Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość do batumi
Wiec co zrobić jak dziecku nic nie pomaga? stanać na rzęsach? zadnbe masaze,kropelki,nagrzewane pieluszki-nic. Nikt nie chce zeby jego dziecko plakalo,ale co zrobic?te kropelki polecane przez ciebie tez nie pomagaly. Moze jedynym ratunkiem jest stanie na rzesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki jestem na watku ciaza w anglii, przeprowadzam sie na enfield,jesli ktos wie ktory tam szpital jest najlepszy pod wzgledem rodzenia i opieki, ratowania wczesniakow itp prosze o info na maila: Migotka@excite.co.uk buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czemu nam wycofali te 250L? Najpierw przyznali a pozniej za 3 tyg kazali podac w jakim banku zalozylismy konto bo wycofuja. My nawet nie zdarzylismy zalozyc tego konta dziecku. dziecko ma roczek wic powinno mu sie nalezec. Nie wiem tlumacze sobie ,ale wiecie jak nie znam jezyka to tlumaczenie bez sensu wychodzi. Moze ktoras by mi pomogla ja bym na meila przeslal to co on napisali. Jak co to poprosze o kontakt sylwia.wieczorkowska@interia.pl Co do haus ... cos tam to trzeba wszystkich lokatorow podac i ich zarobki.Nie tylko zarobki na kogo jest dom w umowie. By bylo za pieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
A ja wiecie co kochane dalam sobie spokoj z tymi benefitami wielokrotnie slyszalam itonie tylko w wypadku polakow ale nawet znajomi mojego menadzera,defakto anglika,musieli oddawac po jakims czasie pieniadze jakie dostali bo prawdopodobnie zdarzaja sie przypadki nie poprawnej decyzji podjetej przez urzad wiec dla swietego spokoju dam sobie spokoj. Okruszku a ja mam rade dla ciebie Jak juz kiedys pisalam moj brat mial identyczna sytuacje ze swoja malenka coreczka przez ponad miesiac ciagle placze kolki i inne takie historie.Tez nic nie pomagalo,rzadne herbatki i takie tam.Problemem byl fakt iz Ada byla uczulona na mleko mamy jak i zwykle mleko w proszku dla niemowlat. Lekarz zalecil immleko dla alergikow,sojowe i problem przeszedl jakreka odjal moze poprostu warto sprobowac czegos innego po co meczyc Majusie i samych siebie sprobuj moze poskutkuje powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata wyslij to co dostalas na maila przetlumacze ci mail w nicku tylko sie nie denerwuj jak to nie bedzie natychmiast bo troche zajeta jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan- czy ja tez moge skozystac z twojej pomocy?. Chodzi mi konkretnie o jedno zdanie. Bo albo ja sobie zle tlumacze albo to jest tak dziwnie napisane:) wysle ci na skrzynke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan- wielkie dzieki ,juz mam. Teraz to mi pasuje i wiem komu dam ta kartke. 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze zabrali dlatego,bo nie bylo jeszcze dziecka w kraju? My dopiero miesiac temu przyjechalismy do Anglii. Mamy przyznany child benefit od konca kwitnia na koniec maja przyszlo,ze nam sie nie nalezy child trust fund a my przyjechalismy w czerwcu :O Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem zdania, ze nie ma co meczyc dziecka bez sensu, ale jak nie sprobuje, to sie nie dowiem. Wiem, ze Infacol dziala, ale miedzy piata a osma wieczorem Maja ma kolki i na to faktycznie moze nie byc lekarstwa. Zastanawiam sie nad tym uczuleniem na mleko matki...pewnie to sie zdarza bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata dostanienie troche późnej nie martw sie my tez dostalismy... tylko sie zastanaiwam jakby to bylo gdybym ja to zalozyla a jednak wrócilibysmy do Polski i co wtedy z tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek Nie wiem czy dostaniemy znow.Najpierw dali (zreszta maz skladajac papiery o chil benefit napisal,ze przyjezdzamy w czerwcu) pozniej nam zabrali i co znow dadza?Watpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megx do Kalci
Ja mialam podany Epidural (bo tak to sie nazywa ;) ) Przyniosl mi wielka ulge, nie czulam skorczy i moglam sie wyspac przed "wielkim wyjsciem" ;) poniewaz nic nie czulam nie moglam oddac moczu i midwife odprowadzila mi mocz ale nie mialam zalozonego cewnika. Nie powiem ci jak to jest rodzic ze znieczuleniem... kiedy dawka ktora mi podali przestala dzialac mialam pelne rozwarcie i nie bylo juz czasu ani sensu zeby podawac nowa dawke wiec rodzilam bez znieczulenia. Ale i tak bardzo mi to pomoglo i przynoioslo ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Okruszku a jakiesinne objawy procz tych kolek?? biegunka nie przybieranie na wadze lub inne?? napisz jesli mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megx do Okruch o kolkach
