Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

to sie dopisze :) Szczęsliwe Brzuchatki: karolinkaa_j....30.04.08...40......Borehamwood....... .?.............? Karolinah.....04.05.08....38....Londyn/Koszalin...synek ...Max Monika2......07.05.2008...38.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...38......Sheffield.........syn ek .......Filip Maja2008.....16.05.2008...37.....Londyn...........synek ....Tymon mona7712.....26.05.2008...35......Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted....22.06.08...27...stansted.....synek... ..Oscar Aneta_s.......07.07.2008...23....Slough...........corka. ......Jessica Borowa.......12.07.2008....28....Londyn/Croydon......... ..córka... arvena4-Gosia...08.08.2008....25....Basingstoke....chlop ak..... Julka..........15.08.2008....24.....Londyn.............. ............. agnieszka75..18.08.2008...22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302....18/08/08...33.....Londyn/Croydon......?.... .....? natusia22.....28.08.2008...19.....Londyn..............? ..........? asiunia876....15.09.2008....21.....Derby................ ?............? mama Eli..........06.10.2008..17..WGC................?........... ....? monika820227...15.10.2008..15...Londyn..........?....... ..........? Asanna............11.11.2008..12..Wood Green.......?...........? lorinka............19.11.2008..10...Blackpool.......................? Katelka25........?????????2008...??? ...Cheshunt.......???.........???? Salma..............10.12.2008...8..Leicester...........? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78...........17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
....na nos zatkany to smiej sie smiej ale ktos mi powiedzial i zroblam tak fakt,ze przezylam szok ale nos byl odblokowany na maksa,smiej sie bo teraz cos smiesznego ale pomagajacego przeczytasz,dalam kilka kropli z cytryny na lyzke i siuu do nosa,przeczysci jak niewiem co i zapomnij o blokadzie ale lzy Ci pojda,dobra rzecz silnie zraca,babcina,daj mi znac jak zaryzykujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
A teraz biegne na basenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny. czytalam Wasze posty odnosnie stosunku GP do nas kobiet w poczatkach ciazy. otoz ja jestem teraz w 8 tc. w GP bylam 3 tygodnie temu, zostawilam karte zgloszeniawa o mojej ciazy w recepcji. w tamtym tygodniu zadzwonila do mnie midwife i umowila sie ze mna na spotkanie u mnie w domu (!) juz w ten czwartek (1.05). nie wiem co ona bedzie ze mna robic, czy po prostu przychodzi obczajac jak mieszkam itd. Ciesze sie ze tak szybko, moze juz teraz wystawi mi skierowanie na scan. Na poczatku midwife mowila ze mam przyjsc do przychodni jak bede w 11-12tc, a tu taka niespodzianka i kobieta sama zadzwonila ze juz czas sie spotkac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika820227
witam dziewczyny przepraszam ze znowu o maternity allowance ale moze mi ktoras powiedziec ile lat trzeba pracowac w anglii zeby dostac macierzynskie. dziekuje i zycze powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby dostac MA trzeba przepracowac 26 tyg w ciagu 66 tygodni (ostatni tydzien z tych 66 to tydzien kiedy rodzi sie dziecko.) wystarczy jak w ciagu tych 26 tygodni bedziesz pracowac part time, wazne zebys zarabiala minimum 30 funtow tygodniowo. nie musisz miec ciaglosci pracy. teraz szukam pracy, bo cos sobie wyliczylam ze mi sie nie nalezy. przepracowalam w uk 4 lata, ale moja ostatnia praca skonczyla sie w grudniu ub roku, wiec musze jeszcze przynajmiej na 3 miesiace gdzies sie zatrudnic. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc wielorybki kochane! wlasnie wrocilam z tyry, wyslalam slubnego po zakupy i pisze hahha! karolinkaa_j mieszkam w Welwyn i bede rodzic w QEII. o watford slyszalam raczej dobre rzeczy. powodzenia! mnie tez wszystko bolalo przed porodem jakbym przejechala rowerem 100 km po 10 letniej przerwie. dodam tylko ze moja dama byla 10 dni przenoszona i urodzila siejuz smolkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salma, jak nie znajdziesz pracy to zalatw self employment. Sama plac skladki. Jedno pismo, zeby zalozyc firme i jedno, zeby zlikwidowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika820227
