu miesiecy :( polega to na tym ze bakterie i wirusy przedostaja sie do organizmu szybciej przez szczeline w przegrodzie Ja poszlabym do lekarza a a jakby nie chcial zrobic badan to poprostu klamac :D ze jest zle ze jestes powaznie zaniepokojona itp.Pozdrawiam 🌻 Mnie tez nacinali :(ale ja mialam robiony proznociag -koszmar😠 Pozdrawaim Dzis przylatuje moja tesciowa tesc i prababcia -ciekawe jak ja to zniose😡 Ale pociesza mnie fakt ze to tylko weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×