Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Ja kupowalam spodnie w sklepie sportowym. Czarne, z miękkiego materialu, z szerokim pasem. Niby sportowe, ale z normalną bluzkę wyglądaly jak standardowe klasyczne czarne materialowe spodnie "do pracy". I na pewno byly tansze od tych 'typowo' ciązowych, bo kosztowaly ok. 18 f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, w sobote wybiore sie na obchod kolejny. dosyc mam juz, bo to na prawde wilki problem. znalazlam w nexcie spodnie ale w internecie. ja nie lubie kupowac ubran przez net bo pote tyle kotlowania ze zwrotem albo okazuje sie sie wogole inaczej to wyglada niz wrzeczywistosci no to na drugim spotkani pewnei polozna powie o szkole rodzenia a scorpionka w jakim sklepie sportowym??? w sumie to ja najchetniej w dresie bym chodzila, i olala wszystko ale nie moge :( a ktoras chodizla do szkoly rodzenia?? jesli tak too niech oopowie troszke :) a z mezem albo partnerem chodzi sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
mam pytanko niedlugo bede miala 11 tyg przed porodem i moglabym juz isc na macierzynski ale mi go troche szkoda czy z zwiazku z tym moge isc na zwolnienie i posiedziec w domu czy beda kazali mi wziac juz macierzynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
mozesz isc na zwolnienie ale najpierw dowiedz sie w HR ile dni platnego zwolnienia Ci przysluguje, jest to uzaleznione od pracodawcy i Twego stazu pracy. pamietaj ze ssp jest stawka glodowa ( cos ok 70-80 funtow tygodniowo nie wiem dokladnie bo dawno nie bylam na zwolnieniu).pamietaj tez zeby madrze to rozegrac z lekarzem,powinien wpisac Ci nazwolnieniu " pregnancy related" , najlepiej powiedz ze jestes zmeczona i masz zawroty glowy, bezdech i takie tam. jesli masz anemie sprawa jest jeszcze prostsza bo opisane symptomy to symptomy anemii :-). ja posiedzialam tak sobie 3 tygodnie na swieta Bozego Narodzenia bo w mojej bylej firmie byl ban na urlopy w tym okresie a wcale nie widzialo mi sie pracowac w Wigilie!potem wrocilam do pracy jeszcze na miesiac i poszlam w 35 tygodniu na macierzynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ostatnio czytalam ze jesli zwolnienie lekarskei zostaje wystawione na 11 tygodni przed rozwiazaniem to juz sie liczy z macierzynskiego. znaczy zobowiazanym sie jest wziac macierzynki. ale moge sie mylic. trzeba najlepiej sie dowiedziec. tutaj raczej nie daja zwolnien tak na zawolanie czy cos. moze z jednej strony lepiej, chociaz prawo jest dobrze skonstruowane, chroni pracodawce i pracownika/kobiete w ciazy w tym wypadku. i dzieki temu kobiety przez pracodawcow nie sa tak dyskryminowane, i np tak jak ja, zastalam zatrudnio w 8-10 tygodniu ciazy czy cos. i jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znacie jakis srodek na plesniawki dla noworodkow w anglii??? jak znacie nazwe to prosze napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! bylam wczoraj na pierwszym spotkaniu z polozna. zmierzyli mnie i zwazyli, pobrali krew, zbadali probke moczu. potem mialam wywiad z polozna - pytala glownie o historie choroby w mojej i meza rodzinie. pozniej bylo usg, za 2 zdjecia zaplacilam 3,5 funta. a potem moglam sie zapisac na 3 sesje poswiecone pzygotowaniu do roli matki i ojca, a dodatkowo na trzygodzinne spotkanie poswiecone technikom karmienia piersia. jako ze jestem pod koniec 12 tyg., zapisali mnie na lipiec i wyznaczyli termin kolejnej wizyty. co mnie zaniepokoilo, to to, ze dzoecko strasznie skakalo w brzuchu, wygladalo to jak epilepsja. moze