Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dziewczyny moze ktoras mi pomoze ostatnio mialam polowkowe usg jakies 4 tygodnie temu i teraz przyszla mi karta niedawno ze szpitala jakies 3 tyg temu ze juz w ten czwartek mam usg.i troche sie martwie dlaczego.mowila ze wszystko ok czy moze byc cos zle ?a moze to pomylka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziatko wszystkie odpowiedzi (no) To ostatnie to czy pobierasz working tax credit z tytulu osoby niepelnosprawnej. to jest ta foram na 500f tak? Na ktorejs ze stron potem jak pamietam byly wyszczegolnione nazwy benefitow , albo trzeba bylo je samemu wypisac i podac numer referencyjny kazdego z pobieranych benefitow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karina ,no dziwne to ale sie nie odzywaj tylko idz i wykorzystaj okazje zeby dzidzie zobaczyc,jak ci zrobia to zapytaj czemu w tak krotkim czasie po usg polowkowym mialas kolejny,no chyba ze wczesniej sie wygadaja :D albo to zwykla pomylka i bedziesz miec fuks :D buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc mamuski kurcze martwie sie troche bo cos brzuszek mam twardy a przedtem jak przycislam brzuchol nad pepkiem to mnie bolalo ale najbardziej niepokoi mnie ten twardy brzuch mialyscie moze tak ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
ale ostatnio tu cichutko na forum gdzie wy sie kochane podziewacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia- tak ,to ten druk na 500f A w tym pytaniu co zakreslilas. Are you or your partner getting Child Tax credit at a rate higher than the family element? dalas -Tak -bo mi wychodzi za mam wiecej tego ChTC niz family element. tak by wychdzilo ze tylko w tym pytaniu jest odpowiedz Yes a w innych dawac No.:D karina- ponac robia tez usg po 34 tyg i moze oni sie w szpitalu pomylili . Na twoim miejscu bym poszla i nic im nie mowila. najwyzej jeszcze raz ci sprawdza. a jakby bylo cos nie tak z maluszkiem to w szpitalu mowia ci od razu wiec sie nie martw tym nastepnym zaproszeniem na usg:D:D anka00- czasami brzuchol twardnieje ale raczej to nic zlego . Ja tez tak mam czasami wazne aby nie bylo wyraznych, mocnych skurczy i plamien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
mada744n dzieki ja mam tylko twardy brzuszek, nie mam zadnych plamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka_bober dopiero weszlam na cafe jutro ci wszystko napisze bo juz pozno no chyba ze sie juz uporalas? :-) kolorowych snow wszystkim brzuszkom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek, widac didzie :) zdjecie nie jest wyrazne, ale widac to co potrzeba :) ja ciagle zapominam zeby sie sparowac kremami.... :o podobno oliwka jest swietna na rozstepny.... moze jak juz nie bede pacowala to bede smarowala brzuch, ale teraz zapominam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camille- lepiej zaczac smarowac sie jak najszybciej bo skora bedzie nawilzona i odzywiona:):) Ja smaruje sie od 5-6 tyg ciazy jak dobrze pamietam:) i jak na razie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!! migotka_bober jesli jeszcze nie jest za pozno to pisze: nie musisz nic pisac w claming extra money for other people i nic w other information...musisz wyslac orginalne payslipy oni odsylaja zanim jeszcze przysla decyzje wiec sie nie martw....na decyzje czekalam ok 3 tygodni czasami moze byc krocej czasami dluzej wiec uzbroj sie w cierpliwosc..jak cos jeszcze to smialo, ale upewnij sie ze masz wszystko wypelnione o c prosza bo jak gdzies cos pominiesz to opoznisz sobie decyzje, ah i nie musisz zadnego paszportu niczego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOchane Mamusie i Brzuchatki🌼 Jade wiec jutro do Polski do moich dzieciaczkow wreszcoie!!! 😍😍😍 Stesknilam sie okropnie,tymbardziej ze bylo mitu naprawde zle. Wiele rzeczy sie rozjechalo a sporo przesunelo w czasie. Coz, takie zycie :) Lza mi sie co prawda kreci w oku, jak o tym mysle,ale trudno,dam rade,bo nie mam wyjscia :D I pewno znow ktos przeczyta (ten na pomaranczowo,co zawsze,pilkarski komentator:)) i powie ze przymarudzam :) NIc to jednak,bowiem,ze Wy przede wszystkim jestescie fajne kobietki i zrozumiecie co mi w sercu gra. Wracam dopiero 31 lipca, juz tak na dluuzej,z dziecmi.Nie bede pewno sie za bardzo odzywac,bo pelno rzeczy do zalatwienia,popakowania,pozegnania przyjaciol. Bede miec w Polsce pierwwze usg 3d- zobacze co ma moja dzidzia za buziaka 😍 Jak bede w stanie,to powklejam to i owo :D Pewno zajrze tu jeszcze dzis,jak wroce z zakupow i popakuje sie - jakies prezenciki, mile sercu upominki dla mamy mojej przede wszystkim i Ttaty...ech...ide bo sentyment mnie opada i sie zaraz pobecze :D.