Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witajcie kobitki w ten pochmurny poranek. U na też pada, ale mam nadzieję, że się przejaśni. Nie wiecie może czy normalnym zjawiskiem jest, iż moje dziecko od jakiegoś czasu (tydzień lub dwa) upodobało sobie prawą część mojego brzucha i tylko tam się gnieździ, głównie tam się wypycha i rusza, a lewa strona pusta. Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek dziekuje mamo eli.jak na razie to ona ma taki problem ze za 2 tygodnie nie bedzie miała gdzie mieszkac bo my wyjezdzamy a ona nie ma nic wynajete jeszcze,a rodzi na dniach:( musze ja wyslac do job center w takim razie ,bo ja myslalam ze to sie w counci housie zalatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola u mnei jak bylam w ciazy maly tlko na prawej stronie lezal i czesto tak sie wypinal ze z lewej mialam plasko a z prawej gore ogromna :) az czasem nie przyjemne to bylo i bolesne. a w tym linku mozna w skrocie zobaczyc co moze z benefitow przyslugiwac http://benefitsadviser.direct.gov.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do latania-to mnie sie to bardzo spodobało po pierwszym razie i nigdy sie potem nie bałam,tylko tak jakos teraz mam czarne mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx nie pisze nic,ciekawe jak jej sprawy sie potoczyly...? Moj adas juz z pol godziny z kupa chodzi i sie wyrywa jak go chcem przebrac...!!! MamoEli ciesze sie,ze juz dobrze sie czujecie!Troszke nadrobilam czytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
Czesc dziewuszki Iwawa ja tez pracowalam przez agencje i chociaz tez niechcieli to musieli mi wyplacac macierzynskie. jesli pracowalas u nich rok to z tego co wiem musza i nie mozna im popuszczac. A w kryzysowej sytuacji, jakby jednak cos wykombinowali i niechcieli idz do job centre oni Ci pomoga zalatwic wszystko. Pozdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
U mnie tez malenstwo przez jakis czas tylko po prawej stronie lezalo, az dzienie to wygladalo czasami, teraz zostalo mi 3 tyg jakies i juz chyba nie ma miejsca zeby tylko z jednej strony lezec , ale czasami moj brzuch to takie gory i doliny ze hoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ale dziś pogoda. u mnie to wczorajszego wieczoru pada i jak patrzę na niebo to raczej się nie zanosi na rozpogodzenie:( mona7712 może niech twoja koleżanka uda się do councilu w okolicy w której mieszka i powie jaką ma sytuację. wiem, że samotnym matką które nie bardzo mają gdzie mieszkać a do tego jak ona niedługo rodzi przysługuje mieszkanie w pierwszej kolejności. a reszta benefitów to tak jak pisały wcześniej dziewczyny musi iść do jobcenter. Jola mój malec też leży- wierci się po prawej stronie. I zazwyczaj mam duży brzuch z prawej strony i tak napięty że mnie wszystko boli a lewa strona wygląda prawie jak w 5 miesiącu. A tak swoją drogą jak czytałam wypowiedzi dziewczyn to większość maluchów leży po prawej stronie - ciekawe dlaczego?? idę zrobić sobie jakąś kawkę bo za moment usnę. zajrzę do was za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona bo benefity zalatwia sie kazdy oddzielnie tylko w Job Centre powiedza jej dokladnie o co moze sie starac i \"z ktorej strony to ugryzc\". poza tym jesli jej angielski jest slaby powinni jej pomoc wypelnic formy. nic jednak nie stoi na przeszkodzie by pozbierac formy po urzedach i zaczac cos robic samemu. dziewuszki zajze pozniej bo mam dzis slaby dzien, musze sie zdrzemnac. anecia fajnie ze sie odezwalas bo troche sie juz martwilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoEli dziekuje za pamiec 🌼 to dla