Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość anka00
skorpionka81 dobrze miec rezydenta po w jakis sposob pomaga i ja tez mam zamiar go robic nie wiem dokladnie ale chyba po5 latach mozesz sie starac o brytyjski paszport ale wczesniej musisz miec wlasnie tego rezydenta ja bym na twoim miejscu nie zastanawiala sie tylko robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka no to ja Ci powiem jeszcze coś innego. Tak jak pisała jedna z dziewczyn - łatwiej o kredyt itp. Dla nich to jest swego rodzaju ubezpieczenie - żyjesz tu, starasz się być pełnoprawnym obywatelem itd. No ale ja oprócz tego się dowiedziałam od mojej położnej, że w tej chwili (tzn. od tych 4 miesięcy) jestem zupełnie bez kasy bo nie mam rezydenta!!! Im łatwiej starać się - z tego co ona mi mówiła - o wszystkie te benefity itd. No ale ile z tego prawdy to pojęcia nie mam bo ten mój położny babsztyl jest głupi :P Jovka - nie dość że mamusie wcięło to jeszcze połowę Kagimki :P Ale szybciutko naprawiłam :) Asiulek, no u mnie w gruncie rzeczy razem trwało około 2 miesięcy - i za cały ten okres oczekiwania nam kasiorkę zwrócili, także głowa do góry. Może u Ciebie też pójdzie w miarę szybko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) kredyt w banku mozna dostac nie mając rezydenta przeciez. 2) po co mi angielski paszport? :-0 3) no wlasnie - co to znaczy - ze moze sie przydac? co to znaczy, że moze byc potrzebny? co to znaczy, że może cos ułatwić? :( Tego wlasnie nie wiem!! Po cholere to robic, skoro to tylko papier, a i tak wszystko nam przysluguje tak samo jak Angolom odkad w Unii jestesmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska0110- jestem, jestem:D:D:D Nie bylo mnie prawie 4 dni bo moj maz milal w tym czasie wolne i pojechalismy na takie nieplanowane wakacje kolo Birmingham do rodzinki:):):) Chcielismy pojechac tez na safari ale przez ten cholerny deszcz nie wyszlo- moze nastepnym razem sie uda:D:D:D skorpionka- zdjecie z usg naprawde wyszlo super, nie zawsze wychodzi tak przejrzyste:D:D udalo wam sie 🌼 Co do rezydenta, to faktycznie ulatwia zycie w zalatwianiu niektorych spraw np zeby starac sie o obywatelstwo musisz go posiadac. Jak chcesz isc na studia w angli, czy wogole sie uczyc:D Ten papier swiadczy tez , ze chcesz tu dluzej zostac:D a nie tylko tymczasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
skorpionka jezeli nie chcesz to przeciez nie musisz tego rezydenta robic jezeli uwazasz ze to nic nie zmieni to nie zawracaj sobie glowy widze ze jestes negatywnie do tego nastawiona a zlozenie papierow chyba nic nie kosztuje prawda?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam na nic sily, wczoraj od ok 3:40 po poludniu do 5:30 az skonczylam prace ryczalam jak bobr! byl u nas menager taki dupeeek ktory dorwal sie do wladzy, nikt go nie lubi, i dal mi tak popalic ze szok! okazalo sie ze jestem bezuzyteczna jak nie wiem kto, co ...ze mam w dupie klientow itd itp ze wszystko czego sie dotkne robie zle, a oni mi nie placa za siedzenie na dupie!! ze olewam robote, przestalam sie starac i takie rozne chore wiesci.. mowie wam uszy mi opadly i nie wytrzymalam, rozryczalam sie jak dzieciak i powiedzialam ze on sie poprostu czepia i robi wszystko zeby mnie zwolnic zanim odejde na macierzynski..on na to ze to jest chyba jakas moja paranoja i ze traktuje mnie jak kazda inna osobe! akurat! dzis myslalam ze sie nie zmusze zeby tu przyjechac ale jestem i nie wiem jak to bedzie...musze wytrzymac dzis i jutro i tydzien urlopu, pozniej 11dni roboczych i koniec nerwow i lez.. tak mi ciezko, nie mam sily ani ochoty pracowac...tak mnie zmotywowal, wiem ze moje problemy to nic w prownaniu do innych i nie powinnam sie mazac ale tak jakos rozklejam sie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka00 - nie chodzi mi, że jestem negatywnie do tego nastawiona, :) tylko