Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam ponownie.Widze,ze wieczorami tu mniejszy ruch,a szkoda,bo ja jestem nocny marek.Mezus chodzi do pracy na nocki,a ja sama zostaje.Przed urlopem macierzynskim chodzilismy razem a teraz strasznie dziwnie sie czuje jak zostaje sama...nie moge spac mam rozne léki.Bojé sie ,ze jak zacznie sie w nocy i bede sama to nie bede wiedziala co robic.... Sorry,ze wam truje o moich fobiach ale moze wy mnie jakos pocieszycie.Moj mezus mnie pociesza,ze mam fajnie nie musze isc do pracy,moge sobie pospac,ale ja chyba wolalabym juz chodzic do pracy niz zostawac sama w domu i sie meczyc. Mam nazieje,ze sie nie dlugo przyzwyczaje ale to narazie druga noc w samotnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744.....26/08...... 39........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......39.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....38.......Enfield...........synus ..............? ***niunia***....14/09....37.....Wolverhampton.....?..Bar tek/ Gabriela agata27......15/09......37......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....37.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....34........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....33........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....33...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...31..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......31.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 31....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....31....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...30...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....30....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....26.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....20....Southend...coreczka... Kornelia...... .. asiulek27.......06-15/01.....19.....Preston...... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon....dziewczynka ....Amelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszle mamuski. Fajnie jest sie komus wyzalic, kto jest w podobnym stanie i bardziej Cie rozumie. BUZIACZKI DLA WAS KOCHANE...DOBRANOC :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka, nam na paliwo w obie strony wychodzi ok 150funtow, ale mamy super ekonomiczny samochod!! pali nam niecale 5litrow/100km! do tego prom ok 60-80 funow. a ty masz jeszcze blizej do promu niz ja, bo ja do dover musze jechac ok 4godz, a ty mozesz obrocic w 1.5godz. w polsce do granicy tez nie mamy tak blisko. nie wiem jak dziecko moze zniesc taka dluga podroz, ale zawsze mozecie sie zatrzymac. my stajemy w niemczech na nocleg, wiec my tego tak bardzo nie odczuwamy. izabela, moze sie przyzwyczaisz.. ja tez czasem mysle ze nie wiem czy wytrzymam caly macierzynski, a z drugiej strony mysle ze fajnie bedzie spedzic czas z dzieckiem. jak to mowie mezowi, to on na to ze on by tak chcial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Camilee.Moj maz tez mowi,ze by tak chcial ale oni nie wiedza, jak my sie czujemy, jak to jest miec hustawki nastrojow i wogole...ale dzieki za slowa otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez sama
siedze nocami, moj maz chodzi na nocki ciagle.da sie przyzwyczaic, ale tez nie spie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez sama
a zostajesz sama w mieszkaniu czy domu/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez sama
ja mam angielska i neta. ale nie zasne nigdy dopoki on nie wroci.jak juz nie dam rady to leze i mysle jak ustawie dzidzi mebelki albo z brzuchem gadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana 🌻 Sztefka chyba bym sie zdecydowala na taka podroz jedynie przy noclegu w niemczech w sumie tam mamy rodzine ale musielibysmy nadrobic troche kilometrow, bym sie bala bo mala zle znosi dlugie podroze samochodem wiec na podroz 20 godzinna bym sie chyba nie wybrala ... Izabela wiesz ja siedze od 2 lat z mala bo wczesniej bylam nauczycielka i mialam wakacje wiec od lipca bylam w domu wiec leci drugi