Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

oj sorki za te literowki.. a ta phephidyne to jakies swinstwo ale ma wplyw na dziecko jesli jest podana pozno. MI podali ja i nawet nie zaczela dzialac a juz mialam skurcze parte. Na Julke tez nie zadzialala na poczatku, bo czasem po tym dziecko rodzi sie jak to oni mowia dizzy and drowsy i wtedy podaje sie mu jakas odtrutke. A na moje malenstwo to nie zadzialalo na poczatku i jej nic na odtrucie nie dali. Normelnie byla obudzona i nawet ja troche nakarmilam :) super uczucie:) tylko pozniej nie chciala si ebudzic. Liczylam godziny ile juz nie jje i coraz bardziej sie martwilam. Polozna mowily ze ma jeszcze zapasy z brzuszka i nic zlego sie nie dzieje, ale jak juz minelo poludnie, as mala nie jadla ponad 13 godzin to zaczelismy ja karmic strzykawka moim pokarmem. Uparcie twierdzili ze ta ospalosc przejdzie po 24 godzinach. No rzeczywiscie zaczelo przechodzic jak reka odja okolo 20. A kloi jeslio chodzi ci i jakies skutki dlugotrwale to nie. NIe ma taki z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi milo ze moje sprawozdanko :) wam sie przyda. na prawde moje malutka jest taka sliczna, ze nie moge sie na nia napatrzec ❤️ a jeszcze wam powiem ze ja juz czuje sie zupelnie normalnie. Mialam sie dzis wybrac na przejazdzke rowerem, ale nie bylam pewna czy to jednak nie za wczesnie, no i si etroche u nas rozpadalo. Czesc Roxelka. Jak tam twoje malenstwo? Rosnie? Powiedz kiedy ci je wazyli, bo moja to tylko przy porodzie i nie wiem jak tam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Czesc dziewczyny! Od rana przegladam e-bay. Patrze na wozki i lozeczka. Malgorzatko - gdzie kupilas swoj travel system? Wyslesz mi linka? Jest taki wybor, ale cos mi sie nie podobaja te wozki gdzie gleboki sklada sie z 2-och czesci a jedna znich jest fotelik. Masz moze taki? Sprawdza sie? POza tym one sie nie chustaja :-). No i zdradz mi, gdzie zaopatrzylas sie w ciuszki i nne akcesoria. Mother Care jest droooogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja troche tutaj nie pasuje, bo ani nie jestem w ciazy, ani nie przebywam w Anglii, ale moze ktoras z Was orientuje sie jak sie sprawy maja w Irlandii (mieszkam w Dublinie)? Zaczynam myslec o dziecku i chcialabym sie zorientowac,co z opieka, a na topicach o Irlandii nikt sie nie odzywa:) Moze w Irlandii jest podobnie jak w Anglii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Dziewczyny, przepraszam za bledy. Hustaja nie Chustaja. Zauwazylam, ze wraz z lepszym angielskim, pogorszyla sie moja ortografia i styl pisania po polsku. Co za wstyd. Serene - w ktoryms numerze miesiecznika - praca za granica- bylo cos o ciezarnych w Irlandii. W ostatnim np czytalam o angielskim i irlandzkim systemie emerytalnym i powiem Ci ze sie roznily. Przejdz sie do szpitala na oddzial polozniczy i pobierz darmowe informatory. Bierz te grube. Tam jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna my kupilismy wiekszosc rzeczy w baby`R`us. A to dletego ze w naszym miescie jest maly wybor (taniej niz w mother care)Wozek tez tam. Zaplacilismy 190 funtow, bo byl w promocji z 219 na 199 i jeszcze + 10% znizki z kuponem wycietym z katalogu, ale ma wszystko-czyli moze byc zwylky gleboki, potem zmienia sie w spacerowke, ma na wierzch mocowany foteliki ta podstawke do samochodu (zazwyczaj trzeba ja kupic osobno) i ma ochraniacz od deszczu, torbe przypinana i ocieplacz. W sumie takie wszystko w jednym nie moge znalezc stronki z takim samym. Jak znajde to przesle. A jesli chodzi o ubranka to na prawde nie potrzeba wiele. tzn my kupilismy jak nam sie wydawalo duzo sle okazalo sie ze nie tego co trzeba. Wiekszosc jest za duza i nieporeczna. Potrzebne sa przede wszystkim tak jak pisalam wczesniej takie kaftaniki z dlugimi rekawkami i stopkami rozpinane na calej dlugosci. Bardzo poreczne i praktyczne. A jesli chodzi o gramatyke to zgadzam sie w 100%. Tez tak mam. Ostatnio ciagle sie zastanawiam jak sie pisze chistoria hehe. Wczesniej nie mialam takich oroblemow. Az mi czasem na prawde wstyd... zmykam do malej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Dobrze ze wspomnialas o tej podstawce pod fotelik. Teraz sie lepiej przyjze wozkom. Takie kaftaniki jak opisujesz, widzialam w Ethel Austin 3 szt za 4 funty. Promocja. Nawet nie bede sie ogladac tylko zapakuje do koszyka kilka paczek w roznych rozmiarowkach. No i z niebieskimi motywami oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak mi sie jeszcze nasunela mysl. Ile trzeba si ew Polsce uczyc zeby byc polozna? Czy nie wystarczy zwykle dwuletnie studium policealne? Cos mi sie tak wydaje. Nasz porod tutaj odbierala praktykantka.Oczywiscie caly czas patrzyla jej na rece druga juz prawdziwa polozna. Pytalam jej jak dlugo trzeba sie tu na polozna uczyc. Dwa lata + 3 lata praktyk. To byl jej 47 porod. Okazala sie nasza sasiadka prawie zza plotu. A dwa dni pozniej na rondzie obok naszego domu pojawil sie wielki afisz z gratulacjami dla niej, ze bedzie swietna polozna, bo wlasnie skonczyla praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze z takich super praktycznych rzeczy to polecam baby monitor. My dostalismy w prezencie. Julcia spi sobie na gorze, ja mam kompa na dole, a slysze kazde jej stekniecie i moge byc spokojna ze u niej wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta osoba