ciebie,u mnie ok,nawet pospalam dzisiaj,sny oczywiscie dziwne byly,ze wozka nie moglam wybrac,zaden mi sie nie podobal... Wczoraj Adas uderzyl mnie dosc mocno w brzuch,ostatnio cos lubi mnie w niego uderzac a to noga,albo glowa...biedne dziecko,az sie boje co to bedzie jak sie urodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona jest tez numer telefonu do revenue,na ktory mozna zadzwonic i poprosic tlumacza tam tez wszystko wyjasnia,przesla papiery jak bedzie chciala 0845 300 900 najlepiej dzwonic rano,bo pozniej ciezko sie dodzwonic,infolinia czynna od 8-20,dzwoni podaje numer NIN i prosi polish interpretator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mialam z adasiem,na poczatku nie chcial siedziec,a le pozniej super,mi sie przydalo jak gotowalam to w tym lezal bralam go do kuchni i obserwowal,jak sie kompalam to do lazienki,mi sie sprawdzilo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super :) bo to tez na dluzej moze byc jak dziecko podrosnie jako taki fotel czy krzeseklko a na amazon najtaniej bylo genralnie ia i tak gdzies za tydizen albo wiecej dostarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mozesz wszedzie zabrac tzn.chodzi mi w domu,bo w lozeczku nie zostawisz,bo moze plakac jak cie nie widz,a tu widzi mamcie ty jego,moze sie pobawic zabaweczkami,tam tez chyba sa melodyjki,ja wlasnie mialam,pociagalo sie za zabawke i gralo!Jak dla mnie swietna sprawa,bylam sama bo maz w anglii i przydalo sie bardzo:) Arvenka ten synus twoj jest cudny normalnie ogladam czesto zdjecia kurcze,chyba nie zaurocze...:(nie chcem przynajmniej,ale juz mi obojetne jak patrze na niego czy 3ci chlop!!!zaczynam sie czuc jak baba w ciazy w koncu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny lezaczek ;)- bo tez taki zamierzam kupic - bo moj synek juz pewnie 8kg wazy, a taki zwykly bujak jest do 9kg - a ten moze byc tez i dla starszych dzieci - bodajze do 18kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneci to chyba dobrze, dziekuje za tyle pochwal dla synka :) wlasnie moja mam wyzla z malym na spacer :) bo ja czekam na te polozna. zeby mi szef sprawdzila. a dziewczyny ktore mialy cesarke czy tez tak macie ze miejscami np nad szwem nie macie czucia w skorze??????? bo ja jak dotykam to nic nie czuje w niekturych mijscach :( ciagle cos nie tak :( ze mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felicity no wlasnie dlatego kupilam ten bo taki przyszlosciowy bardziej a inne to tylko na miesiac albo dwa bo dzieciatko szybko rosnie i przybiera na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie,ze dobrze,bo wczesniej nie docieralo do mnie,ze w ciazy!Ja uwielbiam dzieci!Takie malenkie fasoleczki,caly dzien moglabym na takie patrzec,jak robi minki,usmiecha sie przez sen......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez kocham dzieci a jakos tak dziwnie sie czuje mowiac do siebie mama czy cos. i nie wiem jakbym nie czula sie w pelnie zwiazana z malym alexem, tak dziwnie mi. musze sie moze troche osowic. a kupilam kremik dla niego na dwor AVENT \"Magic Cream\" jakis hypoalergiczny. nie jest napisane czy mozna id urdzenia, zoabczymy. a dziewczyny urzywam balsamu J&J rozowego do ciaqla dla malego po kapieli. i zastanawiam sie czy jest dobry. czego urzywacie dla takich maluszkow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Agnieszka1981-dziekuje bardzo za wiadomosci.Moge wiedzieć jak dlugo pracowalaś tzn do którego tygodna ciaży? Dziękuje raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarudze Wam troche bo nici z mojej drzemki :) nie moge zasnac. skurcze jak byki zasnac