rok... czasami bardzo brakuje mi pracy kontaktu z ludzmi ale zawsze powinnas ogranizowac sobie jakos czas z pewnoscia nie siedziec non stop w domku ja chodze na grupy zabawowe i teraz od wrzesnia na angielski z pewnoscia bede musiala go troche przerwac ale mam nadzieje ze i tam poznam jakis ciekawych ludzi i sie oderwe, musisz sobie tak organizowac czas bys sie nie nudzila...ale jesli jestes mocno atywna osoba i potrzebujesz kontaktu z ludzmi bedzie Ci brakowalo kontaktu z ludzmi... ja poniekad siedze troche z musu choc lubie byc z moja niunia ale myslalam juz o pracy ale teraz odpada bo bedziemy mieli drugie malenstwo wiec jakies 2-3 lata znow mnie czekaja w domu z dziecmi w miedzy czasie niunia pojdzie do przedszkola wiec bedzie okma przyjechac moja tesciowa i pomoc przy malenstwach choc mam nadzieje ze bedzie ok....zreszta wszystko ma swoje dwie strony bo sama mozesz wychowac sobie dzieci i nikt Cie nie zastapi ani tej wiezi ktora sie stworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🖐️ Camillee - to co Wy macie za auto????? To Wam się samolotem w ogóle nie opłaca latać...superowo, że takie tanie! Powiedz mi kochana ile kosztuje Was noclego w Niemczech?? Bo my się w grudniu wybieramy i warto w przybliżeniu wiedzieć. No i zamawiacie wcześniej nocleg czy zjeżdżacie gdzieś po prostu?? Sztefka ja chcę jechać w grudniu do Polski, dzwoniłam do dobrego pediatry żeby zapytać jak to wygląda, czy 3 -miesięczne dziecko (bo tyle będzie wtedy miał nasz szkrab) może odbyć taką podróż. Powiedziano mi, że jeżeli dziecko nie jest chore i nie wymaga specjalnej troski, to nie ma żadnego problemu. Tym bardziej, że my też będziemy robić postój w Niemczech. Myślę zatem, że z 9 miesięcznym bobasem to już w ogóle nie masz się czym martwić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A was wszystkie gdzie wywialo? Ale tu cisza z rana zapewne ta pogoda wiekszosc z was wygnala do lozeczek:) Ja z moim Kubusiem wstalismy dopiero o 11:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki:):):) U mnie dalej bez zmian:D dzidzia wygodnie sobie siedzi w brzuchu i nie mysli jak na razie o wyjsciu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska, mamy vectre z 2003 ale dizla. jak mielismy z 2000 tez dizla to nam palila 6l/100 jak jechalismy do polski. samolotem srednio nam sie oplaca, bo mamy daleko do lotniska i taka podroz samolotem sajmuje nam ok 10-15godz, a samochodem ok 18 (+nocleg). my spimy w niemczech u znajomych, albo u mojego brata, bo tam studiuje, wiec za nocleg nie placimy nic. ale hotele kosztowaly chyba ok 40euro za noc o ile dobrze pamietam. u mnie dzisiaj sloneczko :) w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was ponownie mam pytanko bo bede dzis gadala z tlumaczem odnosnie housing benefit i w formie z tylu pisze ze wyciagi bankowe ale my mamy troche oszczednosci ... i sie zastanawiam jak oni na to spojrza a poza tym ktos juz cos mowil o czyms takim z tego co mi sie kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle sobie ze jak sie dzidzi urodzi i zalatwimy paszport wyjedziemy do polski na kilka miesiecy odpoczac przede wszystkim pobyc z rodzina .ja bede na macierzynskim a moj grzes moze wezmie jakiis urlop kilku miesieczny menagerke maly fajna takze podejrzewam ze sie powinna zgodzic.zwlaszcza ze jego mama jest chora i chce pobyc z nia. na szczescie jutro wraca juz do mnie po 2 tygodniach powiem szczerze strasznie przezylam rozstanie zwlaszcza ze bylo kilka różnych zgrzytów miedzy nami ale nie chce juz o tym pisac najwazniejsze ze wraca szkoda ze dzidzia troche na tym ucierpiala bo wiadomo nerwy... w ogole mysle o tych benefitach i nie wiem jak sie do tego zabrac podejrzewam ze dopiero po porodzie zalatwie ten working tax credit bo teraz nam nie chciala wyslc tych dokumentow.potem nie wiem jak bedzie bo to liczy sie za tamten rok.zreszta juz sama nie wiem nie miesci mi sie to w głowie.nie mam siły juz myslec nad tym.chcialabym aby ktos mi to wszystko pozalatwial albo przynajmniej doradzil/juz dosc mam tego jezyka zalatwiania