Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Czesc z rana :) Moze dzis uda mi sie jakos bardziej regularnie z wami poplotkowac, choc plan na caly dzien mam napiety, a jeszcze zamierzam wczesniej sie urwac z pracy, bo jedziemy odwiedzic znajomych w Londynie - hip hip hurra :) Maly bedzie wniebowziety, ze pojedziemy jego ukochanym \"ciuciu\", smieszne, bo wylatany jest na dziesiata strone, a pociagiem mial jak na razie okazje jechac raz, i wszystko przespal :) A juz rozpisywalam sie jak uwielbia wszystko zwiazane z pociagami, wiec mysle ze bedzie zadowolony :) Wczoraj zasnal mi szkrabulec w wozku, jak wracalismy od niani, w starej, sprawdzonej spacerowce, musialo byc mu mega niewygodnie, caly zwiniety w rogalik, ale spal ponad poltorej godziny, obudzil sie tylko po to, zeby go wyjac z wozka, przenieslismy sie na kanape, i smacznie zasnelismy oboje :) A po przeniesiemiu do lozeczka maly przespal bez przerwy do 7 rano dzis,no i gdyby nie koniecznosc wstawania do toalety bylabym super wyspana :D Tez musial byc lekko wykonczony wczorajszymi wyczynami, a niestety opiekunka nie pilnuje, zeby spal w dzien - jak zasnie, to zasnie, ale jak nie, to caly dzien jest na nogach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly, a jak ty masz zamiar sprawdzac to twoje dzielo? :p E spi troszke lepiej - dzisiaj obudzila sie o 4tej i potem przespala do 8ej! szok bo zazwyczaj budzila mnie o 6tej i prawie zaspalam dzisiaj :D Wczoraj po powrocie z pracy o 17 dalam jej cycusia, niunia possala bardzo lekko ze dwa razy i juz koniec - a babcia oglosila radosnie ze mala juz mojego mleka nie lubi :o troche smutno ale predzej czy pozniej to sie stanie. Ale w nocy tylko cycusia chciala :) ❤️ Tak, grudzien obwity bedzie :D Ja namawiam kolezanki w pracy (jeszcze nie dzieciate) zeby cos z tym zaczynaly robic - nie wiem tylko czy widzac mnie ciagle zaspana przekonywuja sie do plusow macierzynstwa ;) flyfly - zamowilam karpia od bociana :) cieszymy sie jak glupole a nie wiemy jak karpia robic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly -mnie tez zaintrygowalo to sprawdzanie :) Mama E - ja tam karpi nie lubie :p w Polsce tez od kilku ladnych lat prowadzilismy kampanie : \"karpiom: nie!\" zastepujac je dowolna inna rybka. Teraz podejrzewam bedzie tradycyjny brytyjski dorsz albo karmazyn, jeden i drugi PYCHA moim zdaniem, co by z nimi nie robic. A ze malo wigilijne? Wetknie sie mu w pysk, bo ja wiem, galazke z bombka, i tez bedzie :) Karpie sa niezle wg mnie tylko po zydowsku (w galarecie na slodko z rodzynkami i migdalami) ale podejrzewam ze to sprawa galarety nie karpia - ale przepisu niestety nie znam :( Mam natomiast pytanie, do bardziej wyrobionych kulinarnie (czyli wszystkich :D) - znacie moze jakis sprawdzony przepis na swiatecznego makowca???? Z bociana nie zamowie, bylby to najdrozszy makowiec swiata, biorac pod uwage dostawe do nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hii hii, mozna by sie zlozycz i ci tego makowca zawiesc pod choinke!!! Szanta, widze ze i ty i ja kulinarnie niedorozwiniente jestesmy ;) a ztym karpiem to tez chyba zle zrobilismy - ja od 20 lat nie jem, Lukasz tez nie i nie lubi - a ze teraz zostajemy tutaj na swieta to on chce je miec jak najbardziej tradycyjne.... bedziemy sciagac przepisy z O2 :D Gdzies czytalam o dobrym serky angielskim na sernik - chyba sproboje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siegnalam do mojego magicznego zeszyciku bez ktorego nawet biszkopta bym nie upiekla i mam: 0.5 litra maku 8 jaj 1 kostka margaryny 1.5 szklanki cukru 2 szklanki maki 2 lyzeczki proszku do pieczenia zapach rumowy :) orzechy, rodzynki Margaryne utrzec z cukrem, potem dodac zoltka jaj i dalej ucierac. Nastepnie dodac uwiercony mak i make wymieszana z proszkiem do pieczenia. Na koniec dodac piane z bialek i bakalie Moja mama taki makowiec zawsze robila na jakims malym ciesie no i byl smaczny. Mak to ona przepuszczala przez maszynke do miesa ale moze i blender by sie sprawdzil. A skad zamierzasz wziac mak? Ja tu jeszcze nie znalazlam, podobnie jak margaryny ktora nie bylaby slona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He jak sparawdze to sie pochwale:P Karpia normalnie na dzwonki w jajeczku i w bulce tartej na patelni chrupiacy i swierzy najlepszy chociaz ja karpia nie lubie wogole ryby dla mnie sa be:(A dobry sposob jak lubicie