Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

ivonka - zamow na wszelki wypadek juz :) a z british gas sie przenies, bo sa drodzy i beznadziejna maja obsluge... ksiazke poslalam - Milena, asiulek, gdyby nie doszlo - krzyczcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonka79- juz sie powinnas zapisac na paszport. Ja rodze na koniec sierpnia ale juz miesiac temu sie zapisalam na pierwszy wolny termin to 12/11 a paszport bedzie przed samymi swietami. Wiec moze tak byc ze raczej po swietach go dostaniesz:( Pare stron wczesnej pisalam jak to wyglada z zameldowaniem i wpisaniem u USC- musi byc jedno z rodzicow w UM i byc zameldowane tam gdzie dzidzia ma byc. Dopiero jak juz wszystko zalatwisz to mozesz zlozyc wniosek o normalny paszport 5 lub 10 letni:) A ta karta na przejazd to ja mozna dostac wrazie koniecznego wyjazdu do RP i to tylko w 1 strone. Na stronie ambasady masz wszystko napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivonka- tak patrzylam sie na ten kalendarz wolnych terminow i najblizszy wolny to 11 grudzien wiec raczej paszport bedzie juz po nowym roku bo na niego sie czeka 4 tyg. No ze zrobisz jak pisalam wyzej i do nich zadzwonisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
ni to jest jakas paranoja zebym nie mogla wyjechac do wlasnego kraju tylko musze czekac az jakis cholerny urzedas wyda na to zgode przeciez to jest do niczego nie podobne do tego nie wiem jak to wszystko wypelnic jak ja tam jutro zadzwonie..... cholercia juz mi popsuli humor nie musialam wlaczac tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonka- zapisz sie dzis na ten termin na 11 grudnia- wchodzisz na ich stronke dzial paszportowy- umowienie sie na termin- wtedy sie logujesz i wybierasz odpowiednia dla ciebie date i godz. A jutro najwyzej zadzwon i zapytaj sie czy nie maja wczesniejszych wolnych miejsc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
ok doszlam bede jednak dzwonic moze jest mozliwosc jakiegos trybu przyspieszonego cuda na kiju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka 79 ja tez mam problemy z british gasem, wykonalam do nich chyba z milion telefonow i nadal nie mam racchunku za prad :( Nie mam pojecia co zrobic i boje sie ze potem bede musiala od razu duzo zaplacic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Milenka nie wiem jak wynajmjecie mieszkanie czy przez agencje czy od wlasciciela.My wynajmowalismy przez agencje.najpierw zwrocilam sie z prosba do agencji o pomoc,gdy jednak ioni nie mogli dociec cojest grane powiadomilam wlascicielke.Ona niestety dowiedziala sie tylko tyle ze ktos poprostu w british gas zapomnialo nas by wyslac nam rachunek.Wszystko mialo byc uregulowane i niezostalo.Potem skonczyl nam sie termin wynajmu zmienila sie umowa i wszystkie rachunki zostaly otwarte ponownie i znow ten sam problem kolejne pol roku bez rachunkow za prad.Jedyne co mielismy uregulowane to gaz. Sprobuj zainterweniowac przez agencje lub tez wlasciciela.Ta dziewczyna ktora wynajmuje mieszkanie po nas,musi teraz dzwonic co miesiac i podawac im liczniki,paranoja. Wiec mysle ze narazie sprobuj jakiejs interwencji,jesli nie zapisuj kiedy dzwonilas,badz trzymaj bilingi rozmow jeslimasz takowe,Twoje rozmowy sa nagrywane wiec masz dowod ze sie upominalas.Malo tego powiem Ci jeszcze ze gdyby co to masz prawo nie zgodzic sie na dany rachunek bo to jest ich wina a nie Twoja,wowczas mozesz zadac obnizenia kosztow rachunku do kwoty jaka Tobie odpowiada,takie informacje uzyskalam swego czasu w agencji,bo tez sie balam ze sie zaplacze nad rocznym rachunkiem Glowa do gory bedzie dobrze papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivonka79 mieszkanko wynajmuje przez agencje,mieszkamy tu juz prawie 5 miesiecy- za 1,5 miesiaca konczy nam sie umowa o wynajem i nie chcemy jej przedluzac. Wiec co bedzie potem? Niestety bilingow nie mam :( Dopiero 3 dni temu przyszedl nam rachunek za gaz a dzis odebralam list z karta. O energii niestety nic nie slychac. Czy jezeli skonczy mi sie okres wynajmu mieszkania a nadal nie otrzymam rachunkow,to moge pozniej odmowic ich zaplaty? Ale oni maja tam balagan,tyle razy dzwonilismy i nic.Ja myslalam ze tylko my mamy taki problem.W Polsce od razu przychodza rachunki i upomnienia a tu nie chca ich wystawiac,czysta paranoja.Dziekuje Iwonko za rady 😘 Szanta jeszcze nic nie doszlo na moja poczte ;) wiec sie upominam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braga
Witam babeczki Ja rzadko sie odzywam ale regularnie czytam i zawsze cos ciekawegop sie dowiem. Czy macie do polecenia jakis dostawcow gazu ? Moj chce zmienic w swiezo wynajetym mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenaa- my tez mamy podobny problem z Northen Gaz czy jakos tam. Od pol roku przychodza nam rachunki grubo zawyrzone i my caly czas dzwonimy i robimy korekte. Ale jesli teraz przyjdzie nam bledny rachunek zmieniamy na nPower - wczesniej tam bylismy i bylo wszystko ok:):) a teraz stwarzaja problemy z glupim rachunkiem (na dodatek mamy tu gaz i prad):(:( Musisz poprostu jeszcze raz zadzwonic do swojego dostawcy i im powiedziec, ze jesli nie bedzie rachunku do tygodnia to zieniacie dostawce na innego- na nich to dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Milenko nic sie nie przejmuj.Jak ci juz wczesniej pisalam idz jak najszybciej do tej agencji i popros ich o interwencje powiedz jaki jest problem,zreszta agencja wynajmujaca powinna sie takimi sprawami zajmowac tak bynajmniej jest w mojej.Z moich informacji od pan ktore prauja w mojej agencji nie powinnam sie niczego obawiac i tak samo Ty Milenko mozesz spac spokojnie.Ich obowiazkiem jest przyslac rachunek najpozniej po 3 miesiacach,teraz dostajemy np.miesiecznie.Ale kategorycznie 3 miesieczne rachunki to podstawa,a ze to jest Anglia a nie nasz kochany kraj tutaj klient rzada a nie oni.Oni przegapili juz sprawe i to jest na Twoj plus.Jesli chodzi o zmiane dostawcy??tez probowalismy to odrazu zadzwonili do mnie z british gas czy chce zmienic dostawce na southern easter czy cos takiego.Powiedzialam im ze tak bo od paru miesiecy nie moge doprosic sie rachunku no i coz na wiele sie to nie zdalo,bez odzewu. Ale tak jak pisalam Milenko idz z tym do agencji,prawdopodobnie oni tez nie dojda do porozumienia,wiec poprostu dasz sobie wtedy na luz,ale bedziesz miala swiadkow w postaci osob pracujacych w agencji . Zreszta kochana oni wiedza ze nie wyslali Ci zadnego rachunku bo raz ze nie masz potwierdzenia zaplaty dwa ze oni nie maja odnotowanej zadnej wplaty na twoje nazwisko Jestes w tej sprawie zdecydowanie gora nie martw sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenko ja tez nie mam rachunków za prad ... choc byl facet i spisywal liczniki tez sie boimy ze jak nam dowala to sie nie pozbieramy ...teraz jak beda spisywac pogadamy z tym gosciem ... Dzis czeka mnie wycieczka do miasta odnosnie mieszkan socjalnych musze sie dopytac co do jednej zlozonej juz aplikacji i zlozyc druga ... Wczoraj mój maz pogadal ze znajoma ze sciany ze to nasze mieszkanie to wogóle parodia a ona ze przeciez jest ok normalnie w głowe sie walnac ... a nieoficjalnie sie dowiedzielismy ze oni szykuja sie do wyprowadzki bo jedna znajoma mojego meza