to dlatego, ze jestem przeziebiona, kicham i kaszle caly czas...? wy tez tak mialyscie? czy to jest normalne? pani na usg mowila ze tak... ale ja jakos nie moge o tym zapomniec... druga sprawa - znacie jakis niezawdny babciny srodek na odblokowanie nosa? dusze sie, nie moge oddychac. smaruje stopy mascia rozgzewajaca, pije wode z cytryna, nic wiecej nie mam w chalupie, bo raczej normalnie nie choruje :) bede wdzieczna za kazdy bezpieczny pomysl! pozdrawiam wszystkie brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! bylam wczoraj na pierwszym spotkaniu z polozna. zmierzyli mnie i zwazyli, pobrali krew, zbadali probke moczu. potem mialam wywiad z polozna - pytala glownie o historie choroby w mojej i meza rodzinie. pozniej bylo usg, za 2 zdjecia zaplacilam 3,5 funta. a potem moglam sie zapisac na 3 sesje poswiecone pzygotowaniu do roli matki i ojca, a dodatkowo na trzygodzinne spotkanie poswiecone technikom karmienia piersia. jako ze jestem pod koniec 12 tyg., zapisali mnie na lipiec i wyznaczyli termin kolejnej wizyty. co mnie zaniepokoilo, to to, ze dzoecko strasznie skakalo w brzuchu, wygladalo to jak epilepsja. moze to dlatego, ze jestem przeziebiona, kicham i kaszle caly czas...? wy tez tak mialyscie? czy to jest normalne? pani na usg mowila ze tak... ale ja jakos nie moge o tym zapomniec... druga sprawa - znacie jakis niezawdny babciny srodek na odblokowanie nosa? dusze sie, nie moge oddychac. smaruje stopy mascia rozgzewajaca, pije wode z cytryna, nic wiecej nie mam w chalupie, bo raczej normalnie nie choruje :) bede wdzieczna za kazdy bezpieczny pomysl! pozdrawiam wszystkie brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ale się trochę gorąco zrobiło na forum - suuuuuper! Maternity leave - można wziąć już 11 tyg przed terminem porodu, najpóźniej w dzień porodu (chyba).Chorobowe można dostać w każdym momencie, jeśli jesteś chora i choroba NIE dotyczy ciąży.Jeśli weźmiesz wolne w ostatnich 4 tygodniach ciąży z powodów ciążowych to automatycznie zaczynasz maternity leave.Ale jeśli chorobowe nie jest połączone z ciążą, i nie ważne kiedy je bierzesz, to możesz kontynuować pracę do końca.Takie informacje dostałam od mojego pracodawcy. Co do zatkanego nosa - ja mam problem z zatokami za każdym razem jak jestem przeziębiona - raz lekarz przepisał mi krople do nosa Betnesol -N Eye, Ear and Nose drops, ale zastrzegł nie brać częściej niż 2/3 razy dziennie po jednej. Wydaje mi się,że możesz spróbować sól fizjologiczną, skoro pomaga noworodkom to chyba ciężarnej nie zaszkodzi.Ja zaś stosuję Vicks VapoRub, nacieram zatoki i gardło na noc i robie sobie inhalacje - nie wiem czy można w ciąży, raczej nie powinno zaszkodzić, lepsze to niż antybiotyk. Z resztą katar po prostu musi przejść sam. W sumie to przez to ,że mam dosyć zaawansowaną anemię chora jestem już od 3 tygodni i przez ostatnie 3 tyg piję mleko z czosnkiem i miodem oraz wit C1000 (po 2 dziennie), do tego zamiast herbaty piję miód rozpuszczony w ciepłej przegotowanej wodzie z odrobiną cytryny no i stosuję Vick.Niestety kaszel mnie nie opuścił, więc w końcu poszłam do GP i dostałam antybiotyk, bo za długo mam to przeziębienie i charczenie w oskrzelach.W 30 tyg. oddech kobiety i tak jest dosyć płytki, do dzidziak zajmuje coraz więcej miejsca, więc niedrożność dróg oddechowych to dodatkowe obciążenie. Ta pogoda w kratkę też robi swoje.Czekam na prawdziwą cieplutką wiosnę, ze słoneczkiem i kilkunastoma stopniami C. Życzę wszystkim ZDRÓWKA. