Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

SZANTA-dopiero przeczytalam ze mi juz wczesniej odpisalas na moje pytanie i bardzo dziekuje za odpowiedz.Lece do polski porobic te wszystkie badania,ale czy zdaze zrobic to wszystko w tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta dzieki serdeczne!!!!Od dwuch miesiecy staralismy sie o dzidzie,i nie wiedzialam ze tak szybko wyjda mi dwia kreseczki,jeszcze w to nie wierze,jak mi lekarz powie ze wszystko ok to odsapne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka - nie ma sprawy :) badania z krwi zdazysz zrobic spokojnie, tylko koniecznie w pierszy dzien bo na wyniki toxo i cytomegalii czeka sie okolo tygodnia. A USG - no to wtedy jak sie umowisz :) Jest tez topik: ciezarne w Wielkiej Brytanii, bardziej skoncentrowany na ciazy niz matki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Troche pozniej dzisiaj bo bylam na USG brzuszka - od dwoch miesiecy mam jakies dziwne bole. Mam nadzieje ze to nic powaznego :o Agnieszka, najwazniejsze w ciazy to nie zastresowac sie! Ja nie wiem czy zdazysz wszystko w tydzien zalatwic bo nie znam polskiej sluzby zdrowia ale tylko staraj sie nie denerwowac i przejmowac za bardzo :-) ciaza to rzecz naturalna, nie choroba, i dzidzio lepiej sie rozwija jak mama ma pogode ducha. A latajac w ciazy to nawet fajne uczucie - Ewelinka czesto sie ruszala przy odlocie i ladowaniu, mozliwe czula zmane cisnienia ;). No i masz przywileje, bo jedna z pierwszych wsiadasz do samolotu, lecac z ryanair to duza roznica :-) Flyfly, szanta - nie chcialam zlekcewazyc tematu podnoszenia glowki, chyba zle sie wyslowilam. Tak, wyrobienie miesni karku i barek to bardzo wazne! Myszka jakos sobie poradzila nawet przy niewielu sesjach na brzuszku. Tylko ze teraz jej ramionka nie sa za silne i jak proboje przekrecic sie z pozycji siedzacej na czworaka to tylko na ryj.... hehehehe ale i ona sie z tego smieje. Od dwoch dni mala budzi sie o 4tej rano i nawet po nakarmieniu dwoma piersiami nie zasypia! Juz nie wiem co sie dzieje, no i oczywiscie wszystcy sie budza! Juz sie nie moge doczekac kiedy wreszcie zacznie spac przez noc - a kiedyc tak juz bylo.... Szanta, moze jakas rade dasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Ewelinki - no i jak ten skan??? Pokazal cos? Kiedy idziesz do specjalisty? rade na spanie dam - duzo cierpliwosci :( Nasz maly dalej czasem sie budzi w nocy/nad ranem, bo...zly sen...mokra pielucha...glodny...zimno....chce mamy... A tak serio - to my go bardzo niewychowawczo bierzemy do lozka do siebie, jakos tak od 6.30+. Wczesniej staramy sie go dospic w lozeczku, zeby sie nie rozbisurmanil za bardzo :) moze Ewelince zabki ida? Calkiem przy piersi nie zasypia? Moze jest dalej glodna? Nie mam pomyslu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no tak juz jest raz o tej razo tamtej wszystko w normie. Mnie to wytlumaczono ,ze dzieci sie budza w nocy tylko ,ze jedno pogada zasnie samo,drugie musi zjesc a inne beda od razu plakac . Nasz spi cala noc ,ale tak duzo spal od poczatku. Moze zeby ida to tez robi swoje nigdy nie wiadomo ,ah te dzieciaczki. Spanie na jednej stronie z glowka powoduje przykurcz czasami miesni nazywa sie to fachowo krencz karku splaszczenie ,a nawet nie mozliwosc ruszania u dziecka szyja co znaczy glowka.Prosty sposob babci obklada sie glowe dwoma woreczkami np.soli lub piasku i dziecko musi spac z glowa na wprost.Powoduje to rownomierne rozkladanie napiecia miesni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Julcia lezy na brzuszku przez pare minut i dopiero potem zaczyna sie buntowac. Ja uwielbiam spac na brzuchu tylko wczesniej brzuchal, a teraz cyce mi przeszkadzaja. serie cwiczen o ktorych Szanta pisala wykonalam. Mam nadzieje ze jej pomoze i za dwa tygodnie zaskoczy GP :) Asia nie moge sobie wbic do glowy ze Ty juz po 30 bo kiedys podalas link