głowienia sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dodatku nie che mi sie juz pracowac niby nie musze bo teraz robie jakby overtime ale juz powiedzialam wczesniej ze bede pracowac do konca sierpnia.a i najwazniejsze Boże moje zęby dzis cala noc nie spalam co ja zrobie... tylko na pogotowie ale juz tam bylam i tam tylko pierwsza pomoc dentystyczna.zaden dentysta nie ma miejsc.i zadnych tabletek jak wytrzymam te 2 miesiace bo powiedzieli zeby raczej poczekac i po porodzie leczyc zeby a nie teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek, ja pisalam wczesniej o pszczednosiach bo cos takiego mi sie opbilo o uszy, ale nie znalazlam na to potwierdzenia, a dziewczyny slyszaly cos innego. nie wiem na co oni patrza... karina, my tez myslelismy zeby wziac kilka miesiecy urlopu, jak juz bedzie paszport dla malucha :) raczej nie powinno byc problemow, tylko bedzie nam trudno wrocic, po takiej przerwie, do uk :( tez nie wiem co tymi benefitami, raczej zaczne je zalatwiac dopiero po porodzie, bo na wiele sie nie lapiemy. ja pracuje i bede jeszcze troche pracowala, wiec oboje zarabiamy i np house befit i working tax credit nam sie nie bedzie nalezalo, wiec nie bede raczej papierow skladac. tez chetnie bym zasiegnela rady kogos obeznanego w tym wszystkim, bo tak naprawde pojecia nie mam o tych benefitach :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych oszczednosc to zalezy jaka to suma jak jakies 5000-moze10000 to dlanich raczej to zadna kwota. byle wyciagi zgadzaly sie z waszymi dochodami na papierze albo zeby nie bylo jakis horyzontalnych roznic z faktycznym dochodem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izabelli wiem to straszne sama tez nie lubie byc ale ogladaj telewizje i zasypiaj przy niej. a jakby sie cos dzialo zawsze chyba mozesz zadzwonic do swojego to przyjedzie daleko pracuje od domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia to nie jest nawet 5000 ... bo dostalismy splate za child tax credit i working ... ale chodzi mi o to czy sie nie doczepia ze chcemy wiesz dodatek a mamy jakies swoje pieniazki...i moze z nich powinnismy korzystac , a udokumentowane mamy bo mamy decyzje z Taxow ....zobacze co mi powie ten facet cos mi sie kojarzylo ze ktos mial oszczednosci 1000 f i sie doczepiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna2525
dziweczyny mam pytanko, czy ktoras z was starala sie o maternity allowance nie majac rok czasu rejestracji w home office ale spelniajac wszystkie inne warunki???? bardzo prsze o odpowiedz bardzo mi tym pomozecie!!! dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna, nie jestem pewna, ale jesli przepracujesz 26 tygodni to mozesz sie starac. chyba nie musi byc rok, ale NIE JESTEM PEWNA! a w te 26 tygodni wchodzi tez praca w trakcie ciazy. jesli pracowalas 16 tygodni zanim zaszlas w ciaze i 10 tyg juz w ciazy to chyba sie lapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna2525
dziekuje ci bardzo za odpowiedz. mam nadzieje ze tak bedzie. ja jestem w 26 tygodniu ciazy i caly ten okres pracowalam, ale na samym poczatku ciazy jak jeszcze o niej nie wiedzialam zmienilam prace i brakuje mi 2 tygodni do tego zeby dostac macierzynski od mojego pracodawcy. mialam malego pecha:) czytam wsze forum codziennie i jakos nie umiem sie owazyc zeby sie podzielic z wami radoscia ze w grudniu urodzi sie moja piekniutka corenka lena. ale moze pierwszy krok wlasnie nastapil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babeczki🖐️ no i tak, pojechalismy na usg i jakas wg mnie niedoswiadczona baba nas przyjela, tzn ta co zawsze zabrala nas do tej nowej ktorej trzesly sie rece! jak to zobaczylam pomyslalam no to nie bedzie latwo... nawalila mi zelu na brzuch i zaczela jezdzic - za mocno! no ale, niestety w prawej nerce nadal woda:O, lewa czysciutka, tyle dobrze ze poziom wody sie nie zmienil i jest w gornej granicy normy czyli 7mm (ostatnio w czerwcu bylo 7,3mm) a maly sobie dzielnie rosnie, dzis dokladnie 34tc i wg scanu ma 2365g czyli b.ladnie❤️ lozysko ok, wysokosc dobra, maly