nie daja, po ostatnim to az sie zasmarkalam. nie sa bolesne ale nieprzyjemne i ciezko oddychac. jak we srode lezalam pod KTG to dochodzily do 47% i to wcale nie byly takie najgorsze, dzisiejsze sa powiedzialabym \"mniej delikatne\". az mi glowa boli ze zmeczenia i niewyspania. za pol godziny prowadze niedobrzatko do niani, kupuje jakiegos gotowca na obiad i znowu sprobuje sie zdrzemnac. Arvena tez myslalam nad takim lezaczkiem. ja akurat upatrzylam sobie ten: http://www.mothercare.com/gp/product/B000N1XV70/sr=1-17/qid=1220359812/ref=sr_1_17/026-4320507-2767613?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44388031&mcb=core ale widze ze ten ktory znalazlas jest sporo tanszy. musze przemyslec sparwe :) ide nasmaruje glowe amolem moze mi troche ulży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena jesli chodzi no balsam to jesli nie ma na niego uczulenia to czemu nie? dopóki nie ma wysypki i skorka nie jest wysuszona to jasne ze mozesz go stosowac. u mnie stosowanie J&J konczylo sie zawsze niepowodzeniem a tak ladnie pachnie :) inne dzieci pachnialu tak bosko kremikami a moje... oliwa z oliwek extra virgin :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopre ma nadal sucha :( nie wiem czemu a uczulenia nie ma alex na nic a wogole to nie wiem co zrobic zanim poszedl na dwor umylam mu buzke posmarowalam specjalnym kremem itp ale niestetu wrocil z cala buzia czzerwona, nie wiem co jest, na sloncu ni byl, czy moze ma uczulenie????? na slonce???? kurde polozna nie przyszla jeszcze :( mamo eli fajny ten bujaczek, ale drozszy, mysle ze nie ma roznicy geenralnie tylko w cenie jest roznica, zobaczymy jak przyjdzie i wyprobujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
arvena4-na slonce uczulenie to takie plamki jakby krostki czerwone sie robia..moze ma uczulenie na kremik....czasem dzieci maja- moja siostrzenica np na J&J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
Iwwwa ja pracowalam do 28 tygodnia bo juz nie dalam rady dluzej, a prawnie jest to tak mniej wiecej cytuje : Statutory Maternity Pay jest to zasiłek wypłacany przez pracodawcę. Warunkiem jego otrzymania jest nieprzerwana praca u tego samego pracodawcy, przez co najmniej 26 tygodni przed 15 tygodniem, jaki pozostał do przewidywanego dnia porodu. Tygodniowe zarobki brutto nie mogą być niższe niż Ł87. Statutory Materinty Pay jest wypłacany przez 39 tygodni. Najwcześniej może zostać wypłacony na 11 tygodni przed przewidywanym terminem porodu, a najpóźniej od następnego dnia po urodzeniu dziecka. Przez pierwsze 6 tygodni urlopu macierzyńskiego SMP wynosi 90% dotychczasowych zarobków. Pozostałe 33 tygodnie to stała kwota zasiłku, która w chwili obecnej wynosi Ł117,18. Decyzja o rozpoczęciu urlopu macierzyńskiego powinna zostać przekazana pracodawcy nie później niż na 15 tygodni przed przewidywaną datą porodu. Przed tym terminem należy jednak przedstawić dokument potwierdzający ciążę – MATB1. Dokument ten wystawia położna około 20 tygodnia ciąży. No i wlasnie bardzo wazne jest zebys im przedstawila ten certyfikat MATB1 o czasie, u mnie agencja kombinowala, alw ja sobie wszystko dobrze obliczylam i dalam im w terminie. Popros polozna to Ci da. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Agnieszka1981-dziekuje Ci slicznie -naprawde jest to bardzo pomocne! do nastepnego razu!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
arvena moze nie na słonce ma uczulenie ani nie na krem ale na cos jakas roslinke albo cos,cos co z wiaterkiem na podworku go dopada. ZApytaj polozna moze cos wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×