Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

A studentami nie ma co sie martwic- przeciez kazdy z nich to przyszly lekarz:) Moja mama tez rodzila w podobnym szpitalu we wroclawiu ale dwadziescia pare lat temu- ciaza byla bardzo zarozona itp i tez miala klkoro studentow:):) ale to w niczym nie przeszkadza bo sie w takiej chwili nie mysli kto jest i ile:):):) Lepsze to niz tak jak czasmi w Polsce sa grupowe porodowki i na raz rodza 3 kobitki a obok sa partnerzy i reszta ekipy:):)a tylko parawan je dzieli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juustyna M czyli powinnam byc szczesliwa ze wszystko jest ok bo skoro mnie nie wolaja na nastepny skan to tak zapewne jest. Tylko np ja nie mialam badania na grupe krwi (nie wiem w ktorym tygodniu to robia). Wogole jedye co mialam to dwie wizyty u poloznej z pogawedka o mojej rodzinie, tam tez pobrali mi krew w 14 tygodniu po 4 brobach:) hahah. Potem dwa skany i tyle nic wiecej. Zadnych badan nic!!!! Czy to jest normalne????? Prosze odpiszcie mi bo ja na prawde nie wiem za wiele na ten temat. AHA!! i jeszcze jedno powiedzialam ze ja jestem wczesniakiem ze moja mama miala konflikt krwi ze ja mialam jako niemowlak transwuzje!!! i nic nic z tym nie robia. Dalej mama ma wade serca babcia ma cukrzyce. I wiecei co jednym robia badania nawet jak nie maja potecjalnego zagrozenia a innych takich jak ja poprostu olewaja. Tu nie chodzi juz o mnie tylko o dzidzie. Caly moj problem polega na tym ze niezbyt dobrze mowie po angielsku. Dwa razy mialam tlumaczke ale ona jak chcialam sie cos zapytac mowila ze takich pytan to nie powinnam zadawac bo polozna nie ma czasu teraz odpowiadac.:( Pozdrawiam serdecznie:) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentow nie bedzie, juz o tym rozmawialam z polozna i zapisalam w karcie ze nie chce, a nie moga mi na sile nic kazac, tak samo jak te badania, przysylaja mi zaproszenia, jezeli nie chce to mam zadzwonic i powiedziec ze nie chce. studentow skrealilam ze wzgledu na mojego meza, ktory bedzie przy porodzie i troche sie skrzywil na taka mozliwosc, mnie osobiscie chyba tak bardzo by nie przeszkadzali,mam tak ze im wiecej ludzi tym czuje sie bezpieczniej, tak wiec mialabym wiekszy komfort psychiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja mam rh- , zajrzyj do karty, tam powinno byc na pierwszej stronie jezeli masz rh-.u mnie jest centralnie pod nazwiskiem.robili mi to badanie przy okazji pierwszego pobierania krwi i przeslali wyniki do mojej perzychodni do lekarza rodzinnego, i polozna wpisala do karty. Moze masz rh+ , wiec nawet sobie glowy nie zawracali mowieniem Tobie o tym. jka tak to na pewno dostalabys zaproszenie na anti-D injection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Grimsby jakas nienormalna ta twoja tlumaczka,jesli jestes umowiona na wizyte u poloznej i masz jakies watpliwosci i pytania to polozna powinna ci odpowiedziec na pytania moze tej tlumaczce sie niechcialo tlumaczyc ja siedze tak dlugo u poloznej jak potrzebuje i mam to gdzies ze zajmuje to czas w koncu to jest twoj czas zwlaszcza,ze widzisz ja raz w miesiacu i masz 2scany przez cala ciaze.Ja zaczelam tez dodatkowo chodzic do GP,bo u mojej poloznej zawsze wszystko bylo ok,a GP mnie pozniej musial leczyc na infekcje pecherza i biore juz 3 antybiotyk w tym miesiacu bo mi nie moga jej wytepic i polozna mi wpisuje ze mam czysty mocz ale mi mowi ze np.mam cukier w moczu i olewa to.Wiec jej nie ufam tylko jak mnie boli cos do jade do szpitala albo ide do GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. Ania =ja tez jestem wczesniakiem i rowniez mialam transfuzje krwi jako noworodek, powiedzieli mi na poczatku ze to nieistotne. Warte uwagi sa tylko transfuzje wykonywane w pozniejszym wieku, o transfuzje pytali przy okazji pierwszego pobierania krwi - wtedy wlasnie badaja grupe krwi, i obecnosc wirusow , hiv, kila itp. wiec jak Ciebie pytali to na pewno mialas to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) szukam wlasnie hotelu w londynie, bo chcemy sie wybrac w ten weekend na male zwiedzanie :) a przy okazji swietowac nasza kolejna rocznice slubu ;) wiecie jaki hotel znalazlam jako jeden z tanszych? Hilton :) 50funtow!! widzialam ze opinie o tym hotelu sa rozne, ale z samej ciekawosci mozna sie tam przespac ;) jeszcze czekam na tel od znajomych i jak nie bede miala noclegu po znajomosci to sie skusze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my wlasnie rozlozylismy lozeczko dla naszego maluszka. Moze niektorzy sie zdziwia, ze tak pozno ale to byl dobry wobor poniewaz Ola jest tak zafascynowana dzidzia itp. Zlozenie lozeczka to dla niej niesamowita atrakcja- latala do okola jakby ja ktos nakrecil .:)A teraz wklada tam swoje lalki jakby to byly prawdziwe dzieci- cos do niech mowi, przykrywa je:D:D:D Jestem ciekawa co to bedzie jak Julek juz bedzie w domu- ona cos za bardzo emocjonalnie to tego podchodzi jak na swoj wiek albo ja moze to