Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość maras 67
na allegro są najtansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras 67
na allegro są najtansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
cześć dziewczyny, mam pytanie o promień krzywizny, nosze soczewki dopiero trzy tygodnie i niedługo mi się skończą. mam J&J Oasys czy jakoś tak, nosi się miło i przyjemnie. lekarz mi zapisał krzywiznę 8,2 - te soczewki mają 8,4. wolałbym miesięczne, a nie dwutygodniowe, bo patrzyłem i to wychodzi dużo taniej, ale boje się, bo zwykle mają krzywiznę 8,6. czy to nie szkodliwe dla oka, czy soczewka mi nie spadnie? mam kolejny raz iść do okulisty, jak dopiero byłem? zresztą nie zdążę przed wymianą soczewek. chciałbym spróbować PureVision, słyszałem o nich dobre opinie, czytałem sporo i sądzę, że byłyby ok, gdyby nie ta krzywizna. używam płynu ReNu. z soczewek J&J jestem zadowolony, ale wolałbym coś tańszego. aha, jestem chłopcem, mam błękitne oczy, noszę długie, kręcone włosy, mam 20 lat i pozdrawiam wszystkie dziewczęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kupilam sobie ostatnio soczewki z ciba vision o takiejs amej krzywiznie jak poprzednie mialam kupione w VE i niestety ale przez caly czas czuje soczewke na oku, nie uwiera mnie ale daje uczucie jakby sciskania? kupilam soczewki te co niby sie dostosowuja do krzywizny oka ale zastanaiwam sie czy jak je zmienie na wieksza krzywizne to czy beda ok,tzn nie beda spadac z oka? a dodatkowo zle w nich widze z bliska, w poprzednich nie mialo to miejsca :io sfrustrowalams ie bo wzielam 3pary a najwidoczniej bede musiala je odstwic i sprzedac na allegro :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
to jak dziewczęta, wiecie jak mi pomóc? pytanie o tę krzywiznę. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
no dziewczyny, przecież nosicie soczewki, znacie się, pomóżcie. lada dzień muszę kupować nowe, nie mogę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
kazde soczewki musza byc dobrane przez lekarza. to on dobiera krzywizne i srednice soczewki. kupujac soczewki bez konsultacji robisz to tylko i wylacznie na wlasne ryzyko. trzeba brac pod uwage tez to, ze kazda firma ma inne parametry swoich produktow, wiec to kolejny problem z samodzielnym dobieraniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
jak bylem u okulisty, to dopisała do recepty okularowej tylko, że soczewki mają korygować 2,50 i mieć krzywiznę 8,2 i tyle. czyli muszę robić jakieś badania więcej? przecież już noszę soczewki... co prawda z 8,4 ale innych nie było, a pani optyk powiedziała, że będą ok. byłem u okulisty i tyle dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
przy doborze soczewek wazne jest jeszcze badanie jak soczewka zachowuje sie na oku, a tylko lekarz moze to sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
to czemu mi zapisała i powiedziała, że jak pójdę do salonu i kupię, to mogę nosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
a co to, malo niekompetentnych lekarzy? napisalam jak powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
zmierz sobie oko suwmiarką, a później soczewke, jak nie pomoże to ogól włosy i zmień kolor soczewk powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapas
Czy po dobraniu soczewek często trzeba chodzić na wizyty kontrolne? Po pierwszym dobraniu kiedy powinienm się pojawić na kontroli czy wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Jeśli wszystko jest OK, nic się nie dzieje w sensie zaczerwienionych oczu, pieczenia i innych podejrzanych objawów, kontorole powinny być co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja przystojny
jakby sie dao nie rób sobie żartów. to chyba nie moja wina, że okulista podszedł nieodpowiednio do mojej sprawy. pytam się tutaj, bo nosicie soczewki długo i wiecie, jak to powinno wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noszę soczewki od 4 lat i jak do tej pory mialam tylko (lub aż) dwa razy problemy z oczami. Raz mialam jakies tam rowki pod powieką i dostalam kropelki i odstawilam soczewki na tydzień (podobno to dotyka 50% uzytkowników soczewek) a drugi raz, ciagle czulam że mam obce cialo w oku, (prawym) oko bylo bardzo przesuszone, albo laly mi sie lzy, albo soczewka wypadala, też musialam odstawić soczewki na jakiś czas. Uzywam soczewek ACUVUE 2 Johnson&Johnson i jestem i tak z nich zadowolona, nie wyobrazam sobie teraz okularów, wymieniam wtedy kiedy czuję, że mam coś w oku, chyba mi sie nie zdazylo zebym dokladnie 1msiac miala. Plyn opti-free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
hej, to moj drugi dzien z soczewkami-wczoraj było ok, ale dzis ciagle czuje jedna na oku-tak jakby mi cos do niego wpadło?to normalne?czekac az minie hgdy oko sie przyzwyczai czy sciagnac , przemyc i z powrotem na oko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rani