do strony z Ewelinki zdjeciami i tam bylas taka mloda laska z Ewelinka a tak sobie uzmyslowialam jeszcze, nawiasem mowiac, ze odkad wyjechala tesciowa to Julka juz nie potrzebuje smoka do zasypiania i wogole nie ma z tym takich problemow jak podczas jej wizyty. Udalo mi sie wkoncu znalezc towarzystwo na basen :) wiec od przyszlego tygodnia bede rzezbic :) moje cialko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic mi nie powiedzieli podczas skanu, jutro juz dojdzie do GP czyli musze znowu zamowic wizyte na piatek albo na poniedzialek. Ale to jest bol ktorego nigdy jeszcze nie mialam... Ewcia nie ma jeszcze nawet spuchnietych dziaselek, ale tez myslimy (i mamy nadzieje) ze to budzenie sie to przez zabkowanie. Ona przy piersi zasnie, potem poloze ja w luzeczku i po dwoch minutach jest juz w pelni rozbudzona - ale to tylko o 4tej rano! potem ja trzymam w ramionach do 5tej (kiedy spi jak suselek) i do luzeczka. O 6:15 biore ja do luzka z nami na te ostatnie 15 minut - potem ja juz wstaje a ona by jeszcze spala ale nie umie tylko z lukaszem ;) No, ja wiem ze to wszystcy rodzice przez to przejsc musza, troche nam razniej ale jak zombie to pracy chodzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie nastraszylas Flyfly :( ja sie troche boje na wznek ja klasc zeby sie nie zadlawila. taki przykurcz powstaje jesli dziecko ciegle trzyma glowke na jesna strone? Mi sie wydaje ze teraz to mala zmienia strony, ale bede ja uwazniej obserwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nasnocki prawie przespane. Jak mala zaczyna sie wiercic i stekac po swojemu w poszukiwaniu cyca to hop biore ja do siebie, karnmie na lezaco i nawet po ciemku i zaraz razem zasypiamy, ja sie przebudzam i ja gleboko spiaca wkladam do lozeczka. I tak dwa razy w nocy. mala budzi sie kolo 8 i grucha sobie, a ja dlaej drzemie bo jestem spioch straszny. Przyznaje ze nie dokucza mi bardzo taki uklad rzeczy. Oczywiscie czasem zdarzaja sie gorsze nocki, ale najczesciej jest ok. Dzis np spalysmy obie do 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly - usmialam sie czytajac ten stary sposob babci :D :D :D ale to dobry sposob, ja slyszalam mozna tez waleczek zrobiony z recznika podkladac do glowki. Malgorzatko, Julcia sie nie zadlawi, nie boj sie! tylko ze dzieci spiace tylko na wznak taki plaskie glowki maja. no ale i temu da sie ponoc zaradzic. A po 3cim miesiacu nie ma juz ryzyka cot death i dzidzie moga spac na brzuszkach. Byly czasy kiedy Ewelinka przespala nam od 21szej do 6tej rano! potem zaczela sie budzic kolo 2iej do cyca ale jadla prawie przez sen. Ja sobie daje sprawe ze ona glodna moze byc i nie mam problemu z karmiemiem ale wprowadzilismy solids juz od miesiaca jak nie wiecej, i anwet jesli nie zastepuja one posilku z mleka to juz jakies zmiany w spaniu powinny byc, nie? Ja jeszcze troche odczekam ale jak nie bedzie zmiany przez dwa tygodnie to do jakiegos lekarza bedziemy szly, bo ja nie wytrzymam :) a teraz dopiero zaczyna mi sie praca! szef chce zebym do niemiec jezdzila - ale o tym to juz moze sobie zapomniec ;) Malgorzatko, dzieki za ta laske 😘 ..... ale ja juz blizej czterdziestki niz trzydziestki :( ale mlodo sie czuje to najwazniejsze. prawda! A dbre geny polskie sprawiaja ze na moj wiek nie wygladam :D buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka ja nie chcialam cie przestraszyc spokojnie ja daje przyklad bo pytalas :):) Najwazniejsze ,zeby przygladac sie maluchowi jak masz jakies watpilwosci pytac pytac i nie dawac za wygrana z lekarzami:) Jak by bylo cos nie tak zauwazylabys juz dawno mala ma 2 miesiace i na podnoszenie dlugie glowki duzo czasu:):) Asia no dawaj znac co z tym twoim podbrzuszem moze byc opcja ciezarku tez malej na raczku tam przeniesc tam chwilke postoisz i niestety daje sie we znaki ,a ty po cesarce jestes.Nie wyspanie czlowiek zmeczony to organizm sie buntuje mam nadzieje ,ze to tylko to:):)😘 Hmmm maly spi moze mama sie drzemnie ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! przestancie mi tu o spaniu i drzemkach mowic!!!!!! ja tu juz zapalek szukam a tylko jedna kawe wypilam bo mysle ze to moze tez wplywa na te bezsenne noce! listosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania78
