Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

fly fly ❤️ 😘 dzielna dziewczyna jestes, wszystko bedzie dobrze! kciuki juz zacisniete! misiu, sprawozdanie po powrocie zdac prosze! dziewczyny, narazie 🌻 🌻 🌻 na relaksacje i to male to: Przychodzi baba do lekarza, lekarz jej karze oddać mocz do analizy Baba: gdzie mam go oddać? Lekarz: do słoika - stoi na szafie. ... i lekarz wychodzi z pokoju wraca za 5 minut i widzi cały pokój zasikany - co pani narobiła? - a myśli pan że to tak łatwo nasikać do słoika stojącego na szafie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, nie martwcie sie, jeszcze 8 dni i jestem wolna :) Ogolnie wykonczona, mam nadzieje, ze Maya sie nie pospieszy i da mamie odpoczac te kolejne 10 dni przed cc, bo bardzo bardzo tego potrzebuje. Jak to mowia - ciaza jest stanem fizjologicznym, tylko cholernie meczacym :) Malgorzatka zniknela :( hop hop, gdzie jestes??? Miska- trzymam kciuki za decydujace starcie, masz racje, to zbyt wazna sprawa zeby ryzykowac, ale kurcze, tobie cc przysluguje ze wskazan lekarskich, nie dla lipy :( Zawsze bronilam lekarzy, jako ze jestem z lekarskiej rodziny i zawsze trafialam na tych cudownych, madrych i pelnych poswiecenia, ale jak slysze takie historie, to zaczynam watpic, ze mam racje :( Mysmy dzis mieli za to biala noc - Mamo E, lacze sie z Toba w bolu :) - chyba idzie 3 piatka, bo takiego placzu juz dawno nie bylo :( Normalnie maly jak sie budzi to miuczy \"hand piiiiis\", my mu z drugiego pokoju szyszamy, albo idziemy okryc kocykiem i jest po bolu, ale dzis ponad godzina awantury strasznej. Obudzil sie oczywiiscie caly w skowronkach, a rodzice niezywi. Ja to jeszcze pikus, 5 min do pracy i najwyzej zapadne w sen zimowy na biurku, ale kurcze Wojtek ma 40 mil do przejechania :( PIszcie piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, nie zazdroszcze balej nocki :( :( U nas jakos sie uspokoilo ale i tak tej nocy cztery razy wstawalam do E! No i starci z moja mama mialam dzisiaj rano bo ja prosilam zeby nie pozwalala malej spac \'po godzinach\' - tzn wczoraj mala spala od 12 do 15 cos, i potem jadla o godzine pozniej. Jestem zdania ze to wszystko ma wplyw i taki przesowanie godzin tylko wprowadza chaos w zegareczku biologicznym malej i potem to sie wszystko odbija na spaniu w nocy... hhhmmm. Sama juz nie wiem. No ale glowa do gory, juz jestem ponoc przyzwyczajona do zaleglosci w spanku ;( a jak tylko mala bedzie juz mogla beze mnie byc, mam nadzieje za kilka miesiecy, to mam plan wyslania Tatusia z mala do Babci Joli do Gdanska i wtedy sie wyspie!!!! hahahaha, my evil plan!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam na imie Paula i wraz z mezem oraz coreczka Ola, mieszkamy w Coventry kolo Birmingham. Jeszcze w lipcu czytalam ciezarne w wielkiej brytani - to bylo jeszcze przed moim wyjazdem na Wyspy. Potem, neta zabraklo. Na szczescie teraz znowu jest :) wiec postanowilam napisac do matek polek:) jako, ze teraz jestescie mi blizsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Felicity! 