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kalcia jestem:D ale reszte formulaza mam juz wypelniona tylko chodzilo mi o ta pierwsza czesc. I mysle, ze mamy ten sam formulaz bo wczoraj pisalas, ze na dalszych stronach podaje sie kod lub nazwe benenefitu- ja takiego czegos tu nie mam lub przeoczylam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest na part 6 tam gdzie str 8 tam wypisujesz dane twojego konta i na samym dole masz podac czy jakie benefity wplywaja na to konto.Masz tam podac nazwy tych benefitow. a co do tamtego pytania to zaznaczsz zaznaczasz tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kalcia wlasnie to znalazlam ale na moje konto nic nie przychodzi tylko dostaje ChTC czekiem --ale wpisze ze mam czek-- a na mezakonto tylko WTC a uzupelnialas strone 10 i 11 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki 🌼 Ta pogoda to jest beznadziejna, zaczyna mi coraz bardziej działać na nerwy!!!! 😠 Ja mam dość dobry humor - wczoraj na e-bayu kupiliśmy wózek Graco używany. Widzieliśmy podobny na żywo i podobał nam się. Cena też nam się spodobała, bo jest połowę tańszy niż nowy :) Teraz tylko mieć nadzieję, że dojdzie bez problemów!!! Jak dojdzie to zrobię zdjęcia i spróbuję wkleić. Dziewczyny czy któraś z Was cierpi na dokuczliwe bóle pleców?? Jak sobie z nimi radzicie??? Ja ogólnie mam krzywy kręgosłup i ostatnio już właściwie nie mogę wytrzymać, w każdej pozycji mi źle. Zastanawiam się nad kupnem tej poduchy ciążowej, tylko z tego co widziałam jest kilka rodzajów i nie wiem na którą się zdecydować. Może Wy mi coś poradzicie??? Mada - to dobrze, że u Julka wszystko w porządku :) No i że wyniku są dobre! Co do wyprzedaży w mothercare to dziecięce ciuszki są ładnie poprzeceniane, ale na dziale dla ciężarnych - masakra. Nic szczególnego tam nie ma a ceny jak z kosmosu. To samo z akcesoriami dla dzidziolków. Przynajmniej tak jest u nas... Karina - idź i niczym sie nie martw. Dziewczyny mają rację - gdyby coś było nie tak od razu by Ci powiedzieli o tym!!! No a tak masz jeszcze jedną szansę spotkać się ze swoją kruszynką :) Też bym chciała znowu zobaczyć moją...ale to niemożliwe. Anka - myślę, że wiele z nas od czasu do czasu ma twardy i bolący brzuszek. Niczym sie nie przejmuj, głowa do góry. Nie zaszkodzi jednak przy wizycie z położną wspomnieć o tym. Na pewno Cię uspokoi i da fachową poradę!! Jovka - no to pewnie ze szczęścia Ci skrzydła urosły :):):) To leć i tul swoje maluchy, i im i Tobie tego brakowało!!! Tylko wracaj do nas cała i zdrowa, już z całym kompletem malusińskich :) Jak dasz radę to melduj się czasami czy u Ciebie wszystko ok żebyśmy się nie martwiły ❤️ No i na zdjątka z usg czekamy!!! Wypoczywaj słonko i ciesz się chwilami z bliskimi!!!! 😘🖐️ Camilee i inne dziewczyny zainteresowane, poczytajcie: :(Rozstępy Wbrew powszechnej opinii, powstawanie rozstępów nie jest tylko związane z nadmiernym rozciąganiem skóry. Rozstępy zwane także - striae distensae są w dużej mierze rezultatem wzrostu @poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi. W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają także wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom. Na tworzenie się rozstępów ma również wpływ używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, a to dlatego, że przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych. A jak się za chwilę przekonamy, tworzenie się rozstępów jest związane z nieprawidłową syntezą kolagenu w skórze. Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów. I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki. W jaki sposób powstają rozstępy? Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm (1). Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne. Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów. W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm (striae rubra). Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć. W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki (striae distensae alba), wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%. Osoby skłonne do rozstępów • ludzie otyli, • nastolatki w okresie dojrzewania, • kobiety w okresie ciąży, menopauzy, • kulturyści, • osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów!!), • osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych, • osoby przyjmujące leki steroidowe, • osoby z predyspozycjami genetycznymi. Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży. Czy możemy przeciwdziałać tworzeniu się rozstępów? W pewnym stopniu - tak. Jednak ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są także zmiany hormonalne i skłonności genetyczne dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec. Natomiast co możemy zrobić: Unikać w miarę możliwości częstych wahań wagi i \"cudownych\" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, zapewniająca wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami. Na własną rękę najbezpieczniej jest zażywać tylko gotowe preparaty multiwitaminowe uzupełnione minerałami. Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży, dojrzewania warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Prawda jest taka, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.:( Czyli wychodzi na to, ze jak ktoś ma skłonności to te kremy może sobie w du...e wsadzić bo nic one mu nie pomogą. No a jak ktoś nie ma tego typu tendencji to nawet jak nie będzie się smarował to i tak rozstępy się nie pojawią...niesprawiedliwe 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , mamy Child tax credit, WTC i Child Benefit bo ja jednak tej strony 10 i 11 nie uzupelnilam:( a juz myslalam , ze mam wszystko i teraz juz nie jestem pewna:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA 10 MOZESZ ALE NIE MUSISZ PODAC ADRES POCZTY A NA 11 have you filled this form in for someone else? ZAZNACZSZ NIE I PRZECHODZISZ DO PART 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka, to juz szczesliwa w koncu jestes jak jutro swoje dzieciaczki zobaczysz. Udanego urlopu i duzo, duzo slonca:D:D:D kaska- u nas niektore ciuchy dla ciezarnych sa przeceniona. Ja sama ostatnio kupilam sobie bluzke za polowe ceny. Wozki tez mamy przecenione tzn nizej o 50f ale niektore. Ale reszta artykolow to nie zwrocilam dokladnie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE WIEM PO JAKI KIJ IM TEN ADRES WSUMIE TO PODAJ ADRES LOKALNEJ POCZTY. ja wpisalam ulice sun street waltham abbey i postkod pierwsza czesc En9 a pod tym nic nie wypisujesz. A NA 8 CO ZAZNACZYLAS. BO ZAPEWNE PODALAS DANE KONTA TWOJEGO MEZA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli podalas dane konta twojego mezaa to: zaznaczsz ( In the name of your partner) (Whose name orname is the account in?) Podajesz pelne imie i nazwisko meza Full name of bank... sort code te trzy rzeczy to napewno wiesz account number I TO CO PISALAM POD TA DLUGA LINIA NOT PAID DIRECTLY IN TO AN ACCOUNT - child benefit PAID INTO ACCOUNT -WTC , CHTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i z ostatnia strona( Healt professionals statment )idziesz do poloznej zeby ci wypelnila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc brzuchatki!!!!!!!! i dzien znowu do du.....y ja najchetniej przespala bym caly dzien no ale niestety tak sie nie da bo musze obiad ugotowac i ogolem samopoczucie u mnie tez do bani. A wy jak sie dzisiaj czujecie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalcia ja wpisalam tam swoj nr konta bo chce aby ta kaska przyszla na moje konto i tak samo bede musiala zrobic z ChTX aby mi wplacali Ale przy okazji podejde do Job Center i sie zapytam czy mam to konto dawac swoje czy meza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naj lepiej tak zrob i popros zeby ci przegladneli czy dobrze wszystko wypelnilas. Ja wypelnialam to jeszcze raz bo wyslalm pierwsza forme dwa tygodnie za wczesnie i kazali mi przyslac jeszcze jedna po ukonczeniu 29 tc - idjoci nie mamj co robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka - ja znakomicie :) Ty dziewczyno weź się w garść i się nie dołuj. Mi czasami też jest źle i nic mi się nie chce, ale musimy normalnie funkcjonować dla naszych dzidziolków małych. Przecież one wyczuwają nasze wszystkie złe i dobre nastroje... Chyba nie chcemy żeby nasze maleństwa się czuły źle w naszych brzuszkach...aby czuły się osamotnione i niekochane!!! Uśmiechnij się tak bez powodu, a potem pomyśl...przecież zawsze się jakiś powód do radości znajdzie - zwłaszcza jak się jest w ciąży :) Pozdrawiam i przesyłam fluidy z pozytywnym myśleniem i dobrą energią ❤️ IWITEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co się u Was dzieje??? Jak się ma Twoja kruszynka?? Napisz proszę cokolwiek, choć dwa słowa!!! Martwimy się o Was. Aneczka - słodki ten Twój mały smyk. Jak Ty się czujesz?? Jak radzisz sobie z macierzyństwem?? Napisz cosik więcej co się u Ciebie dzieje. No i piszesz, że lecisz do Polski na dniach. Lekarz nie miał żadnego ale co do lotu Mateuszka w tak wczesnym wieku?? Bo ja też planuję wyjazd do Polski mniej więcej w takim samym czasie jak Ty teraz. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie mialam czasu czytac calego topiku. Wlasnie zrobilam test, wyszly dwie kreseczki:) Ciesze sie bardzo ale nie wiem co teraz...Mieszkam w Manchesterze. Dopiero w zeszlym tygodniu zapisalam sie do lekarza rodzinnego... Teraz musze isc do jakiegos gina, chcialam porobic badania. Prosze powiedzcie gdzie sie najlepiej udac? A czy jest tutaj moze ktos z Manchesteru? Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×