Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Dziewczyny - nie pisze bo mam tekaie urwanie glowy ze nei ma kiedy zaladowac... A za tydzien lece do Polski wiec bede pisac jeszcze mniej :( Okruszek - nie wiec czy jescze borykacie sie z klopotami - ale sprobuj zaprowadzic malej rutyne, czyli ustalony rytm dnia. Tzn - jedzenie - aktywnosc (np chwila zabawy czy \"gugania\", zmiana pieluszki, wycieczka po domu - sen). Takie maluszki czesto placza nie dlatego ze sa glodne, tylko dlatego ze sa przemeczone, i nie potrafia z tego zmeczenia usnac. Z tego co piszesz wydaje mi sie ze macie wlasnie ten problem. Wiec powinien pomoc ustalony rutulal usypiania - za kazdym razem - np nosisz malutka przez chwile, tak zeby jej sie ladnie odbilo, spiewasz jej cos cichutko, zaciagasz zaslony, odkladasz do lozeczka, dajesz smoczeki np pieluszke do ktorej sie moze przytulic (wiekszosc maluszkow uwielbia miec cos kolo buzi), potem glaszczesz, szyszasz, albo puszczasz cicha muzyke - spokojnie czekasz az zasnie - jak zacznie plakac - podnosisz, przytulasz, uspokajasz, odkladasz. Na poczatku moze to chwile (dluzsza) trwac , ale naprawde, procentuje nieziemsko!!!!!!!! Moze sie zdarzyc np ze Twoja malutka uwielbia przysypipac CI na rekach - nie ma sprawy, niech przysnie, odluz ja delikatnie, pewnie sie lekko przbudzi wtedy, to zacznij ja glaskac, daj smoczka itp, powinna sie sama szybciutko utulic do snu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena -- wzruszylam sie ta opowiescia na blogu az mi łezki poszły przed nami tez poród no w sumie jeszcze troche ale juz o tym mysle.... Szanta widze ze stare wypróbowane metody.... równiez polecam gdybys mogla dostac od kogos Jezyk Niemowlat Tracy Hogg tam wszystko jest opisane. Co do mojego porodu to podobno bede mogla wybrac niewiem czy Ci o tym mówilam ...zobaczymy, do Szkocji sie nie przenosimy wiec tutaj bede z nimi rozmawiac ...i wszytko konsultowac choc jak rozmawialam to wiele spraw bylo dla nich niezrozumiale w moim pierwszym porodzie ale cóz... Długo mnie nie bylo wiec swiezym mamusiom zycze wszytkiego naj🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie choc nikogo nie ma powiedzcie mi cos odnosnie tax creditu bo my skladalismy trzy m-ce temu teraz mialam rozmowe o nin i maja mi przyslac papiery okdwóch tygodni kiedys slyszalam że aby to dostac trzeba miec rok przepracowany w Anglii, moj maz jest od października a ja od stycznia nie orientujecie sie jak to jest .... moja znajoma powiedziala ze ona dostala tax miesiac po przynznaniu NINu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Asiulek27 ja staralam sie o wtc i dostalam go po 5 tyg od wyslania wniosku z tym ze ja mialam juz nin.Niestety odebrali mi go poniewaz popelnili blad w danych i zamiast wpisac w zarobkach 12.000 rocznie wpisali 1200,na logike to bylby chyba wolontariat przy pray 40h/tydzien. No i niestety sie pozegnalam wszyscy mi teraz do okola radza bym zadzwonila i powiedziala ze sie rozstalam zmoim Michalem,jednak ja nie wiem czy toma sens.Dalej bedziemy razem mieszkac bo zobowiazje nas do tego umowa na dom ,no ale nie wiem.Ni e jestesmy malzenstwem choc wiem ze tonie ma totalnego znaczenia napiszcie kochane co o tym sadzicie czy powinna zadzwonic i powiedziec ze sie rozstalismy nie wiem co robic to tylko kasa wiec jesli mamy miec potemjakies klopoty,tonie chce nic buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Okruszku doskonale wiem przez co przeszliscie my mielismy taka sytulacje kilka razy.Malenstwo powinno sie uspokoic jak mu przejdzie katarek.My mielismy tydzien nie przespany przez katarek naszego malenstwa.Strasznie sie o nia balam i tez jezdzilismy na pogotowie.Kolezanka podpowiedziala mi ze dobrym sposobem na katarek jest zrobienie salny w lazience i siedzenie tam przez jakis czas z malenstwem.Ulatwi mu to oddychanie poczuje cieplo i usnie.Nam to bardzo pomoglo.Powodzenia. Iwonko 79 ja tez wiele razy zastanawialam sie jak