tak odbieram. Ogolnie jak na razie to wszystko jest pozytywne z jej strony-ale to dobry znak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umnie przy chlopakach to tez bylo tak pozytywnie. Dopuki Kubus nie podrusl tak po 2,5 roku od jego urodzenia sie zaczelo hi hi:) pytalam go dzisiaj czy cieszy sie ze braciszek wraca do domu powiedzial ze tak bo bedzie mog z Klaudjuszkiem walczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moje dzieciatko juz wraca z wczsow wlasnie leci do Polski jutro bedzie w domciu. Mam nadzieje ze moje malenstwo nie zrobi dzisiaj psikusa i nie zachce mu sie dzisiaj wyjsc. Ale by byly jaja ja bym dzisiaj poszla rodzic. Ale zawsze moj tata moze wzias wolne i on ich odbierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystki mamuski z wieczorka.. Dowiadyawlam sie i w liniach ktorymi besde leciala i tam powiedzeieli ze do 28 tyg ciazy nie potrzebuje zaswiadczenia wiec mysle ze wszystko bedzie ok. Jeszcze tylko 6 dni do urlopu i wypoczywam na calego!!!!!!!! Hurra!!! Zycze wszystkim kolorowej nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek - ogromne gratulacje - 🌼 jestes juz mamusią pełną parą!! :D Ależ to musi być wspaniałe! Mam nadzieję, że nam opiszesz jak się chowa córeczka i zdjęcia pokazesz te najpierwsze ❤️ Ja tylko na chwilke, bo dzis siedze na kompie od 9 rano i juz mnie brzuch boli (wolne mialam dzisiaj). Od poniedzialku mam wolne caly tydzien, wiec na pewno bede na forum. Potem tylko 2 tygodnie i ide juz na zwolnienie (macierzynski). Juz sie nie moge doczekac. Ale sie wybycze!! :D Poprawiam sie w tabelce (mam nadzieje, ze nadal funkcjonuje zasada, ze wpisujemy do tabelki tydzien, który idziemy, a tygodnie skończone). Ja wiec wpisuje tydzien, który teraz trwa, choc konczy sie on juz jutro. Od soboty kolejna zmiana w tabelce ;) Mada744.....26/08...... 39........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......39.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....38.......Enfield...........synus ..............? ***niunia***....14/09....37.....Wolverhampton.....?..Bar tek/ Gabriela agata27......15/09......37......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....37.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....35........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...35....Leicester....dziewczynka .....Madzia Justyna M........03/10....34........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....33...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...31..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......31.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 32....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....31....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...31...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....30....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....27.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....20....Southend...coreczka... Kornelia...... .. asiulek27.......06-15/01.....19.....Preston...... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon....dziewczynka ....Amelka Jesli kogos interesuje co u mnie - zapraszam do klikniecia w link do bloga, tam opisalam w szczegolach wydarzenia ostatnich dni. Zrobilabym to i tutaj, ale juz lecę się myć i wyłożyć na kanapie przed TV. Moja macica jest chyba dzisiaj w ksztalcie półksiężyca - bo caly dzien na kompie siedze :) Do zobaczenia niebawem, gdy bede miec wiecej czasu na doglądanie forum. Buziaki dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka- dawno cie nie bylo:):) A gosiaczka wpisalysmy do tableki mamus bo sie nie pokazywala od bardzo dawna ale pewnie juz jest mamusia:):):) To jeszcze pare dni i bedziesz mogla troszke odpoczac i przygotowywac sie do nowej roli:D🌼 yagoda- ja bym na twoim miejscu wziela to zaswiadczenie tak w razie czego ale na pewno bedziesz usiala miec przy sobie katre ciazy- nigdy nic nie wiadomo co takim z obslugi odbije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744.....26/08...... 39........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......40.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....38.......Enfield...........synus ..............? ***niunia***....14/09....37.....Wolverhampton.....?..Bar tek/ Gabriela agata27......15/09......37......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....37.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....35........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...35....Leicester....dziewczynka .....Madzia Justyna M........03/10....34........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....33...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...31..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......31.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 32....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....31....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...31...