Moj Alex dostal pierwszej kolki w 4 dobie zycia. podawalismy mu Infacol. Na poczatku nie bylo zadnej roznicy, ale po 2 czy 3 tygodniach dolegliwosci sie zmniejszyly. Potem odkrylismy Dentinox, ktory jest rownie dobry. Jego zaleta jest ze nie musisz podawac go przy kazdym posilku a bodajze 5 czy 6 razy dziennie (nie pamietam dokladnie) Slyszalam jeszcze ze Colief jest bardzo dobry tyle, ze drozszy (okolo £10) Co kolwiek zrobisz musisz pamietac, zeby po kazdym jedzeniu odbeknac malenstwo, bo to naprawde pomaga. Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz :) Jejku jak sie ciesze,ze mi pomoglas :) Jakby co pisz na gg bedzie szybciej :) 5122570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata nie ma sprawy:) drobiazg:) mysle, tak jak napisalam, ze powinniscie to wyjasnic dostajesz CHB, mieszkacie tu i dziecko urodzone w odpowiednim czasie wiec CTF sie nalezy - koniecznie sie z nimi skontaktuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata dla mnie dziwne ze Wam zabrali.... :/ co do kolek moja mala pierwszy m-c wila sie i tez myslelismy ze to kolka ale byla uczulona na wiele rzeczy wiec ja musialam przejsc na diete bezmleczna i uwazac na rózne produkty ... póxniej bylo juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan🌻 Jeszcze raz ci bardzo dziekuje :) Przede wszystkim za telefon :)😘 Wlasnie dzwonil maz,bedzie w domu szybciej niz zwykle wiec zaraz jak tylko wroci to zamiast obiadu dostanie telefon i najpierw niech zalatwi do konca ta sprawe :) Pozniej dostanie jesc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata nie ma sprawy:) lubie pomagac ludziom:) mam nadzieje, ze pojdzie gladko dobry sposob na meza hehe glodny bedzie to szybciutko telefony zalatwi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nata 79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nata 79
Z tym child trustem jest tak,ze jak dziecko dostanie voucher to jest on wazny do pierwszych urodzin dziecka - do tego czasu musicie zalozyc konto. Jesli nie zdazycie -to oni sami zakladaja - na losowo wybrane - wiec nie martw sie - kasa dla dzieciaczka nie przepada. Ale jak chcecie zmienic rodzaj konta - po tym czasie - to beda jakies oplaty....Tyle sie orientuje - mam nadzieje,ze pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx - dzieki za odpowiec, ja sama nie wie co robic przezylam dwa porody bez wiec i trzeci tez przezyje ale z drugiej strony poco sie meczyc jak nie musze, jedynie mam obawe bo gdzie niegdzie slyszalam ze powoduje to brak czucia podczas boli partych. A nie chciala bym wyladowac na cesarce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczowej kolezanki :) Dzieki,ale juz wiem,ze w moim przypadku to poprostu wycofali bo dziecko jeszcze nie bylo w UK. Teraz juz to zglosilismy i ma przyjsc list na nowo. Synek jak mu to wycofali to mial 10 miesiecy jutro konczy roczek :) Pierwsze urodzinki 🌻 Ale imprezka urodzinowa bedzie dopiero w sobote i niestety bez rodziny tylko znajomi z Anglii :)Ale zawsze goscie :) Z rodzinka na skypie bedziemy mieli urodzinki wirtualne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
Do siobhan Dziekuje za wszystkie porady jestem dzieki tobie bardziej poinformowana. A jezeli chodzi o ten housing tax i Counsil tax czy orietujesz sie jaka jest wysokosc tych dodatkow w sytuacji gdy tylko moj maz pracuje i zarabia miesiecznie 900£.A wiesz czemu pytam bo wlasnie dowiedzialam sie od meza a on od swoich znajomych z pracy ze para z ktora mieszkamy wyprowadza sie z dniem wygasniecia umowy najmu mieszkania, choc dwa tygodnie temu pytalismy sie o ich plany co do dalszego mieszkania razem ,bo chcielismy pojechac do \Polski a jak wiadomo jezeli oni nie beda chcieli mieszkac dalej to musimy poszukac innego mieszkania a tu gdzie mieszkam (Yeovil) nie jest prosto wynajac mieszkanie z dzieckim a juz jezeli takie jest to nie stac nas na jego wynajecie. No ale wracajac do tematu w trakcie rozmowy obydwoje zapewniali nas ze nie chca zmieniac mieszkania, ze super sie mieszka i takie tam, ze spokojnie mozemy rezerwowac bilety do Polski -co zrobilismy- ze bedzie ok. Wiec ja chcac byc jeszcze bardziej upewniona zpytalam czy jezeli beda chcieli zmienic decyzje to czy mogli by powiadomic nas o tym z dwumiesiecznym wyprzedzeniem bysmy mieli czas na znalezienie mieszkania; alez tak, jak najbardziej ale nie mamy takiego zamiaru. " A dzisiaj jak sie okazuje szukaja mieszkania ale my o niczym nie wiemy od nich.Dorosli ludzie a zachowuja sie jak dzieci> Wiec w chwili obecnej jestesmy postawieni pod sciana nie chce pokazywac mezowi ze sie zalamalam bo boje sie ze niedamy rady finansowo i bede zmuszona wrocic do Polski a on bedzie tu pracowa.Czy mozesz mi jakos doradzic co robic?Znasz moze jakas strone int gdzie moge poszukac mieszkania?Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ile to moze byc
hejdziewczyny sory ze tak wkraczam na wasze forum.byc moze pyt ktore zadam juz wielokronie padlo ale wybaczcie nie bede studiowac 140 str.podajcie linka albo odp. ile te benefity na dziecko w anglii wynosza i czy naleza sie one kazdemu dziecku ktore przyszlo na swiat na terenie wielkiego krolestwa?? thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×