Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszynka

resekcja korzenia zeba

Polecane posty

Gość auta
Witam wszystkich,chcialabym dowiedziec sie czy po resekcji---chodzi mi tu o dluzszy czas np. pol roku lub wiecej odczuwacie jakies dolegliwosci czy tez dyskomfort w tym miejscu np.przy zmianach pogody??dziekuje za odpowiedzi.Ponawiam swoje pytanie liczac na to,ze sa moze nowe osoby ktore maja jakies spostrzezenia.Pozdrawiam i zycze milego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obolała
Proszę o pomoc.Przedwczoraj miałam resekcję dolnych jedynek. Wcześniej były leczone kanałowo bez skutku bardzo mnie bolały, teraz też mnie bolą. Czy to jest normalne, czy ten ból ustąpi z czasem. Boję się proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gredel
Hej, a jak u Was wygladalo miejsce ciecia dziasla po sciagnieciu szwów? Bo ja jestem 3 dni po sciagnieciu i mam dosc duza dziure w dziasle, tak jak gdyby rana w ogole sie nie zrosla. W zwiazku z czym bardzo sie obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaapysiiaaa
a ja chciałam się zapytać, czy jak jest implant lub koronka to są jakieś dolegliwości, naprzykłąd zbieraja się resztki pokarmu, lub jest nieprzyjemny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaaapysiiaaa
a ja chciałam się zapytać, czy jak jest implant lub koronka to są jakieś dolegliwości, naprzykłąd zbieraja się resztki pokarmu, lub jest nieprzyjemny zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dla ukojenia nerwów
Ja mam mieć robioną resekcję zęba za półtora miesiąca. Boję, ale równocześnie jestem pozytywnie nastawiona. Sądzę, że najważniejsze to wiedzieć jak lekarz przeprowadzi ten zabieg, jakie niedogodności mogą wystąpić po nim i być pewnym, że dostanie sie najlepsze leki przeciwbólowe. Automatycznie włącza się opcja 'uspokojenie i zadowolenie'. A ja się dodatkowo pocieszam tym, że znając swój charakterek, mój ból fizyczny bardziej odczuje otoczenie ;P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak dla ukojenia nerwów
Ja mam mieć robioną resekcję zęba za półtora miesiąca. Boję, ale równocześnie jestem pozytywnie nastawiona. Sądzę, że najważniejsze to wiedzieć jak lekarz przeprowadzi ten zabieg, jakie niedogodności mogą wystąpić po nim i być pewnym, że dostanie sie najlepsze leki przeciwbólowe. Automatycznie włącza się opcja 'uspokojenie i zadowolenie'. A ja się dodatkowo pocieszam tym, że znając swój charakterek, mój ból fizyczny bardziej odczuje otoczenie ;P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mik
dzis mialem ten zabieg, wczesniej mialem oczyszczenie kanalu, dzis wizyta u chirurga, trzy zastrzyki ze znieczylenie, przeciecie sluzowki- nic nie czuc, dziwne uczucie przy nacinaniu kosci piłą, ale raczej tez nie bolalo, bolalo kilka razy przy "grzebaniu" w miejscu torbiela- dosc głęboko, ponoc znieczulenie juz tam nie dochodzi. zalozenie szwow i wreszcie bez bolu. łykam antybiotyk i srodki przeciwzapalne i przeciwbolowe oraz uzywam Dentosept A jako plukanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mik
400zł , nie bolalo zbytnio, 30 minut,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilianna
witam wszystkich serdecznie. Szlag by trafił te nasze zęby. Ja od pół roku leczę ponownie czwórkę kanałowo. Po wcześniejszym leczeniu zaczął mnie boleć policzek, lekarz stwierdził że musi ponownie go przeleczyć za dwa tygodnie chce mi go już zamknąć ale mnie boli dalej. Powiedział, że ewentualnie resekcja albo mostek. jak myślicie może lepiej go usunąć i zrobić mostek na ten jeden ząb. Ale czy mozna zrobić mostek jak sie ma obok zęba również z wypełnieniem. czy mozna tego zęba zeszlifować. Prosze o pomoc bo nie wiem co robić. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrtx
