Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość s_daga
kaska 0110 masz racje dzieki za sugestie..tylko ty mi kobitko powiedz ktore ja mam strony na ten cholerny wtc wypelnic bo mam jeden wniosek na wtc i ctc i nie wiem ktore dotycza wtc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka - nie wiem co to za lek wiec ci nie pomoge:( ania Grimsby- gratulacje dla mamusi synusia. To juz kolejny przystojniak 🌼 wsrod malego grona dziewczynek- ale kobitki beda mialy w czym wybierac:D Jesli jestescie w zwiazku i okreslicie sie jako para w dokumentach to dostaniecie- oczywiscie dla pewnosci zapytajcie sie w Job Center. Tym bardziej, ze piszesz ze bedziecie wtedy juz po slubie. s_daga- faktycznie lepiej zlozyc wczesniej o WTC a potem doslac reszte:D kaletka25- to maly przystojniaczek z twojego synusia ❤️ ❤️ ❤️ 👄 👄 👄 Jak sie patrze na zdjecia waszych bobaskow to tez juz bym chciala swoje. Oczywiscie moja Ola tez oglada i za kazdym razem sie pyta czy to juz jej braciszek hahaha. Poza tym to z nudow zrobilysmy z Ola serniczek:D:D oczywiscie przepis po malej modyfikacji bo sera mialam tylko ok 0.5:D ale mysle ze cos z tego bedzie. Tym bardziej, ze obok mialam takiego wspanialego pomocnika:D:D❤️ zobaczymy jak sie upiecze i wystygnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
mada mam ten formularz przed soba ale nie wiem co mam wypelnic calosc ??????????? nie jest to jasno sprecyzowane ktora czesc czego dotyczy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
czy wypelniac calosc i zostawiac tylko luki tam gdzie pytaja o dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s-daga- powinniscie dostac tez ta ksiazeczke co pisze loboszek. Ale moze faktycznie zostaw puste miejsca na date urodzenia dziecka i podejdz z tym do JOB CENTER tam bedzie ktos kto sie zajmuje takimi rzeczami i wam dokladnie wytlumaczy. Jak masz problem z jezykiem to popros tam o tlumacza na pewno go wam dadza. Przynajmniej u nas tak jest- tzn jeden Polak tam pracuje na etacie i zawsze pomaga jak trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
dziewczyny dzieki za pomoc nie bede sie sama z tym glowic pojde do job centre albo do citizen advice bureau i niech mi powiedza, z jezykiem klopotow nie mam tylko dopytuje tak dlatego ze przez jedno przeoczenie albo gafe w trakcie wypelniania odwleka sie w czasi edecyzja o przyznanie badz nie calego benefitu ...ale dzieki jeszcze raz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania Grimsby
Dziekuje za odpowiedz dziewczyny:) Magda tak bedziemy po slubie (nie moge sie doczekac):) Wlasnie do Polski jedziemy miedzy innymi dlatego:) Dzioewczyny czy ktoras z Was widziala jak malenstwo pije wody plodowe????? Ja widzialam na skanie i doktorek sam sie dziwil hehehe Pytalam moich kolezanek z Polski mialy robione USG 3D albo 4D i nie bylo czegos takiego. Mowie Wam ale to superek doswiadczenie (taki malenki dziobeczek). pozdrowionka i oby dzisiaj nie padalo wczorajsza burza wrrrrrrrrrr jak ja nienawidze burzy (zwyczajnie sie boje;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania- ponac to normalne zjawisko, ze dzidzia polyka wody ale osobiscie nie widzialam tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania Grimsby
hihihiihihi ale ze mnie chwalipienta ale ja poprostu jestem taka szczesliwa ze wkoncu sie udalo Tyle czasu czekalismy ch :):):):) Ide poogladac jakis film nie moge sie dzisiaj skupic mialabym ochote krzyczec:) Spokojniej nocki mamuski i brzuszki:) papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki:) anusia23-sliczna kruszynka 🌼🌼 duila-gratuluje meza,az milo poczytac jak facet tak sie wypowiada na taki temat:) ania Grimsby-to super ze z synusiem wszystko w porzadku-gratulacje! dziewczyny jeszcze 3 tygodnie i opuszczam Polske,tak bardzo sie ciesze ze bedziemy w koncu razem :D ale z drugiej strony troche sie stresuje tym wyjazdem,wkoncu zaczynamy nowe zycie w obcym kraju,mam nadzieje ze szybko sie z tym oswoje,a mam tyle zalatwiania przed wyjazdem ze niewiem od czego zaczac,no i niewiem czy zabiore sie ze wszystkim bo nakupilam juz tu dla dzidzi no i jeszcze swoje rzeczy... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Serdeczne Gratulacje dla nowych MAMUSIEK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczka ja w trakcie ciazy i po porodzie dostalam lek o nzawie Ferrous Sulphate czyli bardzo podobny i to bylo zelazo bo mialam anemie. Wydaje mi sie , ze to co ty dostalas to tez jest zelazo. Dla pewnosci przeczytaj sklad. Pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki laboszek. No jeden to jeszcze chlopiec a drugi to juz kawal chlopa ( ma juz 10 lat )... ha ha ha... Moje kochane babelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Witam Kobietki! Agnieszka 26-dzieki za podpowiedz ale ja nie mam tego leku.Wlasnie dlatego pytam na forum,bo moze ktos zna.Zapisal mi to GP razem z folikiem.Folikmjuz biore wiec rozumiesz co za duzo to niezdrowo.Fajna jest twoja Emily!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Zapomnialam. Chcialam Wam(zainteresowanym przezyciami innych) powiedziec jak wygladala moja pierwsza wizyta u GP.Wbrew wszystkiemu co czytalam na roznych forach moje wrazenia sa b.pozytywne-przynajmniej narazie.Lekarz sympatyczny choc troche znudzony-Hindus ale OK!Nawet rozumielismy sie!W recepcji babeczka przesympatyczna-Angielka.Bardzo zalezalo jej abym spotkala sie z midwife jeszcze przed wyjazdem do Polski(12 lipca) a bedzie to dopiero 9 tydz.a po powrocie to juz troszke pozno.Zapisala sobie wszystko na odzielnej kartce i powiedziala,ze bedzie sie z nami kontaktowac i ustalac terminy,tak,zeby pasowalo to i nam i poloznej.Fajnie.Pierwsze wrazenie pozytywne,zobaczymy jak bedzie dalej.Nie pierwszy raz bylam u lekarza! a jakos wszystko jest wielkim wydazeniem.Trochr to zabawne. Pozdrawiam i zycze udanego dnia.W Leicester swieci slonce,jest ladnie choc troche wietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku zmianiam tydzien w tabelce :) NICK.........DATA......TC.....MIEJSCOWOŚĆ.......PŁEĆ.... .... ....IMI bebka_k......21/06.....38.......londyn............chlopc zyk .......Ryan iwtek29......22/06......38.......Colchester.........dzie wczynka ....? gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka s_daga.......15/08.......33....london/richmond...synek.. .......? Mada744.....26/08...... 30........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......30.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09.....28......Wolverhampton....synek .........?.... kaska0110....16/09.....28.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....25........streatham......?.. ...Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .24....Leicester....dziewczynka..........? Justyna M........03/10....25....London...synulek.........Adrian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?........ Izabela26.......12/10.....23...Kidderminster....córcia.. ...OLIWIA laboszek.........14/10....24....Swindon......dziewczynka .....Natasza migotka_bober..15/10...24..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81..19/10......23....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....21....Chichester.....chłopczys ko ..........? Ania Grimsby...11/11.....20....Grimsby......synulek........... /Aaron anagro..........15/11.....17.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....18.....Bristol............? ......Oliwia/Dawid kurczaczek13...16/12...13.....Windsor...............?... ...............? lorenka..........22/12......13.....Milton Keynes.....?...................? eulalia............25/12.....9.....Londyn.............. ....................... asiulek27.......06/01......8.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Witam Was w ten piękny słoneczny dzionek!!!! Oleczka - świetnie, że tak fajnie wyglądała Twoja pierwsza wizyta. Ważne jest przecież pierwsze wrażenie. Oby każde inne spotkania były równie miłe i przyjemne. Masz rację, że teraz to wszystko wydaję się być nowe, niecodzienne, ekscytujące, ale myślę, że ciąża taka właśnie jest dla tych, którzy się z niej cieszą i to dlatego! Do jakiej przychodni jesteś zapisana jeśli wolno zapytać?? Tzn. w jakim rejonie. Ja na fullhurst aveneu. Mam pytanko dziewczyny. Chyba do tych co już mają dzidzie - Laboszek, Mada ... jaka jest różnica między śpiochami a pajacykiem??? Czy śpiochy to tylko do spania?? Czy jak?? Bo krój chyba taki sam, co?? Wiem, że pytanie może jest idiotyczne, ale kompletnie sie na tym nie znam... :P Z góry dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka, ja tez mialam wizyte u poloznej wczesniej niz powinnam, a dokladnie w 7 tygodniu :) wtedy wlasnie bylam u GP i powiedzial ze w ciagu 2 tygodni powinna do mnie przedzwonic polozna, a ja