Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

okruch- a ktore z was jest tak uzdolnione plastycznie?? Teraz Maia bedzie miala sliczna pamiatke:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie jest zbyt udany portret. ja mam wyksztalcenie artystyczne, ale odkad przyjechalam do Anglii nic nie narysowalam. Praca w fabryce mnie wykanczala psychicznie, a w ciazy kompletnie mi sie nie chcialo wysilac.Ale odkad Maja jest na swiecie, jakos mnie wzielo i postanowilam zaczac odbudowywac to, co juz prawie zmarnowalam, no i to sa poczatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Maia ma co odziedziczyc po mamie. Nie kazdy potrafi ladnie rysowac- np ja:(:( Czy ktoras z was wie jak po angielsku jest gestoza- zatrucie ciazowe. Potrzebuje dla jednej dziewczyny od nas z forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam pojecia, sprawdz na www.ling.pl to jest b. fajny slownik Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość godzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Znalazlam to forum przez przypadek szukajac na polskich stronach informacji dla mojej siostry o Dettolu ;) w UK juz przwie 4 lata... Mieszkam w Hrabstwie Norfolk a dokladniej w North Norfolk w malym miasteczku nad samym morzem... cuuudnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie widze ze rozmawiacie o ciuszkach zapraszam na moje aukcje na allegro mieszkam w Uk i handluje swietnymi ciuszkami zarowno dla chlopca jak i dziewczynki ( zazwyczaj 0-12 mies ale czasme zdarzaja sie wieksze ) ... zapraszam nawww.allegro.pl sprzedajacy kiwczak83 GORACO POLECAM !!! za przyklad niech posluzy http://www.allegro.pl/item216227490_modne_pr osto_z_londynu_sliczne_sukieneczki.html http://www.allegro.pl/item216229645_modny_pr osto_z_londynu_zestaw_z_h_m_.html http://www.allegro.pl/item216232070_prosto_z _londynu_zestaw_dla_twojego_synka_.html http://www.allegro.pl/item216241680_slodka_j ak_cukierek_sukienusia_z_londynu_.html a takze http://www.allegro.pl/item216250068_modna_i_ droga_firma_oshkosh_z_londynu_tanio_.html http://www.allegro.pl/item216253946_chlopiec e_reeboki_prosto_z_londynu_.html albo cos z AVENT u http://www.allegro.pl/item216470097_reczny_o dciagacz_do_pokarmu_avent_z_londynu_.html http://www.allegro.pl/item216475641__avent_e lektryczny_sterylizator_parowy_okazja_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z was zastanawials ie lub kozystala podczas porodu ze znieczulenia zewnatrzoponowego?- do kregu ledzwiowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, z tego co wiem Kohannah miala to znieczulenie i sie jej nie podobalo. Z opisu porodu pamietam, ze nie mogla przec, bo nic nie czula, a pozniej chodzila z cewnikiem i to tez byl duzy minus (dla niej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
Czesc dziewczyny Bardzo dziekuje za rady.Wlasnie przyszla nam odmowna decyzja jezeli chodzi o child tax credit i ct ze wzgledu na moj brak ninu ale powiadomili job center i oni maja mnie umowic na spotkaniu na wyrobienie ninu.TAK WIEC NA CHWILE OBECNA MOJA SPRAWA Zostala zawieszona.Nie skladalam jeszcze wniosku o housing tax z tego wzgledu ze ja wraz z mezem wynajmuje mieszkanie z para i nie jestem pewna czy jezeli place rachunki na pol to moge ubiegac sie o jakie kolwiek dofinansowanie.CzyWy orientujeciesie jak to z tym jest? A co do Child Benefit to otrzymalam juz zwrot za trzy miesiace wstecz, a dzis przyszlo mi pismo, ze niebawem zaloza konto mojemu synowi naktore wplynie 250£ na jego edukacje w przyszlosci ,czy mozecie mi cos wiecej na ten temat powiedziec bo moj angielski jest na poziomie niskim i do konca nie zrozumialam tego co napisali. A te slowa kieruje w szczegolnosci do OKRUSZKA 12 moj syn mial takie objawy jak twoje dziecko tez go bolal brzuszek herbatkimu nie pomagaly ja podawalam mu krople ESPUMISAN dla niemowlat jdyny szybki i skuteczny srodek na bolacy brzuszek . Jezelisie nie myle to dawalam mu 5 kropli dziennie naprawde podzialalo POLECAM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruszku, sprobuj tez grape water, taka anyzkowa w zapachu i ma koper wloski itp. do podawania po ukonczeniu pierwszego miesiaca zycia i po kazdym karmieniu caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek tez dostal 250L i powinno zalozyc sie konto dziecku ,ale mnie nie bylo jeszcze w UK i za jakies niecale 2 tyg przyslali pismo,ze cofaja nam to,ze sie nie nalezy czy cos takiego. Musze wyciagnac te papiery i jeszcze raz zobaczyc. Ile czekalas na odp z taxow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E i Batumi, dziekiiki sprobuje, bo dzisiaj Maja przeszla sama siebie we wrzeszczeniu. Batumi, a gdzie mozna kupic ten Twoj specyfik? A w sprawie rachunkow, to nikogo nie obchodzi ile osob sie zrzuca na ich oplacenie, ale czyje nazwisko widnieje na rachunku. Jesli chodzi o te 250f, to ja tez nie wiem, kiedy i jaki fundusz mam wybrac.Na pewno nie mozna tej kasy wyplacic przed uplywem jakiegos czasu. Jesli ktos wie cos blizej, to ja tez prosze o przyblizenie tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia, ja