Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość dziewczyny ja pracuje w szkole
(w londynie) i dzieci nam sie czasem chwala, ze sa bardzo szczescliwe, bo od wczoraj maja nowe... lozko i juz nie muszza spac z bratem czy siostra w jednym... i nie mysle w tej chwili o polskich dzieciach, tylko tak ogolnie. wiec tym pokojem to bym sie tak bardzo nie przejmowala, szczerze mowiac. pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja w sprawie rezydenta !!!!!!!!!!!!!!!! Są dwa rodzaje: rezydent podatkowy - przy \"wjeździe\" do kraju wypełniamy druk P86 a gdybyśmy wyjeżdzali to P85. I tojest rezydent podatkowy i \"normalny\" rezydent czyli ten o którym wy pisałyście. My np mamy rezydenta podatkowego jak większość legalnie pracujących ludzi. I jeden i drugi pomaga bardzo ale to bardzo w rozliczeniach podatkowych w POLSCE. Jak wiecie teraz jest ostatni rok rozliczeń a podatki były i ten rok jest podwójnie opodatkowane. Więc płaci sie kupę kasy podatku w Polsce. I mając jakiego kolwiek rezydenta i oczywiście papier na to jesteśmy usprawiedliwieni w Polsce bo ten papier potwierdza że tu legalnie pracujemy i mamy zamiar spędzić \"trochę\" czasu. Wystarczy wypełnić NIP3 w Polsce wpisać adres zameldowania i zamieszkania (w Anglii) i mamy spokój od płacenia podwójnego podatku :) itd itd itd SPRAWDZONE I PEWNE !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, ja jestem w Polsce regularnie,wiec nie ma sprawy ze zwolnieniami,dwa tygodnie przed porodem,albo miesiac biore urlop,a akt urodzenia przesle i papiery i macierzynski wtedy wezme.hce sie tylko dowiedziec,czy to jest ok,i jak tu traktowane bedzie ,czy ja czegos tu nie przekrocze i gdzie mam to podac. Na dzieci dwojeczke,ktora mam dostaje jakies rodzinne z zasilkiem pielegnacyjnym,wiec pewno z tego musze zrezygnowac,ale musze sie dowiedziec, jak tu jest liczone, czy od tego momentu kiedy skladam papiery,czy od tego kiedy mi przyznaja pieniadze.To jest dla mnie wazne,zeby nie wyjsc na oszukanca,a nie zostac tez bez srodkow jakichkolwiek. Jak cos Karolcia to moj mail hrii@interia.pl Jak sie cos dowiesz, to daj znac :D Wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja glownie z mysla o urzedzie skarbowym chce miec ten papierek wlasnie :) a nie bede juz robic rezydenta podatkowego tylko lacznie z mezem chcemy robic juz tego na pobyt legalny,,,bo mysle ze jak taki bedzie to nie musi byc podatkowego a skarbowka sie nie doczepi nie wiem,tak tylko myslke sobie:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka my sie wlasnie przeprowadzamy do znajomych wlasciwie netowych znamy sie prawie od roku...:) a ta moja znajoma to jak moja siostra :) jak ja pierwszy raz zobaczylam to byla wlasnie taka jak sobie wyobrazalam a jak odjeźdzala nastepnego dnia plakalam jak bóbr.. takie cos czulam jakby rzeczywiscie byla moja siostra :) teraz jedziemy do jej córci na roczek i ja tam juz zostane :) a maz dojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze!Ten facet mnie wykonczy! Wrzeszczy na mnie tylko i mi mowi ze nie ma juz sily!Ja to mam miec,chyba wiatrak w tylku.Robi wszystko opieszale,zanim cos zrobi,to trzeba go prawie zaniesc do tego mejsca,w ktorym to jest. No wykoncze sie.Croydon to podobno taka niebezpieczna dzielnica,a jak nie croydon to inna tez zla, i tylko dwa pokoje mozna miec w tym chcrzanionymmiescie za 1000& Nie dosc ze stwierdzil niedawno ze nie masily ze mna byc, to teraz mi wszystko obrzydza i maluje w czarnych barwach... Nie no zalamie sie.