moja znajoma w anglii kupuje uzywane dla dziecka,zapomnialam jak te miejsca sie nazywaja,mozna kupic wszystko,wozki,ubranka jak nowe za grosze ale ja sie brzydzee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam, ze wszystkie te które się ze mną nie zgadzają są pozbawione intelektu. A te które się wszystkim zadowolą, nawet kiepską opieką medyczną- są beznadziejne. Już więcej do was tu nie zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwazam ze jak komus brakuje pieniedzy to bardzo normalne ze zaopatruje sie w takich miejscach. ja osobiscie wolalabym sobie kupic bluzke uzywana niz dziecku. zarza bedziemy miec pierwszych gosci. Ide cos ze soba zrobic bo wygladam koszmarnie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTOS KIEPSKO PODSZYL SIE POD MOJ NIK...NIE TRUDNO ZAUWAZYC ZE Ł TO NIE T... moze powiesz glupia istoto jaki mialas w tym cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agato 29
jak na razie to ty jesteś durną istotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agato 29
chyba nie powinnas się odmładzać. Czas nie stoi w miejscu. rzeczywiScie jestes durna,nawet nie dostrzegasz aluzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o co tak naprawde na tym topiku chodzi? przeczytalam szybciutko od poczatku wszystkie notki i juz od pierwszych stron jakies sprzeczki. A podobno ten topik ma pomoc nowym mamom tu za granica. Ja weszlam tu z nadzieja na wiele rad od juz mam. Nie sadzicie dziewczyny, ze najlepiej to bedzie \"olac\" ta osobe, ktora za wszelka cene chce tu wszystkich sklocic? Takie ejst moje zdanie. Mimo wszystko milo jest Was czytac. MIlej soboty. Zuzanno18 kiedy masz termin porodu? ja bede mama w marcu, ale juz zagladam na wszystkie strony w poszukiwaniu roznych pierdolek dla mego malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jakas pomaranczowa ma potrzebe wygadania sie to moze trzeba jej na to pozwolic...no coz....moze to jedyne miejsce gdzie moze to zrobic i jeszcze anonimowo - biorac pod uwage jej denne uwagi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaa
Hej Shirin ja tak z doskoku zagladam na marcowy topik jako ( viktoria) wpadlam sie tylko przywitac i uciekam tak piekny dzien ze az sie prosi zeby wyjsc.Pomijajac kilka malenkich szczegolw na ktore najlepiej nie reagowac jest tutaj bardzo milo i przyjemnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez staram sie ignorowac klotliwe i hamskie wypowiedzi. Raczej dziala ale mysle ze wiele osob jednak zostaje przez nie zniechecona do zagladania tu. Rzeczywisci piekny dzien moja mama przyjachala... od poczatku nie bylo idealnie... i przykro mi z tego powodu... moze miesiac to za dlugo :( kocham ja, ale chyba jestem juz za duza na mieszkanie z mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaa
Malgorzatka glowa do gory.Jesli to jakies pocieszenie dla Ciebie to ja rowniez bardzo kocham moja mame ale wystarczy kilka dni spedzonych razem i dochodzi do spiec.Mysle ze bierze sie to stad iz mieszkamy od ladnych paru lat z dala od siebie i mamy podobne charaktery.Napewno z ogromna radoscia przyleci do nas przed porodem i zostanie na troche obawiam sie jednak zbytniego ingerowania ....Wielkie dzieki za opisanie przezyc ze szpitala.A jesli chodzi o fotelik samochodowy to dostalismy taki troche przechodzony od znajomych ale on nie posiada tej podstawki z drugiej strony na codzien bede jezdzic z dzieckiem sama wiec bedzie ten fotelik z przodu (chociaz nie wiem czy tak mozna?)i mam dylemat czy pozostac przy takim czy kupic z podkladka i przymocowac go z tylu.Wiecie co mozna zwariowac przy tych zakupach chociaz z drugiej strony kazdy taki zakup nawet najmniejszy typu skarpetki dla malenstwa cieszy ogromnie.Milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Hello kobietki! Co za piekny dzien! Wlasnie wrocilam z zakupow. Strasznie sie zgrzalam. Bylam W Ethel Austin i kaftanikow z dlugim rekawkiem juz nie bylo, ale byly za to z krotkim - 2,5funta za 3 zstuki. Sliczne buciki - 1funt, malenka kurteczka, bardzo ciepla - przecena 3funty. Mysle ze to bedzie moj staly punkt zaopatrzeniowy :-). Z ciekawosci zajrzalam do Charity shop (odziez uzywana) , siec nazywa sie Oxfam, ale starsza pani tak zabarykadowala dojscie do kosza z ubrankami, ze musialam zrezygnowac. Nie wiem czy przy takich cenach w sklepie j.w jest sens kupowac odziez uzywana. Shirin - witam Cie! Rodze 28 grudnia. Olga - postaram sie znalezc przepisy o transportowaniu dzieci Malgorzatko - mimo ze to moje pierwsze dziecko i mam wiele roznych obaw czy wszystko bedzie great po porodzie, zapowiedzialam swoim rodzicom, bardzo grzecznie i taktownie, ze wolelibysmy byc sami w tym okresie i sami sie uczyc od podstaw opieki nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Klikajcie na drugi post, w pierwszym link nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×