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) do ZoZo: Wiec spotkanie z midwife bardzo fajne. Przyjela mnie mloda hiszpanka, odpowiedziala na wszystkie moje pytania, zalozyla mi karte ciazy z cal historia. Pobrali mi 5 fiolek krwi, bo jak stwierdzila nie chca brac na siebie odpowiedzialnosci za ewentualne pomylki lekarzy z Polski. Takze beda robic badania od przeciwcial, po grupe krwi. Teraz spotakania bede miala reguralnie co 2 tyg az do porodu i na kazdy beda pobierali krew i badali mocz, tak by sprawdzac czy nie mam anemii, albo czy nie dzieje sie cos zlego. Zarezerwowala mi tez miejsce w szkole rodzenia. Ale musze sprawdzic w jakie dni moglabym chodzic i czy potrzebuje meza z soba, bo on w tyg pracuje. Moze ktoras z Was cos napisze jak wygladaja lekcje w szkole rodzenia? Powiedziala tez, ze z jej badania maluszka i z tego co widzi po scanach z Polski wszystko z malym jest ok i ze najprawdopodobniej nie bede miala juz robionego USG. Szkoda tylko, ze za kazdym razem bede miala na spotakniu inna midwife w zaleznosci od dyzuru, ale mam nadzieje ze trafie na rownie mile pozdrawiam i zaraz dopisze sie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuje sie z przyjemnoscia do Tabelki:) Szczęśliwe Brzuchatki: tilli......22.02.08....36......Londyn.....córeczka...... ............Oliwka Sasania.......22/02...40......Northampton......córeczka. ....Gabrysia Maddalen83.....02.03.08....35....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Karolinah...04.05.2008...31....Londyn/Koszalin.....synek ...Maximilian Monika2......07.05.2008...30.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...29.......Coventry...........s ynek .....Filip Maja2008.....16.05.2008...31......Londyn...........synek....Tymon mona7712.....26.05.2008...22......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...23...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....21....Londyn/Croydon........c orka... arvena4-Gosia...08.08.2008....18....Basingstoke....chlop ak............ Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. natusia22.....29.08.2008...16.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Karinella......03/01/08...3240....Southend....coreczka.. ..Kornelia Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds............synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23...........09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do onyx1 To ze twoj dzidzius sie duzo rusza, to naprawde dobrze, ja pamietam, ze w 12 nasz maly machal raczka i mam fajne zdjecie z USG:) Co do leczenia przeziebienia, nie smaruj sie zadna mascia, nawet stop, bo nie wiesz jaki jest dokladny sklad i czy nie zaszkodzisz maluchowi. Dziwne, ze polozna nie zlecila ci wizyty u lekarza, bo przeziebienie jak tez kazde infekcja nie sa dobre dla dziecka. Takze jesli nie masz goraczki i nie czujesz sie mega zle to sproboj pic cos z malin, herbate albo sok, herbate z cytryna,zrob sobie rosol, nie jedz slodyczy. Mozesz pic cieple mleko z miodem i maslem. Ale jak czujesz sie zle to do lekarza musza ci cos przepisac. zycze zdrowka maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
maja- bardzo sie ciesze ze jestes zadowolona z wizyty, ja jak na razie tez nie narzekam jesli chodzi o te spotaknia- milo i przyjemnie. onyx - co do twojego noska- ja mialam ten sam problem, chorowalam ciagle i szegolnie dokuczal mi katar. wiec, wyczytalam ze typowe krople do nosa nie sa najlepsze , ale bradzo dobra jest fizjologiczna sol morska. ja kupilam w polsce , le wiem ze tu tez mozna kupic taka o nazwie STERIMAR. mi pomaga, takze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
