Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

kaska- zawsze pod pajacyk mozesz zalozyc body z krutkim rekawkiem ale to zalezy tez od pogody bo jak jest cieplo to nie ma sensu lub jak dzidzia jest nakryta kolderka. W pajacyk mozesz tez ubierac kiedy chcesz lub inne ubranko . To naprawde bedzie zalezalo od ciebie w co ubierzesz maluszka. Napewno warto odlozyc sobie pajacyki specjalnie przeznaczone na noc do spania- ale w poczatkowym okresie dzidzia ciagle spi - z regoly:D- wiec nie wiem czy warto. Pozniej tak:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) powiedzial lekarza ze chyba bede na takich samych prawach co iine kobiety i ze raczej nic nie zagraza ciazy, ale dokladnie to srawdza i pewnie sie to potwierdzi :) wiec dodatkowe badania beda :) pytal sie czy bede robic w polsce czy tutaj chce to powiedzialam ze tutaj :) nie wiem czy zdazylabym zrobic wszystko w pl, ale jak sie uda to tez skocze do kardiologa :) ja mam liste co potzreba do szpitala, sciagieta z innego forum. zaraz ja znajde i wkleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Informacje pochodza z terminarza \"W oczekiwaniu na dziecko\": -pieluszki z tetry okolo 5 sztuk lub jednorazowe okolo 1 paczka na poczatek - kilka pieluszek z tetry do roznego zastosowania - 3-7 kaftanikow - 3-7 cienkich spiszkow (na lato) - 3-7 grubszych spioszkow (na jesien zime) - 2-4 pary miekkich bucikow lub skarpetek - 1-3 sweterki - cieply spiworek z rekawiczkami (na jesien i zime) - lekka czapeczka zakrywajaca uszy (na lato) - ciepla welniana czapeczka (na zime) - 1-2 nieprzemakalne podkladki na materac - 2-6 przescieradelek do kolyski (jesli dostepne) - 1-2 kocyki w rozmiarze lozeczka Przybory toaletowe: - mydelko dzieciece ( w kostce lub w plynie) - szampon dzieciecy nie powodujacy szczypania oczu ( moze tez byc mydlo) - zasypka - masc przeciw rumieniowi pieluszkowemu (zapytaj lekarza o rade) - chusteczki do pupy (bez alkoholu) - sterylne bawelniane gaziki - 8 zapinek do pieluch ( do pieluch z tetry) - nozyczki do paznokci - szczeteczka i grzebyczek - inne trzeba wziac porawke na ilosc. w polsce w szpitalu jest sie kilka dni, a w uk kilka godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Dzieki dziewczynki za dobre slowa. Kaska0110-czy wiesz gdzie jest Qeens Road,London Road,Victoria Park?Ja mieszka w tej okolicy i na Qeens Rd mam przychodnie.Nie bardzo wiem gdzie jest Twoja ulica gdybys mi podala kod albo jakis znaczne miejsce w twojej okolicy,duza ulica byloby mi prosciej.A moze mieszkamy calkiem blisko siebie i jestesmy gamonki,ze nie wiemy. Laboszku-wanienka powinna zdac egzamin.Widac,ze smialo mozna kompac dzidzie samemu.Wyglada na stabilna i,ze dziecko tez jest zabezpieczone. Kobietki jak tolerujecie zapachy?Bo ja jestem jak D\dobry psiak.Moj maz powiedzial,ze powinni mnie zatrudnic na granicy,bi\o mam taki wech,ze kazdy przemyt udaremnie.Musialam wiele rzeczy zmienic w domu i zapachow!!Ale juz mniej mnie mdli.Dosyc krotko troszke ponad dwa tygodnie???W pierwszej ciazy to trwalo duuuuzo dluzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszku, jesli o te wanienke totez sie nad nia zastanawiamy!! jest rewelacyjna! jesli kupujesz inne rzeczy na allegro to tam taka wanienka jest tansza, chyba 135zl. wejdz tam i spojrz na zdjecia, sa dokladniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mada i Laboszek!!!!🌼🌼🌼 Pomogłyście mi bardzo! Przynajmniej mam jako - takie wyobrażenie jak tego maluszka ubrać. Ja to bym pewnie wszystko na raz założyła :P Camillee - w sumie taką pobieżną listę też mam i też dostosowaną do potrzeb w Pl. Zależy mi na bardziej szczegółowej i przede wszytskim, żeby te wszystkie rzeczy miały też przyporządkowaną angielską nazwę. Nie ma tu też wzmianki co zabrać mam do szpitala, a nie znam się na tym wszystkim i nie wiem jak się np. po angielsku nazywają te podpaski co się po porodzie stosuje itd. Mimo to dziękuję Ci bardzo, że podzieliłaś się ze mną swoją listą ❤️ :) Katelka - ale słodki ten Twój maluszek ...mmm ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska, ja sama nie wiem co trzeba wziac dla siebie do szpitala ;) licze na liste skorpionki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadZieje ze juz jest ok jak nie to klka w te łepetynke ;-) oleczko kazda kobieta podczas ciazy ma czulszy wech :-) ja nie mogłam zniesc smrodu jajek i chloru na to reagowałam zwrotnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczka u mnie z zapachami było tak do 2,5 miesiąca. MASAKRA!!!! Wszystko mi śmierdziało. Przestałam używać perfum, i mimo, że mi przeszło, to jednego z nich (który bardzo wcześniej lubiłam) dalej nie używam!!! Jak czułam zapach mięsa to omal nie wymiotowałam. To było okropne. Mdliły mnie niemal wszystkie zapachy...no ale na szczęście nie trwało to długo. Wytrzymasz :) Co do miejsca zamieszkania - to niestety jest to daaaleko. Na Queens Road mamy agencję mieszkaniową i to jest inny koniec Leicester. Raz się tam wybraliśmy pieszo - w sumie to było pierwszy raz, jak mieliśmy umowę podpisać. Oczywiście zabłądziliśmy i ja (to było miesiąć temu - więc już gruba byłam ) ledwo doszłam. Turlałam się po tych uliczkach jak walec :P Dwie godziny zajął nam ten spacer - w upale - i byłam wykończona :) Ja mieszkam na Narborough, a przychodnia jest niedaleko mnie. Wiesz już w jakim szpitalu chcesz rodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie dosc prob bo zaczynam łapac nerwa ,moze pozniej ;-). camille ja miałam z zoba dla siebie koszule do rodzenia i na zmiane po porodzie no i podpaski -oczywista sprawa a dla maluszka miałam 2 body , spiochyi kaftaniki tez 2 , pampersy chyba 10 szt tak na wszelki wypadek tyle, no i kosmetyki dla szkraba i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa ja jak zwykle zapomne dodac to co che kliknac na te jajka i chlor reagowałam do konca ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camile a zobacz jaki słodki byl wczoraj nasz urwis mezowi wczoraj wysłałam te fotki az sie popłakał ze nie moze go dotkna i pytulic do siebie jak to zobaczyłam az mi sie łezka zakreciła ale na szczescie w sobote juz wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki serdeczne dziewczyny noooo duzy to juz jest wazy juz 5200 a ma 2,5 miesiaca kubaty kudłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska- Najlepsze podpaski po porodzie to te najwieksze tutaj chyba nie ma takich jak ja w Polsce uzywalam. Przynajmniej nie widzialam. Na pewno przyda sie cos delikatnego do mycia krocza. Od radzam zwykle mydlo, najlepsze to plyny do chigieny intymnej. Ja po porodzie w RP uzywalam plynu z Ziaji i naparu z kory debu. Tutaj musze sie za czyms takim rozejrzec:D Oleczka- z zapachem to byla tragedia w pierwszej ciazy, wszystko mi smierdzialo, otwieralam lodowke to mnie skrecalo- mimo ze wszystko tam bylo czyste i swieze, w autobusie jeszcze gorzej:(:(:( Teraz nie bylo tak strasznie ale widok miesa i jego zapach mnie draznil. Tez od paru dni przeszkadza mi zapach ulubionych perfum:(:(:( Ale mysle, ze to szybko minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada ja kupowałam w mother& care podpaski one sa bez skrzydełek ale za to sa dobre i w zupełnosci starczaja . a do mycia najlepiej jest sie kapac w ciepłec wodzie z lekiem i olejkiem z lawendy .lawenda ma działanie odkazajace tak mi doradziła moja polozna zaraz po porodzie gdy wrocilam do domku byla u mnie juz na drugi dzien i mi tak powiedziała i super zadnych problemow nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek, mozesz mnie sprac, bo w ogle sie nie rozgladalam. z jednej strony mam jeszcze czas :) ale warto zbierac juz teraz informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek podobna \"wanienka\" jest w argosie za ok 15 funtow. ale tamta wydaje sie byc praktyczniejsza bo mozesz do niej wlozyc niemolaka i troszke starsze dziecko, a do tego lezaczka tylko niemowlaka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) kaska - lista wysłana ;) Niestety nie ma w niej \"wyposażenia torby do szpitala\" - tylko rzeczy dla dziecka. Jeszcze nei zaczelam sie tym interesowac, z racji tego, że jeszcze 4 miesiące na to mam :) laboszek - mnie ta wanienka też sie spodobała i kupilam ją już w tamtym tygodniu. Kupilam na Allegro