Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość optyk/optometrysta
wszystkie soczewki Johnsona są soczewkami 14-dniowymi, czyli dwutygodniowymi a każda przespana w nich noc skraca czas użytkowania o jeden dzień także jeśli "optycy" sprzedają wam je bez recepty, i twierdzą że sprzedają soczewkę miesięczna kompletnie nie wiedzą co mówią.... brak słów... w Polsce rynek kontaktologiczny jest do niczego... niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
DO optyk/optometrysta Co chodzi o polski rynek kontaktologiczny to niestety prawda... Czy używał Pan kiedyś soczewek kontaktowych? Jakie jest Pana zdanie na ten temat? Oraz co Pan może poradzić nam jako specjalista, jeżeli chodzi o użytkowanie soczewek, oprócz informacji oczywistych jak w przypadku dwutygodniowego noszenia w systemie dziennych soczewek Acuvue...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenkaaaa
a ja mam pytanko co do soczewek B&L. czym sie roznia Soflens od PureVision? czy tylko tym, ze maja inna srednice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
PureVision są na dzien i noc, można je nosić 30dni bez zdejmowania na noc, są grubsze od soflens'ów i jak dla mnie wcale nie takie rewelacyjne jak o nich piszą :] to tak prostym językiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyx96
Nie mozna nosic soczewek 30 dniowych non stop bez zdejmowania. To przeciez jakas paranoja! Pytalem 3 okulistow. Kazdy to potwierdzil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Według producenta można, a to co się w tym czasie z okiem dzieje to druga sprawa, to samo gdy nie zdejmiemy soczewek zwykłych dziennych, przykładowo miesięcznych na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaaaaaaa
Hm lepiej moim zdaniem w takich kwestiach sięgnąć po poradę optometrysty niż okulisty, wejdź np. na to forum i zadaj pytanie dotyczące tych soczewek www.forum.optometria.info.pl/, zobaczysz, że usłyszysz odpowiedz, że oczywiście można je nosić bez zdejmowania, są inaczej zbudowane niż zwykłe soczewki, przepuszczają o 5x więcej powietrza od normalnych soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolq
A wiecie może jak jest z soczewkami 3 miesięcznymi ? czemu zostały wycofane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
prawdopodobnie stara technologia, a co jest na prawde to sie nigdy nie dowiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaaaaaaaaa
A nie wycofali je czasami z tego względu że wymagały odbiałkowywania ? coś takiego słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaz
pomocy !!! :) Witam, Może Wy moi pomożecie. Chciałam zmienić soczewki, które do tej pory nosiłam na nowe B&L Pure Vision, niestety jednak one mają takie parametry jak BC 8,6 DIA 14,0, ja do tej pory nosiłam soczewki o parametrach BC 8,6 DIA 14,2 moc +6. Moje pytanie brzmi, czy spokojnie mogę je nosić jeśli jest taka różnica w DIA 14,0 a !4,2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
jeśli chodzi tylko o ten parametr to nie jest on zbyt znaczący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxczxc
UWAGA W KWESTII SOCZEWEK SOFLENS 38 / OPTIMA FW Jezeli juz zdecydujecie sie na te soczewki - BARDZO UWAZAJCIE podczas ich sciagania!!!! Soczewki maja male uwodnienie i sie bardzo kleja, przez co ich rozklejenie po sciagnieciu jest katorga, ktora w moim przypadku skonczyla sie az TRZEMA soczewkami wyrzuconymi do kosza. Jedna poszla po miesiacu, dwie po tygodniu.... W tej chwili uzywam ostatniej pary tych soczewek i przechodze na soczewki miesieczne. Firma B&L w kwestii optimy sie nie popisala, nie raz czytalem o soflensach ktore sie ludziom sklejaja. Jak macie te soczewki - uwazajcie! Jak zastanawiacie sie nad kupnem - OMIJAC SZEROKIM LUKIEM, mozna uniknac nerwow i nie tracic pieniedzy (choc w sumie to nie sa znowu takie ogromne sumy, ale jednak). Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Było to moje pierwsze soczewki i rewelacyjne nie były ale jak sie postępowało ostrożnie to problemu ze skeljaniem nie było, warto nawilżyć oko przed zdejmowaniem a w przypadku zdejmowania gdy już się skleją wrzucić do pojemnika na soczewki wypełnionego płynem i powinny same się rozkleić, jeśli nie to po chwili spróbwać zrobić to ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
*były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worokos
Znacie jakieś soczewki jednodniowe o krzywiźnie 8.4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Acuvue 1 day lub Acuvue 1 day moist mają krzywizne 8,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worokos
8.5 to nei 8.4 takie raczej nie beda pasowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
raczej będą pasowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franklin321321421
czesc mam pytanie do osób co noszą soczewki w jakich soczewkach najlepiej się Wam chodziło sporo godzin (kilkanaście) z rzędu, czyli dzień i późny wieczór? obecnie rozważam spróbowanie Air Optix™ Aqua, bo piszą że one się do tego nadają. chodź do tej pory używałem J&J Acuvue Oasys™. mógłby ktoś porównać te dwie soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nosiłem jedne i drugie :) według mnie Oasys lepsze... Chociaż Oasys są dwutygodniowe i jak się je nosi miesiąc to nie są już takie "świeże" chociaż w przypadku Air Optix jest podobnie. Może warto spróbować każde oko inaczej toleruje soczewki, może Tobie akurat Optix'y będą lepiej służyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Szukam soczwek, które byłyby odpowiednie dla wrażliwych oczu. Miesięczne zwykłe odpadają, zaraz po założeniu czuję je, miałam jednodniowe Focus, były ok ale drogo to wychodzi ;/ teraz mam Acuvue Advance, w sumie ok, ale już jednak pod koniec dnia (noszę ok 10 godz), czuję je dość mocno. Co sądzicie o Acuvue Oasys??? Czy rzeczywiście są tak dobre, tzn dobrze nawilżone, nie podrażniają oka? A może ktoś móglby polecić mi jakieś fajne soczewki (miesięczne albo dwutygodniowe), dla wrażliwych oczu? Dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Wypróbuje te które zasugerowałaś, oby Ci służyły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
*wypróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) Ale, czy Acuve Oasys to miesięczne czy dwitygodniowe? Bo moja koleżanka używa ich jako miesięcznych, a ja gdzieś słyszałam, że to dwutygodniowe są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od
1,5 roku nosze Oasys Johnsona i sa super, tym bardziej ze mam bardzo wrazliwe oczy.....ale kusi mnie zeby kolorek zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po ile kupujecie soczewki? ja nosze miesieczne johnsona i place 50 zl za pare na miesiac.. wydaje mi sie ze to duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaszpula
wyobrazcie sobie ze w ostatni weekend byłam u siostry w innym miescie,miałam zostac tylko kilka godzin ale mój wypad przedłużył sie o 2 dni,nosze soczewki ale nie pomyslałam zeby brac ze soba pojemniczek i płyn no bo po co?..no i wiecie co zorobiłam..do dwóch zakretek po wódce (oczywiscie wyparzonych we wrzatku ) wlałam soli fizjologicznej i dałam i włozyłam soczewkami, i tak je zostawiłam na noc,nastepnego dnia wlozyłam jez znowu do zakretek ale juz z kroplami do oczu ,specjalnymi do soczewek :) wiem ze to było głupie posuniecie ,ale co miałam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×