chcialabym poznać konkretne zalety posiadania tego dokumentu. Bo wlasnie wszedzie wszyscy pisza, że to coś ułatwia, coś polepsza, warto to mieć, itp. Ale: CO to ułatwia? CO polepsza? DLACZEGO warto miec? Chodzi mi o konkrety! Nie, że nie chce tego miec. Moze i bym chciala, tylko sie zastanawiam i próbuje docieć na co mi to potrzebne - w czym mi sie to KONKRETNIE przyda. Bo jak na razie to doszlam do tego że potrzebne to jest gdy chcę miec paszport angielski (ale czy ktos wie po co jest paszport angielski??), albo obywatelstwo (to mnie bardziej przekonuje). Czy coś poza tym? (Uczyc sie mozna bez rezdenta, bo znajomi sie uczą i nie mają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane!! :D Skorpionka Ty mi lepiej napisz jakie papiery masz zebrane i jakie dokumenty sie dolacza do tego bo dzwonilam do firmy ktorej mozna to zlecic i chca 100 F !!!! wiec jak znjadziesz chwilke to poprosze o szczegoly krok po kroku co potrzeba do tego rezydenta? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki!!!!! migotka_bober jak tam twoje wyniki ja mialam dzisiaj w nocy bol glowy okropny i ide do mojego gp zaraz byl nie dozniesienia niespalam od 2 do ranca bleeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka - \"Zezwolenie na rezydenturę to potwierdzenie prawa do mieszkania i pracy w Zjednoczonym Królestwie Chcąc się ubiegać o zezwolenie na rezydenturę (residence permit), osoby pracujące z Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy i Słowenii muszą się wcześniej zarejestrować w Worker Registration Scheme. W tym celu należy złożyć w Home Office wypełniony formularz WRS, list potwierdzający zatrudnienie (od pracodawcy), 2 fotografie paszportowe, dokument tożsamości (paszport lub nowy dowód osobisty), opłatę rejestracyjną w wysokości 50 funtów (zapłata czekiem, przelewem lub przekazem pocztowym). Kolejnym warunkiem jest przepracowanie bez przerwy 12 miesięcy w Wielkiej Brytanii. Jeśli przerwa w zatrudnieniu potrwa dłużej niż 30 dni, okres pracy nalicza się od początku. Dopiero po upływie tego czasu można wystąpić o kartę rezydenta potwierdzającą status. By ją otrzymać, należy wysłać specjalny wniosek na formularzu EEC1 na adres: European Applications Immigration and Nationality Directorate Home Office Data Processing Team 4th Floor, Block B Whitgift Centre 15 Wellesley Road Croydon CR9 1AT\" Wniosek ten do sciągniecia w necie. ale po co to komu to nie wiem, bo za chwilę piszą: \"Posiadanie zezwolenia na rezydenturę w postaci karty rezydenta nie jest obowiązkowe. Jest to tylko pisemne potwierdzenie prawa do pobytu i pracy w Wielkiej Brytanii. \" :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka, papier rezydenta nie wiem osobiscie w czym moze sie przydac. mam to od roku ale do tejpory w niczym mi sie nie przydal ;) jak poszlismy do banku zapytac o kredyt, to facet chcial zeby mu taki papier pokazac, ale znajomi wzieli kredyt bez takiego papieru... ja zrobilam, chociaz korzysci z tego nie wiedze. ale kiedys naprawde moze sie przydac ;) nigdy nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
Napewno mi sie tu spodoba:) To moja druga ciaza, ale pierwsza w Anglii.Na poczatku przechodzilam ja calkiem inaczej niz w pierwszej, w okolo 8 tygodniu lezalam w lozku z objawami grypy zolodkowej (do dzis niewiem czy to byla grypa czy objawy ciazy) i tak przez dwa tygodnie, czulam sie marnie ale szczesliwa ze jestem w ciazy:) Nastepnie przez 15 tygodni mdlosci (wieczorne a nie poranne:) ) Niestety plci jeszcze nie znam, 09.07 ide na skan i mam nadzieje ze lekarz bedzie w stanie "ujrzec" plec dziecka i mam rowniez taka nadzieje ze bedzie... dziewczynka:))) -anka00-ciezko mi napisac kolo jakiej miejsowosci jest Birmingham bo jest to jedno z najwiekszych miast, lezy w srodkowej czesci anglii w hrabstwie west midlands,natomiast ja mieszkam troszke dalej przy samej walii:) Mam pytanko ktore pewnie zabrzmi glupio... ale jak mam wypelnic tabelke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj czarna :) ja za 2 tygodnie bede w birmingham :) jedziemy do znajmomych na weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiuj ostatnią tabelke co znajdziesz do swojego posta (musi byc ostatnia) i dopisz swoje dane (takie jak my mamy) w odpowiednie miejsce (zeby byla zachowana kolejnosc dat terminów porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