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu jakie zolzy tu sie czepiaja!!!!!!!!!!!! Odechciewa sie przez takie siedziec i pisac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech pisze i wyplakuje sie do woli po to to jest.Nam to nie przeszkadz. Wy zawistne kretynki tu zatrowacie nam powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje kalcia nie warto na nie zwracac uwagi uciekam spac bo rano musze isc na wyniki i bede pic glukoze,slyszalam ze to ochydne ale jak trzeba to wytrzymam trzymajcie sie cieplo,jovka jutro sie odezwe dobrej nocki brzucholki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia23- z tymi pokojami dla dzieci to tak. Jak sa 2 dziewczynki / chlopcy to moga miec wspolny pokoj ale jak masz dziewczynke i chlopca to musza miec osobne pokoje powyze3j 3 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalcia, kto sie czepia? No ja to sie chcialam tylko wyzalic,ale to chyba nie omnie.....? A z tymi pokojami dla dzieci ,Mada czyli musze wynajac takie mieszkanie jakmam parke, zeby oddzielne pokoje mialy? Ja cie, zrujnuje mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka to bylo w twojej obronie juz widze ktos usunol wpisy. Nazwal cie oszustka i ze masz przestac nudzic i sie wyzalac. Dlateg tam napyskowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka wcale nie musisz wynajmowac tak duzego mieszkania. Wynajmi takie na jakie cie stac. Nie wiem jak twoj los sie potoczy ( na twoim miejscu to nie wiem cz bym wytrzymala z taki marudnym i upierdliwym facetem) Znam to - bo kiedys to juz przerabialam tyle ze to z moim mezem ale doszlis my po ciezkim okresie do porozumienia.No i dla tego tu jestesmy.Jak bys byla jako samotna matka to lepiej dla ciebie tym bardziej ze masz trojke( bedziesz miec trojke) wtedy na wiekszych prawach i szybcie jesli bedziesz sie starac sie za jakis czas powinnas dostac mieszkanko z consilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sie zastanawialam o co chodzi bo zadnych takich dziwnych postow ni zaowazylam. I dobrze ,ze je moderator wymazal:D:D:D Z tymi pokojami to jest troche dziwne. My akurat mamy corcie 3 letna a zaraz urodzi sie chlopak ale osobne pokoje beda miec nie wczesniej niz za rok lub 2 lata zanim Julek wyrosnie to mogo troche dzielic pokoj. Ale i tak jak dziecko sie urodzi to na poczatku bedzie w naszej sypialni stalo lozeczko. Zawsze bedzie wygodniej dla mnie:D:D:D Jesli dzieci sa starsze to musza miec oddzielne pokoje tzn jesli jest chlopiec i dziewczynka. Tu chodzi przede wszystkim o okres dojrzewania itp:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moderator sobie zemnie zazartowal wpedzajac mnie w omamy wzrokowe . Wyszlo ze sam do siebie pisze i na siebie przezywam. ha ha :)bylo i nima.:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana jestem zmeczona, niewyspana i slaba ... mala wstala o 6 fakt polozylismy sie dosc wczesnie ale budzila sie bardzo czesto, do tego jest bardzo marudna placzaca a ja poddenerwowana... meczy ja katar i kaszel choc kaszel mniej. Myślalam ze wyjde z mala na spacer a tu leje i wiatr:( cos mnie pobolewa gardlo... i potrzebna mi dawka cierpliwosci.... jak Was czytalam to w pewnym momencie zwatpilam bo nie widzialam żadnych pomaranczowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cześć kochane kobietki 🌼 No a ja wstaję dziś ze świetnym humorkiem :) Choć nie wiem czemu :) Zaraz mykam do położnej, a potem jak wrócę to muszę ten sajgon ogarnąć, bo mąż wczoraj robił kolację :P Wolę sama gotować, bo jak ja mam po nim sprzątać, to mnie coś trafia :P Do kolacji dwuosobowej (czytaj jajecznicy na boczku z papryczką