dziekuje bardzo salma80. zaczelam sie martwic poniewaz ktos mi powiedzial ze trzeba miec przepracowane min 2 lata zeby dostac benefit. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Eli dzikuje i mam nadzieje ze ten bol dlugo juz nie potrwa chcialabym zeby juz bylo po wszystkim a w dodatku tesciowie mi we wt przyjezdzaja zeby wnkua alebo wnuczke zobaczyc a tu ani widu ani slychu dzidzi dobrze w brzuszku u mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja droga ciekawe jak tam karolinah daje rade mam nadzieje ze juz sie cieszy swoja kruszynka i ze dobrze sie nia zaopiekowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku gratuluję Wam wszystkim :D Ale dziewczyny ja do Was z prośbą! szukam polskiego ginekologa w okolicach Londynu! nie koniecznie w samym Londynie, chociaż wiem, że tam będzie najłatwiej znaleść :D poczytałam troszkę na necie i znalazłam co nie co . wszyscy z Londynu. 1. przychodnia na Greenfordzie , 2. andrzej cieślak, 3. krystyna tajchman, ale czytałam, ze są problemy z realizacją recept od niej, 4. niejaki med-pol , 5. michał kisiel to by było na tyle! ale chodzi mi o to, ze może któraś z Was była u kogoś z tych lekarzy ?? widzicie ja mam za soba dwa poronienia, a więc dla mnie bez polskiego gina się nie obejdzie! chciałabym, żeby poprowadził moją ciąże (jeszcze nie jestem, ale bardzo bym juz chciała), także ja będę conajmniej co 4-ry tygodnie miała spotkanie z owym lekarzem! zależy mi na tym, żeby był kompetentny no i taki życiowy! a no i żeby można było realizować jego recepty! Próbowałam dostać się do gina państwowo, ale GP mi powiedziała, że dopiero po trzecim poronieniu! już i tak byłam w szoku, że zrobili mi badania hormonów i wymazy z pochwy, ale ginekologicznie to mnie już nie zbadali :( niedawno byłam w Polsce i zaopatrzyłam się w leki od swojego gina, ale jak mi się skończą?? co wtedy?? a mam za niski progesteron, a więc duphaston bądź luteina to u mnie podstawa! Bardzo dziękuje za jakiekolwiek informację!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam poznym wieczorem:) Karolinah urodzila - wlasnie dostalam wiadomosc, Maksiu zdrowy, przyssal sie do cyca jak zawodowiec. Suma sumarum zrobili jej cesarke. Wszystko opowie jak dojdzie do siebie buziaki ps to ktora nastepna?:) Moj chlopak dzis ma tyle energii , ze jakby mogl to by bokiem wyskoczyl:) dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinah - wielkie gratulacje MAMUSIU🌼🌼 niech dzidzia rosnie ci zdrowo❤️❤️❤️ gawit- ja niestety nie znam zadnych polskich ginekologow w UK ale uwazam , ze GP powinien dac ci skierowanie do specjalisty. albo potejdz do osrodka planowania rodziny moze tam ci beda mogli pomoc w jakis sposob. Zycze powodzenia❤️ kaletka25-gratuluje dzidziusia w brzuszku❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinah GRATULUJE!!! no i mamy nowa szczesliwa mamusie :) gawit_79 nie znam zadnego polskiego gin ale mysle ze jak troszke powalczysz to dadza ci skierowanie a jak nie to moze sprobuj w innej gp tak czy siak zycze powodzenia zycze wszystkim milej nocki dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim obecnym i przyszlym mamusia :) nie wiem co sie dzieje spac nie moge a ledwo co na oczy widze :( przesypiam ok 2 godz i budz sie a pozniej ciezko mi zasnac no i tak cala noc z glowy i pewnie dzien tez bo co chwile bede spac chodzila oj i znow dzien marudy :D moj biedny mezulek mnie za drzwi wystawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinah - gratulacje!!! pozdrowienia dla calej rodzinki! dobrze ze juz po wszystkim! trzymam kciuki za pozostale brzuchatki w kolejce do rozwiazania :) ja dzis jestem jakas taka zdechla, nawet pocwiczyc mi sie nie chce, ale pewno pojde na jakis spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i prosze a ja znow biegam pranie zrobione prasowanie tez a mi nadal sie spac nie chce chociaz czuje ze moje biedne cialko krzyczy ze potrzebuje snu :) kurcze tez bym sie chetnie na spacerek wybrala ale pogoda taka paskudna pada i pada wiec pewnie sie nigdzie nie rusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do \"Flowerska\" jezeli chodzi o self employment, musze zalozyc \"firme\",tak? czy musi ona przynosic zyski? i czy w job centre nie dopatrza sie, ze zakladam firme, a za chwile skladam papiery ze jestem w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Gratulacje dla Karolinah - czekamy z niecierpliwością na szczegóły, kiedy, jak długo. ile waży i jaki duży, etc. Życzę zdrówka dla Was obojga. dziewczyny, znacie jakieś sposoby na opuchnięte kończyny? Żadnych butów , poza sandałkami, nie mogę założyć.Nogi i ręce mam jak balony, całe.Chodzenie zaczyna sprawiać mi ból.Kostki równają się w obwodzie kolanom.Odpoczywanie z nogami w górze nie pomaga.Może powinnam coś zjeść lub czegoś nie jeść.Albo jakieś okłady.Proszę o rady, może któraś to już przechodziła...? Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