tak jak ktoś pisał - za 135 zł. Na Allegro można kliknąćw link, który podają na aukcji i wchodzi sie na stronę z opisem tej wanienki i dokladnymi zdjęciami (również obrót 360 stopni). Jedna znajoma z mojego miasta tutaj ma taką wanienke i chwali sobie. :) Mialam dziś spotkanie z położną. Nie, to znowu nie byla położna, tylko jakas inna babka na zastępstwie 😠, ktora spotkala sie ze mną bo zaczelam sie awanturowac ze będąc w 23 tyg. ciąży nie znam mojej poloznej. Nie opiszę jednak tej wizyty, bo z nerwów klawiaturę wyrwę 😡 - totalna olewka - babka wychodzila z gabinetu 5 razy, w miedzyczasie też poszla sobie bo akurat zawołali ją na poród :-0 i o wszystko musialam sama prosić (badanie tętna dziecka, zmierzenie mi ciśnienia, itp.) Porażka kompletna. Mam przez to beznadziejny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka nie dziwie sie, tez bym sie wkurzyla. Znalazlam na stronce mothercare butelki firmy NUk to przypadkiem nie nasz krajowy wyrob?? http://www.mothercare.com/gp/product/B000MMDFWG/sr=1-38/qid=1182432651/ref=sr_1_38/026-0304227-3247638?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=54228031&mcb=core Czy wy kupujecie sterylizator czy normalna metoda bedziecie sterylizowac butelki- tzw przez gotowaniw we wrzatku pare min???? Bo ja przy Oli robilam to stara metoda gotowania:D a teraz sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leżaczek rzeczywiscie jest trochę mały. Zobacz, jakie male dziecko tam w nim jest na fotce. Nie na dlugo starczy. Lepsza więc wanienka, bo jak dziecko podrośnie, do sie zdejmuje ten material i jest normalna wanienka, nie trzeba kupowac nowej, lub myć dziecka w normalnej wannie. Myślę, że skoro oni robią taką wanienkę i ludzie to wciąż kupują, to chyba nie jest z nią tak źle jak piszesz :) Na pewno sprawdzili to, zanim wypuścili do sprzedaży (czy bedzie calkowicie nasiąkac wodą. Na pewno nasiąka, ale na pewno nie tak, zeby wody juz nie bylo - to by bylo bez sensu!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna butelka, ta NUK, ale nie wiem skąd ta firma - w Polsce na pewno też są, ale nie wiem czy są polskie czy jakie. :) Ja tu nie bede robic takich zakupów - jak macie mozliwosc, dziewczyny, to kupujcie w Polsce - polowe taniej wiekszosc rzeczy jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loboszek ja tez myslalam nad tymi butelkami co ty ale wlasnie zobaczylam te NUKA. Z tym sterylizatorem tez tak sadze, ze bez przesady:) Masz racje, zbedny zakup lepiej cos kupic lepszego dla maluszka- jakis ciuszek lub zabawke:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie brzuszki pomimo to ze ja juz nie mam brzuszka nadal was odwiedzam i czytam ,teraz niestety mój czas jest ograniczony:-) poswięcam sie córeczce, dziekuję wszystkim dziewczyną za zyczenia i mam nadzieje że córcia sie podoba ( jest prześliczna) a włoski to ma po mamusi spore, wszyscy sie nimi zachwycają 🌼 teraz właśnie śpi i ja też mam chwilkę żeby odpocząć, Julcia zdecydowanie preferuje dzien na sen a noc na płacze. A widzę że mowa o butelkach ja też mam te z tommee tippee i nie polecam poneważ są za duże dziury w smoczku i takie maleństwo się krztusi, natomiast odciągacz pokarmu rewelacja - polecam.Butelki poleciłabym z aventu mają mniejsze dziurki w smoczku.Pozdrawiam idzę się zdrzemnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde - ważna sprawa :-0 nie wiedzialam, że jakies róznych rozmiarów dziurki smoczki mają. Dziewczyny - te doświadczone lub wiedzące - czy są jeszcze inne takiego typu \"smaczki\"? O jakich innych szczegółach trzeba pamiętać, żeby potem nie bylo czegos takiego, jak w tym przypadku?? Pytanie - czy Wam podawali wage dziecka w czasie ciązy? Bo mi dzis powiedzieli, że nie podają bo do 20 tyg. (a ja jestem w 23!!) wszystkie dzieci ważą TYLE SAMO. 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja np. uzywam butelek z aventa i tu na smoczkach sa po 1, 2 3 4 dziurki i zmienia sie tylko smoczki w zaleznosci ile ma dzidzius. a smoki pozatym trzeba zmieniac co jakies 2-3 miesiecy lub jak sie zauwazy jakies zmiany na smokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×