🌻 I witaj Alexandro ❤️ !!!! Moja mama tez urodzona 9/10! fajne babki sa z tej daty ;) bardzo lubiane! Powiedz jak sobie radzisz w Coventry, jestes w domciu sama z Ola czy masz pomoc rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Felicity - czy tez Paula - sliczne imie :) zapraszamy do czestych pogawedek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, już jestem. Przede wszystkim chce wam podziękować za wsparcie, jesteście niezastąpione!!!!!!!!!!!!!!!!naprawdę super z was kobitki!!!!!!!!!!!!!!!! No wiec.....lekarz mnie wysłuchał, udzielił kilka porad i zapisał na cc na 19.12!!! Jjjjjjuuuuppppiiiii jutro sie położę tam na 2 dni, by zrobili mi pełny przegląd, a potem mam tam wrócić dzień przed cc - no chyba że moja gwiazdka chciałaby wcześniej zawitać na tym świecie. Ale jestem pod wrażeniem.....szukałam i znalazłam!!! lżej na sercu. Szanta - mały daje Wam popalić, musisz jeszcze zdążyć sie wyspać przed przywitaniem córeczki! MamaE - dobre hihi, też myśle że powinno sie przestrzegać ustalonych zasad i nie rozbijac dziecku godzin spania, czy jedzenia. Ale ponoć babcie uważają że zawsze mają racje, a Ty obstawaj przy swoim. Paula - witamy, super że z nami bedziesz, byle często, bo ostatnio sie ociągamy. Moja córeczka też ma mieć na imię Oleńka - uważam że to śliczne imie! Spóżnione ale szczere życzonka z okazji urodzin. STO LAT...STO LAT.....:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja niestety sama z Ola siedze w domciu. Tatus pracuje ciezko do 18. A obie nasze rodziny mieszkaja w Polsce. Jakos tez nie mam zadnej zaprzyjaznionej w okolicy mamy do pogadania o codziennych sprawach. Ale jakos sie trzymamy:) Przez paszportowe sprawy nie planowalismy tez wizyty na swieta w Polsce, za to zaprosilismy nasze rodziny do Anglii...no i sie udalo:) Pewnie ze wzgledu na to,ze chca zobaczyc swoja pierwsza wnuczke...ale co tam, wazne, ze przyjada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula jak masz możliwosć to poprosimy o zdjęcie Oleńki! Szkoda że tak sam tam jesteś, ale teraz masz nas:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej jestem :) Tylko tak sobie organizuje czas zeby sie nie nudzic i jakos czasu nie mam tu na dlugo zagladac:( Szanta to juz finisz. rzeczywiscie do konca biedactwo w pracy, ale dzielna jestes. Nalezy Ci sie te Twoje 10 dni na przegladanie tycich ciuszkow. Ja z ostatniego miesiaca ciazy pamietam jak musialam sie nameczyc i nagimnastykowac zeby sobie paznokcie u stop obciac ;). Oj duza bylam. Jak tam Twoje gabaryty Szanta? hej Felicity. Pamietam Cie i pamietam ze byla tu jeszce jedna mamuska wlasnie z Coventry i szukala znajomych. Misia oplacilo sie walczyc tylko szkoda tych nerwow przez ktore musialas przejsc. TO przybedzie nam dwoch dzidziusiow tuz przed swietami. Fajnie :) Asia to jak ty to robisz ze mala ma tak ustawione te godziny. Budzisz ja jak minie czas na sen? Sliczny bobas z tej Ewelinki. Teraz to chyba juz wieksza jest co? Jak wy dziewczyny wychowujecie swoje maluchy? Tak po polsku czy angielsku. Ja wczoraj bylam na brestfeeding group i sobie popatrzylam na maluchy w roznym wieku. Chwilami bylam przerazona sposobem w jaki mamy trzymaly dzieciaczki, a chwilami pelna podziwu bo one sie przez to duzo szybciej rozwijaja. Bylam z ta znajoma ktora mam 7 miesiecznego bobasa i jej mala jeszcze nawet sama pewnie nie siedzi a jeden angielski bobo w tym samym wieku juz wstawal z podparciem. Tak samo z maja Jula, ma 10 tygodni i nie potrafi trzymac ciezaru ciala na nozkach, a dziewczynka 8 tygodniowa potrafila. Czy to nie jest sztuczne przyspieszanie rozwoju i czyja metoda jest lepsza. Zastanawiam sie nad tym i nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgoś też sie nad tym zastanawiam.....ale mysle że dziecko samo powinno wstawac czy zacząć chodzić, wszystko w swoim czasie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez uwazam malgorzatko,ze nie nalezy niczego przyspieszac. Moja corcia ma prawie 8 tygodni i do niczego jej nie zmuszam. Lezy na brzuszku ile chce - jak juz ma dosc to ja przekrecam. Uwazam,ze nie nalezy zbytnio nadwyrezac takiego delikatnego jeszcze kregoslupa. Oczywiscie, jak w kazdym przypadku - najlepiej stosowac zasade \"zlotego srodka\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia2-cicone
Witam jejku same zmiany :) troche mnie nie bylo ale komp nawalil :) a więc u nas po staremu :) bomble rosna zdrowe jedza na potege :) niestety juz ich piersia nie karmie :(:(:(nad czym ubolewam :( ale z butelki jednak łatwiej i szybciej przy moich glodomorach :) A no i zapomnialam uczęszczam na aqła areobik i jest SUPER!!!!!!! kochane odrzylam ikrengoslupek nie boli :) poznalam mame ktora też ma bliżniaki tylko 6 miesięcy starsze od moich ( 2 facetow) a wiec razem machamy nogami w basenie i gubimy nasze falujace brzuszki :) no i razem pchamy nasze wielkie wozki hihihih 🌼 Pozdrawiam i zaczynam czytać zaleglości PSZESYLAM BUZIAKA W CZULKO WSZYSTKIM MALUSZKĄ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey, no i znowu tu wesolo! Tylko flyfly brakuje za ktora trzymamy mocno kciuki i kciuczki, co by nie bylo to jest przyszla tescowa mojej niuni ;) Misia - wiesz jaka jestem szczesliwa z powodu twoich nowin?! To przeciez super wiadomosci! Dziewiczki, musze konczyc bo mala marudzi - zaraz ja do wanny wrzuce! ;) tatus u fryzjera i ja kapie dzisiaj! zaraz wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zamieszanie bylo! tatus wrocil podczas kapieli, potem babcia weszla z mleczkiem i tak cala trojka stalismy nad mala a ona zamiast teraz spac to oczywiscie rozbudzona :( a gdzie tatus i babcia? do swoich zajec wrocili a mama z placzaca sie musi silowac 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaE Ty to wytrwała jesteś, może mała sie zmeczy i zaśnie....mam nadzieje że tak bedzie i że Ty też sie wyśpisz. Papa dziewczynki, do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, dostałam zdjęcia, są SUPER! Alez maleńka i tak śliczniutka. Gratulacje! :-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity Paula - ja tez chce zobaczyc! jo_mitura@yahoo.co.uk Wiem jak sie mozesz czuc Paulo, my tez sami bylismy po porodzie malenkiej. Moja mama miala przyjechac i byc z nami ale moj ojciec mial fatalny wypadek tydzien przed urodzeniem sie Ewelinki i musial lezec nieruchomy w luzku do konca czerwca... az plakac sie chcialo. Ale jakos to przeszlismy :) Masz szanse spotykac sie z innymi matkami? W baby clinic bardzo latwo robi sie znajomosci, dzidzia sa takimi magnetami! I mniej sama sie poczujesz jak zrozumiesz ze wszystkie matki na poczatku przechodza te same zmartwienia. Powodzenia, my zawsze tu jestesmy :) No, mala spi ale bez extra cycowego mleczka sie nie odbylo :( I ciekawa jestem ile razy bede dzisiaj w nocy wstawac... Malgorzatko, dobrze ze jestes 🌻 Wiesz, ja jakos z tym wychowywaniem to na instynkt ide. Pamietam jak z mama przez skype sie widywalysmy i na mnie krzyczala (na mnie, babe 36letnia!) ze mala za pionowo trzymalam - ale ona