Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

hej kobitki jestem mamą miesięcznego Filipa czytam was regularnie ale ciężko mi się przenieść z kobietek ciężarnych chyba sentyment a czasami i synek pozwala mi tylko na czytanie ale mam pytanie do was czy wasze dzieciaczki dostały szczepionkę BCG tuż po urodzeniu? bo mały jej nie dostał i teraz ma być szczepiony jak bedzie miał dwa m-ce i to zbiega się z jegą pierwszą planowaną szczepionką i ja już nie wiem czy w tym samym tygodniu może mieć dwa szczepienia wg mnie to małoprawdopodobne ale sama już nie wiem nie mogłam się dogadać z GP bo dla niej jest ważne aby szczepienie było w terminie a że dwa?! będe wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duila Jedno co wiem to niektorych szczepionek niemozna podawac razem bobaskom poniewaz niebeda działac,Musisz sie spytac połoznej lub tej pielegniarki ktora bedzie szczepic Twojego bobaska czy to nieprzeszadza.Moim zdaniem jak sie sama niespytasz to bedziesz czytac różne wersje :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivonka, Maja miala wczoraj rozwolnienie.Dzieki, ze zwrocilas mi na to uwage, bo zupelnie mi umknelo.Moglam zjesc cos, co jej zaszkodzilo, dlatego tak ryczala. Dzisiaj podalam jej moje mleko tylko dwa razy i jak reka odjal. Czy to przypadek? Megx, po Colief-ie Maja miala takie rozwolnienie i tak wrzeszczala, ze pojechalismy do szpitala. Mimo wszystko wielkie dzieki za podpowiedz. Nata, to jutro wielka balanga? Ucaluj ta swoja latorosl ode mnie. Duila, Ty urodzilas kilka dni po mnie. Napisz kilka slow, jak bylo. A skad Ty wiesz jakie szczepionki i kiedy? Bo mnie chyba umknela ta pierwsza szczepionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Okruszku no toodpowiedzmasz gotowa Twoja Majusia mapoprostu alergie na Twoje mleczko badz tez musisz skorygowac swoja diete wejdz sobiena tego linka ktorego Ci podalam tam jest wszystko fajnie opiesane warto poczytac buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest za szczepionka ta BCG? Mysmy mieli CTaP/IPV/Hib, MenC do roku czasu. Teraz niedawno byla dawka przypominajaca MenC i chyba Hib no i na dniach powinnismy dostac wezwanie na MMR a o tym BCG to pierwse slysze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie juz prawie 2 tygodnie jesteśmy w UK i zaczynam dostawac kota w Polsce miałam uczelnię, studentów wiecznie kupę roboty a tu spacerek, obiadek, pranko i nie ma nawet do kogo gęby otworzyć ech, cięzko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Wybaczcie, że sie wcinam w Wasz temat, ale szlag mnie zaraz trafi z tej niemocy!! 😡 Chodzi znowu o wyrobienie dziecku paszportu tymczasowego. Sytuacja jest taka: Jestem zapisana na listopad na spotkanie paszportowe. Czy ten paszport (wiem, że jest na 12 miesiecy) uprawnia mnie tylko do wyjazdu z UK, znaczy wywiezienia dziecka w okresie tych 12 mies. ? Czy moge wrócic z Polski na ten sam dokument? Bo w wielu miejscach juz przeczytalam o tym, że na ten dokument mozna sie dostac do Polski, ale zeby wrocic, trzeba miec juz dokumenty polskie. Ja, gdy tam pojade, nie zdąże wyrobic dziecku ani paszportu polskiego ani aktu urodzenia, ani nic (jade na kilka dni tylko). Wszedzie piszą co innego i zaczynam sie bac :-0 Na stronie konsulatu juz bylam i tam jasno nie ma nic na ten temat (nie pisza, czy paszport tymczasowy uprawnia do poruszania sie w obie strony czy w jedną). Napiszcie jesli cos wiecie na 100%. Bo juz tyle roznych opinii czytalam, ze szkoda gadac 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka, nic sie o ten paszport nie martw.Z tego, co ja wiem, on uprawnia do przekraczania granic w obie strony. Jest jeszcze coprawda paszport pieciodniowy, ktory dostaje sie chyba od razu i z tym dokumentem musisz wjechac do Polski w ciagu pieciu dni od jego wydania (nie mozesz juz wrocic).Tylko, ze ten paszport wydawany jest w specjalnych okolicznosciach (smierc w rodzinie itp.). Jesli nie jestes pewna, to staraj sie dodzwonic do Ambasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do no ile to moze byc