Hej camillee:) Fajne miasto- co prawda duze i glosne jak Londyn... ale ja lubie tam raz na jakis czas "zagladac" glownie jezeli chodzi o centrum handlowe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna- jak chcesz sie wpisac a nie wiesz jak daj swoje dane, date porodu, tydzien, gdzie mieszkasz imiona bobaskow- to cie wpisze lub ktoras z dziewczyn. A tabelke zawsze kopouj ostatnia- ta z regoly na samym dole strony:D w wklej tam gdzie piszesz posta:D Ja tez mam ten papier rezydenta ale jak na razie do niczego go nie uzywalam:(:(:( Napewno mi sie przyda jak bedziemy starac sie o obywatelstwo:D:D ale to za 3 lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,no ,dziewczynki, jak ja tesknie za moimi Misiulami😘🌼😍 chyba pojde na zakupy,pokupowac im rozne niespodzianki,bo inaczej tesknota mnie zywcem pozre!!!Ratunku! Czarna ,witaj, na tym topiku jest naprawde cieplo i serdecznie :) Ciekawe,jak mi sie tu bedzie mieszkalo w tym Londynie,fakt,jest troche duzy i chalasliwy,aledlamnie spokojniejszy niz rozwrzeszczana _warszawa. No i lepsza komunikacja,zdecydowanie! To zbieram swoja tlusta dupke z tapczanu i ruszam na rynek :D Mam slabe zdjecie dzieciatek,ale moze cos mi sie uda wkleic wieczorkiem. Buziaki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
Magda 744 jezli moglabys mi pomoc wpisac moje dane to bylabym ci bardzo wdzieczna, bo chyba sie troszke pogubilam:) jovka -taki wlasnie mi sie wydaje -cieply i serdeczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czarna101 ja ci pomoge tylko podaj dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
czarna101 termin:08.11.07 miejsce:Hereford Plec: hmm...moze bedzie dziewczynka:) to chyba wszystko czy cos przeoczylam ? dziekuje bardzo za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
NICK........TERMIN.....TC.......MIEJSCE..............PŁE Ć... ........IMIĘ bebka_k......21/06.....38.......londyn............chlopc zyk .......Ryan gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynka ....Amelka s_daga.......15/08.......33....london/richmond...synek.. .............? Mada744.....26/08...... 31........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64......31/08.......31.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09.....29......Wolverhampton....synek .........?.... kaska0110....16/09.....29.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09.....26........streatham......?.. ....Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .24....Leicester......dziewczynka..........? Justyna M........03/10....25........London........synulek.........Ad rian edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier lara27............10/10....24..........Hull..........?.. ................?....... Izabela26.......12/10.....23...Kidderminster....córcia.. ......OLIWIA migotka_bober..15/10...25..Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel jovka.............19/10...24..Londyn....synek?.......... ........Olaf...... Skorpionka81..19/10.... 