maja- bardzo sie ciesze ze jestes zadowolona z wizyty, ja jak na razie tez nie narzekam jesli chodzi o te spotaknia- milo i przyjemnie. onyx - co do twojego noska- ja mialam ten sam problem, chorowalam ciagle i szegolnie dokuczal mi katar. wiec, wyczytalam ze typowe krople do nosa nie sa najlepsze , ale bradzo dobra jest fizjologiczna sol morska. ja kupilam w polsce , le wiem ze tu tez mozna kupic taka o nazwie STERIMAR. mi pomaga, takze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
maja- bardzo sie ciesze ze jestes zadowolona z wizyty, ja jak na razie tez nie narzekam jesli chodzi o te spotaknia- milo i przyjemnie. onyx - co do twojego noska- ja mialam ten sam problem, chorowalam ciagle i szegolnie dokuczal mi katar. wiec, wyczytalam ze typowe krople do nosa nie sa najlepsze , ale bradzo dobra jest fizjologiczna sol morska. ja kupilam w polsce , le wiem ze tu tez mozna kupic taka o nazwie STERIMAR. mi pomaga, takze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
hej!!! a ja dalej bede wam zawracala glowe, bo jakos nie moge tego zrozumiec, kazda juz miala wizyte z polozna a ja mam pierwszy scan , a o wizycie z polozna nic mi nie przyszlo. Scan mam na 4 kwietnia i to bedzie jakis 20-21 tydzien ciezy,czy scan robi polozna ?? lekarz? czy wystawi mi zaswiadczenie o tym ze jestem w ciazy?? bo do 25 tyg chce dac wszytskie moje dokumenty mojemu szefowi, bo inaczej macierzynskie mi przepdanie!!!! poratujcie mnie prosze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli do Elenassss
z plesniawkami zadzwon lub przejdz sie do lekarza.moja mala dostawala Nystan ale bez recepty chyba tego nie dostaniesz. warto jest poprosic kogos kto jedzie lub wraca z Polski o Aftin, dobrze jest miec go w apteczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
odpowiadajac na Wasze posty: - bylam nazwolnieniu na nie wiecej niz 10 tygodni przed porodem.na zwolnieniu jak wol mialam "pregnancy related" i nikt mnie nie wyslal na macierzynski co wiecej nie zaliczonomi tego jako " sicka" do ktoregos tam levelu . byc moze to tez zalezy od pracodawcy. -jesli chodzi o zatoki to spory procent kobiet w ciazy ma z nimi problemy.ja walcze inhalacjami z vicka, lyzka stolowa vicka na miseczke gorocej wody,reczniczek na glowe i lecimy! :-) -nastusia nie wiem dlaczego tak pozno masz pierwszy skan ale to nie jest normalne,pierwszy skan powinnas miec ok 12 tygodnia ciazy, jest to tzw. skan datujacy ciaz. drugi skan jest ok 20 tygodnia, jest to bardzo wazny i dosc dlugi skan na ktorym robi sie dokladne "pomiary" plodu. wywiad z polozna powinnas miec przed lub zaraz po 12 tygodniowym skanie! tyle mego wymadrzania sie, dobrej nocy Brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wczesnym porankiem wszystkie brzuchatki :) Rzeczywiscie troche pozno jakna pierwszy scan Natusia,ale po skanie bedziesz pewnie miala wizyte z polozna. Wiec po scanie musisz pomaszerowac do poloznej. Na pewno fiolke z moczem powinnas miec albo na miejscu pojsc na \'siusiu\'. Ja juz swoj ostatni tydzien w pracy mam. To moj 33 tyg. Ale zanim zaczne moj maternity leave to wyorzystuje 4 tygodnie platnego holiday\'a. Wiec teoretycznie macierzynski zaczne w 37 tygodniu. Troche dziwnie sie czuje, siedziec w domu. Jestem troche rozdarta i panikuje. Ja lubie pracowac, kontakt z ludzmi, i jakos sobie nie wyobrazam bycia w domu. Troche mam tez wyrzuty w stosunku do mojego partnera, ze ja w domu a on w