z pracy chce sie wyprowadzic z mieszkania w którym mieszkaja ich znajomi, a chce sie wyprowadzic z tego samego powodu bo tez jest chora sytuacja ... chowaja jedzenie, wogóle zachowuja sie ponizej krytyki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena, okruch, Asiulek - poszlo jesczze raz, tym razem bezposrednio z serwera, mam nadzieje ze dotrze :) Asiulek - no i swietnie ze sie wyprowadzaja! Wy zreszta przeciez tez, prawda? Co do dostarczycieli gazu - ja mam i gaz i elektryke z Southern Electric, sa rewelacyjni, na pewno w porownaniu z British g, ale nie wiem czy maja u Was zasieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie sie nie wyprowadzaja ale po dzisiejszej mojej rozmowie i wczorajszej mojego meza moja znajoma mnie zadziwia kaska od razu i nawet nasze naczynia pomyla az mnie zdziwilo... Szanta zaraz sprawdze co do ksiazki ... Prawdopodobnie w poniedzialek bedzie facet od pomiarów wiec sie mu powie ..zobaczymy co powie, w poniedzialek skladam dokumenty na mieszkanie socjalne dzis nie zdazylam isc do drugiej agencji bo leja jak z cebra a z wózkiem i parasolem to tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta serdeczne dzieki za ksiazke 😘 A ja dzis chodze zmartiona bo moj Szkrabus ma katarek i to solidny :( Bylam rano w aptece i babeczka mi polecila syrop Medised. Podaje łyzeczke co cztery godziny i jakis taki senny ten moj Szkrab sie robi przy tym,a jak zasypia to widze jak sie meczy z oddychaniem :( Dobrze ze temperatury nie ma i kaszlu. Biedactwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta dzieki za ksiazke :) Milenko dobry jest spray sterimar ale musisz sie o niego wystarac z Polski .... to woda morska wiec takie male malenstwo spokojnie moze je uzywac z tego co ost slyszalam niedobre sa wody takie w kroplach no chyba ze do przemywania oczu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 😘 duzo buziakow dla wszystkich!!!! Ja tak szybko o swiat mi sie wali.... Szanta, jak bedziesz w Polsce bede mogla cie zlapac na e-mail? chodzi mi o porade onkologiczna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta, dzieki za ksiazke. jeszcze nie mialam czasu zerknac, ale bede musiala cos wykombinowac. milenka, przykro mi z powodu tego katarku, ale miejmy nadzieje, ze szybciutko sie skonczy. niestety nie mam zadnego leku, zeby Ci polecic (bo ja jeszcze mloda mama jestem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - jasna sprawa, choc tylko do czwartku bede miala latwy dostep do sieci. Trzymaj sie cieplo ❤️ Dobranoc wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
czesc Mam na imie Goska jestem w UK od 2 miesiecy natomiast moj maz od osmiu.Ja opiekuje sie naszym synem Ernestem ktory ma 2 lata a moj maz pracuje legalnie. Powiedzcie mi co mam zrobic by otrzymac NIN. Staramy sie o benefity powiedzcie jak dlugo czeba czekac i czy wogole przyznaja nam jezeli ni posiadam NINu i czy jezeli pojde do job centry i zarejestruje sie jako bezrobotna ale na chwile obecna wychowujaca dziecko to czy nadadza mi NIN> a w takim wypadku co z ubezpieczeniem moim i syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedzieli tak,ze NIN jest dla osob poszukujacych pracy badz pracujacych.Powiem tak to zalezy na jakiego urzednika trafisz.Ja lazilam 4 razy i dopiero za 5 wszystko zalatwilam. Juz jestem po rozmowie i NIN i czekam na pisemko i karte. Mysle,ze najlepiej jak zrobisz wysylajac aplikacje o taxy.Twoj maz pewnie ma WRC i NIN a Ty nie wpiszesz swojego i oni sami umowia cie na rozmowe w sprawie NIN. Co do ubezpieczenia skoro maz ma NIN to i wy jestescie ubezpieczeni.Bo mi tak powiedziala pielegniarka z przychodni . Zapisujac sie do przychodni potrzebowalam nr NIN meza i paszporty swoj i dzieci. Mam nadzieje,ze zrozumialas,bo pisze szybko bo maluch mi przeszkadza :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