to bedzie przy rozwiazaniu.Czytalam duzo ksiazek i wszysko co z tym zwiazane.Planowalam zostac w domu jak najdluzej bo podobno pierwsza faze porodu najlepiej zostac w domu ze wzgledu na samopoczucie rodzacej i szybszy dalszy porod.Nie udalo mi sie .Delikatne skurcze czulam juz od samego rana,bylismy jeszcze na dlugim spacerze wczesniej.Dopiero jak zobaczylam slady krwi na bieliznie wiedzialam ze sie zaczelo.Pojechalismy od razu do szpitala,skurcze nie byly jeszcze takie mocne ale zstalam.Wody mi nie odeszly musieli przebijac a taka bylam ciekawa jak to jest.To chyba kazda kobieta przechodzi inaczej.Postaw na swoja intuicje.Powodzenia trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara mi przy pierwszej ciazy tez nie odeszly wody dopiero przy badaniu lekarza ... chyba na to nie ma reguły kazdy poród jest inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusiek2d
witam :) juz z Londynu przeprowadzka i podróz ok, jedynie poza promem :( teraz usiłuje się jakos odnaleźć w tej nowej rzeczywistosci... mam pytanie;jak jest z rejestrowaniem do lekarza? chodzi mi zwłaszcza o małego żeby mu szczepienia nie przepadły moje chłopie siedzi tu juz 8 miesięcy ale nie ma zielonego pojęcia na temat słuzby zdrowia :( cmoki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wpisałam sobie inny nick :) dopiero jak na pomarańczowo wyskoczyłam to się zorientowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusiek3d- po prostu idziesz do przychodni, tam wypelniasz karte dla siebie i dziecka. Powinnas tez umowic sie na spotkanie z pielegniarka- ona przeprowadza taki wywiad o zdrowiu w rodzinie. zabiez ze soba ksiazeczke zdrowia dziecka aby porownali jakie szczepienia mialo w Polsce i czy sie zgadzaja z tymi w UK. Nie pamietam tylko czy musisz wziasc jakis dokumet meza potwierdzajacy prace ale sie mozesz dowiedziec w przychodni czy cos takiego wymagaja:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musialam miec przy sobie jeszcze paszporty nasze i dzieci. W piatek 13-ego jade na rozmowe w sprawie NIN juz stalego,bo amm tymczasowy. Trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam Flyfly🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 26
Kochane mamusie czy wasze malenstwa mialy jakies wysypki na twarzy? Moja corcia ma chyba uczulenie,nie wiem od czego.To nie sa potowki.Dokarmiam ja troche mlekiem modyfikowanym SMA,polecili nam je w szpitalu.Ale czy to mozliwe ze dopiero po jakims czasie pojawia sie uczulenie?Poniewaz podawalam jej to od poczatku. Postanowilam jej zmienic mleko i kupilam APTAMIL firmy MILUPA.Przemywam jej buzie rumiankiem.Nie wiem co jeszcze moge zrobic.Prosze napiszcie jak cos wiecie na ten temat i z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara byc moze miec uczulenie ale w sumie powinno wyjsc szybciej a duzo ja dokarmiasz ?? co do rumianku moze miec tez uczulenie wlasnie na niego wiec polecam uwazac nasza np ma na rumianek a tez myslalam ze w niektorych wypadkach moze pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala usnela, mam chwile... Jeszcze raz serdeczne dzieki za odpowiedzi. U nas juz dobrze, z wyjatkiem tego, ze Maja budzi sie co godzina i ewidentnie chce jej sie jesc. Przeciez nie moge jej nie dac. Probowalam juz ja troche przeglodzic ( bo coprawda je co godzine, ale znacznie mniejsze porcje), ale same wiecie, jak ciezko poradzic sobie z placzem wlasnego, pierwszego dziecka. Po prostu nie mam sumienia. W nocy na szczescie je co trzy-cztery godziny. Sara, ja tez dokarmialam SMA i przerzucilam sie na Aptamil. Jestem zadowolona, chociaz stwierdzam, ze na mleko z kartonika reaguje lepiej niz na to z proszku. Nie wiem dlaczego, przeciez to podobno to samo. Nie radze przemywac twarzy rumiankiem, bo nawet ja na rumianek jestem uczulona, a przeciez Twoje dziecko ma znacznie bardziej delikatna skore. Acha, podobno uczulenie mozna rozpoznac po tym, ze krostki wychodza na zaczerwienionym podlozu tzn.jak jest