pracy caly dzien. Pewnie troche przesadzam, ale ja nie potrafie siedziec bezczynnie. Ja chodze na atenatal classes. Ale nie ma tam akurat tych wszystkich cwiczen oddechowy, bo to jest u mnie w szpitalu na lekcjach relaksacyjnych. My tylko mamy pogadanki i filmy. Omawiamy wszytsko po kolei. Na pierwszych mialam o normalnym porodzie, jego stadiach, kiedy jechac do szpitala a kiedy jeszcze nie. O wadach i zaletach rodzenia w szpitalu i w domu. Na drugih zajeciach rozmawialismy o porodzie z komplikacjami, cesrace, i lekach przeciwbolowych. Naprawde dzieki tym spotkaniom wszytskie nazbierane informacje od \'zyczliwych\' sie wyjasnily, poukladaly. Znalazlam odpowiedz na pytania ktore mnie meczyly. Ojjj, czas zbierac sie do pracy. Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borówa
Maja gdzie Ty mieszkasz ze spotkania bedziesz mieć co 2 tyg i tak samo badania krwi???Ja będąc nawt w w 9tym m-cu nie miałam częściej co niż 4tg a o badaniu krwi juz nie wspomne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TEZ CHCE JAK NAJDLUZEJ PRACOWAC.mam nadzieje ze sie uda. mam nadzieje ze mnie polozna zapisze do szkoly rodzenia albo cokolwiek bo nie mam pojecia generalnie jak zajmowac sie dziecmi :) moze troche mam ale i tak sie boje :( a jak nie zapisze to kaze jej zapisac i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
dzieki za wszystkie informacje dotyczace zwolnienia chorobowego w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz sie pogubilam z tym zwolnieniem chorobowym w ciazy. pewnie zalezy od lekarza, jaka ma wole itp itd ale siedziec w domu tez nudno, chyba ze ma sie kogos do towarzystwa kolezanke albo cos, bo lezec przed tv calymi dniami to wtedy dopiero mozna w tluszcze obrosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubulek79
Czesc dziewczyny, mam pytanko. Czy po porodzie w Anglii nalezy sie rowniez becikowe w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze a ja mam
rece sie same zalamuja od takich pytan tak mozesz- i jeszcze we francji i w niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubulek79 - wszystkie benefity sa omowione na stronie pierwszej tego watku, poszukaj sure start maternity grant (ssmg), tam jest wszystko rozpisane dokladnie :) dzieki za babcine sposoby na zatkany nos, bylam oczywiscie u gp, no i jak mozna przewidziec, polecil mi paracetamol, hehe. ale przynajmniej mnie osluchal. tak wiec sie inhaluje i popijam duzo plynow. trzymajcie sie zdrowo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubulek79 musisz chyba wybrac czy chcesz otrzymac becikowe tutaj czy w polsce. kwota, o ile wiem, jest podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety za becikowe dostaniesz wiecej w londynie niz w polsce bo tutaj wynosi 500f a w polsce tylko 1000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowa-co tam u ciebie i jak samopoczucie dawno mnie niebylo na forum bo moj synus niedaje mi odpoczac! pozdrawiam wszystkie brzuchatki i nowe mamusie acha jak masz jakies pytania to z checia ci na nie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zeby dostac te 500 funtow, trzeba pobierac jakis z benefitow. i jak to zrobic zeby sie wyrobic, bo na te 500 funtnow masz 3 miesiace od porodu?? a ja czuje smyranie mojego synka :) nie sa to jakies motylki tylko takie delikatne dotyki wewnatrz co raz w roznych miejscach :) mam nadzieje ze teraz czescie i silniej bedzie, ale nie za mocno :) kopal zeby tatko mogl poczuc jak reke przylozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×