mi lezec nie chciala! Nie zmuszam jej do rzeczy ktorych nie lubi - no i problem bo na brzuszku barrrdzo nie lubi. Ale juz sedzi samodzielnie - od czasu do czasu jeszcze straci rownowage i sie przewroci, a jak sie smieje przy tym! W wannie bawi sie uciakajacymi przed nia kaczuchami... to juz duza dziewczynka. Mysle ze nie ma regul, ale nie zgadzam sie tez za bardzo ze sposobem w Polsce, ze dziecko jak najdluzej wozi sie na lezaco. Klaudia, ach jak ci zazdroszcze! Tak mi brakuje uprawiania sportu ale dopoki chodze tak niedospana nic z tego, latwa jestem do kontuzji a po karmieniu piersia wapna w organizmi brakuje - no i len sie ze mnie zrobil!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Malgorzatka kazde dzieciatko inne nic na sile jak bedze chciala to bedzie kazde ma swoja pore:):) Mama E no mala rozrabiaka moj juz lula babcia dala jesc i poszedl spac:):) Babcia tez juz poszla pada chyba przy malym rozrabiace. Kurcze powoli sie kulam ,ale boli momentami jak diabli niech juz wroci do normy 😭Siedziec problem lezec tez nie za bardzo stac najlepiej ,ale ile mozna.Chyba pozycze bouncera od synka :P No to juz sie nasiedzialm teraz ide postac:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly taka doughnut koleczko nadmuchiwane do sidzenia musisz kupic! trzymaj sie stara! 😘 babcie wyczerpoja sie przy Adasiu i Ewelince, moja tez padnieta i chce juz do luzia i ja musze spadac. Dziewczynki duze i male, dobranoc!!!! Kolorowych snow zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, alescie sie ropisaly :) super :) Flyfly -dobrze ze juz masz to za soba, mam nadzieje ze problemy szybko mina i bedziesz sie cieszyc nowymi ...hm...ksztaltami. Poki co, zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Malgorzatka - chyba tylko zloty srodek, jak juz dziewczyny pisaly - nic na sile, bo organizm jeszcze malenki i wiotki, ale nie ma sensu biernie czekac az sie \"samo stanie\". Juz rozpisalam sie obszernie na jakims topiku jak my uczylismy malego raczkowac (mimo tego ze teraz jest moda na pomijanie tego etapu) - po dwoch dniach cwiczen przestal upierac sie przy stawaniu (co nas martwilo, bo jest maly czolg, a stawy byly jeszcze nie te), i przez 3 miesiace radosnie zasuwal na czworakach. Wiec nie ma co trzymac dziecka na plask w glebokim wozku az skonczy rok, ani usilowac uczyc siedziec, zanim do tego samo dorosnie, ale mysle ze nic sie nie stanie, jak go sobie \"posadzisz\" na kolanach, z podtrzymywaniem glowki i pleckow... Misia - gratuluje zwyciestwa! To bedziesz miala malenstwo w ramionach jeszcze przede mna, super :D A jak rozumiem, to inny doktor niz ten pierwszy ordynator u ktorego byliscie? Felicity - u nas rodzina oprotestowala przyjazd :( ogolnie stwioerdzili ze z malenka Maya bedziemy miec dosc na glowie, ale mysle ze glowny powod byl taki, ze nie chce im sie na swieta z Polski ruszyc :( Wszyscy przyjezdzaja pozniej, moze w sumie to i dobrze - rozlozone na raty, no i wiecej przyjemnosci, bo kilka wizyt, ale swieta zapowiadaja sie dosc dziwnie w tym roku. Mysle ze rzeczywiscie zajmowanie malenstwem przysloni nam wszystko inne, ale zal ciagle zal wspolnych rodzinnych swiat w duuuuzym gronie... Cicione - ja tez macham nogami w wodzie, ale raczej w charakterze wieloryba :) Mam nadzieje ze Green Peace nie przyjedzie mnie ratowac :) Ale przyjemnosc ogromna, polecam - Malgorzatka, jak tam Twoje aqua??? OK, uciekam spac, moze dzis bedzie trosze lepiej...Maly padl o ...5 po poludniu, zobaczymy na ile snu mu starczy zmeczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi dala dzis cora popalic 😭 caly dzien nie spala i dopiero ja ululalam, ale i tak podejrzewam ze sie jeszcze obudzi.dwa cyce oproznilam i jakby jej jeszcze malo bylo. Czasami mam watoliwosci czy jej tego mleczka wystarcza, ale zaraz mnie opuszczaja te watpliwosci jak widze jak tryska we wszystkie strony :) Julka odkad odkryla nowa pozycje noszenia jej na stojaco, juz sie nie zgadza na noszenie na lezaco. Ciagle chce zwiedzac dom :) Mysla ze jej to nie zaszkodzi. Teraz wiecej ja klade na brzuszku ale i tak chwile tylko wytrzymuje. Niech sie cwiczy spryciara. No z zasada Sokratesowskiego zlotego srodka to sie w 100% zgadzam, tylko z jego znalezieniem bywaja klopoty. Ja basen nadal planuje ale juz pierwszy wazny krok poczynilam i kupilam stroj, ze starego by mi cyce wyskakiwaly pewnie. Nowy jest fajny bo ukrywa moj smiesznie ciemny pepek i wizualnie mnie wyszczupla bo ma fajne paski w talii. Czekam teraz na okazje do wykorzystanmia go, ale to w przyszlym tygodniu dopiero bo trzeba pamietac z normalnie to kobiety nie zawsze moga lub chca na basen chodzic. Ja takiego problemu nie mam jak narazie :classic_cool: Flyfly tylko lepiej bedzie co nie? Z tym koleczkiem to Asia ma racje Flyfly. Moglabys sobie wygodnie siedziec a Adamkowi by sie niedlugo przydalo takie na basen albo plaze. A co do plazy i wakacji ogolnie to macie jakies plany na przyszly rok? Szanta na narty z tesciami. Czy ktos jeszcze jakies fajne miejsca zamierza odwiedzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym basenem to chodzilo mi o kolezanke z ktora sie wybieram wspolnie. Przy okazji jeszcze wam sie pochwale ze ta mamuska co nas moje HV skumala to strasznie fajna dziwczyna. Dobrze nam sie razem gada i naprawde mowie wam szukajcie sobie mamusiek ze swoich okolic bo to strasznie fajnie sobie na zywo pogadac z kims kto ma takie same problemy. Oczywiscie Wy tez jestescie super babeczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam sie jeszcze pokajac. Otoz okazuje sie ze bylam w bledzie i ragula zlotego srodka jest Arystotelesa a nie Sokratesa. Czlowiek cale zycie sie uczy :) Ostatnia na kafe chyba jestem :) wiec zostaje mi powiedzec dobranoc wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzien dobry wszystkim mowie!!! 🖐️ i to tyle na razie - ide na kawke bo zaraz przychrapne 😴 tak ponuro za oknem, moze to pomoze 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:):) Malgorzatka ty to masz godziny do pisania jejku ja to na drugi bok sie obracalam:):) Siedze biedna na boku ,ale juz lepiej :)Teraz czekac ,az szwy sie rozejda to sobie poogladam dzielo jak wyglada:):P Mowie lekarzowi ,ze jak 18 chce wygladac to powiedzial ,ze nawet lepiej bedzie.:) Asia jak tam mala ze spaniem lepiej troszke jakis zabek sie szykuje u nas raczej cicho.Protezy mu maz zrobi i tyle:P Widze ,ze grudzien bedzie obfitym miesiacem u nas do0bre wiadomosci dzieciaczki sie szykuja :):) Szanta co do swiat moze i racja spokoju troszke wam sie przyda czas na oswojenie i zapoznanie z nowa osobka :) Potem goscie pomoga Ci bardziej jak sie bardziej pozbierasz :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×