Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Justyna M pokaz jaki wozek kupilas :) jesli chodzi o dziurke na pepuszek, to niektorehigginsy maja juz firmowa dziurke, ale wiadmomo z kazde dziecko jest inne i nie na kazdego to bedzie pasowalo. ja chyba bede wycinac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
czesc kobitki wrocilam ze szkoly!!!!!!!!niedlugo egzamin...a ja nie nawidze wrecz pisac wypracowan...:-p wczoraj zabralismy sie mezem do ogladania lozeczek dla bobaska i w koncu kuuuuuuuuuuuuuuuuuuupilismy kolyske..wow al esie ciesze taka fajniusia sprawdzilismy najpierw jak dlugo taki dzieciaczek moze w niej spac i do ok 10 mcy -wiec ok.:-) wcale nawet nie myslalam o kolosce a tu prosze jak cos wpadnie czlowiekowi w oko to koniec ... kaska0110 len mnie dopadl i obiecalam sobie ze pojde do job centre z tymi papierkami po niedzieli...wiec leza narazie w szufladzie i czekaja na swoja kolej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
a i zapomnialam przyznali mi MA fajnie kazdy grosz sie przyda i wyplacili mi juz z trzytygodniowym wyrownaniem...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s_daga witaj! bylam dzis znow na spr watroby a krwi bo ostatnio wiesz jakie mialam wyniki a ostatniej nocy myslalam ze dlonie zadrapie i watroba bolala,wiec powtarzam wynik zeby kontrolowac napisz od poczatku co zrobilas i jakie papiery gdzie zanioslas w spr MA? kiedy moze zaczac skoro termin mam na 15 pazdziernika? Justyna M dawaj koniecznie fotke wozka i wogole napisz czy te ceny w mother care sa faktycznie korzystne? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka_bober dokumenty mozesc sciagnac z netu wpisz w google maternity allowance... mozesz skladac 11 tygodni przed wyznaczona data porodu(a nie pracowalas nigdzie podczas ciazy?) bo to wazne bo warunkiem jest: przepracowanie 26 tyg. (nie musi byc jednym ciagiem) w ciagu 66 tygodni te tygodnie sobie policz od wyznaczonej daty porodu wstecz a potem policz czy przepracowalas w tym okresie te 26 tyg. jak cos to pisz i pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
aha i mozesz skaldac papiery juz po 1 lipca bo ci sprawdzilam a jesli ci przyznaja to beda ci wyplacac od ok 1 sierpnia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s_daga dzieki! ja mam wniosek juz od poloznej MA B1 wiec nie musze juz nic z netu sciagac? gdzie to wyslac i jakie dokumenty dolaczyc? pracowalam od lutego 2006 do 3-3-2007 termin porodu 15-10-2007-zalapie sie??mysle ze tak wg tych wyliczen ale sprawdz to dla mnie.... czyli nie wysylac zanim nie bedzie 11 tyg przed porodem? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - a ktore zasilki na dziecko płaci pracodawca, a które Państwo? Bo ja od mojego nic nie chcę żądać, ale od Państwa pociągnąćbym chciala, jakby sie dało :P które są które więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka wyslac mozesz 15 tyg przed porodem (u ciebie jest to 1 lipca bo sprawdzilam)a wyplacaja od 11 tyg przed porodem przez 39 tyg,, a to mat b1 o ktorym piszesz to tylko certyfikat od poloznej potrzebujesz jeszcze MA application form (masz to?)muisz wypelnic i dolaczc to MAT B1 i dopiero wyslac skorpionka Maternity Allowance to cos co wyplaca panstwo ale skoro pracujesz to musisz miec dokument od pracodawcy potwierdzajacy i wyjasniajacy dlaczego nie chce badz nie moze wyplacac ci STATUORY MATERNITY PAY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka no wlasnie to MA placi panstwo, mi macierzynskiego nie zaplaci pracodawca bo nie pracowalam u niego do 5 miesiaca ciazy :( a o innych to nie wiem juz,,, s_daga dzieki za spr daty,ja dzwonilam to mi powiedzieli ze 3 lipca moge,,,ale co i jak to juz nie laska,tyle sie dowiedzialam,wiec bede wdzieczna za namiary gdzie wyslalas,czy papier wysle to juz maila nie musze? jakie jeszcze dokumenty? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
achaaaa------tego formularza to nie mam,czyli jego mam sciagnac z netu,,,a i wszystko jasne :D jest adres gdzie to wyslac na formularzu? jesli go masz juz na kompie to rzucisz mi na maila? Migotka@excite.co.uk dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka tygodniami sie lapiesz jesli nie mialas zadnej przerwy to na 100% sie lapiesz bo przepracowalas wiecej niz 26 tyg w ciagu tych 66 tyg.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
migotka adresu nie mam bo dostalam koperte specjalna z job centre a nigdzie go nie zapisalam tylko odeslalam i sciagnijj formularz a i musisz miec 13 payslipow bo musisz im je wyslac jakich kolwiek ale dotyczacych tych 26 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