Witam wszystkich. Miałam resekcję korzenia górnej jedynki pół roku temu. Sam zabieg nie był bolesny. Ból wystąpił dopiero gdy znieczulenie zaczęło słabnąć ale i tak utrzymywał się tylko jeden dzień. Wystąpiła za to spora opuchlizna utrzymująca się ok. 5 dni oraz delikatne zasinienie okolic nosa, ust oraz kącika oka. Zabieg odbył się bardzo profesjonalnie. Później kontrole co kilka dni. Zostałam uprzedzona, że delikatny ból oraz uczucie dyskomfortu utrzymuje się dość długo ze względu na długi okres odtwarzania tkanki kostnej (i coś tam jeszcze-dokładnie nie pamiętam) ale że i tak jest to sprawa indywidualna. Tyle, że mnie to boli nadal… Ząb jest chwiejny, może nie rusza się bardzo ale i tak widzę różnicę między tym leczonym a pozostałymi. Mało tego. Dziś zauważyłam, że pod blizną utworzyło się dość duże zgrubienie… o kolorze jaśniejszym niż tkanki obok, dookoła dziąsło jest zaczerwienione, jak naciskam to jest miękkie. Bąbel nie jest bolesny. Zauważyłam również różnicę podczas dotyku okolic nosa (pod nosem). Miejsce gdzie była przeprowadzona resekcja jest jakby twardsze, napuchnięte, nie boli, ale czuję inaczej podczas dotyku. Poza tym górna warga po stronie przeprowadzonego zabiegu jest jakby delikatnie odrętwiała (to takie samo uczucie jak to, które występuje podczas słabnięcie znieczulenia). Ale najbardziej i tak przeraża mnie ten bąbel…  Miał ktoś kiedyś coś takiego? Napiszcie proszę…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodek100
Witam wszystkich. Dzisiaj siedzę sobie właśnie w domu na zwolnieniu po usuwaniu torbiela i resekcji korzenia dolnej 6 i 7. Pocieszę was wszystkich najpierw ponowne zatykanie kanałów 40min, później zabieg resekcji, który miał trać 20 min a trwał 40 min, bo się okazało, że narośl na kości jest o wiele większa. Obydwa zabiegi znieczulenie miejscowe i nawet najmniejszego bólu nie poczułem. Odgłosy momentu czyszczenia kości istnie jak w kinie, ale zero czucia. Rano po zabiegu standardowo antybiotyk oraz ketano- którego nie użyłem i opuchlizna policzka, – ale zero bólu. Polecam okłady z lodu i częste płukanie środkiem bakteriobójczym. Trzymajcie się i zero strachu. P.S. nie polecam oglądania filmu z tego zabiegu (ja obejrzałem) – lepiej iść mniej świadomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Wczoraj mialam resekcje lewej jadynki,dalo sie przezyc. Dzis jestem opuchnieta do oka biore tbl.przeciwbolowe. Na mojej wardze od wewnotrz jest krwiak(chyba normalne?)Mam dziwne uczucie jakby moje podniebienie i ta jedynka byla zdretwiala czy tez tak ktos mial?Jak dotykam jezykiem do tej jedynki to boli zagryzac tez nie moge.Podejrzewam ze nie bede mogla jesc przez tydzien. Przed zabiegiem mialam tylko lekkie dolegliwosci,zastanawiam sie czy dobrze zrobilam idac na zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Acha jeszcze jedno pytanko,na robionym zebie mam porcelanowa koronke,zab byl przeleczony przed 10-ciu laty,chirurg nic mi nie mowil ze kanal musi byc ponownie wypelniony.Moze ktos wie cos na ten temat bo mam strasznego stracha ze moj horor sie nie skonczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Czy jeszcze ktos tu zaglada?Jestem 9 dzien po resekcji,zab reaguje na cieple napoje jest jakby zdretwialy czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciak83
ja jestem dwa dni po resekcji i narazie główny problem to opuchlizna, a na wytrzymanie zęba nie biorę. ciekawa jestem jak długo można tak wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiata1
dzisiaj byłam u dendysty. stwierdził że muszę mieć resekcję korzenia zęba. ale ja na tym zębie mam już założoną koronkę porcelanową :( boje się że zniszczy mi tą koronę i będę wygladała strasznie. na zębie obok równeż mam koronkę. czy one nie wypadną? jak on chce sie w wiercić do tego kanału kiedy ja juz mam koronkę? miał juz ktoś taki przypadek? pomocy :( boję się strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciak83
stomatolog wcale nie będzie wiercił,resekcja jest bezpośrednio przez dziąsło, czyli rozcina, czyści i zaszywa( tak w skrócie) a ząb pozostaje na swoim miejscu, więc i koronka będzie się dobrze mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiata1
no, tak ale na początku będzie musiał przeczyścić kanał i powiedział że musi przewiercić się przez koronkę i dopiero jak przeczyści ten kanał to będzie mógł zrobić resekcję. więc jednak będzie w nią ingerował. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Jestem juz 3 tydzien po zabiegu i nadal mnie boli.Niby wszystko sie ladnie i szybko zagoilo.Mam zgrubienie nad tym mijscem co bylo ciecie.Mam jeszcze cicha nzieje.ze to wszystko jest normalne.Moze mnie ktos pocieszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimm2