powiedzialam ze za 2 tygodnie to ja juz bede w polsce :) przedzwonil do recepcj, i prosto od GP poszlam do poloznej :) a teraz cos o dzisiejszych badaniach :) przyslali mi w poniedzialek list ze mam miec dzisiaj usg, jelsi jeszcze nie mialam. mialam juz w 12 tygodniu ale w innym szpitalu, wiec bylam przekonana ze dzisiaj bylo kolejne, chociaz mialam male watpliwosci, bo nawet sie pytalam tutaj na forum czy mozliwe jest miec usg wczesniej niz w 20 tyg. no i pojechaam,a okazalo sie ze zamiast usg mam wizyte u lekarza :) trafilam na super lekarza! powiedzialam mu o opieracji serca jak bylam mala i o tym ze mialam mozliwosc odwarstwiania trofoblastu, i ze bralam hormony. od razu wiedzial co to za hormony, czym moze grozic odwarstwianie trofoblastu a czym nie i co z sercem. facet mial ogromna wiedze!!!! jeszcze mnie skierowal do kardiologa, ale te wizyte bede miala za jakis czas. jestem bardzo zadowolona, bo mialam dzisiaj naprawde wazna rozmowe z LEKARZEM :) no i standartowe badania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee - jesteś kolejnym przykładem na to, że angielska służba zdrowia wcale nie jest taka zła. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości i nieprawidłowości - skupiają się na tym jak tylko się da. Świetnie, że trafiłaś na dobrego fachowca i specjalistę w swojej dziedzinie. Będziesz miała pewność, że jesteś pod dobrą opieką!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 witajcie mamuski ❤️ kaska0110- pajacyk to ubranko z rekawkami - podobne do kombinezonu, zapinanez przodu, boku lub z tylu. A spioszki to tak jakby kombinezonik ale na ramiaczkach i tam tez zapinany- pod niego musisz juz ubrac bluzeczke. A sposob ich uzycia zalezy tylko od ciebie bo w jednym i drugim dzidzia moze spac, uzywac w ciagu dnia- to nie ma roznicy:D:D agnieszka26- ale corcia juz ci urosla, taka fajna dziewczynka z niej 🌼 🌼 🌼 Teraz to starsi bracia maja kogo pilnowac:D oleczka- fajnie , ze wizyta sie udala i jestes zadowolona:D camillee- teraz to chyba bedziesz pod szczegolna opieka przez to zdarzenie z serduszkiem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek, Ty jak zwykle z nieba mi spadasz 😘 Dzięki baaardzo. Skąd Ty to wszystko wiesz kobieto....Pełna podziwu jestem :) To może Ty masz jakąś listę co będę potrzebowała dla malucha, co do szpitala a co dla siebie do szpitala?? Zależy mi też na angielskich nazwach (oprócz polskich) - bo jak widać mam problemy z rozróżnieniem co jest co w języku polskim, a co dopiero jak bym miała zgadnąć co jest co po angielsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada dzięki 🌼 :) Czyli dla maluszka nie kupuje się jakiejś spacjalnej piżamki czy coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska- faktycznie loboszek ma racje pajacyki do spania sa super, nic z nich nie wychodzi. Ja tez przy Olci bardzo dlugo ich uzywalam. A jak juz miala ponad rok to mialam tez takiego pajaca do spania bez stopek- bardzo dlugo go uzywala:D:D Co do wyprawki to dla siebie musze kupic jakas koszulke do porodu i cos na pozniej:D do tego jakies zwykle majtki bo po porodzie troche sie krwawi i jak raz zalozysz to od razu wywalasz. No i jakies kosmetyki dla mnie i dla dzidzi- reszte juz mam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loboszek nie widzialam jeszcze takiej wanienki tzn z takim wsadem. Wiem ze mozna kupic takie miski do podtrzymywania dzidzi. Najlepiej zobaczyc na zywo jak to wyglada i czy bedzie praktyczne. Na pewno w mothercare maja takie wanienki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laboszek - Niunia chce kupić taką wanienkę, więc może wie coś więcej na jej temat. Ja już kupiłam. Taką najzwyklejszą. Są różne wkłady do takich wanienek - gąbki, tzw. delfinki itp. Tylko nie wiem czy to zdaje egzamin. A w mothercare byłam w poniedziałek i u nas tych wanienek nie było. Tam też kupiłam swoja tylko zwykła. Żadnych wypasionych nie było, bo może bym, o takiej pomyślała. No dobra dziewczynki. Czyli pajacyk za piżamkę robi. Tak na gołe ciałko, tak?? No ale na co dzień też się te pajacyki zakłada rozumiem. Czyli tylko kupuje się więcej i specjalnie na piżamkę przeznacza?? Cholipka - ciemna magia dla mnie! No to SKORPIONKA - nie daj się prosić :) Skoro ta lista taka perfekcyjna :P Jak będziesz miała chwilę to podziel się z nami swoim skarbem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×