nie ma sprawy..pleasure:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jesli chodzi o urlop dla taty to trzeba (nie kazdy pracodawca wymaga) zlozyc dokumenty z IR forma:SC3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovka
Laboszek :) dzieki! bede zagladac czesto,organizuje tu sobie dopiero co od niedawna zycie,jestem lekko przestraszona,ale wiadomo,co nieznane z lekka niepokoi,tym bardziej,ze mam trzeciego malutka w drodze,a dwojeczka na mnie wisi (co prawda maja po 8 lat-corusia i 10 lat synus),jestem troszke samotna i slaby angielski,ale co tam,nie ja jedna,poza tym, dalam rade sama w Polsce, to i tutaj sobie poradze. Dzieki za wsparcie i pozdrowionka serdeczne! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny boli mnie w dole brzucha...podejrzewam zapalenie pecherza lub jakos infekcje...mam jechac na emergency czy poczekac do pon. i umówic sie do GP? Co radzicie? Troche sie martwie.... I jeszcze jedno- czy któras z aWas miala infekcje pochwy w ciazy??? Czym oni tu to lecza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
jedz na emergency to jest ciaza a wiec powiklania nie wskazane, lecza czopkami lub mascia w zaleznosci od rodzaju infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki s_daga, tak zrobie. To 13 tydzien ciazy wiec ryzykownie jeszcze jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
dokladnie tylko nie pozwol aby cie zignorowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania Grimsby
Witam drogie dziewczyny. Mam takie pytanko........ Od trzech dni wrocil moj problem z wymiotami. Jestem w 20 tygodniu a znowu sie zaczelo codziennie z rana gonitwa do lazienki. Nie wazne co zjem i czy wogole zjem. Zawsze jest tak samo. Czy Wy tez tak mialyscie, ze wymioty powracaly??? Martwier sie bo wyjazd za dwa dni a ja tu sie rozpadam..... Pozdrawiam cieplutko i prosze poradzcie co to moze byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
ja tez tak mialam ale niecodziennie tylko jak siezgielam albo za bardzo pochylilam i ucisnelam zoladek albo zaraptownie wstalam pobserwuj siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania Grimsby
s-daga dziekuje za odpowiedz........ swoja droga bylam 20 na skanie wiec gdyby bylo coas nie tak to chyba by mi powiedzial albo zalecil jakies badania, a tymczasem powiedzial ze z dzieckiem ok i tyle.....masz racje poobserwuje jak cos to pujde w Polsce do lekarza... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalio- ja ma infekcje. Wlasnie dzisiaj bylam rano u poloznej ( sluchajcie mialam badanie ginekologiczne-a potem pobierala mi jakims patyczkiem sluz z wewnacz pochwy i wyslala to do jakiegos laboratorium) A niedawno wrocilam od gp skierowali mnie specialnie do pani doktur ktora jeszcze raz zbadala mnie ginekologicznie, przepisala mi jakies globulki do pochwowe( chyba antybiotyk sprawdze bo tesciowa poszla mi je odebrac)mam je brac 2 razy dziennie. A jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
a co tu tak pusciutko???? ja sie tak najadlam czeresni ze juz nie moge sie podniesc az mi nie dobrze ale dobre byly takie naturalne to jak nikogo nie ma to ja tez spadam zycze milej nocy dobranoc mamuski i dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki kochane:) moja siostra urodzila dzisiaj coreczke,ma 54cm dlugosci i wazy 3200,caly dzien bylam z nia w szpitalu,jestem wykonczona,chyba bardziej to przezylam niz ona:)czuje sie jakbym byla w jakims szoku ale jestem zadowolona bo ladnie jej to poszlo i nie meczyla sie,pojechalysmy do szpitala o 6 rano,miala wtedy skurcze co 10 minut,w sumie moglysmy jeszcze troche poczekac ale to chyba z wrazenia,siedzialam z nia na porodowce i towarzyszylam we wszystkich badaniach i spacerach,bo dzialo sie to na przemian,zrobili jakies badanie i kazali pochodzic i tak wkolko,okolo 9 lekarz przebil pecherz plodowy,wszystko bylo spokojnie,caly czas mowili ze powinno pojsc gladko bo jest ladne rozwarcie (6 cm),okolo 10:30 podlaczyli jej kroplowke,zeby miala czestsze skorcze,no i byly coraz czestrze i mocniejsze,o 12 zaczely sie juz naprawde mocne bole a o 12:20 niunia byla juz na swiecie:D,przy samym porodzie mnie nie bylo ale jak zobaczylam tatusia malej,zaplakanego to sama sie poplakalam,swietne przezycie. moze nie opisalam tego wszystkiego perfekcyjnie ale jestem skolowana,wybaczcie mi:)jeszcze 3 miesiace i to ja znajde sie na porodowce ale stwierdzilam dzisiaj ze warto sie poswiecic dla takiego szczescia:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×