Szanta!!!!, przeszukuje wszystkie fora i straszna bieda, nie moge znależć polskich mam w Portsmouth. 4 lata to sporo, ja po 4 miesiacach juz wysiadam. Z jednej strony chce na kurs ang, z drugiej do pracy z trzeciej co z moja Ala (jest w wieku twojego Mieszka)Siusia juz na nocnik?Ala na dniach sie nauczyla. Cale szczescie, dosc pieluch. U Ciebie widze zaczyna sie od poczatku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz sie poddalam, ze uda mi sie kogos znalec :) Choc ponoc Polakow tu pelno, na pewno pol First jezdzi z polskimi kierowcami, ale ciezko wsrod nich znalezc mame z dzieckiem :) Mieszko ciagle jesczez w pieluchach, dawno bysmy z tym skonczyli, gdyby nie to ze opiekunka do ktorej chodzi ma podejscie jak na angielke przystalo, i stwierdzila, ze dopoki maly sam nie bedzie umial zdjac spodni i siasc na sedesie, to ona nic nie bedzie przyspieszac. O zgrozo. No ale teraz jak bede w domu, to...drzyjcie smoki :) Gdzie mieszkasz dokladnie i co Cie tu przywialo? Nie praca, jak sadze, wlasna, skoro jestes z Ania w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja tez sie kawy wystrzegalam bo myslalam ze jak ja wypije to mala nie bedzie spala. Ostatnio popijam kawusie i nic sie nie dzieje, ale moze jak ty pijesz duzo to i wplywa to na Ewlinki sen. Bledne kolo ale moze sprobuj jeden dzien wytrzymac bez kawy i sprawdzisz. flyfly ja sie tym bardzo nie wystraszylam. Troche tylko :) zawsze to lepiej woedziec niz trwac w nieswiadomosci. Co nie? Zwroce wieksza uwage na ta glowke, ale uwazam ze nic sie strasznego nie dzieje. Moze ma zneczenie tez i to ze mala sie urodzila w 37 tygodniu i potrzebuje troszke wiecej czasu. szanta szukaj dalej, Polakow wszedzie jak muchow :), nawet w moim malym miasteczku juz 2 mamuski znalazlam, jedna ciezarna mam i nawet planujace sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No najlepszy dowod ze Ania zawitala na forum...Tylko cos szybciutko ucieka... A jak Ty je szukalas Malgorzatka? Ogloszenia w prasie? W radio? Bo juz kurcze nie mam pomyslow :( a Ty widze skutecznosc masz duza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same sie jakos znalazly. I wszystkie Polki :) Jedna sie sama odezwala, a druga mi moja HV podeslala :) a ta ciezarna to juz dawna znalam jak jeszcze nie byla ciezarna :) . Wiec obylo sie bez ogloszen w prasie itp. :) Tobie tez sie juz udalo i to na forum :) wiec na co czekacie dziwczyny. Przeciez nawzajem sie szukacie :) Szanta, Ania78... Kiedy jakas zapoznawcza kawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, Malgorzatka, juz sie aktywnie wzielas do rzeczy :) I super :) Ja na kawe bardzo chetnie, jak tylko pojde na macierzynski, bo poki co to nie wiem w ktora strone sie obrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozbijam sie na dwoch topikach, ale co dwie glowy to nie jedna :) pomozcie, kochane! - kolacze mi sie po glowie, ze istnieje cos takiego jak nakladki na wanne z przewijakiem i wanienka dla dziecka. mamy mikroskopijna lazienke, i takie cos by mnie bardzo urzadzalo, ale nie moge za cholere znalezc niczego podobnego na sieci. uroilo mi sie? Ktoras z Was moze cos takiego gdzies widziala? Albo macie moze inne pomysly jak rozwiazac kapanie i przebieranie maluszka w lazience gdzie nie ma miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Asia, wlasnie o cos takiego jak ta pierwsza mi chodzi, lazienke mamy taka tycia, ze nawet taki malenki stojak jak ten z linku sie nie zmiesci (tzn albo on, albo my :). Ciesze sie ze istnieja, bo juz