i cebulką-mmm...pycha) pobrudził wszystkie dostępne naczynia :P Kalcia nie martw się - ja widziałam te wpisy, tylko od razu kompa wyłączyłam bo miałam wczoraj tak kiepski nastrój, że wdałabym się w bezsensowną gadkę :) No chyba, że mamy jakieś grupowe omamy :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,he,a to sie wczoraj narobilo :) Ale super, ze jestescie takie fajne,ja juz tu kiedys napisalam,ze tolerancji to wiele osob,ktore znam,mogloby sie od Was uczyc. A tu widze,pojawia sie co jakis czas taki dyzurny \"popisywacz\" i sie wymadrza. Mnie to akurat lata,myslalam, ze Tobie Kalcia ktos co zrobil, ale jesli to za mnie to super, podziekowania cieple🌼 Ja tam nie mam zwyczaju si wyzalac,ale chyba babeczki w ciazy tak maja, hormony nimi rzadza niestety i to podobno niezle dawki :) raz spadek, raz zwyzka :) A potem trzeba wracac do \"siebie\" po porodzie i tak w kolko :D Kaska, no gratuluje humorku i tej jajecznicy wieczorem tez! Po kucharzach niestety zawsze zostaje \"robotka\",ale to juz inny temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja sie witam od rana :) u mnie dzisiaj sloneczko :) chociaz, pozniej ma padac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAMUSIE I BRZUCHATKI.. POGODA NIE NASTRAJA ZBYTNIO DO WYCHODZENIA NA SPACERY,TO FAKT. JUZ 2 TYG (ALBO WIECEJ) DESZCZY I WIATRÓW. SŁYSZAŁAM ZE I TERAZ TO WSZYSTKO DO POLSKI DOTARŁO:) ONI MAJA WYTCHNIENIE OD UPAŁÓW, TAKZE SIE CIESZĄ! TEJ NOCY NIE SPAŁAM SPOKOJNIE..BARDZO MOCNO BOLAŁ MNIE BRZUCH..BYŁY TO EWIDĘTNIE SKURCZE. JA NIE WIEM CZY TO BYŁY TE PIERWSZE,KTÓRE WYSTEPUJĄ JUZ OK 20-TEGO TYG .CZYTAŁAM JEDNAK, IZ SKURCZE TE SA BARDZO SŁABE I NIEBOLESNE...DZIEKUJE..PO DZISIEJSZEJ NOCY STWIERDZIŁAM ZE ALBO ODNOSILI SIE W TEJ KSIAZCE DO OGÓLNIE BADANYCH KOBIETY KTÓRE W WIEKSZOSCI TYLKO TO POTWIERDZIŁY, ALBO JA JESTEM STRASZNIE WRAZLIWA NA BÓL. ROZCIAGANIE WIĘZADEŁ PODTRZYMUJACYCH MACICE, POTRAFIE ROZPOZNAC BO MIAŁAM TO DOSC CZESTO ALE TO CHWILOWY ZWYKŁY TEPY BÓL. PRZY TYCH OSTATNICH NOCNYCH SKURCZACH CZUŁAM SIE TAK, JAKBYM DOSTAŁA SILNEJ MIESIACZKI..NIE MAM ZNI PLAMIEN,ANI DZIWNYCH ZABARWIEN..WCZORAJ BYŁM RANO NA WIZYCIE W GP I WSZYSTKO BYŁO ZE MNĄ OK...ZACZYNAM SIE POWAZNIE BAC PORODU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć brzuchatki u mnie ślicznie własnie pranie wieszałam w ogródku :D migotka_bober ode mnie wymagali podatkowego w zeszłym roku w Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu i Oławie. Ale załatwiłam oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anagro
witam brzuszatki:)) wczoraj bylam na skanie mam teraz 21 tydzien ciazy wiec prawdopodobnie bedzie to chlopczyk ale do konca nie sa pewne bo maluszek byl ulozony z boku wiec bylo cos wida ale nie jestesmy pewni, powiedzialy mi ze dziecko jest bardzo nisko ulozone, fakt jezdzila mi tym skanem bardzi nisko najezdzala na polowe wlosow lonowych, ale oczywiscie dla nich to normalne, ja oczywiscie nie dowierzam i pytam sie was czy to normalne i czy moze cos jakos skomplikowac, z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam was serdecznie i caluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dzisiaj mialam piekny sen, o naszej dzidziuni az sie rozmarzylam:) jedyna dziwna rzecza bylo to ze lekarz karmil naszego synka makaronem jak z zupki chinskiej i tlumaczyl mi ze on daje duzo energi:D milego dnia🌻 NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE..............PŁE Ć... ........IMIĘ bebka_k......21/06.....38.......londyn............chlopc zyk .......Ryan gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka s_daga.......15/08.......33....london/richmond...synek.. .............? Mada744.....26/08...... 