Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Tak, Marianka, wlasnie pisalam, ze to jest byc moze wewnetrzny przepis w NHS...I niestety nie zalezy od dlugosci stazu, jak sie u nas pracuje krocej niz rok to i tak mozna sie obejsc smakiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suieda78
Witam, dziękuję za wszstkie porady, linki ,info:) w dalszym ciąu nie stosuje tych nowych płynów i odpukać wczoraj nic mnie nie swędziało, zobacze jak będzie dziś, ale na wszelki wypadek powiem o tym jutro na wizycie, tak jak radziłyście. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie chcialam pochwalic, ze wcisnelam sie wczoraj w dzinsy :) :) :) . Ciezko bylo, ale jeszcze kilka dni temu tez probowalam i sie nie udalo, wiec jestem na dobrej drodze zeby powiedziec dowidzenia wszelkim dresikom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
ja mam pytanie z innej beczki:) szukam jakiegos sposobu na tanie dzwonienie do polski. kiedys uzywalam tych specjalnych nr przez ktore sie dzwonilo z komory i placilo 2p za minute. nie mam normalniej linii telefonicznej tylko komorke easymobile i o2 pay as you go i zadnych darmowych minut...a chce dzwonic na nr stacjonarne w polsce. moze slyszla ktora z was cos o dzwonieniu z internetu voip? albo jakiejs innej opcji bo mi sie kontakt z domem urawal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - gratuluje! To biegusiem Ci sie udalo! U mnie to trwalo miesiacami :) Marianka - w O2 masz 150 darmowych minut jesli doladujesz za co najmniej £15 w miesiacu, za te minuty mozna tez dzwonic na 0800 wiec np tanio do Polski. A przez internet ja dzwonie skypem, na inny komputer w Polsce, ale ponoc na telefon tez sie da, tylko trzeba wykupic kredyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suieda78
dokładnie jest jak mówi Szanta, ja też rozmawiam przez Skypa ale z komputera na komputer bardzo łatwo i za darmo, co do rozmów na stacjonarny i komórki bo też się da, ale słabo słychać, czasami wogóle, no i dzwoniąc na komórki szybko tracisz pieniążki :( choć nie jest najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
dziewczyny ja wiem:( ja tez mam skype ale tak to do mojej babci np nie zadzwonie....moja mama tez na bakier z technika wiec musze dzwonic na zwykly telefon...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Czesc dziewczyny! Ale paaaada. A ja musze znowu wyjsc. Przed chwila o malo co mialabym wypadek sam. Jakos malo spostrzegawcza jestem teraz. Tez tak macie? Malgorzatko - ale szybko spadla ci waga! A jak z pupcia? Szanta - w niedziele poslalam ci maila , doszedl? Od niedzieli nie dostalam zadnej wiadomosci na skrzynke, nie wiem czy cos nie tak, czy juz wszyscy maja mnie dosc :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w dzinsy sie zmiescilam ale tylko jedne- te najwieksze. Ale sie nie przejmuje. Wczoraj byla proba z butla a dzia poszlam na angielski. Poradzili sobie beze mnie, ale strasznie sie stesknilam. No wiec jak takie sciagniete mleczko sobie postoi w lodowce to potem widac ile to tluszczyku w nim jest :) i to tluszczyk z moich zapasow, z bioderek i brzuszka :) marianka ja dzwonie z VoipStunt. Sciagasz, logujesz sie i po jednym dniu powinno juz dzialac, kupujesz karta kredyt za 10 euro i dzwonisz na stacjonarne do polski za jakies grosze. Ja dzwonie juz ponad miesiac i dalej mam 5 euro. A po angli na stacjonarne za free. a jakosc to zalezy od transferu. Mozna powylaczac niektore programy zeby bylo lepiej slychac, no i uzywac sluchawek a nie glosnikow bo sa sprzezenia. Ze skypa tez korzystamy. Ale na Voip jakos lepiej slychac.Tu masz adres do strony http://www.freecall.com/en/index_splash.