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....30....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....27.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....20....Southend...coreczka... Kornelia...... .. asiulek27.......06-15/01.....19.....Preston...... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon....dziewczynka ....Amelka wklejam juz nowa tabelke bo i tak ju prawie godzina00 wiec moge zmienic tydzien :) No i teraz to pozostalo to straszne czekanie ktore ciagnie sie i ciagnie- makabra:) Jutro z rana wizyta u poloznej ciekawe co znowu sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia, wg polskiego czasu zmienilas sie w tabelce juz po polnocy ;) dobranoc mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia a co Ty robisz o tej porze.zaczelo sie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie zaczelo jak na razie:) Ja tak jakos mam od paru dni moja pora snu to 2h kolo 3h. http://www.rodzicpoludzku.pl/wartowiedziec/artykul.php?warto_wiedziec_id=18 znlazlam fajna stronke. A po drugir maz pracuje na nocke bo jezdzi na taksowce i jak nie ma zgloszen to szweda sie co chwile a ze nie dorobil kluczy to ja mu otwieram dopier tak kolo 12-1 bierze klucze i mnie zamyka ale zawsze mam wyjscie stylu przez ogrod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To te przez ta glupia pogode w dzien podsypiam sobie albo pozno wstaje a potem w nocy nie spie. ale jutro to sie skonczy wraca moj drugi syncio a jak sa w dwojke to spanie dluzej niz do 9 mi grozi dluzej napewno mi nie dadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna stronka widze ze nie tylko ja nie spie w nocy.podoba mnie sie opcja z ogrodem, ja musialabym skakac z balkonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zupelnie.chodze spac o 3 wstaje o 11, zupelnie jak za mlodego hu ha!! a jakie fajne programy leca w tv o tej porze. a dzisiaj ogladalam pierwszy raz w zyciu I odcinek \"przyjaciol\" kurcze nigdy nie moglam trafic na pierwszy a tu prosze- byl. zaraz moja pora na serek wiejski bo dzidzia zacyna sie domagac.a do tego maz mi wczoraj kupil prawdziwe polskie jagody w sloiczku w asdzie i wcale nie mam wyrzutow ze jem w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia tez urzeduje o tej godzinie czuje jak miazdzy moj pechez.Ja to ponocach wcinam slodycze i tez sobie nie zaluje ciaza to jedyny okres kiedy nie trzeba dbac o line, moja norma to 80- 84 kg i tak zawsze tyje a prowadze aktywny tryb zycia i nie naleze do osob ktore sie oszczedzaja podczas ciazy:) a po dzieciach zawsze wracam po nizej 60 kg i standard to rozmiar 10. A PO DRUGIE TO NIE JEST NAJWAZNIEJSZ TUSZA I WYGLAD PODCZAS CIAZY TYLKO TO ZEBY DOSTARCZYC JAK NAJWIECEJ SUBSTANCJI ODRZYWCZYCH POTRZEBNYCH DZIECKU DO ZDROWEGO ROZWOJU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie. a na dodatek jakie dobre te substancje odzywcze.swoja droga co Kalcia myslisz o przyjmowaniu magnezu, bo ja lykam codziennie (zawsze mialam niedobor) a dzisiaj mi lekarz powiedzial z eOn tego nie poleca bo nie ma dokladnych badan jak to wplywa na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Karinelko ja ucieka bo jutro niestety nie pospie bo mam wizyte u poloznej o 10 10 wiec musze wstac o 9. przyjemnej nocki i dozywiania bobaska pozdrowionka. Do rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy kazdej ciazy stosowalam i to z przepisu lekarza poniewasz mialam straszne skurcze w lydkach. Teraz tez bralam tylko miesiac przed terminem je odstawilam bo gdzies czytalam ze pod koniec ciazy moze miec wplyw na skorcze porodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. tez juz lece poczytac przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tych wszystkich szkodliwosci to jeszcze pare lat i kobieta w ciazy zakaza oddychac. kiedys wciazy bylo polecane picie lampki wina czerwonego na podniesienie pozomu hemoglobiny we krwi i wiem ze moja mam tak robila pamietam ze nazywalo sie kabernet-, zawsze przestrzegano zeby nie jesc sorowego miesa od lat, ale ostatni czytala zeby nie jesc watrobki pod zadna postacia, pasztetow ,serow plesniowych,cos tam jeszczbylo ale nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:):) Ja znowu pierwsza wczesnym rankiem.:D Widze, ze niektorzy zasnac nie moga a ja znowu wstaje wczesnie💤. Ale tak mi sie chcialo cos zjesc, ze musialam wstac i polknac 2 bananki;);) . Co do tego magnezu to tez slyszalam, ze nie powinno sie za duzo brac bo zwalnia akcje skurczy czy cos takiego. Co do tej watrobki- zbyt duza ilosc(jedzenia) powoduje wytwarzanie sie znacznych ilosci witaminy A- co nie jest wskazane w ciazy- tez powoduje jakies zaburzenia zwiazane ze wzrokiem. Surowe mieso, ryby i ogolnie owoce morza- moga zawierac toksoplazmoze(wirusa). Wiec kalcia jak piszesz- jeszcze troche i 50% produktow nie bedzie mozna jesc bo cos powoduja hahahahah. Ja chyba ide zjesc jeszcze batonika i dalej uciekam do lozka:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×