natrzec go na pare godzin w niewielkiej ilosci czosnku i zostawic ma ciekawa nutke w smaku oczywiscie przyprawic i bedzie pycha. Mozna tez na swieta zrobic rybke w galaretce z warzywkami ludzie roznie to nazywaja np .zydowasku tez dobry:)To danie na zimno jako zakaska moze byc. Przepis na makowca zapytam mame :) ona piecze swietne ciasta tylko dla mnie sa za bardzo skompilkowane:(Ale jesc je bardzo lubie:) No i barszcyk z uszkami obowiazkowo pycha nigdy mi tak nie smakuje jak w wigilie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serek angielski na sernik???? Ktory to, Mama E, zdradz prosze, bo sernik to akurat moj luby umie robic (jak twierdzi) wiec moglby sie wykazac???? A duzo tego karpia kupiliscie??? Ze tak z ciekawosci zapytam?.... Rozumiem chetke na tradycyjne swieta, sama ja mam jak pieron, ale czarno to widze, ze moimi umiejetnosciami - no dobra, barszcz i uszka beda (uszka bo bedzie moja Mama, ktora cudownie gotuje :) - no i co jeszcze ona zdecyduje sie zawalczyc - a ja nawet nie bede miec okazji zeby sie nauczyc, bo przeciez w szpitalu mi tego nie pokaze :( No nic, jak sie przez ponad 20 lat nie skorzystalo z okazji, teraz trzeba pokutowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly - czekamy, czekamy :p Karpia czosnkiem, hm...mozna by sprobowac, ja czosnek uzywam do wszystkiego, niemalze z deserami wlacznie, wiec pewnie i do karpia by mi pasowal :) A co do przepisu - boj sie Boga, dziewczyno, zadne skomplikowane, bo bedzie pelna kompromitacja! Tylko takie: szklanka maki + pol kostki masla + kilo maku, wrzucic do malaksera, zamieszac, wylac do formy, upiec w temp dokladnie = tyle, przez dokladnie tyle minut, inaczej nic z tego nie bedzie....Nie zeby i w tym przypadku byla jakakolwiek gwarancja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sernik robilam tu kiedys z takiego cottage cheese tylko najpierw bralam go na takie metalowe sitko i mieszalam zeby to zadkie przesiaklo. Dobry byl serniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a karpia to ja moze dwa razy w zyciu jadlam. Moja mama jest bardzo humanitarna:) i w zyciu by karpia nie zabila tak samo jak nikt inny w naszym domu:) zawsze wiec sobie radzilismy z innymi rybami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorztko, mak kupisz w sklepach Holland&Barrett ale mysle ze w supermarkecie tez powinny miec ale sie nie rozgladalam. co do margaryny to nie wiem bo nigdy nie kupowalam (wole maslo - i to widac po moich boczkach!). Ser na sernik to quark - ponoc jest jak trzy razy mielony twarozek :) Barszcz z uszkami - no to zaklepane! Uszka fajne to dobrej jakosci tortellini con porcini!!! bez fatygowania sie w mace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane troche sie nie odzywalam bo jak juz cos napisalam to mi wszyteko wsciąlkło :( dzis mój maz ma sie dowiedziec co z praca chodze troche poddenerwoana ale zobaczymy poznalam niedawno taka dzewczyne z Preston która pracuje w domu starosci co mnie ucieszylo bo ja tez pracowalam ale w Polsce i tam sie w tym widze moze jaksie kursy bym pokonczyla i moze moze ale w sumie najpierw podszkolic jezyk trzeba a widze że wy w kulinariach siedzicie oj ja bym sobie zjadla mniam mniam serniczka i pierogi z mieskiem i pieczareczkami i cebulka smazona hmm pycha juz tez troche zyje swietami ale przytłacza mnie że nzów sama a maz pracuje w swieta wiec i tak moze szybciej mu mina :) a karpia nie lubie ale inne rybki owszem owszem mniam ale mi apetytu narobiliscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chcaialam sie tylko upewnic czy nie wiecie moze czy plastry anty saw Anglii za darmoche bo tak słyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ja pamietam za dziecka do wigilii kapac w wannie sie mozna bylo bo tam karp plywal!!!! potem babcia zabijala ale ja nigdy nie widzialam - ale mysle ze mi smakowal :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, co to sa plastry anty? po zarejestrowaniu w GP dostaniesz karte i wszystkie lekarstwa bedziesz miala za darmo do pierwszego roczku dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastry antykoncepcyjne :) bo cos chyba sie na nie zdecyduje chyba ze ktos mi wyraźnie odradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos nie bardzo sie ciesze na te swieta mimo ze w polsce je spedze. Wiem jaka nerwowka bedzie bo to wszystko u tesciowej w domu, a mame i reszte