mialam miec porod w wodzie, ale przy jakichkolwiek komplikacjach nie wpuszczaja do basenu.podobno na taki porod sa wieksze szanse przy kolejnych dzieciach. ale ogolnie to jest super sprawa, przynajmniej ja tak uwazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o te 250F na przyszlosc dziecka to trzeba samemu otworzyc to konto. My zrobilismy to w swoim banku Lloyds i jest ok. I dodatkowo wplacamy co miesiac po 10f . Tam jest chyba jakis termin do zrealizowania tego czeku wplacajac na to konto dziecka:) ale juz nie pamietam ile dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej odnosnie vouchera £250 i child trust fund dostaje go kazde dziecko urodzone po 1.09.2002 pieniadze sa przeznaczone dla dziecka i nikt nie moze ich wyciagnac oprocz tegoz, po ukonczeniu 18 roku zycia rodziny o bardzo niskich dochodach (£14,495/rok ) dostaja dodatkowo extra £250 na voucherze jest data waznosci - jesli do momentu jej uplywu nie zalozycie dziecku child trust fund albo konta (shareholder, zwykle etc) panstwo za was zdecyduje gdzie to zainwestowac. druga rata jest okolo 7 roku zycia o ile pamietam i to tez jest £250 rzad obecnie zastanawia sie czy nie dodac jeszcze trzeciej raty okolo 17 r.z. na to konto mozna wplacac dowolne sumy, z dowolna czestotliwoscia , maksimum £1200/rok info jest stad: http://www.childtrustfund.gov.uk/templates/Page____1177.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do okruch
Po 3 miesiącach jej przejdzie. Mojej małej nic nie pomagalo,niepotrzebnie ja tymi świństwami faszerowałam. W wielu artykułach jest napisane,ze czesto nic nie pomaga,przechodzi samoistnie do 3-4 miesiąca. Musisz byc cierpliwa.I trochę pomagało noszenie na rączach przez tatusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
Nie jest prawda ze po trzech miesacach przestanie nikt nie dal gwarancji nawet w czasopismach o tym pisza a co najistotniesze nie wolno dziecku pozwolic by plakalo dlugo by meczylo sie jeszcze bardziej. Jezeli jest to kolka a z tego co opisujesz to wynika ze twoje dziecko ma ja ,to tym bardziej nie wolno by sie przemecza bo moze dostac skretu kiszek. Wiec czekanie trzech miesiecy nie jest zadnym rozwiazaniem. Po drugie espumusan to zadne swinstwo to lek na bazie neutralnych skladnikow w zaden sposob nie szkodzacy dziecku a gdzie go zdobyc jedynie w polsce w aptece nie jestem pewna czy jest sprzedawany z czy bez recepty . Mozesz jeszcze dla usniezenia bolu nagrzac zelazkiem pieluche i ciepla nakladac na brzuszek dziecka to tez pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
mozesz tez ukladac dziecko na brzuch by moglo samo troszke popracowac nozkami to tez duzo daje i przede wszyskim ,jak sobie poje to nosic dotad az mu sie odbije ,najlepiej ulozyc sobie dzieco na barku(po prostu przewiesic sobie je ale tak by jego obydwie raczki znajdowaly sie na naszych plecach a caly tulow z przodu) i lekko klepac w plecki i nie chustac po jedzeniu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
do Oruch12 widzialam zdjecia twojego skarba przesliczna kruszynka mam pytanie na jedny ze zdjec twoj partner,maz karmi butelka czy ty ja dopajasz czy podajesz jej w ten sposob mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
Do siobhan Czy mozesz powiedziec mi cos wiecej o voucherze kiedy jak cos mam to dostac czy to bedzie osobne pismo czy to raczej bedzie pisac w tym co dostalam odnosnie funduszu na dziecko czylI To 250£.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
do okruch 12 odnosnie dodatku housing a czy przyznaja mi dodatek jezeli rachunki przyznaja na mojego meza i wspollokatore razem bo wynajmujemy mieszkanie z para ktora jest zarejestrowana jako wynajmujaca i jakiekolwiek papiery przychodza to na dwa nazwiska wiec mam starac sie o ten dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Batumi, zeby dostac housing benefit dochody musza podac osoby widniejace na umowie wynajmu, bo dofinansowanie dostaje sie na dom. ja sciagam mleko i podaje butelka. Maja od samego poczatku na widok cyca dostawala spazmow, a mnie az tak nie zalezalo, zeby ja meczyc. Dodatkowo w nocy podaje mleko z proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batumi ten voucher to jest wlasnie to £250 ktore dostalas na dziecko. musisz to zainwestowac albo w jakis child trust fund albo dzieciece konto dowolnego typu - zobacz co jest najbardziej korzystne na www.moneysupermarket.co.uk; na tym voucherze masz expiery date - jesli nie otworzysz konta do tego czasu, panstwo zainwestuje za ciebie. Innej mozliwosci nie ma - to sa pieniadze dla twojego dziecka, ono po skonczeniu 16 lat moze decydowac jak to dalej inwestowac a po skonczeniu 18 lat moze wyplacic gotowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy wygadujecie
o tym housingu.Wiecie ze dzwoni a nie wiecie w ktorym kosciele. Najlepiej sama dowiedz saie w councilu,bo bedziesz miala klopoty. Wszyustkich,ktorzy mieszkaja w domu trzeba zglosic. Każdy by tak robił.Nawaliłby ludzi,pobierał opłaty i jeszcze housing benefit....... dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×