24....Southampton.....dziewczyn ka......Iza MONDZI25...26/10...22...Banbury.......dziewczynka.......Alek sandra karina82........01/11.....22....Chichester.....chłopczys ko ...........? czarna101......08/11.....20....Hereford................?...................? Ania Grimsby...11/11.....20....Grimsby........synulek........... .Aaron anagro..........15/11.....21.....Alcester..........?.... .. ..... Maya/Alex camillee..........29/11....18.....Bristol............? .........Oliwia/Dawid kurczaczek13...16/12...13.....Windsor...............?... ...............? lorenka..........22/12......13.....Milton Keynes..............?............? eulalia............25/12.....9.....Londyn.............. ....................... asiulek27.......06/01.....12.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Kagimka ........15/02......6....Watford........?..........Julian/Ste fania Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk katelka25...07/04...3200g...WalthamAbbey....chłopczyk... Jakub flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk ...... Kacper aneczka21....09/05.....3400....Bedford.....chłopczyk. .......Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip Okruch12....7/06.....2700...Boldon/Tyne and Wear...córcia...Maja duila.........14/06.....3755.........Londyn........synek ..............Filip anusia23.... 17/06.....3200....Manchester...dziewczynka ....... Julia iwtek29..... 16/06.....2275....Cochester....dziewczynka .........Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
ok juz cie wpisalam ale nie wpisywalam dziewczynka czy chlopczyk bo jak jeszcze nie wiesz to jak bedziesz wiedziala to sie poprawi a masz juz imiona dla chlopca albo dziewczynki?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
dziekuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
to moge jeszcze napisac imiona dla dziewczynki lub chlopca jak wiesz juz jakie bys chciala dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czarna101 nie ma sprawy my tutaj sobie tak nawzajem pomagamy ja tez na samym poczatku nie wiedzialam ale juz sie nauczylam i teraz pomagam innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
mam nadzieje ze juz niedlugo bede wiedziala:) co do imion to dziewcznka bedzie prawdopodobnie natalia,choc kiedys myslalm ze nicol, jezeli chodzi chlopaka to niestety niewiem -moj synek wymyslil ze nataniel bo podobnie do natali:)) ale nie wpisujmy ich narazie do tabelki,pewnie i tak do konca ciazy nie bedzie wiadomo co tam rosnie w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam witam nowe panie.ja tez ciagle zastanawiam sie nad imieniem dla naszego synka mial byc antos po tacie mojego meza,ale za duzo juz ich jest musze znalezc cos oryginalnego pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) jovka-jednak jutro bede u tego prawnika,wiec jutro sie odezwe i opisze czego sie dowiedzialam.Napisz tylko jeszcze jak to u ciebie wyglada z tym zwolnieniem,bo rozumiem ze ty narazie jezdzisz do Polski na wizyty lekarskie i wtedy dostarczasz zwolnienie tak?A co bedzie jak juz nie bedziesz w stanie latac,to co wtedy z tymi zwolnieniami? mam jeszcze jedno pytanko dziewczyny bo wczoraj mi nie odpisalyscie,o co chodzi z tym pokojem dla dziecka?Czy to jest jakis wymog,ze trzeba miec osobny pokoj? Iwtek-trzymam kciuki za malenstwo,napewno wszystko bedzie dobrze,niepotrafie sobie wyobrazic co czujecie ale musicie byc silni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
chetnie bym ci pomogla ale jakos ciezko mi znalesc wlasnie odowiednie i fajne imie dla chlpczyka nawet przegladalam ksiege imion polskich i angielskich i nic mi nie wpadlo w "oko", ale pamietam ze przy pierwszej ciazy tak jakos wpado mi do glowy ze to bedzie dawid i tak zostalo.. moze i tak bedzie tym razem ze gdzies uslysze lub zobacze i nam sie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
karolcia23 -niewiem jak to jest w waszym rejonie i czy napewno jest tak samo (bo wiem ze u mojej znajomej wygladalo to inaczej niz u mnie) ale gdy wynajmujesz dom czy mieszkanie z agencji i w aplikacji zaznaczysz ilu osobowa jest rodzina to beda kazali wynajac tyle sypialni aby kazde dziecko mialo osobne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×