Jedno mnie zastanawia,aby wyrobić okulary potrzebna jest recepta od lekarza ale aby kupić soczewki wystarczy powiedzieć jakie się chce i nikt o nic więcej nie pyta.Kupowałam soczewki w różnych salonach,w różnych miatach i nigdy nie miałam problemów.A przecież okulary i soczeki to jedno i to samo tylko nieco inaczej wygląda:) Soczewki noszę na zmianę z okularami i jest rewelacyjnie.Przy mojej ogromnej krótkowzroczności soczewki to wybawienie!Obecnie mam soczewki mieszięcznie firmy B&L i jest dobrze.pierwsze soczewki dobrał mi okulista w prywatnym gabinecie.Do czyszczenia używam głównie soli fizjologicznej(taniutka jest)ale soczewki przechowuje zawsze w stosownych płynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konopacka
Soczeki kontaktowe to mimo wszystko trochę prostszy instrument niż okulary ;P A już napewno nie to samo ;P Soczewkę nosisz na oku a okulary w pewnym oddaleniu od oka.... recepty na okulary potrzebujesz bo lekarz wpisuje oś, wadę i inne rzeczy. Przy szkłach liczy się najbardziej wada wzroku ewentulanie promień krzywizny, dobierając inny promień krzywdy sobie nie zrobisz natomiast mając inny promień w okularach masz problem z widzeniem:) Sama noszę już prawie 10 lat soczewki i nie wyobrażam sobie bez nich życia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okularach nie określasz promienia krzywizny ale rozstaw źrenic a w soczewkach masz średnicę i promień krzywizny,który tez żle dobrany może narobić więcej krzywdy niż pomóc a i komfort noszenia jest wtedy zdecydowanie gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Rani ma rację a Konopacka głupoty pisze o tej krzywiźnie, że źle dobrana krzywdy nie zrobi. BZDRURA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43211234
Moj optyk powiedział,ze soczewek(żadnych) nie można nosić całą dobę i należy je zdejmować na noc.Od pewnego czasu tak się uważa i tak uważam.(Jestem po noszeniu soczewek dwutygodniowych noszonych 2 razy przez tydzień po sobie,z kilkugodzinną przerwą w niedzielę.Superwygodne i dyskretne).Soczewki nawet dobrych firm mogą nie być przydatne do noszenia nawet przez kilka godzin.Ogólnie jest zasada,że im miększe i bardziej NAWODNIONE soczewki,tym lepiej tolerowane.W związku z tym rzadko spotykane tipy:mozna w ciągu doby nawilzać soczewkę i oko.Najlepiej z PLASTIKOWEJ ampułki zakupionej w aptece z roztworem SOLI FIZJOLOGICZNEJ do oczu lub zastrzyków.Nie wody destylowanej.Przynosi to dużą ulgę.Trzeba to czasem zrobić 3 minuty przed zdejmowaniem czy po śnie.W miarę potrzeby..I tip chyba nigdzie nie spotykany-jeśli się ma wrażliwe oczy lub odrobinę rozumu,należy przed założeniem soczewki przepłukać nawet kilkoma kroplami czy mililitrami takiego rotworu soli fizjologicznej.Wiem z doświadczenia,że nawet drobne pylki kurzu,fragmenty włókna ręcznika,drobnefragmenciki złuszczajacego się naskórka,(nie mówiąc o wypadajacych rzęsach)już po kilku chwilach są nie do zniesienia,a po godzniach prowadzą do ogromnego podrażnienia oka.Należy kontrolować oczy co jakiś czas.Soczewki zużyte(tóre pieką,czy zmieniły się)nalaży zmieniać.Jest też problem dezynfekcji i czystości-raz zakażone soczewki mogą być źródłem typowego zapalaenia bakteryjnego oczu(kąciki oczu rano i piasek w oczach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Przydatne informację dla osób, które noszą soczewki, pewnie niejednemu sie przydadzą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Przydatne informację dla osób, które noszą soczewki, pewnie niejednemu sie przydadzą :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ospamo
Juz póltorej roku nosze soczewki PureVision Day&Night. Zdejmuje je raz na miesiąc, podczas wymiany lub wiadomo, gdy cos mi wpadnie do oka. Raz na tydzien, nawet rzadziej uzywam kropelek nawilzajacych i mi to wystarczy, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasch...D
ja tam noszę zwykłe soczewki na dzień ale też w nich spie i nic mi nie jest ... xP mojej koleżance kiedys sie ''zgubiła'' w oku tzn. przesuneła jej sie na tylną część oka... myslała ze ją zgubiła ale ona wróciła na swoje miejsce na drugi dzień... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
historie niestworzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulaszpula i tutaj cie zaskocze. miałas cakiem dobry pomysł z ta sola fizjologiczna.Znajoma pielegniarka nie uzywa niczego innego do przemywania i przechowzwania soczewek. ja mialam podobna sytuacje i zalalam socz przegotowana woda i tez zle nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupowaliscie kiedykolwiek soczewki kontaktowe przez internet? Pilnie szukam wiarygodnego dystrybutora oryginalnych soczewek kontaktowych i nie wiem juz ktory taki jest!!pomocy! dodam, ze najlepszy bylby realizujacy zamowienia z Wielkiej Brytanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do borówka* Zalewanie soczewek w pojemniku wodą przegotowaną, gratuluje głupoty!!! Wątpię, że mechanicznie czyściłaś soczewki palcem, a poza tym woda i tak by ich nie wyczyściła, tym bardziej jak je przetrzymywałaś bez czyszczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×