hej,Resekcje górnej jedynki miałam robioną miesiąc temu i tez odczuwam dyskomfort w postaci odretwienia zęba i dziąsła, tak jakby cały czas było znieczulone, zaczynam sie juz niepokoic czy to kiedykolwiek minie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Ja bylam dzis na kontroli bo sie troche boje o tego zeba.Pani dr.ktora to robila rozlozyla rece,przyprowadzila kolege ten opukal zeba(reaguje na opukiwanie)I powiedzial ze trzeba zabieg powtozyc.A jesli bol nie minie to zab jest do usuniecia.Az sie poplakalam.Dr.nadmienil ze moze korzen pekl wzdluz i dlatego boli. Mam taki rozperajacy bol ,czasem jakby zab byl za szeroki,zdretwialy.Powiedzialam ,ze moze ja tak mam i wszystko dojdzie do normy.Nastepna wizyte kontrolna mam 22.01.nie wiem co robic.Moze ktos mial takie doswiadczenie? Czytalam ze niektorzy z was maja te zeby tez wrazliwe na opukiwanie,Jak dlugo to moze trwac ,co mowia wasi stomatolodzy. nimm2 napisz czy tez odczuwasz takie rozpieranie i jakie masz dolegliwosci i co na to twoj lekarz?Prosze napiszcie jezeli wiecie cos na ten temat.Ja chyba zwaryjuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASAMA
Witam wszystkich. Ja mam leczoną kanałowo 1 już 4 miesiące i nic nie pomaga, jak moja dentystka mi ją zamyka, to ciągle boli. Pozatym mam koronę porcelanową i dentystka żeby dostać się do korzenia musiała ją przewiercić, więc już po niej a robiłam na cyrkonie tym drogim i szlag mnie trafił. Terraz mówią że ma być resekcja, normalnie masakra, już chyba z 600 stów w tego zęba władowałam. Ale tak sie tego boję że wole żeby dalej leczyli zachowawczo.Druga 1 była leczona rok zachowawczo i pomogło, więc może teraz też pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xCandyGirlx
witam wszystkich bardzo serdecznie. wczoraj (tj 7.01.2009) przeszlam zabieg resekcji prawej górnej dwojki. zabieg trwal ok. 30 minut i nic nie czulam :). trafilam takze na milego dentyste i asystenta. caly czas sobie zartowali i straszyli mnie oczywiscie ja wiedzialam ze sie wyglupiaja :P teraz zazywam antybiotyk co 8h Klimicin i w razie bolu Ketonal. 14 mam sciagniecie szwow a co najlepsze 16 studniowke a i chcialam sie na nia opalic ocvzywiscie w solarium :P mam pytanie czy ktos sie orientuje czy moge isc do solarium po takim zabiegu ?? z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sams
Witam,jestem rok po resekcji zeba.Niestety nadal wiem ze ja mialam,tzn.czuje to miejsce w kosci przy zmianach pogody,w mglisto -wilgotne dni:).Prosze powiedzcie czy tak moze byc?Zaczynam sie tym niepokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina221
xCandyGirlx: mam podobny problem. 2 dni temu miałam usuwaną dwójkę górną i łyżeczkowanie bo były bakterie i torbiel, korzenia nie dało się niestety uratować, ale zaraz po usunięciu chirurg \"dokleił\" mi koronę tego zęba do sąsiadujących zębów, a za 2 tyg. studniówka... W dodatku musiałam iść następnego dnia do szkoły, bo miałam próbną maturę. Nawet nie miałam opuchlizny ale za to krew i jakieś skrzepy do teraz wychodzą, bo nie miałam zakładanych szwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaandy
a czy ktos mi moze powiedzic ile to kosztuje z jakim materialem kosciozastepczym i polecic kogos w krakowie.. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jk5
sams Witam,jestem rok po resekcji zeba.Niestety nadal wiem ze ja mialam,tzn.czuje to miejsce w kosci przy zmianach pogody,w mglisto -wilgotne dni .Prosze powiedzcie czy tak moze byc?Zaczynam sie tym niepokoic. miałem to samo 4 miesiace po i wyrwałem ją w cholere, ale miejsce po resekcji czuje nadal ( poniżej nosa -górna prawa 2 ) , poszedłem z tym do laryngologa, kazał zrobić mi tomografie i biore Amizepin,czekam na wyniki TK teraz......... wyglada na to że sam się okaleczyłem tą resekcją bo zrobiłem ją kiedy bolało a zdjecie rtg było czyste:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henka
Do sams: Masz takie bole tylko na zmiane pogody,Jest twoj zab wrazliwy na opukiwanie? Ja jestem poltora miesiaca po zabiegu i odczuwam prawie nonstop takie rozpieranie w dziasle i przy stykaniu sie zeba z dziaslem.Mam wrazenie ,ze zaczyna mi dretwiec zab obok.Ten zab jest wrazliwy na magryzanie i opukiwanie.Prosze napisz jak wygladalo to u ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×