Monika2 mialam ten sam problem ale jak tylko wspomnialam o tym midwife porobila mi dodatkowe badania i sama przyjechala do mnie zmierzyc mi cisnienie (jezdzila tak z reszta przez tydzien codziennie bo mialam zbyt wysokie cisnienie i... cholerne bole glowy) bo podejzewala ze mam stan przedrzucawkowy. cisnienie sie unormowalo ale wlasciwy ksztalt stop i kostki zobaczylam dopiero kilka dni po porodzie. w ostatnie dni mialam wrazenie ze mi skory zabraknie na stopach, az sie swiecila tak byla naciagnieta. mozesz sprobowac pomoczyc nogi w chlodnej wodzie tylko z rozsadkiem zebys kataru nie zlapala :-). pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
albo rob sobie chlodne oklady lezac z nogami troche wyzej niz glowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
aha i jeszcze jedno dziewuszki :D. nie zdziwcie sie jak po ciazy bedziecie musialy pokupowac sobie o rozmiar lub pol wieksze buty!!! mi sie to przytrafilo, musialam kupic sobie nowe buty od A do Z ! no moze poza kozaczkami ktore kupowalam sobie w juz wysokiej ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 mi tez od wczoraj badziej puchne, ale tylko dlonie, wczesniej mialam spuchniete po nocy, w dzien wracaly do normy,a teraz caly czas sa opuchniete, nie wiem moze to jest zwiazane z podogoda? Jesli ty masz to czesciej to moze, straj sie mniej solic rzeczy, ktore jesz, bo sol zatrzymuje wode w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Ale superkowo ale super ze KArolinah urodzila Maxa,pozdrowionka jeste taka ucieszona bo wlasnie po to weszlam na moment by sprawdzic,och jak pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za rady, ale boję robić zimne lub chłodne okłady na stopy, bo już tyle razy byłam przeziębiona,że mam tego po dziurki w nosie.Ale chyba będę musiała spróbować, bo już teraz nawet sandałków nie mogę zapiąć (mam takie na rzepy i rzepy są za krótkie). Taki chyba mój urok.Pocieszające jest to,że po porodzie wszystkie dolegliwości znikają i będzie można się normalnie schylać i nosić swoje buty i robić wiele innych rzeczy, które teraz są niemożliwe.Za to pewnie pojawią się nowe rzeczy, których nie będzie można robić...Co nie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja jeszcze raz pyt na temat fotelika samochoowego czy oni to jakos sprawdzaja czy masz fotelik zanim Ci dadza dzidzie do domku?? Bo my dopiero co bedziemy kupowac nowy samochod a w tym co mamy to pojawil sie maly problem z zamontowaniem fotelika wiec pewnie albo zostaje taksowka albo fotelik bedzie przymocowany o tyle o ile ale boje sie ze jak oni beda sprawdzac to mi wtedy dzidzi nie beda chcieli dac dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
karolinkaa_j nie pamietam juz dokladnie ale lepiej jest miec bo co kraj to obyczaj... dlaczego jest problem z zamontowaniem? przeciez zeby zamontowac wystarczy miec pasy bezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
monika2 moja "biblia" mowi zeby: - absolutnie nie przestawac duzo pic, wypijac ok 4,5 litra wody dziennie bo to ponoc mimo iz brzmi paradoksalnie pomaga uniknac nadmiernego gromadzenia sie wody w organizmie. -unikac dlugotrwalego przebywania w pozycji stojacej, -gdy siedzisz trzymac nogi na podwyzszeniu, -w miare mozliwosci kladz sie co pewien czas na chwile najlepiej na lewym boku, -unikaj skarpet i podkolanowek z gumkami drugie zrodlo zas radzi: -kladz sie lub siadaj na godzine dziennie z nogami wyzej linii serca -unikaj kofeiny, alkoholu i soli - reszta jak w zrodle pierwszym. mi niestety pomoglo dopiero urodzenie mojej krowki :) Dorbrej nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salma - ja mialam firme przez 6 miesiecy. Nkt o nic nie pytal i niczego sie nie dopatrzyl. Musisz tylko pamietac, ze jesli gdziekolwiek wykazujesz dochody to tylko te minimalne 30 F miesicznie. Powyzej (chyba) 4 tysiecy rocznie bedziesz musiala zaplacic podatek. Jak masz pytania to sie odezwij na GG 2362080. Nie bedziemy dziewczyn zanudzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×