glowka do kanalu rodnego, ilosc wod plodowych w normie❤️, wszystko cacy❤️, cisnienie ok, mocz ok, waze 17kg+!!!:D pozniej przyjal nas konsultant p. doktora, i powiedzial to co ostatnio czyli ze nic z ta woda teraz nie mozna zrobic i miejmy nadzieje unormuje sie do porodu, a jak niee to po narodzinach misiu bedzie mial przeswietlenie nereczki i podany antybiotyk, pocieszal ze tak bywa i ze na ogol to zanika i nie ma wplywu na zdrowko bobasa, wypisal jakis kwitek zeby juz nam wizyte zamowili u pediatry, i jakby co umowil mnie na 41tc;) choc mam nadzieje ze do tej pory maly wylezie;) no tak ogolnie to jestem zadowolona bo adrianek rozwija sie prawidlowo❤️, dostal oczywiscie bidulinka mamusi czkawki❤️ teraz chyba sobie spi:) to bylo nasze ostatnie usg, teraz tylko kontrole u poloznej:) wizyta juz za tydz:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiak22
witambwszystkie mamuski i brzuchate.w nocy przyszla na swiat moja cora maya.jest slotka.ne chca miedzis ze szputala wypuscic wiec pisze tutaj bo aji gadu ani skypa niebmoge sciagnac a szpitaone komputery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze tabeleczka:) Mada744.....26/08...... 39........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......39.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... magdzior29...04/09.....38.......Enfield...........synus ..............? ***niunia***....14/09....37.....Wolverhampton.....?..Bar tek/ Gabriela agata27......15/09......37......Londyn........coreczka.. .......Lania kaska0110....16/09.....37.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....34........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10...30....Leicester......dziewczyn ka.........? Justyna M........03/10....34........London.......synus.....Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....33...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...31..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10......31.....Londyn........... ? ..........Olaf/Maya Skorpionka81..19/10.... 31....Southampton.....dziewczyn ka......Iza Ania Grimsby...20/10.....31....Grimsby........synulek........... .Aaron MONDZI25...26/10...30...Banbury.......dziewczynka...... Aleksandra Kiki26..........31/10...27.....Liverpool .........synek............Staś karina82........01/11.....30....Chichester.....chłopczys ko ..karolek czarna101......08/11.....20....Hereford................? .................? anagro..........15/11.....28.....Alcester.....synus?. .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....26.....Bristol......coreczka ............Noemi? yagoda13...11/12......24.....Windsor.....córusia...Anabe la. .......... lorenka..........22/12......17.....Milton Keynes..............?........... eulalia............23/12.....18....Londyn.............. ....................... SuleViae........24/12.....19?....Grimsby...?...Joshua, Marie Natalie? karinella.........05.01.....20....Southend...coreczka... Kornelia...... .. asiulek27.......06-15/01.....19.....Preston...... .....Judytka/Szymon leeds1977aga..8/01......... 20.....Leeds..............Król Dawid fasolka..........28/01.....17.....Belfast.........?..... ...........?........... Jennny...........02.02.....14.....Stratford on Avon.........?.............? asiamaks.........14/02....15........Londyn............?. .................? Kagimka ........15/02......6....Watford........?........Julian/Stefa nia juska27..........26/02...........12......nottingham..... ?... . ........? mamusia2.......15.03.....7.......Wellingborough......... .?............... Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,740g......Londyn.......chlopak ......Alexander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia bebka_k......21/06.....?.......londyn............chlopcz yk .......Ryan s_daga.......28/07....3100....london/richmond...synek.. ......Victor ivonka79.... 05/08.... 3035... tonbridge..... coreczka...... Mayeczka gosiaczek27..12/08... ?......Croydon....dziewczynka ....Amelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×