masz tu sobie poczytaj,a jak ci sie nie chce to nam tym bardziej po raz setny sie nie chce pisać. To w koncu w twoim interesie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3233509&start=1200 Skorpionka81 Mozesz przez rok wszędzie z tym paszportem sie poruszac. W koncu jest na rok!!! Tylko w Polsce pesel wyrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak nie zdążę tego peselu wyrobic, to co? (no bo nie zdążę) :-0 Wiem, ze ten paszport jest na rok, ale nie wiem czy na rok żeby wyjechac z UK czy na rok, zeby se podróżowac w tą i z powrotem - nigdzie nie piszą, a ludzie roznie mowią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim 😘 Udalo mi sie przelozyc spotkanie paszportowe o miesiac :) :) :) Bardzo sie ciesze bo juz 23 wrzesnia wylatujemy do Polski :) Mam pytanko do Was kobitki,jak jechalyscie do konsulatu? Czy lepiej wybrac auto czy pociag i metro? Orientujecie sie jak tam jest z parkingami (czy daleko od konsulatu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Millena- ja wiem, ze konsulat jest w centrum i jadac samochodem napewno trzeba wykupic jakis bilet wjazdu i pozniej chyba jeszcze za parking. Ale w moim przypadku to pojedziemy samochodem ze wzgledu na spora odleglosc do Londynu:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan 🌻 No niestety maz zadzwonil w sprawie Child Trust Fund i powiedzieli mu,ze przez pomylke wyslali do nas ten czek z 250L i dlatego wycofali.Maz mowil,ze dziecko jest w UK,ale powiedzial ,ze nie nalezy sie i koniec .To juz nic z tego nie rozumiem. Przeciez moje dziecko ma rok dokladnie dzis skonczyl roczek. Prawo jest ine przeciez?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata79- dziwne ze wam wycofali ten czek. Tym bardziej, ze kiedy ja tu przyjechalam Ola miala 2 lata i tez dostalismy go i wplclismy na konto. Moze wam wysla jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prawo jest po mojej stronie i nie popuszcze.Kazdy urzednik inaczej gada,zalezy na jakiego matola sie trafi. Jutro bedzie maz dzwonil a wlasciwie jego kolega anglik,ktory rzecz wiadoma lepiej mowi po angielsku niz maz. Napisze wam jutro co powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata, ja wiem z doswiadczenia, ze jesli masz bardzo wazna sprawe, to trzeba zadzwonic conajmniej dwa razy. Za kazdym razem odbierze ktos inny i jesli powiedza to samo, to znaczy, ze to prawda. Na przyklad: kiedy ukradli nam z konta pieniadze jedna osoba powiedziala, ze na 100% dostaniemy ta kase spowrotem, a na nastepny dzien ktos inny powiedzial, ze to sa pieniadze nie do odzyskania. Moj maz zadzwonil trzeci raz i znowu powiedzieli, ze zwroca (kasa byla na koncie za kilka dni). Sama widzisz, ze to zalezy od urzedasa (uper pomysl, zeby zadzwonil Angol). W sprawie Ambasady: czy ktoras z Was ma pomysl, jak najlepiej dojechac z lotniska Luton lub Stansted? A moze faktycznie latwiej wybrac sie wlasnym samochodem (ja mieszkam prawie pod Szkocja)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batumi przykro mi ze trafilas na takich ludzi:( z tego co wiem mieszkania do wynajecia szuka sie przez agencje, ktore maja zwykle duzo ofert albo przez ogloszenia - prasa, w malych sklepikach. generalnie mam male doswiadczenie w wynajmie mieszkan, bo mieszkalam w wynajetym tylko pol roku pomostowo i szukala mi mieszkania agencja. po prostu powiedzialam czego oczekuje a oni potem dzwonili i przedstawiali mi oferty. co do housing benefit -nie mam pojecia - nie interesowaly mnie benefity bo sie na nie nie lapiemy. jesli masz problemy z jezykiem, moge poszperac po sieci i ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, moge poleciec samolotem i wylondowac na ktoryms z tych lotnisk, albo pojechac samochodem. Szczerze mowiac wolalabym samochodem, bo zawsze ma sie pod reka najpotrzebniejsze rzeczy, nie ma problemow z postojem itp... Samolotem nie chce leciec, bo uwazam, ze malutkie dzieciatka nie powinny byc harazane na takie przeciazenia i zmiany cisnienia, ale jak bedzie trzeba to sie poleci. Kalcia, a Ty mieszkasz w Londynie? Jesli tak, to napisz mi gdzie moge dojechac samochodem, zeby bylo najwygodniej i czy to w ogole ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz poleciec samolotem np : na lotnisko w stansted a potem dostac sie do londynu( Do konsulata tak) bo tak to zrozumialam jesli nie wytlumacz mzi o co dokladnie chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest trasa ze nie musisz placac strefy C wystarczy podjechac tak i zaplacisz tylko za parking pod konsulatem pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, zamieszalam, ale myslalam ze Stanstet to czesc Londynu. Mimo to dobrze zrozumialas. Migotka, rozwin temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec co do stansted to jesli tu przylecisz to z lotniska masz centralne polaczenie na (victoria stations - w centrum londynu)tam jest wielik dworzec autobusowy i wiem ze na lotnisku sa punkty w ktorych ludzie wykupuja przejazd takim autokarem do londynu mozna to zrobic na miejscu ale zapewne przez internet tez sie da i napewno w dziala to w odwrotna strone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku -ja naszczescie nie mieszkam w centrum londynu ale mam do samego centrum jakies 30 mil a na peryferie jakies 10 minut samochodem. Ja mieszkam w hrabstwie Essex .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch,ja szczegolow nie znam bo maz tu autem jezdzi ale wiem od innych znajomych tez ze nie musisz jechac platna strefa aby dojechac do konsulatu,tylko trzeba wiedziec ktoredy , i podjechac od tamtej strony na tren parking ktory kosztuje ponad 2 f jak juz tu ktos napisal , ja mieszkam w londynie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej dojechać
na stacje pociągów euston a od tej stacji idzie sie 10 minut na pieszo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, ale mam z lotniska jechac metrem na stacje Victoria i co dalej? Czy to jest blizko Ambasady (da sie dojsc na pieszo z dzieciaczkiem)? Migotka, w sumie wszystko mi jedno z ta oplata. Najwyzej wydam te 8 funtow. Do nieznajomej: dzieki za rade, ale nie rozumiem, czy mam jechac z lotniska na stacje Euston (jesli tak, to z ktorego), czy mam samochodem stanac na tej stacji i dalej na pieszo. Mozesz wyjasnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej dojechać
okruch jak bedziesz leciec samolotem,to dowiedz sie czy mozna dojechac nie do viktorii(jak radziła kolezanka),tylko do euston,bo to bardzo blisko od konsulatu. Jesli chodzi o Luton to jest to dosyc daleko od Londynu. A stanford niestety nie wiem gdzie jest. Tak czy inaczej łatwiej bedzie samochodem,tylko te korki........ Wielu ludziom pomaga nawigacja w samochodzie(gps)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://maps.google.com/ wejdz na ta stronke -wpisz London i zatwierdz jak juz pokaze ci na mapie gdzie sie znajduje. Nastepnie wymasz london I wpisz VICTORIA COACH STATIONS i znowu zatwierdz powinno ci wyswietlic budyneczek i dokladny adres dworca mozesz go spisac potem do VICTORIA COACH STATIONS DOPISZ ( TO W1W 6LS) TO POSTKOD AMBASADY. I powinno ci wyswietlic trase do konsulatu. Adres Ambasady 73 New Cevendish Street London W1W 6LS a co do adresu DWORCA KTORY CI WYSWIETLI PRZY SZUKANIE NA MAPIE TO tez ci go podam VICTORIA COACH STSTIONS 164 BUCKINGHAM PLACE RD LONDON SW1W 9TP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×