31........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......31.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09.....29......Wolverhampton....synek .........?.... kaska0110....16/09.....29.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....26........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .24....Leicester......dziewczynka..........? Justyna M........03/10....26........London........synulek.........Ad rian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....23...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...25..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10...24..Londyn....synek?.......... ........Olaf...... Skorpionka81..19/10.... 24....Southampton.....dziewczyn ka......Iza MONDZI25...26/10...22...Banbury.......dziewczynka.......Alek sandra karina82........01/11.....22....Chichester.....chłopczys ko ...........? czarna101......08/11.....20....Hereford................? ...................? Ania Grimsby...11/11.....20....Grimsby........synulek........... .Aaron anagro..........15/11.....21.....Alcester..........?.... .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....18.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...16/12...13.....Windsor...............?... ...............? lorenka..........22/12......13.....Milton Keynes..............?............? eulalia............25/12.....9.....Londyn.............. ....................... asiulek27.......06/01.....12.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Kagimka ........15/02......6....Watford........?..........Julian/Ste fania Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka .........Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY. MOZE MACIE JAKIES FAJNE STRONKI NA KTÓRYCH MOZEMY OBEJZEC WÓZKI I ŁÓZECZKA.. JEST TYCH STRON TYLE ZE SZOK..NIE WIADOMO ZA BARDZO CZYM SIE SUGEROWAC PRZY ZAKUPIE. LEPIEJ WÓZEK TRZYFUNKCYJNY CZY DWUFUNKCYJNY A FOTELIK DO SAMOCHODU OSOBNO? SŁYSZAŁAM ZE W LONDYNIE SA DUZE WYPRZEDAZE I WÓZKI TAKZE MAJA NISKIE CENY, ALE....CZY TO JEST WARTE ZACHODU? PROSZE O PORADE... NA EBAYU WÓZKI SA MOIM ZDANIEM WYGÓROWANYCH CENACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mondzi, znalazlam na stronie mother care wozek 3 funkcyjny za 230f. poczytalam troche o nim i sa to pozytywne opinie. zapytalam sie kolezanek, tez polecaja, chyba sie zdecyduje. zxaraz wejde na strone i znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ten wozek upatrzylam: http://www.mothercare.com/gp/product/B000MDUS3O/sr=1-3/qid=1182937955/ref=sr_1_3/026-3402405-7663644?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=48767031&mcb=core kliknij na zdjecie, zeby powiekszyc i z boku wyskocza male, to bedzie dokladnie widac co posiada. wyglada na porzadny, moze sluzyc zima i latem, na zime ma dodatkowe nakrycia dla dziecka, no i dziewczyny bardzo chwalily. patrze jeszcze na inne,a le ten poki co wydaje sie byc ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witak🌼 U mnie jak na razie mozliwie.Moze dzisiaj w koncu bedzie dzien bez deszczu;););) A to stronka gdzie mozna zobaczyc wozki, lozeczka i wszystkie inne akcesoria http://www.mothercare.com/gp/home.html ale jakby ktos mial inna firme to tez wklejcie bo ja sama chetnie zobacze:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada, ja tez na mothercare patrze :) patrzylam jeszcze na argos, ale tam beznadziejne te wozki sa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×