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Podaje kilka numerow na tanie rozmowy do Polski , olowki w dlon !!! Ze stacjonarnego na stacjonarny 084 52 44 30 30 a jak pani sie odezwie to trzeba wbic 0048 plus kierunkowy na wojewodztwo i docelowy numer ( charge - pierwsza minuta 5p potem kazda nastepna 2p ) , albo numer z komorki na stacjonarny 084 45 66 86 68( charge - tak samo , pani mowi to samo i trzeba zrobic ... to samo co w pierwszym ) . SPRAWDZONE ! PEWNE ! Dzwonie milion razy w tygodniu w razie potrzeby i nie policzylo mni enigdy ani pensa wiecej. Milych pogaduszek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak do tych doswiadczonych i zorientowanych mamusiek. Pytanie o witamine D3. Naczytalam sie o korzysciach podawania jej dzieciom i zagrozeniach przy niepodawaniu i juz nie wiem. Jutrio wypytam poloznej ale podobno tu wogole nie podaja Co tam o tym wiecie? i co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny.....ja to tak szybciutko bo moj mezczyzna stoi nademna...:-) Małgorzatko dzieki wielkie za odpowiedz dotyczące jezyka..mam nadzieje ze sobie poradze zreszta położne tutaj sa bardzo sympatyczne wiec jakoś to bedzie. Jezeli chodzi o uczulenie Twojej małej to ja bym proponowała przez kilka dni spróbowac zwykłych pieluszek tetrowych..wiem że to uciążliwe ale dużo dzieci ma uczulenia od tych pieluch typu pampers..pomysl sobie jak my czasami chodzimy cały czas z podpaską nawet tą najlepszą..bynajmniej ja mam juz uczulenie po kilku dniach a co dopiero takie delikatne ciałko...tylko musisz pozniej porządnie suszyc pupe...moze sie uda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Malgorzatko - pytalam o pupcie....ale dzidzi :-) Lepiej juz? Natalia - nie mialas czasmi wizyty u poloznej w poniedzialek? Powiedz kiedy, jesli znowu mi sie pomylily dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) Zuzanna - dzieki za maila, dostalam, przeczytalam i...nie odpisalam...Wielkie przepraszam! Mielismy gosci w niedziele, a od poniedzialku praca i kicha z wolnym czasem. Sprobuje jutro w pracy sie zebrac, bo jak nie to bedzie musialo zaczekac do niedzieli (lece do Portugalii na 4 dni) Malgorzatka - ja w Polsce podawalam witamine d3, kropelke dziennie, tu w ogole nie podaja. Nie wiem jakie maja doswadczenia z krzywica, niby naslonecznienie jest tu mniejsze niz w Polsce, sama nie wiem, czy sciagac z Polski dla Malutkiej, czy dzialac na modle angielska... Mysle ze jedna kropelka dziennie nie powinna zaszkodzic, a polozna na 100% powie Ci zeby nie dawac bo po co... Decyzja (jak zawsze) nalezy do Ciebie. A jak pupcia Twojej malutkiej? Cos sie poprawilo? Kohannah - dzieki wielkie za numery, ja dzwonie z 08444620620 2p za minute na stacjonarne. Na komorki jest inny numer, podaja jak sie wykreci ten 08444, ale az 15p za minute :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby si egoi a za potem znowu jest troszke gorzej. jutro rano juz przychodzi polozna. Nie dam sie zbyc. Jak byla ta health visitor to jej pokazywalam ta pupcie i mowila tylko ze ok jak bede stosowac sudocream. teraz jest gorzej wiec mam nadzieje ze dadza mi cos lepszego. Mam mowi ze przydalaby sie jakas masc z antybiotykiem. Ale ja nie wiem. dzieki dziewczyny za zainteresowanie. A zta witamina to myslisz Szanta ze lekarz w Polsce mi tak zaocznie wypisze recepte? W polcse daje sie to wszystkim dzieciem czy tylko po tym jak lekarz zobaczy dziecko i powie ze trzeba? Ja bym dawala, bo oni JUlka slonca nie widzi, ani ja nie za bardzo. Nie wiem jak to sie ma do zawartosci tej witaminy w moim mleku, ze w zimie ja caly dzien przesypialam a budzilam sie jak juz ciemno bylo. Tak ze wcale slonca czasami nie widzialam. Moja dieta tez nie jest rewelacyjna. A anglicy rzeczywiscie czesto jacys tacy krzywawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