zaczynalam powatpiewac w swoje zdrowe zmysly...A przewijak kurcze moze sie da do tego jakos dopasowac???? Albo zamontujemy rozkladany na scianie nad wanna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, ja spadam bo metro pewnie nie chodzi i do mojej niuni nie dojade na 5ta a ona juz tak niecierpliwie czeka na cycusia! szanta, ja przewijacz mam taki nakladany na luzeczko, uniwersalny, tzn do wszystkich cot pasuje (oczywiscie mothercare). W zaleznosci jaka masz wanne moze pasowac ok spadam moze pozniej zajze 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E- mysle ze z tym przewijakiem na lozeczko to jest niezly pomysl, pomierzymy, zobaczymy :)( A jak nie, to dumny tatus bedzie musial przykrecic cos rozkladanego do sciany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. Pusto pusto . Przewijak fajna rzecz jeszcze uzwywamy,ale nie wiem jak dlugo bo tak sie na nim kreci poprostu uwielbia :):). Najlepszy byl moj szef mowi mi nie kupuj przewijaka bo my mamy hmmmm jak mi go przywiozl to mi szczeka opadla caly mebel w sumie fajny bo ma poleczki i jest dosc wysoki .Mama wysoka to sie latwo nad malym pochylac oj ,ale musi byc sporo miejsca nono. Wanienka mam ,ale ani razu nie uzywalismy maly kompany od poczatku w duzej wannie na reczniczku lezal sobie wygodnie i tak juz zostalo. No lece bo mnie wzywaja uhmmmmm :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witojcie! Mysz przespala noc! No chyba widziala jaka mama padnieta byla wczoraj! :) tak sie tylko modle zeby to byl poczatek przespanych nocek! Szanta, a wiesz ze to wspanialy pomysl z tym przewijakiem skladanym na sciane :) Ewelinki pokoj jest malutki (classic box room) i dlatego ten przewijak na luzeczko z ktorego zawsze bylismy zadowoleni. Teraz babcia przewija ja na dole bo ciezko jej jest z tym klockiem co chwile na gore wchodziac, to kupilismy jeden z tych miekkich gabkowych przewijaczy do uzywania na wersalce lub podlodze. A z tymi meblowymi to tak, fajne sa ale tez slyszalam ze uzytek troche krotki bo jak tylko dziecko zacznie sie przewracac to juz niebezpiecznie ;) Uwazaj flyfly, zeby narzeczony Ewci tak nie spadl! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnei ciekawa jestem jak sie wszystko organizacyjnie rozwiaze tutaj, jak Mieszko byl malutki mieszkalismy na jednym poziomie, teraz parter i pietro, przewijanie malej na dole bedzie sie pewnie odbywac na fotelu :) Myslalam o kapaniu od razu w duzej wannie, razem z Mieszkiem, ale jakos boje sie o krzyze meza mego :p wzglednie kolana...Sprobujemy ta wanienke na wanne na poczatek, a z reszta ceremonii sie zobaczy. Mamy tez taki idiotyczny ukald (rzadko spotykany w Anglii) ze lazienke mamy na parterze, nie przy sypialniach, i do schodow przechodzi sie kolo drzwi wejsciowych - to tez jest powod zeby mala wynosic juz \"sprawiona\" calkowicie...No zoabczymy, wyjdzie w praniu :) Poo raz pierwszy tez zastanawiam sie nad kupnem baby monitor, ale pewnie na poczatku i tak bedzie koszyk gora dol i mala ze mna gdzie sie rusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta, nasz dom tez nie jest duzy ale monitor mamy. Moze dlatego ze Lukasz jest troche gluchawy od sluchawek i-poda i telewizor glosno wieczorem gra, albo bo on chrapie w nocy i ja bym nic nie slyszala :) zawsze moze sie przydac, przede wszystkim w pietrowych domkach. A z ta kapiela to moze sprobojesz tummy tub? Ja tez je mam ale kupilam jak mala miala juz 2-3 miesiace i, nawet jesli okazywala ze lubila, to jednak wolala wanne. Ale ponoc dzidzie bardzo lubia bo to uczucie jak u mamy w brzyszku. Plus, mozesz je kupic ze swoim stoleczkiem czyli wygodniej dla rodzicow bo moga wygodnie siedziec przy kapieli - latwo przenosne a malo miejsca zajmuje. http://www.mothercare.com/invt/lb1638&bklist=icat,5,shop,shobathchanging,batbabybathtime,babbaths

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×