Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

jovka sprawdzilam w ksiazeczce dziecka w 8 tyg jena szczepionka w 12 tyg dwie i w 16 tyg 3 szczepionki , zastrzyki daja w nozki . Nastepne szczepienie jak dziecko skonczy rok sprawz w swojej czerwonej ksiazeczce na pewno otrzymalas taka w szpitalu po urodzeniu dziecka . Wybierz sie do lekarza bo szesc tyg po porodzie powinnas byc u lekarza Ty i dziecko i po tej wizycie umowili mnie na szczepienia . Do szostego tyg chodzilam co tydzien do przychodni na kontrole wagi , teraz nie chodze tak czesto , ale jak mala skonczyla cztery miesiace to mialam wizyte w domu w celu przeszkolenia jak zywic dziecko po 4 miesiacu zycia i wobraz sobie ze do szostego miesiaca mialam nie wprowadzac nic tylko mleko 2 . Oczywiscie daje malej marchewke z ziemniakami , jablko w sloiczkach je bez problemu z lyzeczki tylko czasem ma problem z brzuszkiem a Twoja ? Ja mam starsze dziecko od Twojego o chyba 6 dni . Polecam rewelacyjny srodek gripe water , likwiduje wzdecia , ulatwia wyproznienie . Jovka a jak z zabkami ? Bo mojej chyba wychodza bo slini sie i wszystko gryzie a ostatnio miala stan podgoraczkowy przez 3 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
dzieki za odpowiedz ja nie pobieram nawet CHB bo.... mi sie nie nalezy a moze wiecie w takim razie jak zalatwic opiekunke do dziecka oczywiscie po cenie na miare mozliwosci? gdzie sie udac? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bez NIcka 2008 Jeżeli Twój partner zarabia 190f/week to On z pewnością może się ubiegać, jako jedyny zarabiający w rodzinie o : Working Tax Credit i Child Tax Credit.... a co do Ciebie to nie za bardzo wiem ale na stronie http://www.adviceguide.org.uk/index/life/benefits/frequently_asked_questions_about_benefits.htm jest wiele dobrych rad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bez Nicka.. A dlaczego Ty nie bierzesz Child benefit, przecież to się każdemu dziecku należy....dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu jest troszke o macierzynskim. http://www.dwp.gov.uk/advisers/ni17a/smp/ ja czytalam troche w internecie i rozmawialam z szefowa. po lewej stronie na fioletowym tle jest wiecej informacji. \"bez nicka 2008\" z tego co piszesz to powinnas dostac jakies benefity po zakonczeniu macierzynskiego. ale to tak na moje oko, bo ja tez sie lape tylko na to co megx i nie wiem jak to dalej wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie zmartwiłyście troszku,ale o szczepionkach wiem rózne rzeczy , mam teżwłasne zdanie, stąd tez nie rwałam się mimo braku wiadomości. Zgłoszę się oczywiście jak najrychlej do moich przemiłych nurse, jestem zapisana do przychodni, dzidzię podałam, sa wszystkie nasze dane. MOżebyć małe zawirowanie, bo chodzęzmalą na kontrolne wizyty do poradni nerkowej i tam mi ją ważą i mierzą . NIe wiem o co chodzi :D A \"do Mampytanie\" - oczywiście że zęby u nas swędzą :P i to już od ponadm-ca,słinimy sie dalej niż widzimy :D Brzuszek natomiast ok, miała Misia kolki do 3 m-ca,potem przeszło. Co do tych wizyt domowych,to moje położne łaskawie przychodziły,health visitor była raz i znikła jak za dotknięciem magicznej różdżki, hehehehe :D MIeszkam w Woolwich, dzielnica kolorowa jak Afryka :P Egzotycznie jest,ale niestety słabo tu się zajmują wszystkimi,raczej bardziej dbaja o afro-anglików :D :D :D Dobrze, że ja jestem sama medycznie zaznajomiona z róznymi rzeczami, to się nie martwie wszystkim, ale omaluszkach już zapomniałam, moja dwójka juz duża, dawno to było. Buziaki, dzieki za info i dobrej nocki 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka, skoro ci nie zalezy na tych szczepieniach to nie masz sie czym przejmowac bo tutaj te szczepienia nie sa obowiazkowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bez nicka 2008 ja tez nie rozumiem czemu piszesz, ze ci sie nie nalezy CHB bo to sie nalezy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
dluga historia ehhh pracowalam dwa lata u pracodawcy ktory obiecal wyslac za mnie WRS i tego nie zrobil :( wiem ze to moj obowiazek ale jesli ktos zabiera Ci papiery z reki i mowi "don't worry we sort it out for You" to normalne ze nie wyslesz jeszcze raz i tak sobie pracowalam w nieswiadomosci a dowiedzialam sie przez przypadek jak chcialam dostac CHB wytoczylam nawet sprawe w Trybunale ktory przyznal mi racje ale benefitu nie dalo sie odzyskac :( ot cala historia zlozylam ponowna aplikacje a oni graja na zwloke jak moga wystarczy brak papierka nic innego sie nie liczy wiem ze wyda sie to dziwne bo jak pytalam znajomych to ich nie weryfikowali tak dokumentnie :) mam pecha i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrcze to faktycznie przechlapane. No ale co z twoim partnerem? Czy on nie ma WRS? Bo przeciez on by sie mogl ubiegac chyba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
hyyyy smiesznie to zabrzmi ale pracowal w tym samym miejscu i czasie czyli jest w tej samej sytuacji heh :( jak i kilkunastu moich znajomych ktorzy po starcie pracy probowali ratowac sie Jobseeker Allowance i...kicha brak dokumentacji w postaci WRS jaka wymaga Job Centre czyli jednym slowem niezaliczone dwa lata pracy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nicka 2008
