Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Wanka

Kiedy najwcześniej robiłyście test ciążowy

Polecane posty

doAnn8012 podniosłaś mnie troszkę na duchu. Nie wiem jak ja wytrzymam te 2 tygodnie do kolejnego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepraszam, że się wtrącę
ale na pytanie zadane na forum nikt nie odpowiedział, może Wy będziecie wiedzieć. Czy 10 dni po stosunku (a jakieś 7-8 po owulacji) beta hcg powinna wykazywać już jakieś minimalne wartości? Powinnam zacząć brać antybiotyk przepisany przez lekarza, a nie mogę wykluczyć, że w tym cyklu udało mi się zajść w ciążę. Czy wynik 0,00 jest w tym przypadku jednoznaczny czy może być po prostu za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepraszam, że się wtrącę
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann...w 7tc ja już widziałam serduszko mojego synka. Dużo zależy od sprzętu USG no i oka lekarza:) Z dwa tygodnie na 100% zobaczysz serduszko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dogajagaja
gaja_86 - przestań pieprzyć. Leżałam w szpitalu 8 dni po owulacji, cykle monitorowane, beta hcg 0.100 - ciaży brak. tydzien pozniej zrobilam test - 2 kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann ja byłam w zeszły czwartek u lekarza - 6t4d i też tylko pęcherzyk i ciałko żółte, nota bene ginekolog ma dokładnie to samo usg co 3,5 roku temu jak byłam w ciąży z synkiem ;) idę w przyszły piątek i myślę że dzidzia już będzie cała :D nie martw się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przepraszam, że się wtrącę
O, to mnie zaskoczyła ta kolejna wypowiedź odnośnie wyniku. Lekarz jak się dowiedział, że nie mogę wykluczyć ciąży, to kazał zrobić beta hcg (wynik 0,00), a że nie mam do niego nr tel, to zapytałam tutaj. No nic, na wszelki wypadek leku na razie nie biorę, a jutro rano do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik beta hcg jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. I to nie mój wymysł tylko lekarzy! Mój ostatni wynik w 9 dniu po owulacji wynosił 0,100 i nie byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla spokoju zasięgnij opinii swojego lekarza. Jak widac na forum są wyjątki od reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak z prostych wyliczeń
owulacja - zapłodnienie- wędrówka do macicy - zagnieżdżenie trwa wg lekarzy od 6 do 12 dni. a później 2 dni na rozpoczęcie produkcji hcg w ilościach nie pozostawiających wątpliwości co do ciąży. czyli ( o ile owulacja się nie opóźniła) możesz mieć wiarygodny wynik w dniu spodziewanej miesiączki a nie na 10 dni czy tydzień przed miesiączką!!! skąd ci ma niby wyjść hormon ciążowy we krwi, skoro niezagnieżdżony zarodek nie wytwarza hcg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann za 2 tygodnie zobaczysz już serduszko na pewno, wiem, teraz się wydaje, że to strasznie długo ale zobaczysz, że szybko zleci :) dziewczyny powtarzam pytanie: czy ma znaczenie kiedy zbijamy temperaturę z termometru przed kolejnym mierzeniem, czy to jest dzień wcześniej czy tuż przed mierzeniem rano? Dodam, że muszę się troche namachać tym termometrem (mam rtęciowy). Na stronie pisze, że trzeba dzień wcześniej strzepniętym termometrem a ja czasem robię to tuż przed mierzeniem i widzę, że faktycznie tempka jest chyba wtedy troszkę wyższa, a może się mylę. Wiem, że to może głupie pytanie ale nurtuje mnie to troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka ja - termometr zbij wieczorem i poloz gotowy przy lozku. Jesli rano wykonujesz ruchy strzepujace to jest to spory wysilek i temp momentalnie sie podnosi. A mierzyc masz podstawowa temp ciala. Dzwoni budzik, Ty tyo siegasz po termometr i hyc do mierzenia, bez zbednego krecenia sie, czy