dzieki dziewczyny za info co do nr do polski:) co do D3- tu nie daja...mi lekarz powiedzial ze oni laduja tu to do jedzenie?!? albo mi kit wciskal albo ja czegos nie rozumiem...jak moje dziecko jest tylko na moim mleku to jak on niby ma to D3 dostawac? przed wyjazdem na wyspy bylam u pediatry w polsce z maluchem i jak sie dowiedzial gdziejade to kazal synowi podawac D3 conajmniej do 2 lat! i powiedzila mi jedno co mnie przekonalo : kiedys KRZYWICE nazwywnao ANGIELSKA CHOROBA!!! a jak tak sie przyjzec angolom to oni maja duzo roznych wad postawy wiec jakos nie wierze ze nie potrzeba.... majac juz doswiadczenie z miejscowymi lekarzami radze sluchac polskich:) sprowadz sobie vigantol bo podobno lepszy niz D3 w kroplach. wiecie ze tu nie maja nawet czegos takiego jak nasze leki oslonowe do antybiotykow typu trolac czy bactrim?....moj syn jest uczulony na mleko krowei wiec jogurty odpadaja jak jest chory....a mi tu matol jeden jak mu tlumaczylma zeby mu cos takiego dal do antybiotyku powiedzila ze fajna sprawa to o czym mowie ale nie maja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Czesc dziewuszki! Ale masz fajnie Szanta! Dopiero co Grecja a teraz Portugalia!Wypoczynek czy praca? Malgorzatko, moze rzeczywiscie to sprawa kwasnych kupek skoro pupcia sie nie goi? Co do tutejszych medykamentow - holduja swoim wynalazkom. Jeszcze przed ciaza szukalam tutaj Albothyl - swietny srodek na zapalenie pochwy, kazdego pochodzenia, po prostu zluszcza naskorek w srodku ktory wydalasz po kilku dniach! Mozna sie pozbyc w ten sposob nawet malej nadzerki. Polska sprowadza go od kilku lat z Niemiec, a oni tu o tym nie slyszeli. Ale moze maja jakies swoje rewelacje? Jak zaczela sie afera z ptasia grypa to Anglia pierwsza zakupila spora ilosc szczepionek, kiedy Polska do dzisiaj nie zrobila nic. A tak na marginesie, to cos ucichlo o ptasij grypie. Szanta - jako naukowiec z dziedziny medycyny, masz jakies przecieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malogorzatka - mysle ze po tym co napisala Marianka (dzieki!) sprawa jest jasna :) Jak u Was jest ciemno, to tym bardziej - sciagnij wit D3 z Polski. Nie wiem czy lekarz wypisze zaocznie, pewnie zalezy jakiego masz lekarza, ale moze jakas zaprzyjazniona mamusia z Polski wykupi niby dla swojego brzdaca? Poszukam w apteczce, bo majaczy mi sie ze powinnam miec jescze buteleczke - jak jest i jest data waznosci OK, to moge Ci wyslac, podaj adres na maila (szanta@poczta.onet.pl) bo ja nie bede miec problemow ze sicagnieciem dla mojej malej... A z ta pupa - moiwe serio, sprobuj z tym nabialem, mam nadzieje, odpukac, ze to nie to, ale jakby co lepiej na zimne chuchac (czepiam sie tego jak wsciekla, bo ja wlasnie przeoczylam u Mieszka i spedzilismy miesiac w szpitalu - a tez wszyscy mowili - nop co ty, nabial, w zyciu, pieluszki, sweterki, proszek, kremik, bakterie, WSZYSTKO. A byla skaza. Dodam ze zande z nas nie ma uczulen, wiec wydawalo mi sie ze maly jest bezpieczny...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
NO teraz to juz na bank nie dostane zadnej wiadomosci na skrzynke. Jest wiadomosc na Onet poczta ze maja awarie i panowie rozpracowuja problem. Szanta, rozminelysmy sie na forum o 2 minuty. Ja ide do pracy, bo szefowa sie odezwala, jakby co to zycze udanego urlopu/pracy? w Portugalii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suieda78