Czesc Nata Dziekuje ci bardzo za porade jestem wdzieczna Zrozumialam to co napisalas i tak jak mi radzisz bede czekac na pismo od nich ach zaprosza mnie na rozmowe w sprawie ninu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do przyznania jakich kolwiek benefitow para czy malzenstwo musi posiac NIN bez tego wam nic nie przyznaja. Ja mialam podobna sytuacje tyle ze moj nie psiadal nin. Podczas skladania wszystkich dokumentow ja bylam jedynie zatrudnina osoba a maz pracowl nie oficialnie. Wszystkie benefity na pczatku zlatwialam przez polskie biuro i z tego co pamietam oni wystapili do job center o wyznaczenie nin dla mojego meza ze wzgledu na staranie sie o benefity. Czekalismy jakies 3 miesiace na wyznaczenie terminu spotkania na Nin co zbieglo sie z terminem ktorym ja wyznaczylam poniewaz maz rozpoczol prace na papierze. wsumie czekalismy 9 miesiecy od zlozenia pierwszego wniosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z tego co wiem to pierwsza aplikacje zklada sie na child benefit mozna je zlozyc jednoczesnie z aplikacja na WTC i CHTC. po przyznaniu chb rozpatruja kolene. jesli sie posiada te trzy pierwsze mozn skladac aplikacje o dofinansowanie do czynszu i o dom z consilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do batumi
złóz podanie o WTC iCTC a na 100 procent skieruja cie na NIN i dostaniesz bez problemu. Poczekasz na to wszystko tak do pol roku,moze krócej-zalezy od szczescia,ale dostaniesz zwrot od chwili złozenia. To nie jest wcalew skomplikowane. Złóż tez o housing benefit i CB juz teraz ,bo od tego momentu dostaniesz zwrot,a w miedzy czasie jak dostaniesz NIN to dzwonisz i podajesz. To vwszystko jest proste i wiem to z własnego doswiaDCZEDNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batumi, z tego, co ja sie orietuje najpierw przyznaja Child Tax Credit, o ktory starasz sie w Revenue. To jest dodatek, ktory dostaja wszystkie dzieci. Zeby sie starac chyba nie musisz miec NIN, bo z tego co pamietam przy wypisywaniu aplikacji prosza o podanie NIN-u , jesli sie go zna. Z tego wnosze, ze mozna go nie miec, ale pewnosci nie mam. Dlaczego nie zadzwonisz do Revenue w sprawie dodatkow (mozesz poprosic o numer tel do kogos, kto powie Ci, jakie dodatki Wam przysluguja) i do Job Centre w sprawie NIN-u ? Jesli macie problemy z angielskim mozecie prosic o tlumacza. Wiem na pewno, ze jest taka mozliwosc i nie ma z tym problemow. W ogole w tych urzedach obsluga jest bardzo mila i pomocna a na dodatek przyzwyczajona do obcokrajowcow, wiec nie ma co sie stresowac. Dziewczyny, ostatnio polecalyscie mi herbatke koperkowa . Udalo mi sie zdobyc z Polski Herbatke Hipp, ale nie wiem, jak ja stosowac.Na opakowaniu jest napisane, ze stosowac jako napoj, ale ja nie potrzebuje jej dopajac, tylko zaradzic wiatrom i bolowi brzuszka. Napiszcie, jesli mozecie, w jakich dawkach i kiedy podawac no i kiedy powinna zadzialac. A moze powinnam ja dopajac, jesli w nocy karmie Maje mlekiem z proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruszku- ta herbatke to najpierw zrob troszke i zobacz czy Maia bedzie pila. Dokadnie nie pamietam ale chyba 1-2 lyzeczi na szklanke. Musisz pokombinowac jaki roztwoj bedzie jej smakowal:):) A to co wszystie dzieci dostaja , ten benefit to Child Benefit a nie Child tax Credit- to tego trzeba miec NiN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×