dciagania na poduszczce. Mozesz zrobic test - obudz sie jutro rano i od razu zmierz strzepnietym dzis termometrem. Po pierwszym mierzeniu strzepnij i zmierz ponownie, zobaczysz roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith chyba tak zrobię, bo wczoraj miałam 36,7 a dzisiaj już 37 a wczoraj tylko wzięłam z szafki obok ten termometr a dzisiaj musiałam strzepnąć, nie sądziłam, że ot taka różnica jest! jutro zmierzę tak i tak jak radzisz :) dzięki za wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam tak, zbiłam temperaturę wczoraj, dzisiaj tylko wstałam, sięgłam ręką i zmierzyłam temperaturę, wyszło 37,1, potem zbiłam ją znowu to pokręciłam się trochę przy tym no i nasz termometr ciężo zrzuca temp. więc namachałam się troche i też wyszło 37,1. Wczoraj 37 a przedwczoraj 36,7. Jak znam życie i moje cykle to będzie tak przez 2-3 dni a potem mi spadnie do ok. 36,8-36,9 a potem wzrośnie drastycznie do 37,3 i za 5-6 dni dostanę okres. Nie wiem dlaczego tak mam ale tak jest. Mierzę 4 cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dostałam krwawienia.... Przy tym cholernie boli mnie brzuch :/ I teraz mam pytanko : mogę używać tamponów czy ciąża musi się oczyścić całkowicie na zewnątrz? Jutro idę na USG i lekarz ma ocenić jak mi idzie :/ wole uniknąć zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemira strasznie ale to strasznie jest mi przykro... Dobrze, że organizm oczyszcza się sam. Lepiej stosuj podpaski, bo tampon może wywołać zakażenie. Ściskam mocno!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też odradzałabym tampony, krwawienie może być obfite i łatwiej o jakieś zapalenie, ja nawet po zabiegu dostałam antybiotyk "zapobiegawczo" żeby nic się tam nie wdało, może gin Ci jutro zaleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki:) Nemira lepiej jak organizm się sam o oczyszcza i jak najbardziej same podpaski.Bardzo mi przykro:( Obyś szybko zaszła w następną ciążę:)Czego Ci bardzo życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaaa:)
Maam takie pytanie, być może zaraz mi powiecie, że za wczas na to wszystko, ale mimo to pytam. Zrobiłam dziś rano test ciążowy strumieniowy i pokazała się bardzo bardzo blada druga kreska zaznaczam że to mój 22dc czyli 8 dni po owulacji gdyż cykle mam 28 dniowe zawsze jak w zegarku. Pobiegłam więc na betę i wyszła 1,20 i nie wiem czy to oznacza że definitywnie w ciąży nie jestem czy poprostu za wczas się wybrałam. Wiem, strasznie jestem niecierpliwa, ale tak bardzo chce mieć dzidziusia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaaa:)
Maam takie pytanie, być może zaraz mi powiecie, że za wczas na to wszystko, ale mimo to pytam. Zrobiłam dziś rano test ciążowy strumieniowy i pokazała się bardzo bardzo blada druga kreska zaznaczam że to mój 22dc czyli 8 dni po owulacji gdyż cykle mam 28 dniowe zawsze jak w zegarku. Pobiegłam więc na betę i wyszła 1,20 i nie wiem czy to oznacza że definitywnie w ciąży nie jestem czy poprostu za wczas się wybrałam. Wiem, strasznie jestem niecierpliwa, ale tak bardzo chce mieć dzidziusia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normy bety:) 3 tydzien - 5 - 50 4 tydzien - 3 - 426 5 tydzien - 19 - 7.340 6 tydzien - 1.080 - 56.500 7-8 tydzien - 7.650 - 229.000 9-12 tydzien - 25.700 - 288.000 13-16 tydzien - 13.300 - 254.000 17-24 tydzien - 4.060 - 165.400 25-40 tydzien - 3.640 - 117.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka powtórz Betę za 3 dni,może w tym czasie wzrośnie;)I wtedy będziesz mieć porównanie:) Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokxit ale superowy brzusio:)Ja też taki chce:) lilith-marlie wszystko będzie dobrze:) Powodzenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×