Acha teraz juz mam WRS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos
co to jest WRS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bez nicka 2008... to faktycznie źle trafiłaś ale jak to mówią ufa sie tylko sobie. Ala tak na marginesie MEGX ma racje, jeżeli Twój partner jest zarejstrowany w WRS i pracuje więcej niż 16 godzin tygodniowo to On się może starać w imieniu rodziny o Working Tax Credit i Child Tax Credit a takze jako ojciec dziecka moze sie starac o Child Benefit.. A co do opiekunki lub innych mozliwych sposobow opieki nad dzieckiem to masz stronke, http://schoolsfinder.direct.gov.uk/ tam mozesy wyszukac przedszkola, play group i inne takie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee, skad czerpiesz informacje na temat 2letniego urlopu wychowawczego? Jedyna info ktora moge znalezc na ten temat na necie to Parental Leave, ale to tylko 13 tyg a nie 2 lata … ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi taka rzecz bo moge dostac prace na kilka godzin w tygodniu np jeden wieczór i ja nie mam home office i ja powinnam sobie go wyrobic nawet gdy bede pracowac malo i zarabiac ok 30 f na tydzien ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek jezeli to praca legalna to tak . List od pracodawcy , paszport,zdjecia i wypelniony druk wrs plus oplata niestety nie wiem ile to teraz kosztuje i potem przy kazdej zmianie pracodawcy trzeba wysylac wrs ,ale juz sie nie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E no wlasnie dlatego tez pytalam o to wychowawcze bo z tego co wiem to nie ma tu czegos takiego , ale moglam cos przeoczyc . Do bez nicka nie zaniepokoil Cie fakt ze nie dostalas dokumentu do domu przez dwa lata ?????????? Taki dokument przychodzi zawsze na adres domowy po uplywie 3tygodni , mi tez wysylal zaklad pracy i dokument z home office dostalam na adres domowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mampytanie, z tego co wiem urlop wychowawczy jako taki w UK nie istnieje. Jest Parental Leave, ktory daje prawo do bezplatnych 13 tygodni dopoki dziecko nie ukonczy 5go roku zycia. Niektore firmy, ale mowie juz o korporacjach, daja mozliwosc tez wziecia tak zwanego career break, oczywiscie bezplatnie, ale to tez zalezy od pracodawcy i szefa. Nie ma tez gwarancji ze dotychczas zajmowana posada bedzie czekala :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chcialam zapytac czy jak dostawalyscie macierzynski to pozniej mialyscie jakis dokument typu p45 lub p60? bo ja nie wiem czy jak bede teraz pisac o moich dochodach czy musze uwzglednic macierzynski czy tak jakbym nie miala dochodow-ale pewnie oni i tak wiedza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczeeee
o a ta dziadowa znowu tylko patrzy co tu wyrwac za darmo dziewczyno ty naprawde nie masz zadnego wstydu. dlaczego robisz nam Polkom taka siare?????????????? jedzenie tez pewnie starasz sie brac w punktach pomocy bezdomnym , udajac ja! ale tak to jest jak wiesniareczka z polskiej wioski przyjedzie do Anglii i zaraz dawaj brac wszystko co da sie wziac kombinowaniem dasz rade patrzec na siebie w lustrze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Asiulek27 z mężem i dziewczynkami _________________ tak mysle ze to legalna praca... z tego co wiem to teraz jest juz 100 f :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nic hanbiacego w \'klikaniu\' na te offerty. Dla branzy to marketing, a dla matki dzieci w pieluchach to tylko bardzo mala ulga finansowa przy tak wysokich cenach pampersow. Asiulek, zdrowych i slonecznych Swiat tez i dla Was!!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc] Sorki że się Wam wtrącę w temat ale mam pytanie i wielką prośbę! Mam matę aquadoodle dla Synka do malowania tylko pisak nam się zużył :( czy któraś Mama miałaby możliwość kupienia czegoś takiego http://cgi.ebay.com/NIP-Aquadoodle-Brush-Pen-Set-Works-w-all-Aquadoodle_W0QQitemZ120235007542QQihZ002QQcategoryZ19181QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem (w Angli tego pełno) i wystawić np na allegro? wszelkie koszty + niewielką prowizje oczywiście pokryjemy - Synek bardzo lubi swoją mate więc bardzo nam na tym zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malonnn
czesc dziewzyny czy moze mi ktoras z was podpowie co powinam zrobic z tymi ulotkami ktore dostalam od poloznej podczas pierwszej wizyty? są tam niektore ktore nalezy wypelnic ale nie jestem pewna co dalej. z gorry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda mi slow, szkoda mi Ciebie dziewczyno i pozostawie to bez komentarza. Pozdrawiam Cie i zycze abys zaczela sie cieszyc zyciem, szanowac ludzi, zrozumiec ich i nie nienawidzic. Wesolego Alleluja :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze odpowiedz byla skierowana do o kurczeee podlosc ludzka nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×