rodziny to zobacze dopiero w chrzciny czyli w drugi dzien swiat, choc lece juz 17 grudnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, wszystkie srodki anykoncepcyjne sa darmowe w Anglii - przepisze ci je twoj GP albo mozesz pojsc do family planning clinic dobre sa te plastry? ja mialam problemy z pigulka bo jakos nie przyjmuje progesteronu, niedobrze mi sie robilo i bardzo krwawilam. przerwalam i potem Myszka sie zjawila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chcialam Was prosic o zdjecia waszysch maluszkow :) jak znajdziecie chwilke :) chcialabym zobaczyc brzdace. malgorzatka26@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochanie co do plastrów to sama sie do nich przekonuje bo w sumie omijaja watrobe ale zobaczymy rózne sa opinie nazywaja sie EVra i jest tylko jeden rodzaj, a po tabsach nie mialam jakis wielkich dolegliwosci ale mysle ze moze te plastry lepsze a w Polsce kosztuja 60 zl za opakowanie na miesiac słuchajcie foto przesle wieczorem bo teraz mala myje zeby w krzesełku kolo mnie i za chwile bedzie juz marudzic wiec nie dam rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - zupelnie przoczylam Twoj post, przepraszam! Dzieki za przepis, wyglada na przystepny :) Mak wydaje mi sie ze widzialam w Tesco w dziale home baking albo dried fruit, ale kurcze moze to fatamorgana? Bede sie musiala porzadnie przyjrzec. Jak nie, to moze w zoologicznym maja jako karme dla ptakow? :p jest maslo bez soli, chyba lurpark ma jakies wlasnie bez, moze inna firma - kosztuje chyba 2L za kostke, jakis obled...Ja pieke jedyne ciasto jakie umiem - murzynka :) na margarynie ktora nazywa sie chyba cooker - w bialym papierku, albo stork - w sreberku - obie calkiem niezle, nieslone, ale czysto roslinne, nie ma w nich w ogole mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo podobne do polskiego i niesolone to podobno President. Mak szanta kupisz w Holland&Barrett jak juz pisalam - to prawie zoologiczny sklep, rowniez dla veganow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - mysmy cottage cheese wyciskali przez sitko na ruskie, jak nas przycisnelo :) Ale i tak za duzo wody zostalo i sie rozpapraly, i byla wielka ruska breja :) Mama E - poszukam quarka, mam nadzieje ze nie jest low fat albo skimmed, bo mnie krew zaleje, ile ja sie zawsze namecze zanim znajde full fat cheese!!!!! Co za obled, jak u licha robic ser z odtluszczonego mleka? Jak pomysle co tam jest zamiast, to odniechciewa mi sie jesc :( A do jedzenia to ja tez lubie maselko (full fat , oczywiscie :) ), a solone mi nie przeszkadza, polubilam :) Zdjecia powysylam, kurcze, moglybysmy sobie stronke zalozyc z haslem, jak na grudniowkach maja, byloby wygodniej...Moze jak pojde na urlop pomysle o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E - Nie widzialam u nas Holland and Barlett, bede sie musiala porozgladac, bo jak dla weganow, to pewnie maja duzo bez nabialowych rzeczy, a tych bardzo potrzebuje. maly sie na szczescie przekonal do kaszki na mleku ryzowym, dodaje mu do tego mielonych orzechow, i trzymam kciuki ze mu wapnia wystarczy, ale ciagle szukam skad by tu jeszcze cos dobrego dla niego znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez taka ruska breje kiedys robilam:P a stronka swietny pomysl, z haslem jeszcze lepszy :) ja nie znam na tyle tajnikow internetu zeby nawet wiedziec o takich mozliwosciach :( ja sie przyznaje ze nigdy jeszce makowca nie robilam, ale moze sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja juz mailiki poslalam - tym,ktore oczywiscie podaly:) Dzieki za wasze zdjecia - uwielbiam ogladac maluchy:) a jeszcze bardziej pstrykac zdjecia mojej malej ;) Co do quarka - juz upatrzylam w tesco - pakowamy po 250 g. Tez sie zastanawialam z czego upiec tu pyszny serniczek:) Ja chce przygotowac swoje pierwsze swieta tradycyjnie (wczesniej zawsze bylam u rodzicow). Bedzie barszczyk z uszkami, karpik, serniczek, makowiec i pare innych tam...tylko jeszcze musze poznajdowac moje ulubione przepisy. Ja generalnie uwielbiam gotowac i piec...niestety odkad Ola jest z nami jakos ciagle brakuje mi czasu - a to bardzo zniecheca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjecia od Asi super :) widac jak mala rosnie i ta fryzura :classic_cool: niestety od Felicity cos mi sie nie chca otworzyc :( ale bede probowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×