Cześć Dziewczynki, właśnie wróciłam od Midwife:), wszystko jest dobrze, badania krwi super, aż Pani zawyła ze zdziwienia, że takie wysokie żelazo i powiedziała, że muszę mieć dobrą diete:) i zapytała,czy biorę supplement, a ja na to,że jem dużo warzyw i owoców. Co do swędzenia to już przeszło, odkąd przestałam używać nowego płynu do ciała. Co do witaminy D3 to jeszcze nie mam o tym pojęcia ale chętnie poczytam rady innych mam, wkońcu wkrótce się przyda:) Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły tu naturalnie: ile byłyście w szpitalu, bo z kartki którą dostałam dziś od mojej midwife wyczytałam ,że max trzymają tu do 24 h ,a jak się chce to można już wyjśc po 6 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
chyba zartujesz/...max 24 godziny? ja sobie nie wyobrazam...w polsce bylam troche ponad 2 doby i to wg mnie minimum....przeciez po porodzie sie jest wykonczonym i caly czas krwawi...a co z zoltaczko poporodowa u malucha? w polsce to wykrywaja chyba o po 24 godzinach i wtedy trzeba zostac dluzej w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byla midwife i kazala isc do GP. Powiedziala tak jak podejrzewalam ze to moze byc zwiazane z ta plesniawka w ustach. Czyli jakies grzybiczne. mam nadzieje ze GP da nam cos co szybko pomoze. Witamine D3 chce podawac. POdobno trzeba od 3 tygodnia zycia, ale nie wiem w jaki sposob podawac. To pewnie zalezy od wieku i wagi dzidzi. Zorientuje sie czy trudno mi bedzie zdobyc w Polsce, a jesli bede miec problemy to zwroce sie do ciebie szanta, ok? Suieda- bzdura- przynajmniej tam gdzie ja rodzilam. Julka przyszla na swiat w sobote wieczorem a do domu wyszlysmy w czwartek wieczorem. TO przez zoltaczke, ale nawet gdyby nie to to do domu musisz chciec isc. Nie karza ci jeslli np masz problem z karmieniem. Na poczatku na pytanie kiedy mozemy wyjsc, odpowiadali, ze wtedy kiedy bedziemy czuc ze poradzimy sobie same w domu. Byc moze to jednak zalezy od zwyczajow w szpitalu, bo moja kumpela wyszla ze szpitala po 24 godzinach, a jej siostra po 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
wit d3 podaje sie dzieciom prosto do buzi:) na jezyk:) polaskotac malucha ajak otowrzy buzke to 1 kropelka. a jak tak nie chce to sobie kropelke na piers przed karmieniem i szybko do buzi maluchowi zeby zlizal. w polsce d3 jest na recepte. ja czesem szlam do apteki i bralam babki nalitosc ze np jestem na weekend u tesciowej i mi sie butelka stlukla i mi bez recepty sprzedawaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suieda78
dzięki za odpowiedź, wiem że istnieje możliwośc umówienia się na wizytę w szpitalu i poogladać oddział, więc chyba skorzystam z tej możliwości i dopytam się co i jak. pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylysmy dzisiaj na pierwszym spacerze. W aptece po gruszke do noska. Nameczylam sie, natlumaczylam a aptekara i tak mi krople chciala sprzedac. Sprawdzilam sobie wczesniej ze to nasal aspirator sie nazywa i jej mowilam i nawet napisalam a ta nie wiedziala co to takiego. Przeciez maja to bo widzialam i nawet mam jedna ale jest do chrzanu i chcialam inna. No nic sprobuje gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak nawet na konferencji udaje mi sie do Was podlaczyc :) Rany jak tu pieknie - bede sobie teraz chodzic po miescie i fotografowac :) Brzuch troche doskwiera, ale co zrobic, tak juz widocznie musi byc. W kazdym razie w planie mam oszczedzanie sie i odpoczynek - jakbym nie miala tego malo po niedawnych wakacjach :( Zuzanna, odezwij sie prosze jesczez raz na maila, bo nie mam Twojego adresu, a postaram Ci sie odpisac jednak (jak sie znow dorwe do kompa) :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i przesylam troche oblednego slonca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna18
Szanta, cofnij sie o kilka wypowiedzi wyzej, na 11.27 i skrobnij cos . Ty cos lubisz mnie pomijac :-). Powiedz, nie masz problemu z eleganckimi ciuchami jakie sa wymagane przy Twoich wyjazdach? Ja dzisiaj zrobilam dla siebie zakupy ale elegancji nawet nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×