plamka np.na buzi, a na niej krostki, ale nie Maja jeszcze nie miala, wiec nie mam 100% pewnosci. Ivonka, ja bym Ci radzila sie nie przejmowac.Tutaj rodzisz dopiero, jak masz cztery cm. rozwarcia, czyli sama nie mozesz tego okreslic. Czestotliwosc skurczow, ani czop sluzowy, ani nawet odejscie wod plodowych o niczym nie swiadcza. Ja, na przyklad, dostalam skurcze o 2 nad ranem, za cztery godziny juz mialam regularne, co piec minut. Ja wiedzialam, ze rodze, a w szpitalu powiedzieli mi, ze przyjma mnie, jak bedzie conajmniej cztery centymetry rozwarcia (pewnie do tej pory bym rodzila, bo po wywolaniu i czterdziestu godzinach meczarni mialam piec centymetrow). W miedzyczasie odeszly mi wody plodowe, jakos w polowie meczarni, i nikt sie tym nie przejal. A czop sluzowy? Podobno moze odejsc nawet dwa tygodnie przed porodem, ale ja nic nie zauwazylam. A poza tym-nic sie nie martw i nie boj. Wcale nie jest tak strasznie. Troche bolu i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, Szanta, postaram sie to wprowadzic, ale jest problem z tym zaslanianiem zaslon, bo ja wygaszam swiatlo, zeby zaznaczyc roznice pomiedzy dniem i noca. postaram sie cos wymyslec. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Okruszku to dobrze ze juz lepiej wam idzie opieka nad Maja faktycznie ze przy pierwszym dziecku jest najgorzej bo wszystko czlowiek dopiero poznaje ,ale przy kolejnym moze ma sie wiecej doswiadczenia ale nic wiecej bo kazdego dzidziusia trzeba sie troche to dziwnie moze zabrzmi ale trzeba nauczyc. Wklej jak masz jakies zdjecia od mamlej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia, ja z mala na rekach...juz nie mam sily.glowa peka. jak tylko nie chodze z nia na rekach, to zaraz robi i taka awanture, ze nie mozna wytrzymac. na poczatku myslalam, ze ma kolki, ale teraz w o watpie. To jest po prostu mala terrorystka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszek wspolczuje ci - nie daj sie terrorystce jesli nie masz bouncera to polecam - mozna z soba wszedzie nosic i mala cie widzi wiec nie krzyczy - u mnie sie sprawdzilo z pierwsza cora- do lozeczka za nic nie chciala za to bouncerek i owszem - a byl taki zwykly bez muzyczki i gadzetow:) teraz mam zamiar sobie sprawic taki bardziej wypasiony:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia fajne zdjatka a brzuszek masz taki jak ja:) kiedy masz termin:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam Okruszek nie przejmuj sie:) zalatana matka polka jestes, wolno ci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde polecam a w tym to i pospi:) a ty odetchniesz wiem co mowie - moja to caly czas cyca ssala za smoczek jej sluzyl do dzisiaj mam traume heheh...mam nadzieje ze druga bedzie spokojniejsza a i ja mniej przewrazliwiona:) bo przy pierwszym to sie czlowiek trzesie i leci na kazdy plac po sekundzie hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja drugiego juz raczej nie bede miala, wiec sie nie przekonam. a szkoda. to chyba dziala, siobhan, jak kiedys sie spotkamy, to masz u mnie piwko. posadzilam ja w foteliku samochodowym, bujam (narazie recznie) i nie wrzeszczy! cod! tylko jeszcze mogla by isc spac, cholera jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan- jak ty jestes w ciazy to dlaczego tez nie zagladasz na nasza stronke ciezarnych:)Zapraszam i wpiszesz sie odrazu do naszej tabelki ciezarnych:D❤️ 🌼 Widze, ze mamy bardzo podobne terminy. Ja i Kalcia tez mamy na koniec sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nic nie wiadomo, nie zarzekaj sie:) moja mama teoretycznie nie mogla/nie powinna miec dzieci wcale a ma nas dwojke:) piwka chetnie sie z toba napije:))))) mam nadzieje ze uda sie nam jakies spotkanie zorganizowac wkrotce:) mowilam ze dziala; ciesze sie:))) co do spania to moja tez nie spala prawie wcale, moze to ten sam typ:) moja usypialam do 23 a potem co godzine cycek..horror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×